Jistá práce i v době lockdownů – prodavačům rostou mzdy rychleji než jiným profesím

  • 15. října 2021,
  • 18:21,
  • PR

Profese prodavače patří v posledních letech mezi nejžádanější vůbec a oproti jiným oborům v něm lidé našli uplatnění i v době pandemie. Na Profesia.cz najdete stovky nových míst měsíčně u zaměstnavatelů z celé České republiky. Navíc zde máte možnost hledat zaměstnání do určité vzdálenosti od bydliště, abyste nemuseli daleko dojíždět.

Jistá práce v nejisté době

Prodej zboží denní potřeby byl jedním z mála segmentů, který nebyl v době lockdownu uzavřený, a tak nasával lidi z jiných oborů, kteří přišli o výdělek. I když digitalizace obchodu skokově pokročila a mnohé řetězce snižují počty živých lidí potřebných na prodejnách zavedením bezobslužných technologií, nabídka míst na Profesia.cz je pro prodavače velmi široká, jde o jednu z nejinzerovanějších pozic vůbec. Navíc řada zaměstnavatelů nabízí možnost pracovat na částečný úvazek.

Stovky nabídek měsíčně

Na Profesia.cz je nabídka míst v retailu opravdu velká, v posledních letech jde až o třetinu ze všech inzerovaných pozic. Počet nově nabízených míst se pohybuje v řádu stovek měsíčně, například v letních měsících tohoto roku převyšoval 4 stovky.

Na Profesia.cz nabízíme volná místa z celé České republiky – jde o desítky příležitostí ve všech krajích. Nejvíce míst je k dispozici aktuálně v Praze, v Olomouckém a Jihomoravském kraji, oproti loňsku přibylo nejvíce nabídek v kraji Plzeňském.

Prodavačům rostou mzdy rychleji než jiným profesím

Nejcennějším zdrojem každé firmy jsou její zaměstnanci, pandemie navíc ukázala, nakolik důležití jsou pro obchodní řetězce pracovníci provozu a skladů. Aby je obchody udržely, zvyšují jim platy, zlepšují pracovní podmínky a zavádějí nové benefity.

Průměrná mzda prodavačů včetně odměn je nyní 27 500 Kč. I když prodejcům vlivem pandemie v posledním roce klesl profit, zaměstnancům naopak přidávají. Kromě toho se rozšiřuje i nabídka benefitů, některé řetězce kromě navýšení mezd o 3-5 % například poskytují pultovým prodavačům poplatky za odbornost nebo zvyšují počet placených týdnů dovolené.

Chcete vědět, kolik si vyděláte s Vašimi zkušenostmi v regionu, kde pracujete?

Jste rádi v kontaktu s lidmi a chcete najít práci v oboru, který pandemická situace neohrozí? Podívejte se na naši nabídku volných míst na pozici prodavač. Najdete zde nabídky ze všech krajů České republiky. Na Profesia.cz nabízíme možnosti uplatnění i jako pokladní, asistent prodeje, koordinátor či vedoucí směny nebo doplňovač zboží.Thomas Sean Noble - Nový Jičín
Nový Jičín
od 100 Kč/hod.

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

SMILEX s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků