Novými metodami léčí inkontinenci ve FN Ostrava

  • 9. července 2020,
  • 11:35,
  • PR

Lékaři z Urologické kliniky FN Ostrava provádějí jako jedni z mála v republice speciální zákroky, které pomohou vyřešit u mužů problémy s inkontinencí a u žen s častým močením. Obě metody sice vyžadují operační zákrok v anestezii, poskytují ale naději na podstatné zlepšení stavu i u pacientů, u nichž selhává léčba pomocí léků.

Někteří muži mohou po léčbě nádoru prostaty trpět inkontinencí. Pomocí operačního zákroku je však lékaři z Urologické kliniky FN Ostrava umí tohoto problému zbavit. Jedná se o voperování umělého svěrače močové trubice, který dokáže z velké části nahradit roli fyziologického svěrače.

 Doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D., přednosta Urologické kliniky FN Ostrava: „Celý silikonový systém je složený ze tří částí. Je uložený v těle a pacient o něm v podstatě neví. Systém zajišťuje udržení moči v močovém měchýři, pacient jej může jednoduše deaktivovat ve chvíli, když se potřebuje vymočit."

V České republice tento zákrok provádí jen pražská Všeobecná fakultní nemocnice, Thomayerova nemocnice a FN Brno.

Urologická klinika FN Ostrava nově zavádí i metodu tzv. sakrální neurostimulace. Má pomoci ženám, které trpí častým močením a unikáním moči a léčba pomocí medikamentů nezabírá. 

Doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D., přednosta Urologické kliniky FN Ostrava:Metoda spočívá v tom, že do křížové kosti, kde jsou kořeny nervů, řídící činnost močového měchýře, voperujeme generátor. Ten vydává impulsy, a tím ovlivňuje činnost močového měchýře."

Soňa Miková, pacientka: Úplně se mi teď změnil život. Urologickými problémy trpím od mládí, lékaři vyzkoušeli několik metod, ale až neurostimulátor mě mých problémů naprosto zbavil. Jediné co nesmím, je skákat padákem a potápět se. To mi ale opravdu vůbec nevadí."

Voperované zařízení pracuje na podobném principu jako kardiostimulátor, který řídí chod srdce pomocí elektrických impulzů. Tuto metodu provádí v České republice vedle Urologické kliniky FN Ostrava jen FN v Motole.

Podívejte se na výpověď pacientky: https://youtu.be/oGIMbOSOq9o.Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

-Comdata PRO s.r.o.
Ostrava
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků