Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Kraj jedná o modernizaci letištní dráhy
  • Oprava Rudé Armády finišuje
  • Havířov navyšuje poplatky za odpad od roku 2024, nově bude činit 1 092 Kč
  • Díky sponzorům získala ZŠ a MŠ Ostrava - Poruba nové sociální auto
  • Lidé mohli připomínkovat návrh na nový bulvár
  • 111. výročí založení krnovské nemocnice

Kraj jedná o modernizaci letištní dráhy

Včera jsme vás informovali o obrovském zájmu o Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády ČR na ostravském letišti, kam dorazilo 185 tisíc diváků. Ostrava a MS kraj chtějí z této vysoké návštěvnosti vytěžit co nejvíce. Více v reportáži.

Dny NATO jsou největší akcí pořádanou na území MS kraje a zástupci kraje i Ostravy oceňují, že dokáží přitáhnout do našeho regionu statisíce lidí.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Dny NATO jsou atrakcí, která sem láká hodně turistů, zahraničních hostů a tím pádem máme obsazené hotely a navštěvované i ostatní atraktivity. Snažíme se tak propagovat náš kraj.“

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Nám to přináší spoustu věcí. Sem na letiště dorazí spousta lidí, kteří by se třeba jinak nepřijeli, ale je tady i ten přesah. Jedná se opravdu o Dny NATO, které nám připomínají, že jsme součástí aliance, což pro nás neznamená jen benefity, ale i závazky. Proto jsem rád, že tato akce v sobě generuje všechny tyto tři věci.“

Na Dnech NATO se také jednalo o modernizaci letiště Leoše Janáčka.

Jakub Unucka (ODS), 1. náměstek hejtmana MS kraje: „Čeká nás velké jednání o opravě dráhy, protože ta byla naposledy opravena v roce 1985 a ti, kdo z ní startují, vidí, jak to drncá. Takže hledáme ve spolupráci s armádou prostředky na to, jak tu dráhu opravit, protože těch pět miliard, kolik to bude stát, je v tuto chvíli nad síly krajského rozpočtu.“

Organizátoři věří, že v příštím roce si najde cestu na Dny NATO přes dvě stě tisíc lidí.

---

Oprava Rudé Armády finišuje

Moravskoslezský kraj a Správa silnic Moravskoslezského kraje modernizuje silnici II/475 ul. Rudé armády v Karviné v délce 1335 metrů. Vodorovné a svislé dopravní značení bude po dokončení jiné, řidiči by se měli na změnu připravit.

Práce na rekonstrukci Rudé Armády finišují poslední 8. etapou.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná, správa silnic MSK: "V současné době probíhají práce v křižovatkovém úseku Čsl. Armády a Rudé Armády. Po dokončení křižovatky budou práce přesunuty na obnovu dočasně odstraněných ostrůvků kolem okružní křižovatky bývalého OSP. Následně budou postaveny city bloky v rámci obnovy přechodu pro chodce."

Následovat bude provedení nového svislého a vodorovného dopravního značení. Dopravní uspořádání bude jiné, než byli řidiči dosud zvyklí.

Daniel Sekanina, vedoucí Dopravního inspektorátu: "Podstata je, že se dopravní prostor zúží, budou umístěny středové ostrůvky. V místech křižovatek budou vyznačeny odbočovací pruhy, tzn. že to budou jediná místa, kde bude dvojpruh rozšířen a potom jsou zde dvě místa, kde bude možné předjíždět pomalu jedoucí vozidla. Jinak v celém průtahu to zůstane dvoupruhové oproti původnímu čtyřpruhovému uspořádání."

70km/h rychlost mezi čerpací stanicí a křižovatkou Žižkova zůstane i nadále.

---

Havířov navyšuje poplatky za odpad od roku 2024, nově bude činit 1 092 Kč

Zastupitelé v Havířově schválili zvýšení poplatku za odpad. Roční sazba se zvýší o 420 korun na jednoho občana. Děti do tří let budou i nadále od poplatku osvobozeny.

Reálné náklady spojené s odpady vychází v Havířově na jednoho občana na 1560 korun a částka se každým rokem zvyšuje. I proto na zastupitelstvu padl návrh na zvýšení poplatku za uložení odpadu na skládku. Radnice totiž nyní z rozpočtu doplácí více než polovinu.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora Havířova,  "Dneska jsme na zastupitelstvu schválili zvýšenou částku na občana za odpady, ta částka od 1.1.2024 bude na úrovni 1 092 koruny na rok. My jsme v té nové vyhlášce posunuli rovněž i termín splatnosti z 30.4 se ten termín posunul na 30.6 a samozřejmě zachovali jsme úlevu dětí do tří let."

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora Havířova, "Bude možné platit zálohově tak aby občané si mohli celou tu platbu rozložit do každého měsíce, kdy jednotlivá měsíční částka na jednoho člověka vychází na 91 korun."

Opozice měla ke zvýšení poplatku výhrady.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel, "Navrhli jsme kompromisní návrh na výši 900 korun pro občana Havířova, ale bohužel tenhle náš pozměňující návrh neprošel."

Nová sazba za svoz a uskladnění odpadu na skládku začne platit od roku 2024.

---

Díky sponzorům získala ZŠ a MŠ Ostrava - Poruba nové sociální auto

720 sociálních dodávek se už podařilo díky sponzorským darům rozdat mezi školy či sociální ústavy v celé České republice. Tu zatím poslední získala ZŠ a MŠ v Ostravě – Porubě, která vzdělává sluchově postižené a žáky s vadou řeči.

Základní škola a Mateřská škola v Ostravě – Porubě vzdělává žáky s postižením sluchu a vadou řeči. A právě žáci této školy budou mít nově možnost cestovat touto krásnou dodávkou, kterou se podařilo získat z podpory sponzorů.

Bohumil Vaněk, ředitel ZŠ a MŠ pro sluchově postižené a vady řeči: „Máme děti, které jezdí na sportovní i kulturní akce, máme také SPC, dále máme Mateřskou školu, která pravidelně jezdí na plavecké kurzy a další aktivity. A provozujeme i internát a školní družinu, která auto také v odpoledních hodinách využije.“

Radka Kleinová, zástupkyně agentury: „Je to hodně náročné a čím dál tím víc. Jsme rádi, že máme klienty, kteří s námi spolupracují na pěti, šesti, sedmi autech, ale pak jsou firmy, které jsou nové, které tomu nevěří, které to neznají a tam je to hodně těžké.“

Toto auto je v pořadí už sedmisté dvacáté, které se s pomocí drobných sponzorů podařilo získat.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Jsem vděčný, že je ještě pořád doba, kdy jsou lidé ochotní dělat něco nad rámec. Společensky přispějí na tak významný projekt, jako je toto vozidlo, které bude sloužit postiženým dětem.“

Tak šťastnou cestu a mnoho najetých kilometrů bez nehod.

---

Lidé mohli připomínkovat návrh na nový bulvár

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Budova bývalé tkalcovny v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se stala místem participačního setkání k projektu budoucího sousedního bulváru Adolfa Ladsbergera.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ten by měl být součástí nové páteřní komunikace mezi Frýdkem a Místkem, která by měla vzniknout od sídliště Slezská, přes právě zmíněný bulvár, kolem nového dopravního terminálu, bývalého hotelu Centrum do Místku, kde vznikne nové kulturní centrum. A myslím si, že tahle nová trasa by měla celá vznikat ve spolupráci s občany. A právě proto jsme se tady dneska sešli."

Jan Beneš, architekt petit atelier: "Naším cílem je zpřístupnit území, které doposud bylo nepřístupné pro veřejnost. Tak, aby měla do něj možnost vstoupit. A hlavně ho adekvátně užívat. Takže proto tam vzniká bulvár, veřejné prostranství, které bude lemováno na jedné straně nepochybně nějakými službami, aby bulvár žil. V centru potom vzrostlou zelení. Tak, aby byl adekvátně zastíněn a bylo v něm příjemně. Právě těm, kteří ho budou používat."

Anketa: "Mě se to líbí ten projekt. Nejsem odborník. Vypadá to dobře a těším se na to, jestli to dopadne. Kéž by."

Zájemci byli seznámeni s historií lokality a aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Lidé se také mohli vyjádřit k architektonické studii pro přípravu bulváru.

Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Jedná se o bulvár. O pěší prostor, který má být významným propojením v rámci města. Takže se občané nejčastěji ptali právě na tento aspekt. Jakým způsobem bude místo přístupné, kudy budou chodit pěší, kudy se mohou pohybovat cyklisté, kde bude existovat bezbariérový přístup pro starší občany, pro maminky s kočárky."

U bulváru bude zřízena retenční nádrž na zachycování dešťové vody, která bude využívána k zalévání zeleně. Boční komunikace pro pěší směřující ke schodišti budou tvořit zelenou oázu s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Současně řešíme odvod dešťových vod. Přihlásili jsme se k adaptační strategii, takže musíme ty vody použít tak, abychom je dostali k zálivce na zeleň. A abychom je smysluplně využili. Ta situace není bilančně dobrá. Nastávají suché měsíce, takže musíme se naučit hospodařit s vodou. A využít ji. Takže si myslím, že dnešní jednání bylo užitečné, občané přišli, kladli dotazy. Pro nás to bude podnět tak, ať je zapracujeme a dále se je snažíme využít. Tak, aby byli všichni spokojeni."

Po dokončení sídla městské policie v letošním roce začnou práce na výstavbě a úpravách bulváru. Město by ho chtělo mít hotový do dvou let.

---

111. výročí založení krnovské nemocnice

Právě v srpnu uplynulo 111 let od chvíle, kdy v krnovské nemocnici ošetřili prvního pacienta. Po loňských oslavách kulatého výročí s Jarkem Nohavicou si ani letos nenechaly slavnostní večer ujít stovky zájemců. Byli mezi nimi současní i bývalí zaměstnanci, zástupci obcí a měst i návštěvníci, kteří se těšili na hudební hosty.

Mezi hosty oslav nechyběli ani zástupci vedení města a nemocnice.

Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: „Já jsem tu vlastně podruhé, protože vloni jsem tady byl na oslavě 110 let a přemýšlel jsem, jak to udělat, abych tady lidi při proslovu nenudil a pak jsem zjistil, že ono to vlastně nevadí, protože pokud budu každý rok chválit to, že areál nemocnice se rozvíjí, že se tady staví nové věci a že na krnovské zdravotníky můžeme být hrdí, tak to je vlastně dobře. Takže rád budu nudit každý rok.“

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Já jsem strašně rád, že se nás tady tolik sešlo, tahle akce je jako poděkování zaměstnancům, kteří odvádějí skvělou práci pro naše pacienty a za to jim patří obrovský dík.“

S pozdravy i slovy uznání práce personálu nemocnice se oslavy účastnili také další hosté a vystupující umělci Olga Lounová a slovenská kapela Noname.

Jaroslav Palas, bývalý hejtman, senátor a ministr zemědělství: „Vždycky byla vynikající a bude vynikající, protože má dobrý personál, dobré vedení a vzkvétá. Buduje.“

Olga Lounová, zpěvačka: „Já doktory a sestřičky ze srdce obdivuji. Je to podle mě nejtěžší práce na světě, jste úžasní, že to děláte a hluboce a ze srdce se vám klaním.“

Igor Timko, frontman kapely Noname: „K sestřičkám a k doktorům mám pozitivní vztah, protože moje žena je doktorka. Docentka zubního lékařství, je to přednostka největší kliniky zubního lékařství na Slovensku, má vlastní kliniku a miluji její zástupkyni pro školství, zástupkyni pro chirurgii a všechny sekretářky na přednostenském úřadě.“

Na oslavách, trvajících až do nočních hodin, vystoupili také další umělci, herečka Sára Milfajtová a kapela PusToff.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
23. září 2023, 14:00

Kraj jedná o modernizaci letištní dráhy

Včera jsme vás informovali o obrovském zájmu o Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády ČR na ostravském letišti, kam dorazilo 185 tisíc diváků. Ostrava a MS kraj chtějí z této vysoké návštěvnosti vytěžit co nejvíce. Více v reportáži.

Dny NATO jsou největší akcí pořádanou na území MS kraje a zástupci kraje i Ostravy oceňují, že dokáží přitáhnout do našeho regionu statisíce lidí.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Dny NATO jsou atrakcí, která sem láká hodně turistů, zahraničních hostů a tím pádem máme obsazené hotely a navštěvované i ostatní atraktivity. Snažíme se tak propagovat náš kraj.“

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Nám to přináší spoustu věcí. Sem na letiště dorazí spousta lidí, kteří by se třeba jinak nepřijeli, ale je tady i ten přesah. Jedná se opravdu o Dny NATO, které nám připomínají, že jsme součástí aliance, což pro nás neznamená jen benefity, ale i závazky. Proto jsem rád, že tato akce v sobě generuje všechny tyto tři věci.“

Na Dnech NATO se také jednalo o modernizaci letiště Leoše Janáčka.

Jakub Unucka (ODS), 1. náměstek hejtmana MS kraje: „Čeká nás velké jednání o opravě dráhy, protože ta byla naposledy opravena v roce 1985 a ti, kdo z ní startují, vidí, jak to drncá. Takže hledáme ve spolupráci s armádou prostředky na to, jak tu dráhu opravit, protože těch pět miliard, kolik to bude stát, je v tuto chvíli nad síly krajského rozpočtu.“

Organizátoři věří, že v příštím roce si najde cestu na Dny NATO přes dvě stě tisíc lidí.

---

Oprava Rudé Armády finišuje

Moravskoslezský kraj a Správa silnic Moravskoslezského kraje modernizuje silnici II/475 ul. Rudé armády v Karviné v délce 1335 metrů. Vodorovné a svislé dopravní značení bude po dokončení jiné, řidiči by se měli na změnu připravit.

Práce na rekonstrukci Rudé Armády finišují poslední 8. etapou.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná, správa silnic MSK: "V současné době probíhají práce v křižovatkovém úseku Čsl. Armády a Rudé Armády. Po dokončení křižovatky budou práce přesunuty na obnovu dočasně odstraněných ostrůvků kolem okružní křižovatky bývalého OSP. Následně budou postaveny city bloky v rámci obnovy přechodu pro chodce."

Následovat bude provedení nového svislého a vodorovného dopravního značení. Dopravní uspořádání bude jiné, než byli řidiči dosud zvyklí.

Daniel Sekanina, vedoucí Dopravního inspektorátu: "Podstata je, že se dopravní prostor zúží, budou umístěny středové ostrůvky. V místech křižovatek budou vyznačeny odbočovací pruhy, tzn. že to budou jediná místa, kde bude dvojpruh rozšířen a potom jsou zde dvě místa, kde bude možné předjíždět pomalu jedoucí vozidla. Jinak v celém průtahu to zůstane dvoupruhové oproti původnímu čtyřpruhovému uspořádání."

70km/h rychlost mezi čerpací stanicí a křižovatkou Žižkova zůstane i nadále.

---

Havířov navyšuje poplatky za odpad od roku 2024, nově bude činit 1 092 Kč

Zastupitelé v Havířově schválili zvýšení poplatku za odpad. Roční sazba se zvýší o 420 korun na jednoho občana. Děti do tří let budou i nadále od poplatku osvobozeny.

Reálné náklady spojené s odpady vychází v Havířově na jednoho občana na 1560 korun a částka se každým rokem zvyšuje. I proto na zastupitelstvu padl návrh na zvýšení poplatku za uložení odpadu na skládku. Radnice totiž nyní z rozpočtu doplácí více než polovinu.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora Havířova,  "Dneska jsme na zastupitelstvu schválili zvýšenou částku na občana za odpady, ta částka od 1.1.2024 bude na úrovni 1 092 koruny na rok. My jsme v té nové vyhlášce posunuli rovněž i termín splatnosti z 30.4 se ten termín posunul na 30.6 a samozřejmě zachovali jsme úlevu dětí do tří let."

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora Havířova, "Bude možné platit zálohově tak aby občané si mohli celou tu platbu rozložit do každého měsíce, kdy jednotlivá měsíční částka na jednoho člověka vychází na 91 korun."

Opozice měla ke zvýšení poplatku výhrady.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel, "Navrhli jsme kompromisní návrh na výši 900 korun pro občana Havířova, ale bohužel tenhle náš pozměňující návrh neprošel."

Nová sazba za svoz a uskladnění odpadu na skládku začne platit od roku 2024.

---

Díky sponzorům získala ZŠ a MŠ Ostrava - Poruba nové sociální auto

720 sociálních dodávek se už podařilo díky sponzorským darům rozdat mezi školy či sociální ústavy v celé České republice. Tu zatím poslední získala ZŠ a MŠ v Ostravě – Porubě, která vzdělává sluchově postižené a žáky s vadou řeči.

Základní škola a Mateřská škola v Ostravě – Porubě vzdělává žáky s postižením sluchu a vadou řeči. A právě žáci této školy budou mít nově možnost cestovat touto krásnou dodávkou, kterou se podařilo získat z podpory sponzorů.

Bohumil Vaněk, ředitel ZŠ a MŠ pro sluchově postižené a vady řeči: „Máme děti, které jezdí na sportovní i kulturní akce, máme také SPC, dále máme Mateřskou školu, která pravidelně jezdí na plavecké kurzy a další aktivity. A provozujeme i internát a školní družinu, která auto také v odpoledních hodinách využije.“

Radka Kleinová, zástupkyně agentury: „Je to hodně náročné a čím dál tím víc. Jsme rádi, že máme klienty, kteří s námi spolupracují na pěti, šesti, sedmi autech, ale pak jsou firmy, které jsou nové, které tomu nevěří, které to neznají a tam je to hodně těžké.“

Toto auto je v pořadí už sedmisté dvacáté, které se s pomocí drobných sponzorů podařilo získat.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Jsem vděčný, že je ještě pořád doba, kdy jsou lidé ochotní dělat něco nad rámec. Společensky přispějí na tak významný projekt, jako je toto vozidlo, které bude sloužit postiženým dětem.“

Tak šťastnou cestu a mnoho najetých kilometrů bez nehod.

---

Lidé mohli připomínkovat návrh na nový bulvár

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Budova bývalé tkalcovny v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se stala místem participačního setkání k projektu budoucího sousedního bulváru Adolfa Ladsbergera.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ten by měl být součástí nové páteřní komunikace mezi Frýdkem a Místkem, která by měla vzniknout od sídliště Slezská, přes právě zmíněný bulvár, kolem nového dopravního terminálu, bývalého hotelu Centrum do Místku, kde vznikne nové kulturní centrum. A myslím si, že tahle nová trasa by měla celá vznikat ve spolupráci s občany. A právě proto jsme se tady dneska sešli."

Jan Beneš, architekt petit atelier: "Naším cílem je zpřístupnit území, které doposud bylo nepřístupné pro veřejnost. Tak, aby měla do něj možnost vstoupit. A hlavně ho adekvátně užívat. Takže proto tam vzniká bulvár, veřejné prostranství, které bude lemováno na jedné straně nepochybně nějakými službami, aby bulvár žil. V centru potom vzrostlou zelení. Tak, aby byl adekvátně zastíněn a bylo v něm příjemně. Právě těm, kteří ho budou používat."

Anketa: "Mě se to líbí ten projekt. Nejsem odborník. Vypadá to dobře a těším se na to, jestli to dopadne. Kéž by."

Zájemci byli seznámeni s historií lokality a aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Lidé se také mohli vyjádřit k architektonické studii pro přípravu bulváru.

Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Jedná se o bulvár. O pěší prostor, který má být významným propojením v rámci města. Takže se občané nejčastěji ptali právě na tento aspekt. Jakým způsobem bude místo přístupné, kudy budou chodit pěší, kudy se mohou pohybovat cyklisté, kde bude existovat bezbariérový přístup pro starší občany, pro maminky s kočárky."

U bulváru bude zřízena retenční nádrž na zachycování dešťové vody, která bude využívána k zalévání zeleně. Boční komunikace pro pěší směřující ke schodišti budou tvořit zelenou oázu s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Současně řešíme odvod dešťových vod. Přihlásili jsme se k adaptační strategii, takže musíme ty vody použít tak, abychom je dostali k zálivce na zeleň. A abychom je smysluplně využili. Ta situace není bilančně dobrá. Nastávají suché měsíce, takže musíme se naučit hospodařit s vodou. A využít ji. Takže si myslím, že dnešní jednání bylo užitečné, občané přišli, kladli dotazy. Pro nás to bude podnět tak, ať je zapracujeme a dále se je snažíme využít. Tak, aby byli všichni spokojeni."

Po dokončení sídla městské policie v letošním roce začnou práce na výstavbě a úpravách bulváru. Město by ho chtělo mít hotový do dvou let.

---

111. výročí založení krnovské nemocnice

Právě v srpnu uplynulo 111 let od chvíle, kdy v krnovské nemocnici ošetřili prvního pacienta. Po loňských oslavách kulatého výročí s Jarkem Nohavicou si ani letos nenechaly slavnostní večer ujít stovky zájemců. Byli mezi nimi současní i bývalí zaměstnanci, zástupci obcí a měst i návštěvníci, kteří se těšili na hudební hosty.

Mezi hosty oslav nechyběli ani zástupci vedení města a nemocnice.

Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: „Já jsem tu vlastně podruhé, protože vloni jsem tady byl na oslavě 110 let a přemýšlel jsem, jak to udělat, abych tady lidi při proslovu nenudil a pak jsem zjistil, že ono to vlastně nevadí, protože pokud budu každý rok chválit to, že areál nemocnice se rozvíjí, že se tady staví nové věci a že na krnovské zdravotníky můžeme být hrdí, tak to je vlastně dobře. Takže rád budu nudit každý rok.“

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Já jsem strašně rád, že se nás tady tolik sešlo, tahle akce je jako poděkování zaměstnancům, kteří odvádějí skvělou práci pro naše pacienty a za to jim patří obrovský dík.“

S pozdravy i slovy uznání práce personálu nemocnice se oslavy účastnili také další hosté a vystupující umělci Olga Lounová a slovenská kapela Noname.

Jaroslav Palas, bývalý hejtman, senátor a ministr zemědělství: „Vždycky byla vynikající a bude vynikající, protože má dobrý personál, dobré vedení a vzkvétá. Buduje.“

Olga Lounová, zpěvačka: „Já doktory a sestřičky ze srdce obdivuji. Je to podle mě nejtěžší práce na světě, jste úžasní, že to děláte a hluboce a ze srdce se vám klaním.“

Igor Timko, frontman kapely Noname: „K sestřičkám a k doktorům mám pozitivní vztah, protože moje žena je doktorka. Docentka zubního lékařství, je to přednostka největší kliniky zubního lékařství na Slovensku, má vlastní kliniku a miluji její zástupkyni pro školství, zástupkyni pro chirurgii a všechny sekretářky na přednostenském úřadě.“

Na oslavách, trvajících až do nočních hodin, vystoupili také další umělci, herečka Sára Milfajtová a kapela PusToff.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-23-09-2023-14-00