VÍTKOVICE STEEL podporují regionální projekty zaměřené na děti, seniory a hendikepované

  • 28. července 2020,
  • 12:57,
  • PR

Společnost VÍTKOVICE STEEL patří mezi přední evropské výrobce válcovaných výrobků z oceli a největší výrobce ocelových plechů v České republice. Mezi své priority řadí kvalitu výrobků, dobrou spolupráci s obchodními partnery, péči o zaměstnance a také pomoc lidem v regionu. Prostřednictvím nadačního fondu podporuje neziskové organizace i jednotlivce v Moravskoslezském kraji. V srpnu se rozběhne další kolo příjmu žádostí.

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL od roku 2006 přispěl na potřebné projekty částkou téměř 74 miliony Kč. 

Kateřina Nogolová, členka Správní rady Nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL: „Dlouhodobě spolupracujeme s řadou neziskových organizací, které pomáhají zejména v sociální oblasti, v péči o zdraví, ve vědě a vzdělávání, zdravotnictví, tělovýchově a sportu. Podporujeme projekty zaměřené na pomoc dětem, seniorům, nemocným nebo jinak znevýhodněným lidem."

Projekty, které mají smysl

Díky nadačnímu fondu například pořídilo Středisko výchovné péče Ostrava-Koblov, které je součástí Diagnostického ústavu pro mládež Ostrava-Kunčičky, novou multifunkční posilovací věž pro děti. Jedním z posledních podpořených projektů je „Perpetuum mobile“ neziskové organizace Černí koně, která pomáhá hendikepovaným vyrovnat se s nepřízní osudu. Nadační fond přispěl na speciální kola, která si bezplatně půjčují rodiny s dětmi s tělesným postižením.

„Naše nezisková organizace jako jediná tato speciální kola vyrábí a zajišťuje bezplatné zapůjčení, vč. servisu, rezervačního webu a speciálních úprav. Děkujeme zdvořile nadačnímu fondu VÍTKOVICE STEEL, díky kterému se nám daří realizovat a dále rozvíjet projekt „Perpetuum mobile - Národní projekt“, směřující k naplnění našeho cíle a poslání,“ uvedli zástupci organizace Černí koně.

V době koronavirové pandemie pomohl Nadační fond VÍTKOVICE STEEL pořídit robotický přístroj na diagnostiku COVID-19 pro Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, který provádí testování na přítomnost COVID-19 od počátku března a patří mezi nejvytíženější v republice. Nový přístroj pomohl zefektivnit náročnou práci laboratoře.

Nová výzva – nová příležitost

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL nyní vyhlašuje další výzvu na podporu regionálních projektů. O finanční příspěvek se mohou hlásit organizace či jednotlivci, kteří zašlou zajímavý projekt se zaměřením na aktivity dětí nebo seniorů v oblasti vzdělávání, zdraví, sportu nebo sociálních služeb. Zájemci mohou posílat žádosti od 1. srpna do 15. září 2020. Podrobnější informace a dokumenty jsou k dispozici webových stránkách fondu www.nadace.vitkovicesteel.com. O přidělení finanční podpory rozhodne správní rada nadačního fondu na podzim.

Kateřina Nogolová, členka Správní rady Nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL: „V loňské výzvě jsme podpořili 19 projektů žadatelů z řad veřejnosti a 8 projektů od našich zaměstnanců, tedy z programu LIDÉ ZE STEELU POMÁHAJÍ. Na nové žádosti a projekty se moc těšíme. Mohou se hlásit i ti, kteří dříve nebyli úspěšní."


BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 3 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků