Bílovec je společensky odpovědným městem

  • 16. září 2020,
  • 9:48,
  • PR

Město Bílovec se v letošním roce poprvé přihlásilo do soutěže o Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019 a hned získalo v kategorii obcí s rozšířenou působností vynikající 3. místo! První místo vybojoval Krnov, druhý skončil městský obvod Slezská Ostrava.

Jsme rádi, že hodnotící komise této soutěže ocenila aktivity našeho města v oblasti sociální, ekonomické a environmentální, které realizujeme nejen v rámci regionu, ale i kraje, a to často nad rámec toho, co nám ukládá legislativa,“ řekla starostka města Bílovce Renata Mikolašová s tím, že ocenění bylo nejen příjemným překvapením, ale především ujištěním, že cesta, kterou se Bílovec v této oblasti vydal, je správná. „Je to ocenění pro nás všechny, kteří se dobrovolně chovají zodpovědně k lidem i k prostředí, v němž žijí, a kterým není život v našem městě lhostejný,“ dodala. Diplom s oceněním převzalo vedení města Bílovce na slavnostním ceremoniálu v Brick House v Dolní oblasti Vítkovice, který se uskutečnil ve druhém zářijovém týdnu.

Hodnotící komise u soutěžících posuzovala řadu ukazatelů. Zaměřila se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností.

Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost byly předány v kraji už pojedenácté. Letos je převzali vítězové celkem v sedmi kategoriích a oceněna byla také osobnost kraje. Soutěž, jejímž cílem je vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, co dělají pro kraj a pro občany, vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky.JPM trans, s.r.o. - Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 36 000 do 40 600 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků