Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánskohorská radnice uspořádala příměstské letní tábory pro děti. Letos už potřetí

Mariánskohorská radnice také letos uspořádala příměstské tábory pro děti ve věku od 6 do 12 let. Každý rok je o ně velký zájem a 3 týdenní turnusy tak byly během chvilky naplněny.

V areálu ostravské chemičky hořela chladicí věž

11. července 2024 12:44 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Záchranné složky spěchaly ve čtvrtek dopoledne do areálu chemických závodů v Ostravě-Mariánských Horách. Vypukl tam požár chladicí věže, která není v majetku společnosti BorsodChem MCHZ. Nebezpečí podle hasičů nehrozilo.

Mariánskohorská radnice dál opravuje silnice. Teď přišla na řadu ulice Karasova, která byla samá boule

Ulice Karasova v Ostravě-Mariánských Horách prochází kompletní rekonstrukcí. Potřebovala ji už dlouhou dobu, byla totiž tak zvlněná, že připomínala spíše přírodní tankodrom, po kterém se téměř nedalo jezdit.

Žáci ZŠ Gen. Janka poprvé tvořili rozpočet. Mariánskohorská radnice se chce od dětí inspirovat

Mariánskohorskou radnici zajímá, jak vidí obvod děti. Žáci ZŠ Gen. Janka tak dostali za úkol vytvořit rozpočet a vyplnit pocitové mapy. Do akce se zapojili všichni žáci druhého stupně.

Občané Ostravy-Mariánských Hor dostanou od radnice kompostéry. Stačí si o ně zažádat

Mariánskohorská radnice rozdává lidem kompostéry. Pokud o ně mají zájem, stačí, aby vyplnili formulář na webu. Díky dotaci z Operačního programu Životní prostředí je dostanou zcela zdarma.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Na Mariánské náměstí se slétly čarodějnice, skřeti, kouzelníci a další nadpřirozené bytosti

Mariánské náměstí zaplnili čarodějnice, čarodějové, skřeti, kouzelníci a jiné nadpřirozené bytosti. Sešli se tady na tradičním sletu čarodějnic.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Mariánskohorská radnice má projekty k rozvoji obvodu na řadu let dopředu

Mariánskohorská radnice má připravenou řadu projektů k rozvoji obvodu. Realizovat je začne ve chvíli, kdy je potřeba, nebo když se naskytne dotační příležitost.

Ostravská Galerie výtvarného umění se novou výstavou všestranné výtvarnice Toyen stává světovým unikátem

Opravdovou lahůdkou pro milovníky umění je nejnovější výstava knižní a grafické tvorby malířky, grafičky a ilustrátorky Toyen s názvem Knihy bez hranic. Galerii výtvarného umění se podařilo získat unikátní knižní a grafické dílo z francouzského období slavné výtvarnice.

Mariánskohorská radnice v létě pošle budoucí prvňáčky k moři. O adaptační pobyty je velký zájem

Mariánskohorská radnice také letos pošle budoucí prvňáčky k moři do Chorvatska. Adaptační pobyty jsou určeny pro děti, které v září nastoupí do ZŠ Gen. Janka, kterou zřizuje.

Mariánské Hory se připravují na jaro. V obvodu se uklízí a v novém zázemí se opravuje mobiliář

V Mariánských Horách renovují mobiliář. Podepisuje se na něm zub času i vandalové. Pracovníci technického úseku radnice práci nad rámec běžné údržby zvládají díky nové technice i zázemí.

Technický úsek mariánskohorské radnice zvládne daleko více práce díky nové technice i zázemí

Technický úsek mariánskohorské radnice připravuje veřejný prostor na jaro. Kromě běžné činnosti jako je úklid listí, silnic a chodníků, se pracovníci pustili i do oprav poškozeného mobiliáře, aby byl opět funkční a hezký.

Při večerním požáru půdy domu v Hulvákách se museli evakuovat nájemníci

22. února 2024 7:44 | Ostrava-Mariánské hory | Libor Běčák

Devět obyvatel domu v Knüpferově ulici v Ostravě-Hulvákách se muselo ve středu večer evakuovat do bezpečí, když na půdě vypukl požár.

Mariánskohorská lokalita Červený kříž se mění na moderní čtvrť. Komplikovaní nájemníci byli vystěhováni

V Ostravě-Mariánských Horách prochází rekonstrukcí 24 bytových domů poblíž služebny městské policie. O jejich zoufalý stav se postarali nepřizpůsobiví obyvatelé, které se podařilo vystěhovat díky převedení domů na nového majitele.

Mariánskohorská radnice má rekordní částku na investice. Bude více investovat do bytů, komunikací i kultury

18. ledna 2024 17:10 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice letos bude hospodařit s rekordním rozpočtem ve výši přes 375 milionů korun. Větší čtvrtina z této částky je určena na investiční akce.

Mariánskohorská ZŠ Gen. Janka oslavila 50 let. Na Slavnostní akademii pozvala Martina Chodúra i bývalé pedagogy

22. prosince 2023 14:53 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská ZŠ Gen. Janka letos oslavila. 50 let od svého založení. Oslavy vyvrcholily velkou Slavnostní akademií, kterou škola připravila společně s mariánskohorskou radnicí. Hlavními hvězdami byly děti a Martin Chodúr.

Regenerace sídliště Fifejdy skončila. Poslední tečkou byla stavba nového chodníku

23. listopadu 2023 17:58 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Obyvatelé Mariánských hor se mohou od tohoto týdne procházet po novém chodníku mezi ulicemi Novoveská a Novinářská. Podle vedení obvodu bylo propojení ulic pro chodce zásadní.

Mariánskohorská MŠ Gen. Janka zvýší kapacitu. Vznikají tady dvě nové třídy

26. října 2023 17:05 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

MŠ Gen. Janka v Ostravě- Mariánských Horách a Hulvákách prochází rekonstrukcí. V části budovy, kterou dříve využívala hudební škola, vznikají dvě nové třídy. Jedna pro jesličky, druhá pro školku.

V Ostravě proběhne jedinečná výstava modelů a techniky

22. září 2023 19:37 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Ostrava zažije 6. ročník výstavy a soutěže plastikového a papírového modelářství všech věkových kategorií s názvem ENJOYMENT BATTLE OF OSTRAVA s mezinárodní účastí. Akce se bude konat v sobotu 23. září od 10 do 15 hodin v Domě techniky na Mariánském náměstí. K vidění budou soutěžní i standardní modely letadel, vrtulníků, bojové techniky, lodí, diorám aut, figurek a mnoho dalšího.

Mariánskohorské náměstí patřilo druhému ročníku Gulášfestu. Zájem byl velký

21. září 2023 14:02 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V Mariánských Horách mají novou tradici. Tou je Gulášfest. Druhý ročník uspořádali na Mariánskohorském náměstí po skvělých zkušenostech z loňského roku a opět zaznamenal velký úspěch.

Požár garáží v Ostravě způsobil škodu za milion korun

29. srpna 2023 16:32 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý u požáru garáží v Ostravě-Mariánských Horách. Pro boj s ohněm využili hasiči i speciální hasicí zařízení COBRA. Škoda byla vyčíslena na milion korun.

Mariánskohorská radnice uspořádala tři příměstské tábory pro děti. Všechny turnusy zaplnila

18. srpna 2023 11:50 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice také letos uspořádala příměstské tábory pro děti, se kterými začala loni. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout rodinám takový tábor, který splňuje jejich časové očekávání.

V Mariánských Horách bude bezpečněji. Projekt Domovník preventista se rozšíří o další problémové lokality

20. července 2023 20:23 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V Mariánských Horách bude další 3 roky pokračovat projekt Domovník preventista. Radnici se na něj podařilo získat finanční prostředky z EU. Dobrou zprávou je, že se navíc rozšíří z původních 5 lokalit na 15.

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

18. června 2023 17:08 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.