Nadační fond Petra Zoubka předal Klinice hematoonkologie infuzní pumpy

  • 19. října 2020,
  • 15:20,
  • PR

Vedení Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzalo od zástupců Nadačního fondu Petra Zoubka 3 kusů infuzních pump a 2 lineárních dávkovačů, které slouží k přesnému dávkování léků a infuzních prostředků. Pomůcky nakoupil fond z výtěžku benefičního utkání, které se konalo poslední srpnový víkend na hřišti TJ Ludgeřovice, ale také z peněz, které věnovala Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a řada dalších dárců. Nadační fond nese jméno studenta práv a všestranného sportovce Petra Zoubka, který zemřel na vzácné nádorové onemocnění na začátku roku 2019.

PhDr. Renata Zoubkovámatka Petra ZoubkaMůj syn mi v průběhu léčby na Klinice hematoonkologie FN Ostrava řekl, že pokud se vyléčí, bude lidem, kteří se o něj starali, pomáhat."
Prof. MUDr. Roman Hájek, CSc., přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava: „Za váš dar samozřejmě mnohokrát děkujeme a přejeme vám hodně síly, ať můžete vaše aktivity dále rozvíjet."

Petr Zoubek byl studentem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, nadějným sportovcem, ale hlavně člověkem, který pomáhal druhým a organizoval sportovní i charitativní akce. Zákeřné onkologické onemocnění ale ani současná medicína porazit nedokázala. Jeho nejbližší se po jeho smrti rozhodli, že v jeho aktivitách budou pokračovat prostřednictvím nadace.

Mgr. Kristýna Beníčková, předsedkyně Nadačního fondu Petra Zoubka: „Rádi bychom otevřeli od příštího akademického roku stipendium pro studenta, který by splnil námi daná kritéria. Chceme podporovat nemocné, ale také lidi, jako byl Petr." 

Fond podporuje TJ Ludgeřovice, přispívají do něj i studenti olomouckých práv a celá řada jednotlivců. Zakoupením infuzních pump a dávkovačů spolupráce s klinikou, kde o mladého muže s největším možným nasazením pečovali, nekončí.Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků