Třicítka žen se naučí testovat software! Získejte stipendium a buďte u toho

  • 25. ledna 2021,
  • 15:04,
  • PR

Organizace Czechitas, která pomáhá ženám vstoupit do IT oborů, otevírá v Ostravě už pátou Digitální akademii, tentokrát zaměřenou na testování softwaru. Akademie začíná na začátku března a přihlásit se můžete do 31.1. 2021.

Během patnácti týdnů se třicet úplných začátečnic postupně seznámí s principy testování softwaru, základy testovacích technik, postupy, které jim umožní využívat automatizace v testování a také se naučí programovat. Na závěrečném galavečeru v červnu pak účastnice odprezentují výsledky testování společně s testovací strategií.

“Navazujeme na podzimní úspěšný běh ostravské Digitální akademie zaměřené na testování softwaru, kdy jsme se na vlastní oči přesvědčili, že když se skloubí motivace a zápal účastnic společně s nadšením a profesionalitou lektorů a koučů, tak se za tři měsíce díváme na sebevědomé, vzdělané budoucí juniorní testerky. Loňskou akademii jsme převážně realizovali v on-line prostředí, takže se případného on-line startu akademie nebojíme, ale zároveň věříme, že se v průběhu setkáme i naživo,” dodává vedoucí ostravské pobočky Mária Falterová.

Během akademie ženy absolvují blok povinných i nepovinných předmětů a exkurze do firem. V průběhu akademie budou vedeny mentory a kromě toho absolvují i kariérní poradenství a s ním spojené individuální konzultační hodiny. Všechny předměty a konzultace budou ve večerních hodinách nebo o víkendu, aby účastnice mohly své vzdělávání skloubit i se svou prací nebo rodinou.

Stejně jako v loňském roce je možné patnácti účastnicím poskytnout stipendium od Evropské unie z Operačního fondu Zaměstnanost, a díky tomu mohou akademii absolvovat zcela zdarma.

“Abychom mohli stipendium poskytnout, musí uchazečky splňovat následující podmínky. Žít v Moravskoslezském kraji, mít děti mladší 15 let nebo být zaměstnány v IT, ale nepracovat tam přímo na IT pozici,” upřesňuje Falterová.

Více informací o projektu a povinných vstupních požadavcích naleznete ZDE. Pokud ještě zvažujete, zda se do akademie přihlásit, poslechněte si příběhy dvou účastnic z minulého běhu ZDE. Kurzu se může zúčastnit pouze 30 studentek, proto neváhejte a přihlašte se ještě dnes.SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků