Červené světlo upozorní na kritický stav kulturního průmyslu

  • 29. září 2020,
  • 11:07,
  • PR

Červená barva rozzáří ve středu večer ostravské budovy spojené s kulturními zážitky. Lidé pracující v kulturním průmyslu se tímto způsobem zapojují do celosvětové kampaně s názvem #WeMakeEvents - #RedAlert, která má za úkol zdůraznit, že jejich odvětví naléhavě potřebuje podporu, aby přežili koronakrizi. Ostravská společnost High Lite Touring, která dodává do celého světa koncertní ozvučovací a osvětlovací techniku, se rozhodla kampaň podpořit a nasvítit budovu, ve které před pandemií COVID-19 předváděla svůj technický um – Ostravar Arénu.

Red Alert neboli červený poplach vyjadřuje kritický stav, ve kterém se celý svět kulturního průmyslu společně s firmou High Lite Touring nachází. Tento happening začne ve středu 30.9.2020 ve 20 hodin rozsvícením budov spojených s kulturou do červena. High Lite Touring si vybrali nasvítit Ostravar Arénu, jako symbol mateřské arény, kde za celou dobu jejich činnosti realizovali stovky eventů a koncertů kapel a umělců světového formátu, například Scorpions, Sting, Manowar, Roxette, Vanessa Mae a mnoho dalších.

„Tato barva symbolizuje všechny „krvácející“ a umírající kulturní subjekty a lidi přicházející o svou milovanou práci. Představuje symbol „STOP“, protože naše odvětví bylo jako první zastaveno a jako poslední se dostane do plného provozu. Červená také vyjadřuje „být připraven“, například na ukazatelích v divadlech. My jsme připraveni se vrátit do práce, a proto to dáváme najevo!“ říká projekt manager společnosti High Lite Touring Michal Šiška.

Iniciativa #WeMakeEvents z Velké Británie, která je hlavním iniciátorem této globální akce, zveřejnila na svých webových stránkách informace, jak se může kdokoliv další zapojit, zejména instituce, kterých se zastavení kultury nejvíce týká - rentalové a produkční společnosti, arény, stadiony, divadla, hudební kluby, kulturní domy a jiné kulturní instituce a lidé, kteří pro ně pracují. Připojit se však může kdokoliv, komu záleží na kultuře a disponuje nějakým červeným světelným zdrojem, ať už jde o nasvícení vnitřních či vnějších prostorů (bytů, domů) a rozzáření oken do červena nebo jen svícení mobilem a nošením červeného oblečení. Do této globální akce se připojily stovky společností z více než 25 zemí.

Společnosti jako je High Lite Touring již od 8. března letošního roku nejsou schopny vykonávat svou činnost naplno. Jednak kvůli opatřením proti šíření koronaviru, a také kvůli některým nelogickým vydávání podmínek pro konání kulturních akcí. Jen v Česku pracuje v kulturním průmyslu 130 000 lidí. 130 000 osob, jejichž budoucnost je víc než nejistá. Proto voláme po spojení sil, abychom mohli společně vyjádřit, že jsme důležitou součástí společnosti, a že hrozí kolaps celého dodavatelského řetězce. Na naše odvětví je navázána spousta služeb a pracovních míst. Každý rok přispíváme do ekonomiky několika miliardami korun. A hlavně vytváříme jedinečné zážitky, vzpomínky a příběhy.BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků