Kouzlo bývalé krásy, aneb po stopách zřícenin v česko-polském pohraničí

  • 30. června 2022,
  • 8:27,
  • PR

Vedle krásných hradů a zámků v České republice nabízí polsko-české pohraničí také mnoho pozůstatků vrcholných dob různých typů majetků. Války a další historické události zničily mnoho šlechtických sídel a dnes z nich zbyly jen trosky.

Mohou být zříceniny krásné?

Na polské straně pohraničí bohužel historie nebyla příliš přívětivá k mnoha krásným šlechtickým sídlům. Mnohokrát byly zničeny požáry a zanechaly svou někdejší krásu ve zříceninách, které jsou dnes díky úsilí mnoha místních úřadů a organizací zabezpečeny a zpřístupněny, některé z nich i pro turisty.

Po stopách zřícenin v pohraničí

V dalším nápadu na jednodenní výlet v rámci projektu „Holka Polka na cestě“ jsme připravili trasu, na které navštívíme zajímavá místa – v České republice Dobroslavice, kde se nachází zřícenina barokního mostu, obklopená malebným lesem. V Závadě si prohlédneme zbytky hradu, ke kterému vede zajímavá naučná stezka.

Přeskočte do Polska!

V Polsku navštívíme zříceninu paláce v Tworkówě, ve kterém byla postavena rozhledna s výhledem do malebného okolí. Sławików zase díky úsilí Nadace Gniazdo, místní samosprávy a dobrovolníků nabízí nezapomenutelný zážitek – zříceninu Eickstedtského paláce. V nedalekých Łubowicích, kde se nachází Eichendorffovo centrum, můžete navíc obdivovat pozůstatky místa, kde se narodil jeden z předních romantických básníků Joseph von Eichendorff. V Łubowicích se také můžete projít alejí s pamětními deskami s Eichendorffovými básněmi.

Srdečně vás zveme na další výlet za krásami našeho polsko-českého pohraničí!Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Opava
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 44 500 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků