Muzeum v Ratiboři – 95. výročí založení a jubilejní film

  • 29. března 2023,
  • 20:28,
  • Komerční sdělení

V prosinci 2022 Muzeum v Ratiboři, partnerské muzeum v Polsku Ostravského muzea v Ostravě, oslavilo 95. výročí svého založení. 95 let je období, v jehož průběhu se muzeum v Ratiboři rozvinulo do současné podoby, a to jak v oblasti shromážděných artefaktů, tak i široké nabídky akcí. Motorem pohánějícím fungování instituce byli vždy lidé, proto taky v rámci realizace polsko-českého projektu „Muzeum vychází vstříc – cyklus aktivit otevírajících partnerské instituce novým výzvám“ byl natočen film, ve kterém aktuální a bývalí pracovníci muzea vypravují o tomto zajímavém místě.

Režie se ujal ratibořský režisér dokumentárních filmů Adrian Szczypiński. Téměř 2hodinový film byl pro potřeby projektu zkrácen o polovinu a tímto je taky možnost film zhlédnout na portálu Youtube, kde jsou připravené i titulky v češtině. Téměř 2hodinový film byl pro potřeby projektu zkrácen o polovinu a tímto je taky možnost film zhlédnout na portálu Youtube, kde jsou připravené i titulky v češtině.

Projekt byl financován Evropským fondem regionálního rozvoje a státním rozpočtem polského státu. Název programu „Přesahujeme hranice“.

https://www.youtube.com/watch?v=iiSv-X7Sxqs&t=1sFUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 140 do 180 Kč/hod.

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 780 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více