Tajemné noční prohlídky bíloveckého zámku, strašidla a přízraky

  • 28. července 2020,
  • 12:47,
  • PR

Umíte si představit, že se v noci procházíte temnými zámeckými komnatami jen s malým proužkem světla vycházejícím z baterky? V minulosti obrovské místnosti hradů a zámků skromně osvětlovaly pouze svíčky a louče. Temná zákoutí tak vyvolávala v lidech strach a také fantazii. Přibližte se této době a projděte si v sobotu 1. srpna bílovecký zámek v noci. Tajemné prohlídky pouze při světle baterek začínají ve 21.30 a 22.30 hodin.

Eduard Valeš, kastelán zámku„Nikomu z návštěvníků nemůžeme zaručit, že při noční prohlídce temných zámeckých komnat nevyrušíme nějaké zámecké strašidlo nebo dokonce přízrak zlého Postiliona. Postilion byl císařský pošťák, jenž ukradl peníze barona Sedlnitzkého. Ten ve vzteku pošťáka proklel, a nakonec zloděje sebral čert. Postilion se podle pověstí prý někdy zjevuje na zámku, kde chce u barona odprosit za svůj hřích. Návštěvníci tak musejí počítat opravdu se vším! Možná zahlédnou i přízrak poručíka dragounů Huberta, jehož tělo nalezli na zámku při přestavbě na začátku 19. století."

Při vůbec první noční prohlídce v historii zámku provede průvodce návštěvníky všemi zámeckými pokoji. Potemnělé místnosti i obrazy majitelů zámku navozují v tuto noční hodinu doslova mystickou atmosféru, kterou skromné světlo baterky jen umocní.

 Renata Mikolašová, starostka města Bílovce: „Jsme rádi, že díky aktivitě kastelána Eduarda Valeše si mohou návštěvníci zámku prohlédnout nejen nový mobiliář ve stávajících místnostech, který zde průběžně doplňuje, ale letos dokonce i nově otevřené komnaty na prohlídkové trase. A poprvé si to vše mohou odvážní zájemci projít dokonce v noci! Kastelán našeho zámku je velmi činorodý a nápaditý člověk, díky němuž se bílovecký zámek v posledních deseti letech dostal mezi vyhledávané historické objekty. Dokonce sem pan Valeš dokázal přivést i potomky vlastníků, ať již z Rakouska nebo USA! Nenechte si ujít jeho jedinečné a doslova mystické prohlídky plné nejrůznějších historických faktů, ale i pověstí, na nichž s ním často spolupracuje i Zámecká divadelní společnost.


REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

-FOR HELP s.r.o.
Ostrava
od 16 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků