Porodníci FN Ostrava přivedli na svět letos už druhá trojčata

  • 2. července 2020,
  • 10:56,
  • PR

Zoe, Benedikt, Vincent. V takovémto pořadí přivedl na svět tým porodníků Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava letos už druhá trojčata. Obvykle to bývá jednou ročně. Těhotenství i porod ve 32. týdnu těhotenství proběhl naprosto bez problémů. Pokud nenastanou komplikace, budou děti za 4 až 5 týdnů propuštěny domů.

Maminka po celou dobu těhotenství dojížděla jen na pravidelné kontroly, ani den nemusela být hospitalizována. „Porod se rozběhl spontánně a to, že paní udržela tři děti až do 32. týdne je velmi vzácné. Většinou musíme takováto vícečetná těhotenství ukončit mnohem dříve,“ uvedl vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava MUDr. Richard Špaček.

Manželé Baroňovi ze Zlínska už mají doma čtyřletého syna. Dvojčata ani trojčata nikdo před nimi v rodině neměl. „Manželku opravdu obdivuji. Ještě dva dny před porodem vzala motyčku a šla okopávat záhony v naší zahradě,“ uvedl Tomáš Baroň a jeho žena jen s úsměvem dodala: „Nebojím se, jak to všechno zvládneme. Máme obrovskou podporu celé rodiny.“

Trojčata s porodní váhou v rozmezí od 1660 do 1830 gramů jsou zatím na jednotce intenzivní péče, ale podle MUDr. Hany Bučkové z Oddělení neonatologie FN Ostrava se jim daří dobře a už jsou plně vyživovány mlékem.

Ve FN Ostrava se trojčata naposledy narodila 19. února 2020. Chlapec i obě holčičky velmi dobře prospívají a do nemocnice jezdí jen na pravidelné kontroly.

Podívejte se na videoreportáž: https://youtu.be/od7KgjKViRE.Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 150 Kč/hod.

Detail

VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků