Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažil svátek dobrého jídla, pití i pokus o překonání rekordu v pití piva

Frýdek-Místek |

Po dvouleté odmlce se do města opět vrátil jeden z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji. Frýdek-Místek plný chutí tradičně doplnil i dvanáctý ročník Beskydských rekordů. Vybíral se nejlepší štrúdl a soutěžilo se v překonání rekordu v pití piva z roku 2013.

Místecké náměstí zaplnily v sobotu stánky s dobrým jídlem a pitím. Ani menší nepřízeň počasí neodradila návštěvníky gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí od sbírání gurmánských zážitků.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Návštěvníci tady mohou ochutnat speciality České i zahraniční kuchyně. Jako například burgery, pinzy, čerstvé těstoviny, trhaná masa, lokše, deserty a spoustu dalšího. Vše doplňují domácí limonády, káva a pořádně vychlazené pivo. Program je nabitý, nechybí kuchařské show, které si letos pod křídla vzaly dvě místní restaurace. A to Krčma středověk, která v roce 2021 připravila nejlepší svatomartinskou husu. A italská La Baracca, která se v roce 2020 těšila ocenění Nejchutnější menu ve Frýdku-Místku."
Vojtěch Bernatský, moderátor akce: "Já se tady vracím hrozně rád, protože jednak je to skoro můj rodný kraj. Kde jsem se před dlouhými 47 lety narodil v Ostravě a nějakou dobu jsme tady s rodinou žili, takže se tady vždycky rád vracím. Je tady úžasná atmosféra. Spousta dobrého jídla a pití, úžasná muzika, co si víc přát."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vypadá to, že se všichni baví, s radostí jí, pijí. Takže si myslím, že sobota bude nádherná ve Frýdku-Místku a doufám, že po dvouleté pauze už příští rok budeme schopni zase tento gastrofestival uspořádat."

Program doplnily koncerty, soutěže pro malé i velké a vyhlášení soutěže O nejlepší štrúdl.

Jiří Choleva, člen poroty, majitel a kuchař Krčmy Středověk: "Bylo 5 slaných a 5 sladkých štrúdlů. Musím říct, že všechny byly výborné, všechny mi strašně moc chutnaly, ale nějaké rozdíly tam trošku byly. Hodnotili jsme vzhled, chuť, vůni a konzistenci."

Neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu byly 12. Beskydské rekordy. Letos se soutěžilo ve štafetovém pití piva.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V roce 2013 jsme společně zapsali město Frýdek-Místek do České knihy rekordů, kdy jsme vypili 2013 třetinkových piv. Takže doufáme, že nejen obyvatelé města, ale i jeho návštěvníci společně s námi a s pivovárkem Morava původní rekord pokoří. A navíc, každý, kdo se do rekordu zapojí, získá do své sbírky další limitovanou turistickou nálepku s motivem letošního rekordu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Máme překonat rekord. A jak jsem řekl už na pódiu. Já si myslím, že Frýdek-Místek je nejlepší pořád. Nicméně, pokud se podaří překonat ten rekord. Bude to hezké znamení, že jako město dokážeme držet a táhnout za jeden provaz."
Anketa: 1.) Co říkáte na letošní ročník? – "Jo, bezva, je to bezva. Kdyby vyšlo počasí, tak je to ještě lepší." – A co rekord? – "Já myslím, že dobrý." – Jaké bylo pivo? – "Dobré." 2.) "Bylo studené, mělo šmrnc. Bylo dobré." 3.) "My jsme si dali líčka a jsou moc dobré." – A letošní ročník akce? – "Nikdy jsem tu předtím nebyla, takže já to hodnotím dobře."

A jak to nakonec dopadlo? Devět let starý rekord se bohužel překonat nepodařilo. Do pivní štafety se oficiálně zapojilo 915 lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí opět ovládne Zámecké náměstí

11. srpna 2025 16:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Stále oblíbenější Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí se opět blíží. V sobotu 16. srpna zaplní Zámecké náměstí stánky s českými i světovými specialitami. Chybět nebudou ani koncerty slavných kapel a další zajímavý doprovodný program pro celou rodinu.

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí nabídl dobré jídlo a zábavu pro malé i velké

18. srpna 2025 11:00 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobré jídlo a pití. Hudba, odpočinek, řemesla i design. Letošní ročník Gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí nabídl program pro celou rodinu. Hlavně desítky stánků s domácími i světovými specialitami.

V okolí Frýdku-Místku jsou čtyři nové trasy pro Nordic Walking

3. července 2025 12:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V okolí Frýdku-Místku byly otevřeny čtyři nové trasy pro Nordic Walking. Spojují pohyb s poznáváním krásného Beskydského podhůří. Vyznavače Nordic Walkingu, ale i běžné turisty provedou atraktivními místy a nabídnou neopakovatelné výhledy.


Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

Dnes 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Dnes 14:30, vydáno včera 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

Včera 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

Včera 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

Včera 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

Včera 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

Včera 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

30. června 2026 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti pestré léto

29. června 2026 9:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku pořádá nejen kroužky během celého školního roku, ale připravuje také bohatý program pro děti na letní prázdniny. Příměstské a pobytové tábory, ale také zábavu přímo ve městě.

Absolventi SŠ GOS ve Frýdku-Místku se dočkali slavnostního vyřazení

29. června 2026 9:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku patří mezi ty školy, které si potrpí na slavnostní vyřazení svých absolventů. Akt se konal v hlavním sále Národního domu.

Frýdek-Místek bojuje s vlhkostí, na řadě je 1. Základní škola

29. června 2026 9:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Historická budova první základní školy ve Frýdku-Místku patří k nejstarším a nejhodnotnějším ve městě. A podobně jako ostatní stavby podobného věku bojuje s vlhkostí. Tyto problémy by měla vyřešit nová hydroizolace.

Preventivní Dny s IZS na Frýdecko-Místecku vyvrcholily v Jablunkově

29. června 2026 9:34 | Jablunkov | Libor Běčák

Profesionální hasiči z Frýdecko-Místecka uspořádali letos poprvé několik Dnů s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovaly se jednotlivé záchranné složky a důraz byl kladen na postupy při mimořádných událostech.

Slavnostní prezentace nové knihy - Paskov šlechtický

27. června 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

Historie Paskova se dočkala dalšího významného zpracování.

Frýdek-Místek zažil svátek dobrého jídla, pití i pokus o překonání rekordu v pití piva
Vydáno 21. srpna 2022 17:02, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Po dvouleté odmlce se do města opět vrátil jeden z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji. Frýdek-Místek plný chutí tradičně doplnil i dvanáctý ročník Beskydských rekordů. Vybíral se nejlepší štrúdl a soutěžilo se v překonání rekordu v pití piva z roku 2013.

Místecké náměstí zaplnily v sobotu stánky s dobrým jídlem a pitím. Ani menší nepřízeň počasí neodradila návštěvníky gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí od sbírání gurmánských zážitků.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Návštěvníci tady mohou ochutnat speciality České i zahraniční kuchyně. Jako například burgery, pinzy, čerstvé těstoviny, trhaná masa, lokše, deserty a spoustu dalšího. Vše doplňují domácí limonády, káva a pořádně vychlazené pivo. Program je nabitý, nechybí kuchařské show, které si letos pod křídla vzaly dvě místní restaurace. A to Krčma středověk, která v roce 2021 připravila nejlepší svatomartinskou husu. A italská La Baracca, která se v roce 2020 těšila ocenění Nejchutnější menu ve Frýdku-Místku."
Vojtěch Bernatský, moderátor akce: "Já se tady vracím hrozně rád, protože jednak je to skoro můj rodný kraj. Kde jsem se před dlouhými 47 lety narodil v Ostravě a nějakou dobu jsme tady s rodinou žili, takže se tady vždycky rád vracím. Je tady úžasná atmosféra. Spousta dobrého jídla a pití, úžasná muzika, co si víc přát."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vypadá to, že se všichni baví, s radostí jí, pijí. Takže si myslím, že sobota bude nádherná ve Frýdku-Místku a doufám, že po dvouleté pauze už příští rok budeme schopni zase tento gastrofestival uspořádat."

Program doplnily koncerty, soutěže pro malé i velké a vyhlášení soutěže O nejlepší štrúdl.

Jiří Choleva, člen poroty, majitel a kuchař Krčmy Středověk: "Bylo 5 slaných a 5 sladkých štrúdlů. Musím říct, že všechny byly výborné, všechny mi strašně moc chutnaly, ale nějaké rozdíly tam trošku byly. Hodnotili jsme vzhled, chuť, vůni a konzistenci."

Neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu byly 12. Beskydské rekordy. Letos se soutěžilo ve štafetovém pití piva.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V roce 2013 jsme společně zapsali město Frýdek-Místek do České knihy rekordů, kdy jsme vypili 2013 třetinkových piv. Takže doufáme, že nejen obyvatelé města, ale i jeho návštěvníci společně s námi a s pivovárkem Morava původní rekord pokoří. A navíc, každý, kdo se do rekordu zapojí, získá do své sbírky další limitovanou turistickou nálepku s motivem letošního rekordu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Máme překonat rekord. A jak jsem řekl už na pódiu. Já si myslím, že Frýdek-Místek je nejlepší pořád. Nicméně, pokud se podaří překonat ten rekord. Bude to hezké znamení, že jako město dokážeme držet a táhnout za jeden provaz."
Anketa: 1.) Co říkáte na letošní ročník? – "Jo, bezva, je to bezva. Kdyby vyšlo počasí, tak je to ještě lepší." – A co rekord? – "Já myslím, že dobrý." – Jaké bylo pivo? – "Dobré." 2.) "Bylo studené, mělo šmrnc. Bylo dobré." 3.) "My jsme si dali líčka a jsou moc dobré." – A letošní ročník akce? – "Nikdy jsem tu předtím nebyla, takže já to hodnotím dobře."

A jak to nakonec dopadlo? Devět let starý rekord se bohužel překonat nepodařilo. Do pivní štafety se oficiálně zapojilo 915 lidí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000032913/frydekmistek-zazil-svatek-dobreho-jidla-piti-i-pokus-o-prekonani-rekordu-v-piti-piva