Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • TŘINEC CHYSTÁ ZA 50 MILIONŮ KORUN REKONSTRUKCI VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ
  • F-M SE DOHODL S KRAJEM NA FINANCOVÁNÍ OPRAVY BAZÉNU NA SŠ DŘEVOZPRACUJÍCÍ
  • NELEGÁLNÍ ODPAD Z JIŘÍKOVA (BRUNTÁLSKO) SE PODLE MINISTRA ŽP ODVEZE DO 10 TÝDNŮ
  • POŽÁR NOVOSTAVBY DOMU V ŠENOVĚ U OSTRAVY ZPŮSOBIL ŠKODU ZA MILION KORUN
  • OKD UKONČÍ TĚŽBU S REZERVOU OSM MILIARD, POKRYJE LIKVIDACI DOLU I ODSTUPNÉ
  • V BŘEZNU NA SILNICÍCH V MS KRAJI NIKDO NEZEMŘEL, LONI JEDEN ČLOVĚK
  • FRÝDEK-MÍSTEK UPRAVUJE SYSTÉM PARKOVÁNÍ, ROZŠIŘUJE PLACENÉ PARKOVACÍ ZÓNY
  • OPAVSKÝ STÁTNÍ ÚŘAD INSPEKCE PRÁCE LONI ODHALIL 1 934 NELEGÁLNĚ PRACUJÍCÍCH
  • NEMOCNOST V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI KLESLA POD EPIDEMII (1 482 NA 100 TISÍC LIDÍ)
  • PODNIK VOP CZ VYKÁZAL ZA ROK 2024 ZISK 30,5 MILIONU, PŘEDLONI SKONČIL VE ZTRÁTĚ
  • OPAVA ODHALÍ PLÁNY NA REKONSTRUKCI IKONICKÉHO OBCHODNÍHO DOMU BREDA
  • V BOHUMÍNĚ PŘIBUDOU STROMY TÉMĚŘ ZA PŮL MILIONU KORUN
  • LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI V OSTRAVĚ NABÍDNOU OSM INSCENACÍ
  • VÍTKOVICE STEEL DODAJÍ PŘES 1000 ŠTĚTOVNIC NA VYBUDOVÁNÍ BARIÉRY V HUSTOPEČÍCH
  • FIRMA KVŮLI DODÁVKÁM ZAVEDLA MIMOŘÁDNÉ SMĚNY
Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Pokuty z radarů na obchvatu budou chodit od dubna

      Kvůli snížení hluku od vozidel, která projíždějí přes most nad řekou Morávkou, byla na dálničním obchvatu Frýdku-Místku snížena rychlost. Od dubna budou dodržování rychlosti v obou směrech hlídat úsekové radary.

      Se snížením rychlosti z klasické dálniční stotřicítky na 100 kilometrů v hodině na obchvatu Frýdku-Místku mají někteří motoristé problém. Dopravní značení pro ně není pádný argument a proto tam Ředitelství silnic a dálnic nechalo nainstalovat radary.

      Až do konce března by překročení omezené rychlosti nemělo pro řidiče znamenat pokutu. Od začátku dubna však rychlost jízdy budou sledovat úsekové radary.

      Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Na obchvatu Frýdku-Místku právě probíhá instalace radarů pro úsekové měření rychlosti v úseku estakády přes řeku Morávku. Od 1. dubna bude systém sloužit k vybírání pokut, přičemž jejich administraci bude zajišťovat město Frýdek-Místek. V daném úseku platí dočasné omezení rychlosti na 100 km/h, které bude sledováno mobilním měřicím systémem ve vlastnictví ŘSD. Jelikož zařízení patří státu, jeho využití je bezplatné.”

      Důvodem omezení rychlosti na mostě přes řeku Morávku je snaha snížit hlučnost, která vzniká přejížděním dilatačních lamel.

      Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Dopravní úřad rozhodl o tom, že by se mělo díky tomu impulsnímu hluku, to znamená hluku, který je z mostních závěrů a obtěžuje vlastně tím rázem to okolí, omezit rychlost. Ty první rozhodnutí byly podle mě dramatické, protože to bylo nejen omezení rychlosti na 60 km/h, dokonce zúžení do jednoho jízdního pruhu. Proti tomu rozhodnutí jsme se odvolali a ministerstvo dopravy to vrátilo zpátky na DESÚ."

      Omezení rychlosti by mělo být jen dočasné. V současné době se však neví, kdy bude ukončeno.

      ---

      Pálení biologického odpadu je od března zakázáno

      Se slunečným jarním počasím začal úklid zahrad po zimě a jejich příprava na novou sezónu. Ale pozor, od března začala platit novela zákona o ochraně ovzduší, která zakazuje pálení biologického odpadu jako je tráva nebo listí. Výjimku má například opékání buřtů na suchém dřevě.

      Každé jaro je to stejné. Majitelé vtrhnou na zahrádky a hasiči to okamžitě poznají na zvýšeném počtu výjezdů. Týkají se tzv. požárů porostů. Při úklidu zahrad je totiž potřeba zlikvidovat listí nebo suchou tráva a nejjednodušší je všechno spálit. Při tom ale stačí chvilka neopatrnosti a oheň se nekontrolovaně rozšíří. Dým z ohně navíc obtěžuje sousedy a tak letos v březnu začala platit novela zákona, která pálení bioodpadu zakazuje. Zakázáno je i vypalování trávy.

      Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Od 1. března letošního roku a je to dáno zákonem o ovzduší, je zakázáno pálení jakéhokoliv biologického odpadu." 

      Petr Menšík (Ostravak), místostarosta Ostravy-Vítkovic: "Bioodpad lze likvidovat tak, že si občané zažádají společnost OZO o hnědé kontejnery, které jsou vyváženy a nebo přímo odvážet bioodpad do sběrných dvorů, kde berou do dvou metrů krychlových, což je přívěsný vozík." 

      Na otevřeném ohništi je ale povoleno pálit suché dřevo, například, když si chceme opéct buřty nebo posedět s přáteli u kytary. Musíme ale dodržet některá pravidla.

      Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Oheň by měl být ohraničen nehořlavým materiálem, měli bychom také mít připraven dostatek hasebních prostředků. Může to být třeba hasící přístroj nebo písek či kbelík s vodou." 

      Pokud jde o větší oheň na nějaké akci, jako je například pálení čarodějnic, je vhodné ho dopředu ohlásit prostřednictvím formuláře na webu hasičů paleni.izscr.cz. 

      ---

      NEMOCNOST V MS KRAJI KLESÁ

      Počet lidí s akutními respiračními onemocněními v Moravskoslezském kraji dál klesá. Aktuálně na 100 000 obyvatel připadá 1643 nemocných, což je hodnota na hranici epidemického prahu. Oproti minulému týdnu nemocnost klesla o téměř 8 procent. Nejvyšší nemocnost je aktuálně v okresech Ostrava-město a Opava.

      OPILÍ MLADISTVÍ NA STODOLNÍ V OSTRAVĚ

      Na Stodolní ulici v Ostravě se uskutečnila další kontrolní akce zaměřená na konzumaci alkoholu mladistvými. Během kontroly třinácti provozoven bylo zkontrolováno 92 osob, z toho 22 mladších 18ti let. U všech mladistvých provedli strážníci dechové zkoušky – dvanáct z nich mělo pozitivní výsledek. Nejvyšší hodnota byla u patnáctiletého chlapce, který přesáhl hranici jednoho promile.

      ---

      I znehodnocený textil patří do speciálního kontejneru

      Veškeré ošacení, které lidé vyhazují, by mělo skončit ve speciálních kontejnerech. Těch je díky ADŘE například v Havířově dostatek. Mnozí lidé si ale stále myslí, že tam patří jen zachovalé věci.

      Od letošního roku musí každá obec zajistit sběr textilního odpadu. V Havířově radnice spolupracuje s humanitární organizací ADRA. Ta veškeré věci roztřídí. Zbytkový odpad pak odváží specializovaná firma k recyklaci, se kterou má magistrát smlouvu. Problém je ten, že mnozí lidé si stále myslí, že znehodnocený textil patří do směsného odpadu.

      anketa: “Já se to snažím dávat do té, co je na to určena na ten textil. Staré a potrhané to tam nedávám."

      Co děláte s věcmi, které už jsou úplně zničené?

      anketa: “Vyhazuju ven.” Kam? “Do popelnice. Já si myslím, že ty speciální kontejnery jsou na oblečení, které se dá ještě použít.”

      Že by se od ledna zvýšilo procento textilního odpadu, nezaznamenává ani ADRA.

      Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů ADRA: “Do našich kontejnerů patří oděvy, patří obuv, patří hračky, ale ty oděvy mohou být i znehodnocené, znečištěné, co už by nikdy nikdo neoblíknul, protože na to ty bílé kontejnery slouží. Od nového roku se nezvýšilo procento odpadu, je to stejné. My máme z toho dvě třetiny dobrého zboží, co slouží ještě obchůdkům a šatníkům a jedna třetina je ten odpad.”

      Lidé mohou vozit textilní odpad i na sběrné dvory.

      Miroslav Sternadel, vedoucí střediska odpadového hospodářství TSH: "Vyvážíme ten kontejner minimálně jednou týdně. Na těch ostatních sběrných dvorech je to tak jednou za dva týdny.”

      Společnost, která textilní odpad dále zpracovává, ho používá na výrobu například městského mobiliáře, kontejnerová stání, zastávky a další produkty.

      ---

      Policie testuje na zkoušku, na rozmyšlenou dává rok a půl

      Policie České republiky otevřela svůj areál v Novém Jičíně a pozvala do něj desítky žáků středních škol. Dynamickými ukázkami jim předvedla část své práce. Pak mohli studenti zkusit absolvovat náborové fyzické testy.

      Zhruba padesátka studentů středních škol z Nového Jičína a okolí se zúčastnila náborové kampaně “Policistou na zkoušku”, kterou připravil novojičínský územní odbor police.

      Tomáš Kvíčala, vedoucí ÚO Nový Jičín, Policie ČR: “Této akci předcházela asi dvouměsíční přednášková činnost, kdy jsem ve školách zejména v okrese Nový Jičín oslovili studenty čtvrtých ročníků, zda by se chtěli stát policistou. Přinesli jsme jim, jak funguje a existuje policejní život a nabídli jsem jim dnešní den, že se zde mohou dostavit a zkusit fyzické testy. Pokud těmito testy úspěšně projdou, dostanou od nás certifikát s dobou platnosti roku a půl.”

      Kromě fyzických testů ale policisté studentům formou doprovodného programu ukázali, co práce v uniformě také obnáší.

      Miroslav Kolátek, oddělení prevence Policie ČR: “K vidění jsou naši kolegové psovodi se svými čtyřnohými svěřenci, a poté také oddělení hlídkové služby z Karviné má připraveny tři dynamické ukázky, kde budou zadržovat pachatele v různých situacích.”

      účastníci akce:

      “Zajímá mě to a jednou bych se možná chtěla stát policistkou.”

      “Musím se ještě rozhodnout, ale klidně bych to dělal, chtěl bych si jezdit hlídku u dopravní policie.”

      V současné době v okrese Nový Jičín chybí 28 policistů, náborové akce tu budou opakovat a budou otevřeny pro veřejnost, ta první 25. dubna.

      ---

      MSK INVESTUJE DO ZDRAVOTNICTVÍ

      Moravskoslezský kraj rozdělí téměř 20 milionů korun na podporu zdravotnických projektů v regionu. Největší část z této částky, 12 milionů korun, půjde na modernizaci nemocničního informačního systému v Bílovecké nemocnici. Kraj podpoří také projekty zaměřené na hospicovou péči, zlepšení života onkologických pacientů a péči o duševní zdraví.

      Univerzita v Karviné finišuje s projektem CEPIS

      Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

      Projekt je aktuálně v realizační fázi a rozhodně nespí, naopak se dojednávají poslední dokumentace před žádostí o stavební povolení.

      Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Již několik let připravujeme s univerzitou projekt CEPIS, což je nová budova pro univerzitu, respektive pro Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Já jsem rád, že díky tomu se Karviná stane centrem inovací.”

      Libor Chlebiš, projektový manažer: “Kdy ta stavba bude zahájena, předpokládáme na jaře příštího roku. Ta stavba je naplánována tak, že by mělo dojít ke kolaudaci na konci roku 2027.”

       CEPIS bude vystavěn v nízkoenergetickém standardu a poslouží zejména studentům inovativního podnikání, digitálního byznysu a také zahraničním studentům. V minulém týdnu se projekt řešil i v rámci velké schůze, kde nechyběli zástupci všech účastnících se segmentů.

      Libor Chlebiš, projektový manažer: “My jsme chtěli vlastně vyvolat schůzku s městem, protože město dlouhodobě ten projekt podporuje, a chtěli jsme vlastně představit nějaký jako aktuální stav řešení projektu.”

      Výuková plocha v podobě multifukčního centra poskytne studentům kvalitní a moderní zázemí, které bude dbát i na celkové pohodlí a bezproblémové fungování v rámci těchto nových prostor.

      ---

      Mohlo by Vás také zajímat

      Pořad: Regionální zprávy POLAR
      25. března 2025, 17:00

      Pokuty z radarů na obchvatu budou chodit od dubna

      Kvůli snížení hluku od vozidel, která projíždějí přes most nad řekou Morávkou, byla na dálničním obchvatu Frýdku-Místku snížena rychlost. Od dubna budou dodržování rychlosti v obou směrech hlídat úsekové radary.

      Se snížením rychlosti z klasické dálniční stotřicítky na 100 kilometrů v hodině na obchvatu Frýdku-Místku mají někteří motoristé problém. Dopravní značení pro ně není pádný argument a proto tam Ředitelství silnic a dálnic nechalo nainstalovat radary.

      Až do konce března by překročení omezené rychlosti nemělo pro řidiče znamenat pokutu. Od začátku dubna však rychlost jízdy budou sledovat úsekové radary.

      Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Na obchvatu Frýdku-Místku právě probíhá instalace radarů pro úsekové měření rychlosti v úseku estakády přes řeku Morávku. Od 1. dubna bude systém sloužit k vybírání pokut, přičemž jejich administraci bude zajišťovat město Frýdek-Místek. V daném úseku platí dočasné omezení rychlosti na 100 km/h, které bude sledováno mobilním měřicím systémem ve vlastnictví ŘSD. Jelikož zařízení patří státu, jeho využití je bezplatné.”

      Důvodem omezení rychlosti na mostě přes řeku Morávku je snaha snížit hlučnost, která vzniká přejížděním dilatačních lamel.

      Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Dopravní úřad rozhodl o tom, že by se mělo díky tomu impulsnímu hluku, to znamená hluku, který je z mostních závěrů a obtěžuje vlastně tím rázem to okolí, omezit rychlost. Ty první rozhodnutí byly podle mě dramatické, protože to bylo nejen omezení rychlosti na 60 km/h, dokonce zúžení do jednoho jízdního pruhu. Proti tomu rozhodnutí jsme se odvolali a ministerstvo dopravy to vrátilo zpátky na DESÚ."

      Omezení rychlosti by mělo být jen dočasné. V současné době se však neví, kdy bude ukončeno.

      ---

      Pálení biologického odpadu je od března zakázáno

      Se slunečným jarním počasím začal úklid zahrad po zimě a jejich příprava na novou sezónu. Ale pozor, od března začala platit novela zákona o ochraně ovzduší, která zakazuje pálení biologického odpadu jako je tráva nebo listí. Výjimku má například opékání buřtů na suchém dřevě.

      Každé jaro je to stejné. Majitelé vtrhnou na zahrádky a hasiči to okamžitě poznají na zvýšeném počtu výjezdů. Týkají se tzv. požárů porostů. Při úklidu zahrad je totiž potřeba zlikvidovat listí nebo suchou tráva a nejjednodušší je všechno spálit. Při tom ale stačí chvilka neopatrnosti a oheň se nekontrolovaně rozšíří. Dým z ohně navíc obtěžuje sousedy a tak letos v březnu začala platit novela zákona, která pálení bioodpadu zakazuje. Zakázáno je i vypalování trávy.

      Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Od 1. března letošního roku a je to dáno zákonem o ovzduší, je zakázáno pálení jakéhokoliv biologického odpadu." 

      Petr Menšík (Ostravak), místostarosta Ostravy-Vítkovic: "Bioodpad lze likvidovat tak, že si občané zažádají společnost OZO o hnědé kontejnery, které jsou vyváženy a nebo přímo odvážet bioodpad do sběrných dvorů, kde berou do dvou metrů krychlových, což je přívěsný vozík." 

      Na otevřeném ohništi je ale povoleno pálit suché dřevo, například, když si chceme opéct buřty nebo posedět s přáteli u kytary. Musíme ale dodržet některá pravidla.

      Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Oheň by měl být ohraničen nehořlavým materiálem, měli bychom také mít připraven dostatek hasebních prostředků. Může to být třeba hasící přístroj nebo písek či kbelík s vodou." 

      Pokud jde o větší oheň na nějaké akci, jako je například pálení čarodějnic, je vhodné ho dopředu ohlásit prostřednictvím formuláře na webu hasičů paleni.izscr.cz. 

      ---

      NEMOCNOST V MS KRAJI KLESÁ

      Počet lidí s akutními respiračními onemocněními v Moravskoslezském kraji dál klesá. Aktuálně na 100 000 obyvatel připadá 1643 nemocných, což je hodnota na hranici epidemického prahu. Oproti minulému týdnu nemocnost klesla o téměř 8 procent. Nejvyšší nemocnost je aktuálně v okresech Ostrava-město a Opava.

      OPILÍ MLADISTVÍ NA STODOLNÍ V OSTRAVĚ

      Na Stodolní ulici v Ostravě se uskutečnila další kontrolní akce zaměřená na konzumaci alkoholu mladistvými. Během kontroly třinácti provozoven bylo zkontrolováno 92 osob, z toho 22 mladších 18ti let. U všech mladistvých provedli strážníci dechové zkoušky – dvanáct z nich mělo pozitivní výsledek. Nejvyšší hodnota byla u patnáctiletého chlapce, který přesáhl hranici jednoho promile.

      ---

      I znehodnocený textil patří do speciálního kontejneru

      Veškeré ošacení, které lidé vyhazují, by mělo skončit ve speciálních kontejnerech. Těch je díky ADŘE například v Havířově dostatek. Mnozí lidé si ale stále myslí, že tam patří jen zachovalé věci.

      Od letošního roku musí každá obec zajistit sběr textilního odpadu. V Havířově radnice spolupracuje s humanitární organizací ADRA. Ta veškeré věci roztřídí. Zbytkový odpad pak odváží specializovaná firma k recyklaci, se kterou má magistrát smlouvu. Problém je ten, že mnozí lidé si stále myslí, že znehodnocený textil patří do směsného odpadu.

      anketa: “Já se to snažím dávat do té, co je na to určena na ten textil. Staré a potrhané to tam nedávám."

      Co děláte s věcmi, které už jsou úplně zničené?

      anketa: “Vyhazuju ven.” Kam? “Do popelnice. Já si myslím, že ty speciální kontejnery jsou na oblečení, které se dá ještě použít.”

      Že by se od ledna zvýšilo procento textilního odpadu, nezaznamenává ani ADRA.

      Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů ADRA: “Do našich kontejnerů patří oděvy, patří obuv, patří hračky, ale ty oděvy mohou být i znehodnocené, znečištěné, co už by nikdy nikdo neoblíknul, protože na to ty bílé kontejnery slouží. Od nového roku se nezvýšilo procento odpadu, je to stejné. My máme z toho dvě třetiny dobrého zboží, co slouží ještě obchůdkům a šatníkům a jedna třetina je ten odpad.”

      Lidé mohou vozit textilní odpad i na sběrné dvory.

      Miroslav Sternadel, vedoucí střediska odpadového hospodářství TSH: "Vyvážíme ten kontejner minimálně jednou týdně. Na těch ostatních sběrných dvorech je to tak jednou za dva týdny.”

      Společnost, která textilní odpad dále zpracovává, ho používá na výrobu například městského mobiliáře, kontejnerová stání, zastávky a další produkty.

      ---

      Policie testuje na zkoušku, na rozmyšlenou dává rok a půl

      Policie České republiky otevřela svůj areál v Novém Jičíně a pozvala do něj desítky žáků středních škol. Dynamickými ukázkami jim předvedla část své práce. Pak mohli studenti zkusit absolvovat náborové fyzické testy.

      Zhruba padesátka studentů středních škol z Nového Jičína a okolí se zúčastnila náborové kampaně “Policistou na zkoušku”, kterou připravil novojičínský územní odbor police.

      Tomáš Kvíčala, vedoucí ÚO Nový Jičín, Policie ČR: “Této akci předcházela asi dvouměsíční přednášková činnost, kdy jsem ve školách zejména v okrese Nový Jičín oslovili studenty čtvrtých ročníků, zda by se chtěli stát policistou. Přinesli jsme jim, jak funguje a existuje policejní život a nabídli jsem jim dnešní den, že se zde mohou dostavit a zkusit fyzické testy. Pokud těmito testy úspěšně projdou, dostanou od nás certifikát s dobou platnosti roku a půl.”

      Kromě fyzických testů ale policisté studentům formou doprovodného programu ukázali, co práce v uniformě také obnáší.

      Miroslav Kolátek, oddělení prevence Policie ČR: “K vidění jsou naši kolegové psovodi se svými čtyřnohými svěřenci, a poté také oddělení hlídkové služby z Karviné má připraveny tři dynamické ukázky, kde budou zadržovat pachatele v různých situacích.”

      účastníci akce:

      “Zajímá mě to a jednou bych se možná chtěla stát policistkou.”

      “Musím se ještě rozhodnout, ale klidně bych to dělal, chtěl bych si jezdit hlídku u dopravní policie.”

      V současné době v okrese Nový Jičín chybí 28 policistů, náborové akce tu budou opakovat a budou otevřeny pro veřejnost, ta první 25. dubna.

      ---

      MSK INVESTUJE DO ZDRAVOTNICTVÍ

      Moravskoslezský kraj rozdělí téměř 20 milionů korun na podporu zdravotnických projektů v regionu. Největší část z této částky, 12 milionů korun, půjde na modernizaci nemocničního informačního systému v Bílovecké nemocnici. Kraj podpoří také projekty zaměřené na hospicovou péči, zlepšení života onkologických pacientů a péči o duševní zdraví.

      Univerzita v Karviné finišuje s projektem CEPIS

      Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

      Projekt je aktuálně v realizační fázi a rozhodně nespí, naopak se dojednávají poslední dokumentace před žádostí o stavební povolení.

      Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Již několik let připravujeme s univerzitou projekt CEPIS, což je nová budova pro univerzitu, respektive pro Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Já jsem rád, že díky tomu se Karviná stane centrem inovací.”

      Libor Chlebiš, projektový manažer: “Kdy ta stavba bude zahájena, předpokládáme na jaře příštího roku. Ta stavba je naplánována tak, že by mělo dojít ke kolaudaci na konci roku 2027.”

       CEPIS bude vystavěn v nízkoenergetickém standardu a poslouží zejména studentům inovativního podnikání, digitálního byznysu a také zahraničním studentům. V minulém týdnu se projekt řešil i v rámci velké schůze, kde nechyběli zástupci všech účastnících se segmentů.

      Libor Chlebiš, projektový manažer: “My jsme chtěli vlastně vyvolat schůzku s městem, protože město dlouhodobě ten projekt podporuje, a chtěli jsme vlastně představit nějaký jako aktuální stav řešení projektu.”

      Výuková plocha v podobě multifukčního centra poskytne studentům kvalitní a moderní zázemí, které bude dbát i na celkové pohodlí a bezproblémové fungování v rámci těchto nových prostor.

      ---

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-25-03-2025-17-00