Víkend ve Fulneku: 1. ročník Rallysprint Fulnek – Odry, spanilá jízda a sprint trabantů i koncerty

  • 4. srpna 2021,
  • 16:48,
  • PR

V pátek 6. srpna se město Fulnek otevře nejen příznivcům automobilového sportu. Rallysprint Fulnek – Odry, které se 7. srpna zúčastní více než sedmdesát posádek, tu bude pokračovat šampionát jednodenních závodů. A s ním se už podruhé spojí Trabant Retro Rally Weekend Na Stovce. Vstup na akce zdarma.

Součástí doprovodného programu bude v pátek vystoupení hudební skupiny Vítek v restauraci Na Stovce a v sobotu na náměstí Komenského novocirkusová inscenace artistické společnosti Cirkus trochu jinak a koncerty skupiny Civilní obrana a slovenské skupiny Desmod.

„Je dobře, že Fulnek o sobě dává víc vědět a podílí se na pořádání akcí, jež svým rozsahem dalece překračují hranice města a přispívají k rozvoji cestovního ruchu i podnikání. Doufám, že tento víkendový projekt, na němž město Fulnek spolupracuje s organizátory Rallysprint Fulnek – Odry a Trabant Retro Rally Weekend Na Stovce, osloví širokou skupinu turistů a příznivců automobilového sportu. Vždyť na startovní čáře Rallysprint Fulnek – Odry bude kolem sedmi desítek závodních aut, která si návštěvníci budou moci ve stanovených časech prohlédnout v servisních depech u vlakového nádraží,“ informuje starosta Fulneku Petr Ertelt a zároveň upozorňuje na to, že trasy jednotlivých závodů budou v době jejich konání uzavřeny a doprava bude z těchto míst odkloněna (bližší informace na www.rally-sprint.cz a na FB profilu Rally Fulnek – Odry). V průběhu celého projektu bude rovněž maximálně dbáno o bezpečí všech účastníků i diváků a dodržována budou všechna platná hygienická opatření spojená s onemocněním covid-19.

V pátek 6. srpna víkendový program zahájí výstava nejméně tří desítek trabantů, která se na náměstí Komenského ve Fulneku uskuteční od 13 do 14.30 hodin. Poté začne zhruba třicetikilometrová spanilá jízda trabantů, která povede z náměstí Komenského přes Děrné, Kostelec a Kujavy do Životic, Stachovic a zpět do Fulneku. Odtud vozy, které možná dorazí i ze Slovenska, pojedou do Jerlochovic, Vlkovic, Vítovky a Oder. Spanilá jízda skončí ve Fulneku v 16 hodin, kdy bude zahájena 100metrová Trabant Sprint Rally z ulice Masarykovy na náměstí Komenského. Právě tady se v 17.30 hodin uskuteční oficiální slavnostní start Rally Fulnek – Odry 2021.

V sobotu 7. srpna v 9.22 hodin odstartuje první rychlostní závod Rallysprint Fulnek – Odry 2021, druhý pak ve 13.28 hodin. Od 11 do 12.30 hodin mohou diváci sledovat první rychlostní závod Trabant Rally a od 13 do 23 hodin bude program Trabant Retro Rally Weekendu pokračovat v restauraci Na Stovce, kde je připraven speciální retro jídelníček s opravdu retro cenami.

„V sobotu v 17 hodin uzavře den plný zážitků novocirkusová inscenace artistické společnosti Cirkus trochu jinak. Diváci se mohou těšit na akrobacii, žonglování, tanec i na kousky na visuté hrazdě. A na náměstí Komenského bude doprovodný program v 19 hodin pokračovat koncerty hudební skupiny Civilní obrana a populární slovenské skupiny Desmod,“ upřesňuje starosta Petr Ertelt a dodává, že ve Fulneku si o víkendu přijdou na své nejen příznivci automobilového sportu, ale i baroka a vážné hudby. Nově zrekonstruovaný barokní kostel Nejsvětější Trojice na náměstí Komenského je totiž veřejnosti zpřístupněn vždy od pátku do neděle v době od 10 do 15 hodin, a to s možností využití bezplatné služby průvodce. A ve fulneckém kostele sv. Josefa se v neděli 8. srpna v 17.30 hodin uskuteční koncert kytarového virtuosa Štěpána Raka spojený s vernisáží jeho prací. Organizátory této akce jsou Informační centrum Fulnek a Comenius Fulnek, z. s. Vstupné na koncert 150 korun.JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s.. - Ostrava
Ostrava
od 15 500 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

ASG stavby s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků