Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Studuj u nás

Studuj u nás

  • Online výuka na Mendelově SŠ v Novém Jičíně
  • Žáci SZŠ Karviná pomáhají v první linii
  • Jak se žije v době lockdownu v Dětském domově Frýdek-Místek

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den, TV Polar jste si naladili právě včas, protože právě teď začíná školní magazín TV Polar. V něm virtuálně navštívíme. Mendelovu střední školu v Novém Jičíně, zjistíme, jak se distančně učí na SZŠ v Karviné a nakonec si budeme povídat s ředitele Dětského domova ve Frýdku-Místku. Našim hostem je paní Renata Važanská, ředitelka Mendelovy střední školy v Novém Jičíně. Dobrý den, paní ředitelku.

Online výuka na Mendelově SŠ v Novém Jičíně

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Dobrý den.

Tomáš Tikal, TV Polar: Já bych vás na úvod poprosil, abyste nám představila všechny tři součásti vaší školy. Můžeme začít třeba zdravotnictvím.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak Mendelova střední škola má tři součásti. Ta první je zdravotnictví. Tady studují dva obory praktická sestra a zdravotnické lyceum. Potom je to druhá součást. Tam máme informační technologii a veřejnoprávní činnost a v Šenově na odloučeném pracovišti je součást ekonomika, kde se studují dva obory obchodní akademie a Ekonomické lyceum.

Tomáš Tikal, TV Polar: Proč byste zájemcům o středoškolské vzdělání doporučila zrovna vaši školu? Kromě toho že jste její ředitelka.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že bych ji doporučila z toho důvodu, že máme poměrně širokou nabídku takového pestrého spektra těch oborů a že si každý může vybrat tady z tohoto oboru nebo z těchto oborů, které nabízíme. A pokud nechce studovat vyloženě gymnázium, které je zaměřeno všeobecně. Je více zaměřeno na takové teoretické studium, tak vlastně naše odborná škola nabízí celou škálu oborů, kde ti žáci vlastně získávají nejen solidní všeobecný základ, ale získávají také odbornost.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jaký jste zaznamenali letos zájem o vaši školu ze strany žáků základních škol?

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že poměrně solidní. Že ten zájem je takový bych řekla v těch posledních letech stabilní. Máme zájemce o studium všech oborů. Dá se říct, že nejvíce teď preferované obory ono se to tak nějak odvíjí podle toho, jaký je vývoj situace na trhu práce, tak momentálně třeba více ještě teď je větší zájem o obory zdravotnické a konkrétně pak praktická sestra, ale hned v závěsu zase je velký zájem o obory informační technologie.

Tomáš Tikal, TV Polar: Stále ještě máme distanční výuku u kterých oborů a konkrétně třeba i předmětů je složité na dálku vyučovat?

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že ono to není úplně ideální u žádného oboru, protože už vyučujeme téměř rok distančně. Samozřejmě že špatně se vyučuje distančně předměty, které opravdu jsou spíš zaměřeny na to, aby si ti žáci osvojili praktické dovednosti a to vnímáme, že tam opravdu jako ti žáci asi budou mít mezery a budou muset hodně ještě toho vlastně se doučit. Jinak si myslím, že třeba obor informační technologie, tak tam zase ti žáci pracují hodně s počítačem. A ta výuka online se dá poměrně solidně zvládat. Takže každý ten obor je trochu jiný, ale myslím si, že třeba víc utrpí ty obory zdravotnické a hlavně praktická sestra, protože tam máme také celou řadu laboratorních cvičení v rámci ošetřovatelské vědy a tady tyto obory se poměrně dost špatně učí teoreticky přes počítač. Tam to chce opravdu jako získat ty dovednosti. Takže každý ten obor má ty svá specifika. A myslím si, že rok té distanční výuky je opravdu jen takový neobvyklý. Byť se snažíme, tak cítíme, že prostě ta únava je možná jako na obou stranách. Ti žáci polevili trochu, že prostě už není tam taková ta velká motivace a víme, že když s nimi hovoříme, takže by se hrozně rádi vrátili do školy.

Tomáš Tikal, TV Polar: Paní ředitelko. Děkuji za rozhovor. Přeji brzký návrat žáků do školy a pevné zdraví mějte se a na shledanou.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: My se také těšíme, že se nám vrátí žáci brzy do školy a doufáme, že to bude snad co nejdříve. Takže mějte se hezky a na shledanou.

Žáci SZŠ Karviná pomáhají v první linii

Tomáš Tikal, TV Polar: Střední zdravotnická škola v Karviné zaznamenala velký zájem absolventů základních škol o studium. Online výuka běží v rámci možností a někteří z žáků pomáhají v první linii. Více v našem telemostu. Wieslaw Farana je naším hostem, ředitel Střední zdravotnické školy v Karviné. Dobrý den pane řediteli. Poprosím na úvod o představení vaší Střední zdravotnické školy pro ty kteří neznají.

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Já se domnívám, že většina občanů z regionu ví, že naše zdravotnická škola je školou s dlouhodobou tradicí. Budeme mít letos 70 let od založení a nacházíme se v centru Karviné, takže máme velice dobrou dostupnost. Nyní máme v naší škole 15 tříd. Z čehož jsou čtyři třídy praktické sestry, čtyři třídy zdravotnického lycea a tří třídy nematuritního oboru ošetřovatel.

Tomáš Tikal, TV Polar: Dá se říct, že vaše střední škola je v něčem jiná než ostatní zdravotnické školy v našem regionu?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: V našem regionu máme šest zdravotnických škol. Ty obory, které vyučujeme jsou víceméně obdobné. Na naší zdravotnické škole jsme možná trošičku jiní v tom, že v minulosti jste tady vyučovali žáky polské národnosti. To už však dneska neplatí. A samozřejmě se snažíme vyučovat žáky tak, aby si do života odnesli co možná nejvíce. Nejenom z hlediska maturitní zkoušky a dostat se na nějakou třebas vyšší odbornou školu nebo na vysokou školu, ale aby si odnesli přímo pro svůj osobní život také hlavně. Protože je pravda, že když někdo udělá zdravotnickou školu, tak z toho může hodně těžit, třeba v budoucnu, když se jim narodí děti anebo naopak budou pečovat třeba o někoho nemocného v rodině. Tak je to obrovský množství obecných infromací.

Tomáš Tikal, TV Polar: Proč byste zdravotnické školství doporučil ke studiu?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Já si myslím, že je to obor, který má teď zelenou. Z toho smyslu, že jak stárne populace a jak se vyvíjí možnosti medicíny, tak potřeba zdravotnických pracovníků bude stále narůstat. To vidíme teď třeba v období koronaviru. Myslím si, že potřebnost právě tohoto oboru praktické sestry ošetřovatele, ale i zdravotnického lycea je obrovská a na trhu je nesmírně žádaná. A děvčata už předem můžou podepisovat s nemocnicemi pracovní smlouvy. Od třetího ročníku mohou už jako kdyby dopředu se setkávat s pracovníky, které v budoucnu můžou pracovat na konkrétních nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních.

Tomáš Tikal, TV Polar: Myslíte si, že bude vůbec možné dohnat ten výpadek prezenční výuky?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: No dohnat. Já si myslím, že je to individuální. Máme žáky, kterým toto nebude dělat problém a oni zejména v té oblasti, kterou budou potřebovat pro výkon zdravotnického povolání získali možná mnohem víc, než kdyby získali při klasické výuce. Samozřejmě, že pokud jde o teoretické předměty, tak je obrovský rozdíl učit prezenčně a učit distančně. Ale myslím si, že jsme se v tom hodně posunuli. Absolvovali jsme různá školení a tak dále. A jak říkám na začátku byly technické problémy zejména a někteří žáci neměli třeba potřebné vybavení, takže to museli nějakým způsobem sehnat pro ně notebooky, počítače a tak dále, ale dneska už všichni prezenčně pracují a myslím si, že není to sice objev úplně super jako prezenční výuka, ale myslím si, že pro ty kteří chtějí, tak to zvládnou. No a také si myslím, že není dobré pokud máme před sebou nějakou překážku hned ustupovat. Mladé lidi musíme přece učit, aby se snažili tu překážku zvládnout a je to taková zkouška by se dalo říct.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji jednak vám za rozhovor a jednak vaším žákům, že v této těžké době naší společnosti pomáhají. Mějte se hezky, pevné zdraví a na shledanou příště.

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Taky děkuji a na shledanou.

Jak se žije v době lockdownu v Dětském domově Frýdek-Místek

Tomáš Tikal, TV Polar: Dětské domovy v našem regionu prožívají složité období. Kromě obvyklé péče o děti musí zvládat ještě online výuku. My se teď spojíme s ředitelem Dětského domova ve Frýdku-Místku. Břetislav Váca je naším hostem. Dobrý den, pane řediteli. Řekněte nám, jak zvládáte péči o děti v této době online výuky.

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Je to nesmírně náročné, pedagogové jsou pomalu vyčerpaní, mají i dvanácti hodinové směny. Vlastně každý den protože víkend je taky 12ti hodinová směna. Takže doufám, že už brzy budou moci děti alespoň do druhých tříd chodit do škol.

Tomáš Tikal, TV Polar: Máte pro všechny děti potřebné vybavení?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Máme pro všechny děti vybavení. V roce 2020 jsme nakoupili 21 notebooku, některé byly z našich peněz, některé od sponzorů a myslím si, že tady máme pokrytí.

Tomáš Tikal, TV Polar: Když jsem mluvil s panem ředitelem ze Slezské Ostravy z dětského domova, tak tam jim pomáhali dobrovolníci. Jak jste na tom vy? Máte někoho takového?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Momentálně ne, ale pomáhaly paní učitelky z družiny základní školy ve Frýdku-Místku a to nám velmi významně pomohlo.

Tomáš Tikal, TV Polar: Co je v této situaci pro vás momentálně nejtěžší?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Nejtěžší je to, že s dětma nemůžeme až tak dělat věci, které jsme obvykle dělali. Chodit na hřiště, hrát fotbal a podobně. Chodíme teda na procházky, ale ano máme velký problém a to je to, že nemáme pořádné hřiště. Usilujeme o odkup pozemku tady, ale zatím se nedaří.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak se tedy bráníte?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: No, zpíváme si písničku do nepohody ale já myslím že jediná věc co zabírá je permanentní humor.

Tomáš Tikal, TV Polar: Nikdo neví, jak to bude vypadat v létě přesto se zeptám. Máte v hlavě nějaký plán kdyby došlo k rozvolnění, co byste chtěli s dětma dělat během letních prázdnin?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Máme na týden objednanou chatu, že celý dětský den pojede do Velkých Karlovic ale nicméně netušíme jestli to půjde nebo ne. Potom další dvě rodinky mají taky objednanou chatu, kde si budou sami vařit, ale uvidíme, jak to bude vypadat. Většinu času trávíme na bazénech a sportujeme a uvidíme jaké budou možnosti. Plánovat dneska mě to úplně dobře nejde.

Tomáš Tikal, TV Polar: Říkal jste, že vám chybí hřiště. Jak ještě byste chtěli zvelebit ten váš areál?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Tak máme čerstvě vymalovaný celý domov, máme nakoupený kompletní nábytek pro celou rodinnou skupinu, kde máme odloučené pracoviště. Teď budeme pro další rodinnou skupinu dělat novou podlahu, budeme nakupovat nové sedmimístné auto, které potřebujeme.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji za rozhovor. Mějte se hezky, pevné zdraví a pozdravte děti a nějak to vydržte a na shledanou.

Tomáš Tikal, TV Polar: Školní magazín televize Polar Studuj u nás je u konce. Děkujeme za pozornost a přeji hezké dny.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Studuj u nás
17. března 2021, 17:27

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den, TV Polar jste si naladili právě včas, protože právě teď začíná školní magazín TV Polar. V něm virtuálně navštívíme. Mendelovu střední školu v Novém Jičíně, zjistíme, jak se distančně učí na SZŠ v Karviné a nakonec si budeme povídat s ředitele Dětského domova ve Frýdku-Místku. Našim hostem je paní Renata Važanská, ředitelka Mendelovy střední školy v Novém Jičíně. Dobrý den, paní ředitelku.

Online výuka na Mendelově SŠ v Novém Jičíně

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Dobrý den.

Tomáš Tikal, TV Polar: Já bych vás na úvod poprosil, abyste nám představila všechny tři součásti vaší školy. Můžeme začít třeba zdravotnictvím.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak Mendelova střední škola má tři součásti. Ta první je zdravotnictví. Tady studují dva obory praktická sestra a zdravotnické lyceum. Potom je to druhá součást. Tam máme informační technologii a veřejnoprávní činnost a v Šenově na odloučeném pracovišti je součást ekonomika, kde se studují dva obory obchodní akademie a Ekonomické lyceum.

Tomáš Tikal, TV Polar: Proč byste zájemcům o středoškolské vzdělání doporučila zrovna vaši školu? Kromě toho že jste její ředitelka.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že bych ji doporučila z toho důvodu, že máme poměrně širokou nabídku takového pestrého spektra těch oborů a že si každý může vybrat tady z tohoto oboru nebo z těchto oborů, které nabízíme. A pokud nechce studovat vyloženě gymnázium, které je zaměřeno všeobecně. Je více zaměřeno na takové teoretické studium, tak vlastně naše odborná škola nabízí celou škálu oborů, kde ti žáci vlastně získávají nejen solidní všeobecný základ, ale získávají také odbornost.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jaký jste zaznamenali letos zájem o vaši školu ze strany žáků základních škol?

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že poměrně solidní. Že ten zájem je takový bych řekla v těch posledních letech stabilní. Máme zájemce o studium všech oborů. Dá se říct, že nejvíce teď preferované obory ono se to tak nějak odvíjí podle toho, jaký je vývoj situace na trhu práce, tak momentálně třeba více ještě teď je větší zájem o obory zdravotnické a konkrétně pak praktická sestra, ale hned v závěsu zase je velký zájem o obory informační technologie.

Tomáš Tikal, TV Polar: Stále ještě máme distanční výuku u kterých oborů a konkrétně třeba i předmětů je složité na dálku vyučovat?

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: Tak já si myslím, že ono to není úplně ideální u žádného oboru, protože už vyučujeme téměř rok distančně. Samozřejmě že špatně se vyučuje distančně předměty, které opravdu jsou spíš zaměřeny na to, aby si ti žáci osvojili praktické dovednosti a to vnímáme, že tam opravdu jako ti žáci asi budou mít mezery a budou muset hodně ještě toho vlastně se doučit. Jinak si myslím, že třeba obor informační technologie, tak tam zase ti žáci pracují hodně s počítačem. A ta výuka online se dá poměrně solidně zvládat. Takže každý ten obor je trochu jiný, ale myslím si, že třeba víc utrpí ty obory zdravotnické a hlavně praktická sestra, protože tam máme také celou řadu laboratorních cvičení v rámci ošetřovatelské vědy a tady tyto obory se poměrně dost špatně učí teoreticky přes počítač. Tam to chce opravdu jako získat ty dovednosti. Takže každý ten obor má ty svá specifika. A myslím si, že rok té distanční výuky je opravdu jen takový neobvyklý. Byť se snažíme, tak cítíme, že prostě ta únava je možná jako na obou stranách. Ti žáci polevili trochu, že prostě už není tam taková ta velká motivace a víme, že když s nimi hovoříme, takže by se hrozně rádi vrátili do školy.

Tomáš Tikal, TV Polar: Paní ředitelko. Děkuji za rozhovor. Přeji brzký návrat žáků do školy a pevné zdraví mějte se a na shledanou.

Renata Važanska, ředitelka Mendelovy SŠ Nový Jičín: My se také těšíme, že se nám vrátí žáci brzy do školy a doufáme, že to bude snad co nejdříve. Takže mějte se hezky a na shledanou.

Žáci SZŠ Karviná pomáhají v první linii

Tomáš Tikal, TV Polar: Střední zdravotnická škola v Karviné zaznamenala velký zájem absolventů základních škol o studium. Online výuka běží v rámci možností a někteří z žáků pomáhají v první linii. Více v našem telemostu. Wieslaw Farana je naším hostem, ředitel Střední zdravotnické školy v Karviné. Dobrý den pane řediteli. Poprosím na úvod o představení vaší Střední zdravotnické školy pro ty kteří neznají.

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Já se domnívám, že většina občanů z regionu ví, že naše zdravotnická škola je školou s dlouhodobou tradicí. Budeme mít letos 70 let od založení a nacházíme se v centru Karviné, takže máme velice dobrou dostupnost. Nyní máme v naší škole 15 tříd. Z čehož jsou čtyři třídy praktické sestry, čtyři třídy zdravotnického lycea a tří třídy nematuritního oboru ošetřovatel.

Tomáš Tikal, TV Polar: Dá se říct, že vaše střední škola je v něčem jiná než ostatní zdravotnické školy v našem regionu?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: V našem regionu máme šest zdravotnických škol. Ty obory, které vyučujeme jsou víceméně obdobné. Na naší zdravotnické škole jsme možná trošičku jiní v tom, že v minulosti jste tady vyučovali žáky polské národnosti. To už však dneska neplatí. A samozřejmě se snažíme vyučovat žáky tak, aby si do života odnesli co možná nejvíce. Nejenom z hlediska maturitní zkoušky a dostat se na nějakou třebas vyšší odbornou školu nebo na vysokou školu, ale aby si odnesli přímo pro svůj osobní život také hlavně. Protože je pravda, že když někdo udělá zdravotnickou školu, tak z toho může hodně těžit, třeba v budoucnu, když se jim narodí děti anebo naopak budou pečovat třeba o někoho nemocného v rodině. Tak je to obrovský množství obecných infromací.

Tomáš Tikal, TV Polar: Proč byste zdravotnické školství doporučil ke studiu?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Já si myslím, že je to obor, který má teď zelenou. Z toho smyslu, že jak stárne populace a jak se vyvíjí možnosti medicíny, tak potřeba zdravotnických pracovníků bude stále narůstat. To vidíme teď třeba v období koronaviru. Myslím si, že potřebnost právě tohoto oboru praktické sestry ošetřovatele, ale i zdravotnického lycea je obrovská a na trhu je nesmírně žádaná. A děvčata už předem můžou podepisovat s nemocnicemi pracovní smlouvy. Od třetího ročníku mohou už jako kdyby dopředu se setkávat s pracovníky, které v budoucnu můžou pracovat na konkrétních nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních.

Tomáš Tikal, TV Polar: Myslíte si, že bude vůbec možné dohnat ten výpadek prezenční výuky?

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: No dohnat. Já si myslím, že je to individuální. Máme žáky, kterým toto nebude dělat problém a oni zejména v té oblasti, kterou budou potřebovat pro výkon zdravotnického povolání získali možná mnohem víc, než kdyby získali při klasické výuce. Samozřejmě, že pokud jde o teoretické předměty, tak je obrovský rozdíl učit prezenčně a učit distančně. Ale myslím si, že jsme se v tom hodně posunuli. Absolvovali jsme různá školení a tak dále. A jak říkám na začátku byly technické problémy zejména a někteří žáci neměli třeba potřebné vybavení, takže to museli nějakým způsobem sehnat pro ně notebooky, počítače a tak dále, ale dneska už všichni prezenčně pracují a myslím si, že není to sice objev úplně super jako prezenční výuka, ale myslím si, že pro ty kteří chtějí, tak to zvládnou. No a také si myslím, že není dobré pokud máme před sebou nějakou překážku hned ustupovat. Mladé lidi musíme přece učit, aby se snažili tu překážku zvládnout a je to taková zkouška by se dalo říct.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji jednak vám za rozhovor a jednak vaším žákům, že v této těžké době naší společnosti pomáhají. Mějte se hezky, pevné zdraví a na shledanou příště.

Wieslaw Farana, ředitel SZŠ Karviná: Taky děkuji a na shledanou.

Jak se žije v době lockdownu v Dětském domově Frýdek-Místek

Tomáš Tikal, TV Polar: Dětské domovy v našem regionu prožívají složité období. Kromě obvyklé péče o děti musí zvládat ještě online výuku. My se teď spojíme s ředitelem Dětského domova ve Frýdku-Místku. Břetislav Váca je naším hostem. Dobrý den, pane řediteli. Řekněte nám, jak zvládáte péči o děti v této době online výuky.

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Je to nesmírně náročné, pedagogové jsou pomalu vyčerpaní, mají i dvanácti hodinové směny. Vlastně každý den protože víkend je taky 12ti hodinová směna. Takže doufám, že už brzy budou moci děti alespoň do druhých tříd chodit do škol.

Tomáš Tikal, TV Polar: Máte pro všechny děti potřebné vybavení?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Máme pro všechny děti vybavení. V roce 2020 jsme nakoupili 21 notebooku, některé byly z našich peněz, některé od sponzorů a myslím si, že tady máme pokrytí.

Tomáš Tikal, TV Polar: Když jsem mluvil s panem ředitelem ze Slezské Ostravy z dětského domova, tak tam jim pomáhali dobrovolníci. Jak jste na tom vy? Máte někoho takového?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Momentálně ne, ale pomáhaly paní učitelky z družiny základní školy ve Frýdku-Místku a to nám velmi významně pomohlo.

Tomáš Tikal, TV Polar: Co je v této situaci pro vás momentálně nejtěžší?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Nejtěžší je to, že s dětma nemůžeme až tak dělat věci, které jsme obvykle dělali. Chodit na hřiště, hrát fotbal a podobně. Chodíme teda na procházky, ale ano máme velký problém a to je to, že nemáme pořádné hřiště. Usilujeme o odkup pozemku tady, ale zatím se nedaří.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak se tedy bráníte?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: No, zpíváme si písničku do nepohody ale já myslím že jediná věc co zabírá je permanentní humor.

Tomáš Tikal, TV Polar: Nikdo neví, jak to bude vypadat v létě přesto se zeptám. Máte v hlavě nějaký plán kdyby došlo k rozvolnění, co byste chtěli s dětma dělat během letních prázdnin?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Máme na týden objednanou chatu, že celý dětský den pojede do Velkých Karlovic ale nicméně netušíme jestli to půjde nebo ne. Potom další dvě rodinky mají taky objednanou chatu, kde si budou sami vařit, ale uvidíme, jak to bude vypadat. Většinu času trávíme na bazénech a sportujeme a uvidíme jaké budou možnosti. Plánovat dneska mě to úplně dobře nejde.

Tomáš Tikal, TV Polar: Říkal jste, že vám chybí hřiště. Jak ještě byste chtěli zvelebit ten váš areál?

Břetislav Váca, ředitel DD FM: Tak máme čerstvě vymalovaný celý domov, máme nakoupený kompletní nábytek pro celou rodinnou skupinu, kde máme odloučené pracoviště. Teď budeme pro další rodinnou skupinu dělat novou podlahu, budeme nakupovat nové sedmimístné auto, které potřebujeme.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji za rozhovor. Mějte se hezky, pevné zdraví a pozdravte děti a nějak to vydržte a na shledanou.

Tomáš Tikal, TV Polar: Školní magazín televize Polar Studuj u nás je u konce. Děkujeme za pozornost a přeji hezké dny.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-17-03-2021-17-27