Mobilní hospic je nedocenitelnou oporou pro ty, kdo odchází, ale i pro jejich rodiny

  • 19. října 2020,
  • 16:01,
  • PR

"Naše péče zde netrvala ani měsíce ani týdny ani dny. Naše návštěva by se dala počítat na minuty, a přesto věřím, že splnila to, co v tu chvíli splnit měla. Umíral otec rodiny, a to právě v okamžiku, kdy jsme s lékařkou přijely…," popisuje sestřička z Ondrášku.

Ivana Bereková, vrchní sestra Mobilního hospicu Ondrášek: "... Vše, co se odehrálo do té chvíle, zvládla rodina svými silami. Bylo to pro ně velmi náročné, neboť stav nemocného se zhoršoval doslova ze dne na den. Nyní byla situace docela jiná, pacient byl úplně klidný a pomalu končící svůj život. Nebyla potřeba žádných léků… Naše pozornost byla tedy plně věnována pečující, milující a velmi vnímavé rodině. Lékařka trpělivě odpovídala na všechny jejich otázky. To hlavní, co pro ně bylo v tu chvíli důležité, bylo ujištění, že udělali pro svého blízkého vše, co mohli, že to udělali správně a v dostatečné míře. Já pevně věřím, že se jim tohoto ujištění z úst paní doktorky dostalo. Nemocný zemřel ještě během naší návštěvy, v blízkosti rodiny. Po pár dnech přišel krásný mail, poděkování za klid, který jsme do rodiny vnesly, i za to ujištění, že vše dokázali zvládnout až do konce."

I když jsme teď o práci našich zdravotníků a sociálních pracovnic moc neinformovali, neznamená to, že by pracovali méně. Právě naopak. Prožívali jedno z náročnějších období, které přichází několikrát do roka. Pacientů je více, rychle se zhoršují a podobně. O to víc si vždy uvědomíme, jak jsou silní. Obdivujeme energii, kterou do své práce vkládají. Děkujeme.

https://www.facebook.com/hospi...T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků