Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku
  • Dárci krve dostali v Bruntále ocenění
  • Plavci KPS Ostrava ladí formu s olympionikem
  • Igor Timko maloval panenky s hospitalizovanými dětmi
  • Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku

Největší investici v historii školství v našem kraji směřoval krajský úřad do nových dílen SOŠ ve Frýdku-Místku. Čistě ze svého rozpočtu investoval kraj do moderního zázemí 309 milionů korun.

Žáci Střední odborné školy Frýdek-Místek mají praktické vyučování ve zbrusu nových dílnách.

Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraje: „Když se podívám na to zázemí, které tady strojaři mají, a vzpomenu si na své učňovské období, tak je to nebe a dudy, to se nedá srovnat. A je to samozřejmě v pořádku, že to tak je.“

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to významný počin, protože kraj dlouhodobě podporuje řemeslné obory v rámci nejrůznějších projektů. Výstavba nového zázemí, které vzniklo na této škole, umožní žákům studovat řemeslné obory v krásném prostředí.“

Prostory na Lískovecké ulici využívají budoucí strojní mechanici, obráběči kovů a mechanici seřizovači. Dílny v ulici Na Hrázi jsou určené pro praktické vyučování oborů Automechanik, Autoelektrikář a Opravář zemědělských strojů.

Jan Durčák, ředitel SOŠ Frýdek-Místek: „Já věřím, že to určitě přispěje k lákání nových žáků, ale především bych byl velice rád, kdyby to vzešlo od těch samotných žáků. Kdyby měli zájem o obor a toto kvalitní zázemí a vybavení už je jen taková třešinka na dortu.

Eduard Boščík, zástupce ředitele pro odborný výcvik: „Je to mnohem lepší než v těch původních prostorech. Ať už se jedná o energetickou úsporu či hezčí prostředí.“

Nové dílny v současnosti využívá přes 400 žáků.

---

Dárci krve dostali v Bruntále ocenění

Více než 70 bezpříspěvkových dárců krve a krevní plazmy bylo na bruntálském zámku slavnostně oceněno za dosažené množství bezplatných darů krve. Jde o zcela výjimečnou záležitost, ve které MS a Olomoucký kraj patří k republikové špičce.

Bezplatné dárcovství krve je nejvýznamnějším zdrojem této stále nedostatkové tekutiny.

Petr Vlk, viceprezident ČČK: „Statistika dobrovolných odběrů dárců krve v rámci MS kraje a Olomouckého kraje – je potřeba říci, že více, něž polovina odběrů v rámci celé ČR je právě uskutečněna v těchto krajích, na což buďme tedy velice hrdi a vyzdvihněme jedinečnost dárců krve z těchto regionů.“

Mária Vlková, pořadatelka setkání. ČČK Bruntál: „Dneska bude oceněno 12 zlatých křížů 3. stupně, to je za 80 odběrů, 27 zlatých medailí dr. Jánského za 40 odběrů a 39 stříbrných medailí za 20 odběrů. Jinak v průběhu roku bylo oceněno 50 bronzových dárců krve, to je za 10 odběrů. A v Ostravě bylo oceněno 120 odběrů 8 dárců a za 160 odběrů 5 dárců.“

Nejcennější tekutiny je u nás stále málo a dárců stále ubývá. Jejich zázemí v našem regionu udržují také rodinné vazby.

Jiří Zdražil, dárce: ,držitel stříbrné medaile: „Dostal jsem oceněn za 20. odběr krve a plazmy. Daruji, už se ani nepamatuji, asi 4, 5 let. No nakonec jsem se rozhodl sám.“

Luboš Večerek, dárce, držitel zlatého kříže: „Dostal jsem vlastně kříž 1. třídy za 80 odběrů a daruji, nevím, už 12 let asi. Přivedla mě k tomu žena, takže jsem u toho zůstal a jsem rád.“

Radan Volnohradský, vedoucí lékař odběrového centra Bruntál: „Já jsem velmi rád, že tato akce proběhla, chtěl bych ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří chodí pravidelně na transfuzní stanici Bruntál a kteří darují, protože je to opravdu vzácnost. Ubývá nám dárců celorepublikově, což je velký problém, který může přerůst v celorepublikový problém. Zde je dobré dárcovské zázemí a je to i díky tomu, že je dobře organizovaná práce na odběrovém centru a to bych chtěl poděkovat našim děvčatům, které se o toto snaží. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří darují bezplatně krev.“

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Moc bych chtěl a velmi upřímně i za sebe a věřím, že za celé vedení města, ale i ta bruntálské občany, ty, kteří budou potřebovat a nebo potřebovali krev, poděkovat všem bezpříspěvkovým dárcům krve. Dnes jsme měli krásnou příležitost se potkat s těmi, kteří měli 20, 40 až 80 odběrů.“

Všem oceněným dárcům patří velké poděkování nejen od města, ale především od samotných občanů, kteří na ně spoléhají.

---

Plavci KPS Ostrava ladí formu s olympionikem

Plavci z Klubu plaveckých sportů Ostrava se připravují pod novými, zkušenými trenéry. Pozici trenéra plavání přijal bývalý plavec Jakub Říha a jako kondiční trenér v týmu nově působí účastník LOH v Aténách a v Pekingu Michal Rubáček.

Klub plaveckých sportů Ostrava má před sebou novou sezónu, na kterou se pilně připravuje. K úspěchům mají pomoci nejen nové plavecké posily, ale také ty trenérské.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Na místo trenéra plavání nastoupil bývalý plavec Jakub Říha a na místo kondičního trenéra se nám podařilo získat také bývalého plavce a výborného Olympionika Michala Rubáčka.”

Michal Rubáček, kondiční trenér KPS Ostrava: ,,Myslím, že mě asi definují právě dvě účasti na Olympijských hrách, a to 2004 v Aténách a 2008 v Pekingu. To samozřejmě i já vnímám jako svůj největší sportovní úspěch a když teď přišla nabídka v létě od trenérského týmu KPS Ostrava, tak jsem neváhal ji využít.”

Výsledky, ale mají ve svých rukou sami sportovci. V září klub posílili plavci z několika měst republiky a na útok na medaile se chystají muži i ženy. 19. až 22. prosince je v Brně čeká MČR juniorů a dospělých.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Nám se po létě podařilo získat nové posily do klubu. Jsou to reprezentanti, kteří rozšířili náš plavecký reprezentační tým o 10 plavců.Od ledna začne probíhat soutěž družstev, první plavecká liga, ve které se chystáme určitě jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen útočit na medaile.”

Plavci se poctivě připravují. Už mají za sebou intenzivní 10denní soustředění na Slovensku. A nyní absolvují 2-3 tréninky denně - bazén kombinují s posilovnou.

Michal Rubáček, kondiční trenér KPS Ostrava: ,,Pracuje se mi dobře. Jsou pracovití, snaživí. Vidím na nich, že je to baví. Vidím na nich, nechci říct úplně pokroky, ale minimálně to, že ty nové prvky, které jsme do toho tréninku zařadily, tak že je celkem rychle pobrali. Já věřím, že někdo z tady těch šikovných plavců bude pokračovat a podaří se mu probojovat na takto vrcholovou soutěž.”

Vítězslav Raszka, plavec KPS Ostrava: ,,Já věřím, že ne jenom pro mě, ale i pro ostatní je to určitě obrovská pocta a přínos, protože přece jenom když Vás trénuje olympionik, se cítíte nějakým způsobem poctěni.”

Vendula Chaloupková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Ví jaké potřebujeme různé cviky, abychom vylepšili tu naši plaveckou techniku a mohli se zdokonalovat v tom, co děláme.”

Plavcům budeme držet palce, ať se jejich úsilí zúročí a nasbírají na závodech v sezoně co nejvíce úspěchů a medailí.

---

Igor Timko maloval panenky s hospitalizovanými dětmi

Už 23 let dělají radost hospitalizovaným dětem bílé látkové panenky. Do nemocnic v Moravskoslezském kraji je vozí občanské sdružení Panenka dětem i se známými osobnosti. Spolu s nimi si pak děti panenky vymalují podle vlastní fantazie.

Předvánoční čas zpestřili dětem hospitalizovaným v ostravské městské nemocnici zpěvák Igor Timko a klávesista Zoli Šallai z kapely No name. Dětem rozdali dárky a společně s nimi malovali panenky.

Eva Pastušková, prezidentka sdružení Panenka dětem: “Panenka slouží lékařům i sestřičkám k tomu, aby na té panence ukázali, co děti bolí, co je bude očekávat v nemocnici a na co se mají připravit. Děti si potom můžou tu panenku vymalovat, pojmenovat a jako hračku si ji potom odnášejí domů. Když je možnost, tak vždycky za dětma přivezeme nějaké známé osobnosti jako dneska třeba Igora Timka."

anketa: hospitalizované děti: “Byla to skvělá zábava. Mám tady kámoše, ten tady taky maloval. Dokonce jsem dostal podpis od Igora. Panenku si určitě schovám na památku.”

“Je to takové odreagování, líbilo se mi to.”

Igor Timko, frontman, kapela No name: “Bylo to fajn. To jsou sranda věci, které máme rádi. My se rádi smějeme, máme rádi, když jsme kreativní, takže já jsem nakreslil Zoliho a Zoli mě.”

Zoli Šallai, klávesista, kapela No Name: “Určitě ta myšlenka je vymyšlená krásně a každopádně nás posune i do budoucna duchovně i duševně a když to má pomoct dětem, tak s radostí.”

Panenky se malovaly ve společenské místnosti, kam se ale nedostaly všechny děti.

Jana Šadibolová, vrchní sestra, Dětské oddělení MNO: “Vymalují se ty panenky a potom obcházíme oddělení a chodíme za dětmi, které nemůžou z postele vstanout, že ten jejich zdravotní stav to nedovoluje. Takže potom vezmeme pana Igora Timka s jeho kolegou a projdeme celé dětské a rozdáme dárečky, aby ty děti měly radost.”

Za 23 let už děti v nemocnicích navštívilo 120 osobností z řad populárních zpěváků, herců a sportovců.

---

Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Česká reprezentantka v cyklistice, Sabina Košárková ze Studénky, si na konci roku splnila svůj sen. Stala se mistryní světa v disciplíně pumptrack. Titul vybojovala po druhých místech.

Osmnáctiletá Sabina Košárková kombinuje několik cyklistických disciplín BMX, sjezd a pumptrack. Z bikrosu už má na svém kontě dva bronzy z Mistrovství Evropy - a teď zazářila také v pumptracku. Po dvou druhých místech vybojovala v Jihoafrické republice vysněný světový titul, když od kvalifikace nenašla ani v jedné jízdě přemožitelku.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Bylo to rozhodně těžké, protože nikdy nevíte, musíte být trpěliví až do konce. Vyhrála jsem teda všechno, což bylo trošku horší a znamenalo to více tlaku na mě ve finále, ale já jsem si věřila a věřila jsem, že to můžu letos vyhrát. Na stupních vítězů jsem zpívala hymnu, hrála mi tam hymna, poprvé v mém životě, a myslím si, že to byl takový sen, co jsem si vždycky, přála, slyšet svou hymnu.”

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Cíl na příští rok je vyhrát pumptrack a bikros mistrovství světa zároveň, čímž bych mohla být první, komu by se to povedlo vyhrát obě disciplíny. Abych pravdu řekla, tak k pumptracku mám trošku takový respekt, protože, když tam spadnete, tak je to těžší, a nejlepší je za mě asi bikros, je to olympijská disciplína a olympiáda bude to nejvíce.”

Kola na míru pro Sabin skládá její otec, na to první se posadila asi ve čtyřech letech.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Já jsem závodila s klukama a v té kategorii jsem byla převážně jako jediná, taková, co zajížděla stejné výkony jako oni a já jsem je vždycky chtěl porazit, chtěla jsem být lepší jak ti kluci a to mě motivovalo.”

Aby se udržela ve světové špičce, musí Sabina hodně cestovat a účastnit se závodů se zahraniční konkurencí. A kromě toho ji v příštím roce čeká maturita.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
26. prosince 2024, 16:00

Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku

Největší investici v historii školství v našem kraji směřoval krajský úřad do nových dílen SOŠ ve Frýdku-Místku. Čistě ze svého rozpočtu investoval kraj do moderního zázemí 309 milionů korun.

Žáci Střední odborné školy Frýdek-Místek mají praktické vyučování ve zbrusu nových dílnách.

Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraje: „Když se podívám na to zázemí, které tady strojaři mají, a vzpomenu si na své učňovské období, tak je to nebe a dudy, to se nedá srovnat. A je to samozřejmě v pořádku, že to tak je.“

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to významný počin, protože kraj dlouhodobě podporuje řemeslné obory v rámci nejrůznějších projektů. Výstavba nového zázemí, které vzniklo na této škole, umožní žákům studovat řemeslné obory v krásném prostředí.“

Prostory na Lískovecké ulici využívají budoucí strojní mechanici, obráběči kovů a mechanici seřizovači. Dílny v ulici Na Hrázi jsou určené pro praktické vyučování oborů Automechanik, Autoelektrikář a Opravář zemědělských strojů.

Jan Durčák, ředitel SOŠ Frýdek-Místek: „Já věřím, že to určitě přispěje k lákání nových žáků, ale především bych byl velice rád, kdyby to vzešlo od těch samotných žáků. Kdyby měli zájem o obor a toto kvalitní zázemí a vybavení už je jen taková třešinka na dortu.

Eduard Boščík, zástupce ředitele pro odborný výcvik: „Je to mnohem lepší než v těch původních prostorech. Ať už se jedná o energetickou úsporu či hezčí prostředí.“

Nové dílny v současnosti využívá přes 400 žáků.

---

Dárci krve dostali v Bruntále ocenění

Více než 70 bezpříspěvkových dárců krve a krevní plazmy bylo na bruntálském zámku slavnostně oceněno za dosažené množství bezplatných darů krve. Jde o zcela výjimečnou záležitost, ve které MS a Olomoucký kraj patří k republikové špičce.

Bezplatné dárcovství krve je nejvýznamnějším zdrojem této stále nedostatkové tekutiny.

Petr Vlk, viceprezident ČČK: „Statistika dobrovolných odběrů dárců krve v rámci MS kraje a Olomouckého kraje – je potřeba říci, že více, něž polovina odběrů v rámci celé ČR je právě uskutečněna v těchto krajích, na což buďme tedy velice hrdi a vyzdvihněme jedinečnost dárců krve z těchto regionů.“

Mária Vlková, pořadatelka setkání. ČČK Bruntál: „Dneska bude oceněno 12 zlatých křížů 3. stupně, to je za 80 odběrů, 27 zlatých medailí dr. Jánského za 40 odběrů a 39 stříbrných medailí za 20 odběrů. Jinak v průběhu roku bylo oceněno 50 bronzových dárců krve, to je za 10 odběrů. A v Ostravě bylo oceněno 120 odběrů 8 dárců a za 160 odběrů 5 dárců.“

Nejcennější tekutiny je u nás stále málo a dárců stále ubývá. Jejich zázemí v našem regionu udržují také rodinné vazby.

Jiří Zdražil, dárce: ,držitel stříbrné medaile: „Dostal jsem oceněn za 20. odběr krve a plazmy. Daruji, už se ani nepamatuji, asi 4, 5 let. No nakonec jsem se rozhodl sám.“

Luboš Večerek, dárce, držitel zlatého kříže: „Dostal jsem vlastně kříž 1. třídy za 80 odběrů a daruji, nevím, už 12 let asi. Přivedla mě k tomu žena, takže jsem u toho zůstal a jsem rád.“

Radan Volnohradský, vedoucí lékař odběrového centra Bruntál: „Já jsem velmi rád, že tato akce proběhla, chtěl bych ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří chodí pravidelně na transfuzní stanici Bruntál a kteří darují, protože je to opravdu vzácnost. Ubývá nám dárců celorepublikově, což je velký problém, který může přerůst v celorepublikový problém. Zde je dobré dárcovské zázemí a je to i díky tomu, že je dobře organizovaná práce na odběrovém centru a to bych chtěl poděkovat našim děvčatům, které se o toto snaží. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří darují bezplatně krev.“

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Moc bych chtěl a velmi upřímně i za sebe a věřím, že za celé vedení města, ale i ta bruntálské občany, ty, kteří budou potřebovat a nebo potřebovali krev, poděkovat všem bezpříspěvkovým dárcům krve. Dnes jsme měli krásnou příležitost se potkat s těmi, kteří měli 20, 40 až 80 odběrů.“

Všem oceněným dárcům patří velké poděkování nejen od města, ale především od samotných občanů, kteří na ně spoléhají.

---

Plavci KPS Ostrava ladí formu s olympionikem

Plavci z Klubu plaveckých sportů Ostrava se připravují pod novými, zkušenými trenéry. Pozici trenéra plavání přijal bývalý plavec Jakub Říha a jako kondiční trenér v týmu nově působí účastník LOH v Aténách a v Pekingu Michal Rubáček.

Klub plaveckých sportů Ostrava má před sebou novou sezónu, na kterou se pilně připravuje. K úspěchům mají pomoci nejen nové plavecké posily, ale také ty trenérské.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Na místo trenéra plavání nastoupil bývalý plavec Jakub Říha a na místo kondičního trenéra se nám podařilo získat také bývalého plavce a výborného Olympionika Michala Rubáčka.”

Michal Rubáček, kondiční trenér KPS Ostrava: ,,Myslím, že mě asi definují právě dvě účasti na Olympijských hrách, a to 2004 v Aténách a 2008 v Pekingu. To samozřejmě i já vnímám jako svůj největší sportovní úspěch a když teď přišla nabídka v létě od trenérského týmu KPS Ostrava, tak jsem neváhal ji využít.”

Výsledky, ale mají ve svých rukou sami sportovci. V září klub posílili plavci z několika měst republiky a na útok na medaile se chystají muži i ženy. 19. až 22. prosince je v Brně čeká MČR juniorů a dospělých.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: ,,Nám se po létě podařilo získat nové posily do klubu. Jsou to reprezentanti, kteří rozšířili náš plavecký reprezentační tým o 10 plavců.Od ledna začne probíhat soutěž družstev, první plavecká liga, ve které se chystáme určitě jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen útočit na medaile.”

Plavci se poctivě připravují. Už mají za sebou intenzivní 10denní soustředění na Slovensku. A nyní absolvují 2-3 tréninky denně - bazén kombinují s posilovnou.

Michal Rubáček, kondiční trenér KPS Ostrava: ,,Pracuje se mi dobře. Jsou pracovití, snaživí. Vidím na nich, že je to baví. Vidím na nich, nechci říct úplně pokroky, ale minimálně to, že ty nové prvky, které jsme do toho tréninku zařadily, tak že je celkem rychle pobrali. Já věřím, že někdo z tady těch šikovných plavců bude pokračovat a podaří se mu probojovat na takto vrcholovou soutěž.”

Vítězslav Raszka, plavec KPS Ostrava: ,,Já věřím, že ne jenom pro mě, ale i pro ostatní je to určitě obrovská pocta a přínos, protože přece jenom když Vás trénuje olympionik, se cítíte nějakým způsobem poctěni.”

Vendula Chaloupková, plavkyně KPS Ostrava: ,,Ví jaké potřebujeme různé cviky, abychom vylepšili tu naši plaveckou techniku a mohli se zdokonalovat v tom, co děláme.”

Plavcům budeme držet palce, ať se jejich úsilí zúročí a nasbírají na závodech v sezoně co nejvíce úspěchů a medailí.

---

Igor Timko maloval panenky s hospitalizovanými dětmi

Už 23 let dělají radost hospitalizovaným dětem bílé látkové panenky. Do nemocnic v Moravskoslezském kraji je vozí občanské sdružení Panenka dětem i se známými osobnosti. Spolu s nimi si pak děti panenky vymalují podle vlastní fantazie.

Předvánoční čas zpestřili dětem hospitalizovaným v ostravské městské nemocnici zpěvák Igor Timko a klávesista Zoli Šallai z kapely No name. Dětem rozdali dárky a společně s nimi malovali panenky.

Eva Pastušková, prezidentka sdružení Panenka dětem: “Panenka slouží lékařům i sestřičkám k tomu, aby na té panence ukázali, co děti bolí, co je bude očekávat v nemocnici a na co se mají připravit. Děti si potom můžou tu panenku vymalovat, pojmenovat a jako hračku si ji potom odnášejí domů. Když je možnost, tak vždycky za dětma přivezeme nějaké známé osobnosti jako dneska třeba Igora Timka."

anketa: hospitalizované děti: “Byla to skvělá zábava. Mám tady kámoše, ten tady taky maloval. Dokonce jsem dostal podpis od Igora. Panenku si určitě schovám na památku.”

“Je to takové odreagování, líbilo se mi to.”

Igor Timko, frontman, kapela No name: “Bylo to fajn. To jsou sranda věci, které máme rádi. My se rádi smějeme, máme rádi, když jsme kreativní, takže já jsem nakreslil Zoliho a Zoli mě.”

Zoli Šallai, klávesista, kapela No Name: “Určitě ta myšlenka je vymyšlená krásně a každopádně nás posune i do budoucna duchovně i duševně a když to má pomoct dětem, tak s radostí.”

Panenky se malovaly ve společenské místnosti, kam se ale nedostaly všechny děti.

Jana Šadibolová, vrchní sestra, Dětské oddělení MNO: “Vymalují se ty panenky a potom obcházíme oddělení a chodíme za dětmi, které nemůžou z postele vstanout, že ten jejich zdravotní stav to nedovoluje. Takže potom vezmeme pana Igora Timka s jeho kolegou a projdeme celé dětské a rozdáme dárečky, aby ty děti měly radost.”

Za 23 let už děti v nemocnicích navštívilo 120 osobností z řad populárních zpěváků, herců a sportovců.

---

Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Česká reprezentantka v cyklistice, Sabina Košárková ze Studénky, si na konci roku splnila svůj sen. Stala se mistryní světa v disciplíně pumptrack. Titul vybojovala po druhých místech.

Osmnáctiletá Sabina Košárková kombinuje několik cyklistických disciplín BMX, sjezd a pumptrack. Z bikrosu už má na svém kontě dva bronzy z Mistrovství Evropy - a teď zazářila také v pumptracku. Po dvou druhých místech vybojovala v Jihoafrické republice vysněný světový titul, když od kvalifikace nenašla ani v jedné jízdě přemožitelku.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Bylo to rozhodně těžké, protože nikdy nevíte, musíte být trpěliví až do konce. Vyhrála jsem teda všechno, což bylo trošku horší a znamenalo to více tlaku na mě ve finále, ale já jsem si věřila a věřila jsem, že to můžu letos vyhrát. Na stupních vítězů jsem zpívala hymnu, hrála mi tam hymna, poprvé v mém životě, a myslím si, že to byl takový sen, co jsem si vždycky, přála, slyšet svou hymnu.”

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Cíl na příští rok je vyhrát pumptrack a bikros mistrovství světa zároveň, čímž bych mohla být první, komu by se to povedlo vyhrát obě disciplíny. Abych pravdu řekla, tak k pumptracku mám trošku takový respekt, protože, když tam spadnete, tak je to těžší, a nejlepší je za mě asi bikros, je to olympijská disciplína a olympiáda bude to nejvíce.”

Kola na míru pro Sabin skládá její otec, na to první se posadila asi ve čtyřech letech.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Já jsem závodila s klukama a v té kategorii jsem byla převážně jako jediná, taková, co zajížděla stejné výkony jako oni a já jsem je vždycky chtěl porazit, chtěla jsem být lepší jak ti kluci a to mě motivovalo.”

Aby se udržela ve světové špičce, musí Sabina hodně cestovat a účastnit se závodů se zahraniční konkurencí. A kromě toho ji v příštím roce čeká maturita.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-26-12-2024-16-00