Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku
  • Participativní rozpočet Naše Poruba vyhrál Šampion
  • Dárci krve dostali v Bruntále ocenění
  • Techniáda ukázala žákům kouzlo technických oborů
  • Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku

Největší investici v historii školství v našem kraji směřoval krajský úřad do nových dílen SOŠ ve Frýdku-Místku. Čistě ze svého rozpočtu investoval kraj do moderního zázemí 309 milionů korun.

Žáci Střední odborné školy Frýdek-Místek mají praktické vyučování ve zbrusu nových dílnách.

Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraje: „Když se podívám na to zázemí, které tady strojaři mají, a vzpomenu si na své učňovské období, tak je to nebe a dudy, to se nedá srovnat. A je to samozřejmě v pořádku, že to tak je.“

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to významný počin, protože kraj dlouhodobě podporuje řemeslné obory v rámci nejrůznějších projektů. Výstavba nového zázemí, které vzniklo na této škole, umožní žákům studovat řemeslné obory v krásném prostředí.“

Prostory na Lískovecké ulici využívají budoucí strojní mechanici, obráběči kovů a mechanici seřizovači. Dílny v ulici Na Hrázi jsou určené pro praktické vyučování oborů Automechanik, Autoelektrikář a Opravář zemědělských strojů.

Jan Durčák, ředitel SOŠ Frýdek-Místek: „Já věřím, že to určitě přispěje k lákání nových žáků, ale především bych byl velice rád, kdyby to vzešlo od těch samotných žáků. Kdyby měli zájem o obor a toto kvalitní zázemí a vybavení už je jen taková třešinka na dortu.

Eduard Boščík, zástupce ředitele pro odborný výcvik: „Je to mnohem lepší než v těch původních prostorech. Ať už se jedná o energetickou úsporu či hezčí prostředí.“

Nové dílny v současnosti využívá přes 400 žáků.

---

Participativní rozpočet Naše Poruba vyhrál Šampion

Ostrava-Poruba se rozroste o další sportovně-relaxační areál. Projekt Šampion zvítězil v participativním rozpočtu Naše Poruba a obvod na jeho vybudování poskytne až 5 milionů korun.

U Základní a Mateřské školy Jana Šoupala vyroste v příštím roce nový sportovně-relaxační areál. A to díky návrhu Táni Hlavaté, která s ním zvítězila v participativním rozpočtu Naše Poruba. Do letošního hlasování se zapojilo rekordních 1272 lidí a projekt Šampion vyhrál s poměrně velkým náskokem.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,My jsme stihli v tomto roce nechat přihlašovat veřejnost, kdy veřejnost přihlašuje své vlastní nápady. A ten participativní rozpočet náš, se od těch ostatních liší tím, že se věnuje komplexním, celistvým územím a my žádáme o nápady, které proměňují celé dvory. Známe vítěze, který je na 7. obvodě. Je to opět takové uchopení celého prostoru, které by mělo sloužit především dětem.”

Kristýna Špačková, koordinátorka participativního rozpočtu, MOb Ostrava-Poruba: ,,Vítězný návrh měl 419 hlasů v celkovém součtu. Ten vítězný návrh získá na realizaci 5 milionů korun. V rámci porubského participativního rozpočtu je to sice 7. ročník, nicméně 3. ročník, kdy realizujeme celý dvůr.“

Dosud nevyužívaný prostor za školou a školkou Jana Šoupala se promění v místo pro sport, relaxaci i setkávání.

Táňa Hlavatá, autorka vítězného návrhu: ,,Nápad vznikl tím, že v podstatě tady nic takového není. A hlavně naše děti v družině si neměly kde hrát, jak je to v té písničce, takže jsme vlastně s kolegyní začaly přemýšlet, že něco takového bychom tady mohly zkusit.”

Kristýna Špačková, koordinátorka participativního rozpočtu, MOb Ostrava-Poruba: ,,Zásadní je vlastně přeměna té stávající asfaltové plochy na novou, takže vznikne funkční multifunkční hřiště, budou doplněny nějaké dětské prvky pro všechny věkové kategorie, měli jsme velkou poptávku i pro takové baby děti. Bude podpořena biodiverzita v celém tom prostoru, takže nějaké hmyzí domečky, pítka pro ptáčky a samozřejmě výsadba.”

Táňa Hlavatá, autorka vítězného návrhu: ,,Najdeme tam basketbalové hřiště nebo v podstatě hřiště, kde se dá praktikovat jakýkoliv sport. Je tam i takové krásné hlediště z kůlů, kde vlastně i pro ty menší děti to mohou být prolézačky. Potom tam bube dendrofon, odpočinková místa, nové lavičky, nová lehátka, chtěli bychom tam mít knihobudku. Mají tam být pocitové chodníčky.”

Výhodou areálu je, že herní a sportovní prvky budou umístěny mezi stávající zelení a k dispozici budou celoročně.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,My předpokládáme, že ho zrealizujeme v příštím roce. Doufejme, že ještě v takovém tom pěkném počasí, kdy si tam budou moci děti a rodiny hrát. Během prvního kvartálu by mohlo nastat výběrové řízení.”

Vítězný návrh participativního rozpočtu je příkladem toho, jak mohou občané přispět k rozvoji v obvodu. Do dalšího ročníku se mohou zapojit opět i ti, kteří letos neuspěli a své návrhy mohou ještě více propracovat.

---

Dárci krve dostali v Bruntále ocenění

Více než 70 bezpříspěvkových dárců krve a krevní plazmy bylo na bruntálském zámku slavnostně oceněno za dosažené množství bezplatných darů krve. Jde o zcela výjimečnou záležitost, ve které MS a Olomoucký kraj patří k republikové špičce.

Bezplatné dárcovství krve je nejvýznamnějším zdrojem této stále nedostatkové tekutiny.

Petr Vlk, viceprezident ČČK: „Statistika dobrovolných odběrů dárců krve v rámci MS kraje a Olomouckého kraje – je potřeba říci, že více, něž polovina odběrů v rámci celé ČR je právě uskutečněna v těchto krajích, na což buďme tedy velice hrdi a vyzdvihněme jedinečnost dárců krve z těchto regionů.“

Mária Vlková, pořadatelka setkání. ČČK Bruntál: „Dneska bude oceněno 12 zlatých křížů 3. stupně, to je za 80 odběrů, 27 zlatých medailí dr. Jánského za 40 odběrů a 39 stříbrných medailí za 20 odběrů. Jinak v průběhu roku bylo oceněno 50 bronzových dárců krve, to je za 10 odběrů. A v Ostravě bylo oceněno 120 odběrů 8 dárců a za 160 odběrů 5 dárců.“

Nejcennější tekutiny je u nás stále málo a dárců stále ubývá. Jejich zázemí v našem regionu udržují také rodinné vazby.

Jiří Zdražil, dárce: ,držitel stříbrné medaile: „Dostal jsem oceněn za 20. odběr krve a plazmy. Daruji, už se ani nepamatuji, asi 4, 5 let. No nakonec jsem se rozhodl sám.“

Luboš Večerek, dárce, držitel zlatého kříže: „Dostal jsem vlastně kříž 1. třídy za 80 odběrů a daruji, nevím, už 12 let asi. Přivedla mě k tomu žena, takže jsem u toho zůstal a jsem rád.“

Radan Volnohradský, vedoucí lékař odběrového centra Bruntál: „Já jsem velmi rád, že tato akce proběhla, chtěl bych ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří chodí pravidelně na transfuzní stanici Bruntál a kteří darují, protože je to opravdu vzácnost. Ubývá nám dárců celorepublikově, což je velký problém, který může přerůst v celorepublikový problém. Zde je dobré dárcovské zázemí a je to i díky tomu, že je dobře organizovaná práce na odběrovém centru a to bych chtěl poděkovat našim děvčatům, které se o toto snaží. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří darují bezplatně krev.“

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Moc bych chtěl a velmi upřímně i za sebe a věřím, že za celé vedení města, ale i ta bruntálské občany, ty, kteří budou potřebovat a nebo potřebovali krev, poděkovat všem bezpříspěvkovým dárcům krve. Dnes jsme měli krásnou příležitost se potkat s těmi, kteří měli 20, 40 až 80 odběrů.“

Všem oceněným dárcům patří velké poděkování nejen od města, ale především od samotných občanů, kteří na ně spoléhají.

---

Techniáda ukázala žákům kouzlo technických oborů

Střední škola polytechnická v Havířově pořádá už od roku 2010 Techniádu pro vycházející žáky základních škol. Hlavním smyslem akce je, aby se děti viděly, že i technické obory mohou být zábavné a absolventi mají uplatnění na trhu práce.

Před 14 lety, kdy nebyl příliš velký zájem o technické obory, se Střední škola polytechnická v Havířově rozhodla uspořádat pro budoucí studenty zajímavou soutěž. Techniáda se stala oblíbenou akcí. S moderní technikou se mohli žáci seznámit na 16 stanovištích.

Tomáš Kostka, zástupce ředitele SŠ polytechnická Havířov: “Jestli to má vliv na jejich rozhodování, to úplně nevím, protože je prosinec a spoustu žáků už rozhodnuto je a ti, kteří váhají a projdou tady několik technických stanovišť, tak to může jejich rozhodnutí změnit. V současné době v té elektrotechnice a strojírenství je uplatnění těch absolventů.”

anketa: "Já už vím, co budu studovat, ale myslím si, že nám to dneska tady pomohlo některým z nás. Hlavně klukům, si myslím. Byla to zábava a bylo to super."

anketa: “Zaujalo mě tady hodně věcí, je to tu zajímavé, ale už mám školu vybranou, gymnázium. Ještě si nejsem jistý, co budu dělat, co chci, ale asi chci na vysokou školu.”

anketa: “Už jsem se rozhodl, že na tuto školu půjdu, akorát ten dnešek mi ukázal, že si zde budu dávat přihlášku. Technické vybavení se mi hodně líbí."

Techniády se v letošním roce zúčastnilo na 340 žáků nejen z Havířova, ale i okolních obcí.

---

Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Česká reprezentantka v cyklistice, Sabina Košárková ze Studénky, si na konci roku splnila svůj sen. Stala se mistryní světa v disciplíně pumptrack. Titul vybojovala po druhých místech.

Osmnáctiletá Sabina Košárková kombinuje několik cyklistických disciplín BMX, sjezd a pumptrack. Z bikrosu už má na svém kontě dva bronzy z Mistrovství Evropy - a teď zazářila také v pumptracku. Po dvou druhých místech vybojovala v Jihoafrické republice vysněný světový titul, když od kvalifikace nenašla ani v jedné jízdě přemožitelku.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Bylo to rozhodně těžké, protože nikdy nevíte, musíte být trpěliví až do konce. Vyhrála jsem teda všechno, což bylo trošku horší a znamenalo to více tlaku na mě ve finále, ale já jsem si věřila a věřila jsem, že to můžu letos vyhrát. Na stupních vítězů jsem zpívala hymnu, hrála mi tam hymna, poprvé v mém životě, a myslím si, že to byl takový sen, co jsem si vždycky, přála, slyšet svou hymnu.”

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Cíl na příští rok je vyhrát pumptrack a bikros mistrovství světa zároveň, čímž bych mohla být první, komu by se to povedlo vyhrát obě disciplíny. Abych pravdu řekla, tak k pumptracku mám trošku takový respekt, protože, když tam spadnete, tak je to těžší, a nejlepší je za mě asi bikros, je to olympijská disciplína a olympiáda bude to nejvíce.”

Kola na míru pro Sabin skládá její otec, na to první se posadila asi ve čtyřech letech.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Já jsem závodila s klukama a v té kategorii jsem byla převážně jako jediná, taková, co zajížděla stejné výkony jako oni a já jsem je vždycky chtěl porazit, chtěla jsem být lepší jak ti kluci a to mě motivovalo.”

Aby se udržela ve světové špičce, musí Sabina hodně cestovat a účastnit se závodů se zahraniční konkurencí. A kromě toho ji v příštím roce čeká maturita.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
28. prosince 2024, 14:00

Kraj investoval do odborných dílen ve Frýdku-Místku

Největší investici v historii školství v našem kraji směřoval krajský úřad do nových dílen SOŠ ve Frýdku-Místku. Čistě ze svého rozpočtu investoval kraj do moderního zázemí 309 milionů korun.

Žáci Střední odborné školy Frýdek-Místek mají praktické vyučování ve zbrusu nových dílnách.

Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraje: „Když se podívám na to zázemí, které tady strojaři mají, a vzpomenu si na své učňovské období, tak je to nebe a dudy, to se nedá srovnat. A je to samozřejmě v pořádku, že to tak je.“

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to významný počin, protože kraj dlouhodobě podporuje řemeslné obory v rámci nejrůznějších projektů. Výstavba nového zázemí, které vzniklo na této škole, umožní žákům studovat řemeslné obory v krásném prostředí.“

Prostory na Lískovecké ulici využívají budoucí strojní mechanici, obráběči kovů a mechanici seřizovači. Dílny v ulici Na Hrázi jsou určené pro praktické vyučování oborů Automechanik, Autoelektrikář a Opravář zemědělských strojů.

Jan Durčák, ředitel SOŠ Frýdek-Místek: „Já věřím, že to určitě přispěje k lákání nových žáků, ale především bych byl velice rád, kdyby to vzešlo od těch samotných žáků. Kdyby měli zájem o obor a toto kvalitní zázemí a vybavení už je jen taková třešinka na dortu.

Eduard Boščík, zástupce ředitele pro odborný výcvik: „Je to mnohem lepší než v těch původních prostorech. Ať už se jedná o energetickou úsporu či hezčí prostředí.“

Nové dílny v současnosti využívá přes 400 žáků.

---

Participativní rozpočet Naše Poruba vyhrál Šampion

Ostrava-Poruba se rozroste o další sportovně-relaxační areál. Projekt Šampion zvítězil v participativním rozpočtu Naše Poruba a obvod na jeho vybudování poskytne až 5 milionů korun.

U Základní a Mateřské školy Jana Šoupala vyroste v příštím roce nový sportovně-relaxační areál. A to díky návrhu Táni Hlavaté, která s ním zvítězila v participativním rozpočtu Naše Poruba. Do letošního hlasování se zapojilo rekordních 1272 lidí a projekt Šampion vyhrál s poměrně velkým náskokem.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,My jsme stihli v tomto roce nechat přihlašovat veřejnost, kdy veřejnost přihlašuje své vlastní nápady. A ten participativní rozpočet náš, se od těch ostatních liší tím, že se věnuje komplexním, celistvým územím a my žádáme o nápady, které proměňují celé dvory. Známe vítěze, který je na 7. obvodě. Je to opět takové uchopení celého prostoru, které by mělo sloužit především dětem.”

Kristýna Špačková, koordinátorka participativního rozpočtu, MOb Ostrava-Poruba: ,,Vítězný návrh měl 419 hlasů v celkovém součtu. Ten vítězný návrh získá na realizaci 5 milionů korun. V rámci porubského participativního rozpočtu je to sice 7. ročník, nicméně 3. ročník, kdy realizujeme celý dvůr.“

Dosud nevyužívaný prostor za školou a školkou Jana Šoupala se promění v místo pro sport, relaxaci i setkávání.

Táňa Hlavatá, autorka vítězného návrhu: ,,Nápad vznikl tím, že v podstatě tady nic takového není. A hlavně naše děti v družině si neměly kde hrát, jak je to v té písničce, takže jsme vlastně s kolegyní začaly přemýšlet, že něco takového bychom tady mohly zkusit.”

Kristýna Špačková, koordinátorka participativního rozpočtu, MOb Ostrava-Poruba: ,,Zásadní je vlastně přeměna té stávající asfaltové plochy na novou, takže vznikne funkční multifunkční hřiště, budou doplněny nějaké dětské prvky pro všechny věkové kategorie, měli jsme velkou poptávku i pro takové baby děti. Bude podpořena biodiverzita v celém tom prostoru, takže nějaké hmyzí domečky, pítka pro ptáčky a samozřejmě výsadba.”

Táňa Hlavatá, autorka vítězného návrhu: ,,Najdeme tam basketbalové hřiště nebo v podstatě hřiště, kde se dá praktikovat jakýkoliv sport. Je tam i takové krásné hlediště z kůlů, kde vlastně i pro ty menší děti to mohou být prolézačky. Potom tam bube dendrofon, odpočinková místa, nové lavičky, nová lehátka, chtěli bychom tam mít knihobudku. Mají tam být pocitové chodníčky.”

Výhodou areálu je, že herní a sportovní prvky budou umístěny mezi stávající zelení a k dispozici budou celoročně.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,My předpokládáme, že ho zrealizujeme v příštím roce. Doufejme, že ještě v takovém tom pěkném počasí, kdy si tam budou moci děti a rodiny hrát. Během prvního kvartálu by mohlo nastat výběrové řízení.”

Vítězný návrh participativního rozpočtu je příkladem toho, jak mohou občané přispět k rozvoji v obvodu. Do dalšího ročníku se mohou zapojit opět i ti, kteří letos neuspěli a své návrhy mohou ještě více propracovat.

---

Dárci krve dostali v Bruntále ocenění

Více než 70 bezpříspěvkových dárců krve a krevní plazmy bylo na bruntálském zámku slavnostně oceněno za dosažené množství bezplatných darů krve. Jde o zcela výjimečnou záležitost, ve které MS a Olomoucký kraj patří k republikové špičce.

Bezplatné dárcovství krve je nejvýznamnějším zdrojem této stále nedostatkové tekutiny.

Petr Vlk, viceprezident ČČK: „Statistika dobrovolných odběrů dárců krve v rámci MS kraje a Olomouckého kraje – je potřeba říci, že více, něž polovina odběrů v rámci celé ČR je právě uskutečněna v těchto krajích, na což buďme tedy velice hrdi a vyzdvihněme jedinečnost dárců krve z těchto regionů.“

Mária Vlková, pořadatelka setkání. ČČK Bruntál: „Dneska bude oceněno 12 zlatých křížů 3. stupně, to je za 80 odběrů, 27 zlatých medailí dr. Jánského za 40 odběrů a 39 stříbrných medailí za 20 odběrů. Jinak v průběhu roku bylo oceněno 50 bronzových dárců krve, to je za 10 odběrů. A v Ostravě bylo oceněno 120 odběrů 8 dárců a za 160 odběrů 5 dárců.“

Nejcennější tekutiny je u nás stále málo a dárců stále ubývá. Jejich zázemí v našem regionu udržují také rodinné vazby.

Jiří Zdražil, dárce: ,držitel stříbrné medaile: „Dostal jsem oceněn za 20. odběr krve a plazmy. Daruji, už se ani nepamatuji, asi 4, 5 let. No nakonec jsem se rozhodl sám.“

Luboš Večerek, dárce, držitel zlatého kříže: „Dostal jsem vlastně kříž 1. třídy za 80 odběrů a daruji, nevím, už 12 let asi. Přivedla mě k tomu žena, takže jsem u toho zůstal a jsem rád.“

Radan Volnohradský, vedoucí lékař odběrového centra Bruntál: „Já jsem velmi rád, že tato akce proběhla, chtěl bych ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří chodí pravidelně na transfuzní stanici Bruntál a kteří darují, protože je to opravdu vzácnost. Ubývá nám dárců celorepublikově, což je velký problém, který může přerůst v celorepublikový problém. Zde je dobré dárcovské zázemí a je to i díky tomu, že je dobře organizovaná práce na odběrovém centru a to bych chtěl poděkovat našim děvčatům, které se o toto snaží. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem dárcům, kteří darují bezplatně krev.“

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Moc bych chtěl a velmi upřímně i za sebe a věřím, že za celé vedení města, ale i ta bruntálské občany, ty, kteří budou potřebovat a nebo potřebovali krev, poděkovat všem bezpříspěvkovým dárcům krve. Dnes jsme měli krásnou příležitost se potkat s těmi, kteří měli 20, 40 až 80 odběrů.“

Všem oceněným dárcům patří velké poděkování nejen od města, ale především od samotných občanů, kteří na ně spoléhají.

---

Techniáda ukázala žákům kouzlo technických oborů

Střední škola polytechnická v Havířově pořádá už od roku 2010 Techniádu pro vycházející žáky základních škol. Hlavním smyslem akce je, aby se děti viděly, že i technické obory mohou být zábavné a absolventi mají uplatnění na trhu práce.

Před 14 lety, kdy nebyl příliš velký zájem o technické obory, se Střední škola polytechnická v Havířově rozhodla uspořádat pro budoucí studenty zajímavou soutěž. Techniáda se stala oblíbenou akcí. S moderní technikou se mohli žáci seznámit na 16 stanovištích.

Tomáš Kostka, zástupce ředitele SŠ polytechnická Havířov: “Jestli to má vliv na jejich rozhodování, to úplně nevím, protože je prosinec a spoustu žáků už rozhodnuto je a ti, kteří váhají a projdou tady několik technických stanovišť, tak to může jejich rozhodnutí změnit. V současné době v té elektrotechnice a strojírenství je uplatnění těch absolventů.”

anketa: "Já už vím, co budu studovat, ale myslím si, že nám to dneska tady pomohlo některým z nás. Hlavně klukům, si myslím. Byla to zábava a bylo to super."

anketa: “Zaujalo mě tady hodně věcí, je to tu zajímavé, ale už mám školu vybranou, gymnázium. Ještě si nejsem jistý, co budu dělat, co chci, ale asi chci na vysokou školu.”

anketa: “Už jsem se rozhodl, že na tuto školu půjdu, akorát ten dnešek mi ukázal, že si zde budu dávat přihlášku. Technické vybavení se mi hodně líbí."

Techniády se v letošním roce zúčastnilo na 340 žáků nejen z Havířova, ale i okolních obcí.

---

Přála si na mistrovství světa slyšet hymnu, to se jí splnilo

Česká reprezentantka v cyklistice, Sabina Košárková ze Studénky, si na konci roku splnila svůj sen. Stala se mistryní světa v disciplíně pumptrack. Titul vybojovala po druhých místech.

Osmnáctiletá Sabina Košárková kombinuje několik cyklistických disciplín BMX, sjezd a pumptrack. Z bikrosu už má na svém kontě dva bronzy z Mistrovství Evropy - a teď zazářila také v pumptracku. Po dvou druhých místech vybojovala v Jihoafrické republice vysněný světový titul, když od kvalifikace nenašla ani v jedné jízdě přemožitelku.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Bylo to rozhodně těžké, protože nikdy nevíte, musíte být trpěliví až do konce. Vyhrála jsem teda všechno, což bylo trošku horší a znamenalo to více tlaku na mě ve finále, ale já jsem si věřila a věřila jsem, že to můžu letos vyhrát. Na stupních vítězů jsem zpívala hymnu, hrála mi tam hymna, poprvé v mém životě, a myslím si, že to byl takový sen, co jsem si vždycky, přála, slyšet svou hymnu.”

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Cíl na příští rok je vyhrát pumptrack a bikros mistrovství světa zároveň, čímž bych mohla být první, komu by se to povedlo vyhrát obě disciplíny. Abych pravdu řekla, tak k pumptracku mám trošku takový respekt, protože, když tam spadnete, tak je to těžší, a nejlepší je za mě asi bikros, je to olympijská disciplína a olympiáda bude to nejvíce.”

Kola na míru pro Sabin skládá její otec, na to první se posadila asi ve čtyřech letech.

Sabina Košárková, mistryně světa v pumptracku: “Já jsem závodila s klukama a v té kategorii jsem byla převážně jako jediná, taková, co zajížděla stejné výkony jako oni a já jsem je vždycky chtěl porazit, chtěla jsem být lepší jak ti kluci a to mě motivovalo.”

Aby se udržela ve světové špičce, musí Sabina hodně cestovat a účastnit se závodů se zahraniční konkurencí. A kromě toho ji v příštím roce čeká maturita.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-28-12-2024-14-00