Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obce na Frýdecko-Místecku se složily na mobilní váhy pro policii

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek i okolní obce trápí přetížené kamiony, které ničí silnice. Sdružení obcí se proto dohodlo, že dá dohromady větší množství peněz a přispěje policii na nákup dalších mobilních vah. Slibují si od toho častější dopravně bezpečností akce zaměřené na kamiony v okolí.

Obce na Frýdecko-Místecku se složily na pořízení mobilních vah pro Policii České republiky. Ta je už používá právě v okrese Frýdek-Místek.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "Tady ty konkrétní váhy máme necelé dva měsíce. Dá se říct, že už jsme s nimi zkoušeli vážit. Samozřejmě veškeré doklady k tomu máme. Co bylo zjištěno, tak ze třinácti vážení už jsme uložili nějakých deset sankcí. Nejsou to sankce jenom za váhy, ale i za sociální předpisy, popřípadě technické stavy."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za statutární město Frýdek-Místek jsme se také zúčastnili sbírky, která se udělala na mobilní váhy pro Policii České republiky. S tím, že vidíme za tím zlepšení stavu na silnicích, takže nebudou jezdit přetížená vozidla přes Frýdek-Místek a přes celý region. Takže budou snížené náklady na opravu komunikací. A hlavně bude dodržován zákon a bude kontrolován."
Libor Schejok, náměstek ředitele pro vnější službu KŘP MSK: "Samozřejmě chtěl bych poděkovat obcím, které se složily na ty váhy. Pro nás to je velmi dobrý počin. Můžeme právě tady touto cestou zajistit ještě větší servis k tomu, aby nebyly porušovány předpisy. Aby vozidla, která jezdí, nebyla přetěžována, nebyly ničeny komunikace."
Helena Pešatová, senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Ty váhy, to je jeden z takových prvních kroků, který se nám povedl a já věřím, že povedou k tomu, že řidič budou ukázněnější. Nebudou přetěžovat svá vozidla a dojde k tomu, že ta devastace těch našich komunikací bude menší."

Pokuta bývá na místě až 15 tisíc korun. A za každou tunu navíc pak až 9 tisíc.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "Řidič samozřejmě může odmítnout vážení, ale tak už hrozí sankce až do výše 100 tisíc korun. My si vozidlo navedeme, máme takové rošty, na které najede a zvážíme defacto všechny nápravy na tom vozidle. Pak je tam počítač a program, který nám potom vyhodnotí, jestli je vozidlo vůbec přetížené nebo může být přetížené třeba na jednu nápravu. A podle toho se potom udělují ty sankce."

Policie už při používání těchto mobilních vah uložila kauce ve výši 250 tisíc.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "V celém Moravskoslezském kraji provedla dopravní policie už 3 tisíce kontrol nejenom nákladních, ale i užitkových vozidel, dodávek a bylo zjištěno u 1 500 řidičů nějaké porušení. Jsou to jak váhy, rozměry, tak i sociální předpisy. Řidičům třeba chyběly předepsané dokumenty, popřípadě nějaké technické stavy tam byly zjištěné. A samozřejmě se zaměřujeme i na přestávky a dobu jízd."

Pořízení vah vyšlo obce na zhruba půl milionu korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Zranění po nehodě v Opavě. Policejní vůz nedostal přednost

8. srpna 2025 13:18 | Opava | Jiří Cileček

Jeli k případu, nedostali přednost a bourali. Policejní vůz následně vylétl ze silnice, kde srazil dalšího člověka. Po vážné nehodě v Opavě skončilo v péči záchranářů několik lidí.

Na přejezdu u Otic se srazil vlak s osobním autem

23. července 2025 22:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Osobní auto zřejmě vjelo u Otic na Opavsku před projíždějící vlak. Nehoda si vyžádala zranění a dočasně zastavila vlakový provoz mezi stanicemi Opava-Východ a Hradec nad Moravicí.

Jeden mrtvý a dva zranění po nárazu auta do stromu na Bruntálsku

12. srpna 2025 9:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vysoká rychlost, možná málo zkušeností a nezvládnutí řízení. Po nárazu auta do stromu u Heřmanovic na Bruntálsku jeden ze spolujezdců zemřel a druhý i s řidičem skončili s těžkými zraněními v nemocnici.


Vedra o víkendu potrápila přes 170 lidí, záchranáři měli plné ruce práce

Dnes 8:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během posledních tří horkých dní vyjížděli moravskoslezští záchranáři k více než 170 lidem, kteří zkolabovali nebo utrpěli úpal. Extrémní teploty ohrožují především seniory a malé děti, počet zásahů vzrostl o 15 % oproti běžnému průměru.

Preventivní Dny s IZS na Frýdecko-Místecku vyvrcholily v Jablunkově

Dnes 9:34 | Jablunkov | Libor Běčák

Profesionální hasiči z Frýdecko-Místecka uspořádali letos poprvé několik Dnů s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovaly se jednotlivé záchranné složky a důraz byl kladen na postupy při mimořádných událostech.

Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Mzdoví účetní

Frýdlant nad Ostravicí Nástup: od 1. července 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti pestré léto

Dnes 9:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku pořádá nejen kroužky během celého školního roku, ale připravuje také bohatý program pro děti na letní prázdniny. Příměstské a pobytové tábory, ale také zábavu přímo ve městě.

Absolventi SŠ GOS ve Frýdku-Místku se dočkali slavnostního vyřazení

Dnes 9:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku patří mezi ty školy, které si potrpí na slavnostní vyřazení svých absolventů. Akt se konal v hlavním sále Národního domu.

Frýdek-Místek bojuje s vlhkostí, na řadě je 1. Základní škola

Dnes 9:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Historická budova první základní školy ve Frýdku-Místku patří k nejstarším a nejhodnotnějším ve městě. A podobně jako ostatní stavby podobného věku bojuje s vlhkostí. Tyto problémy by měla vyřešit nová hydroizolace.

Slavnostní prezentace nové knihy - Paskov šlechtický

27. června 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

Historie Paskova se dočkala dalšího významného zpracování.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

26. června 2026 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Čeladenští školáci si užili sportovní den jako na pláži

26. června 2026 9:53 | Čeladná | Petra Dorazilová

Volejbalový klub Čeladná uspořádal pro žáky místní základní školy sportovní den. Užili si ho tak trochu jako na pláži - na pískových kurtech.

Obce na Frýdecko-Místecku se složily na mobilní váhy pro policii
Vydáno 19. prosince 2022 15:55, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek i okolní obce trápí přetížené kamiony, které ničí silnice. Sdružení obcí se proto dohodlo, že dá dohromady větší množství peněz a přispěje policii na nákup dalších mobilních vah. Slibují si od toho častější dopravně bezpečností akce zaměřené na kamiony v okolí.

Obce na Frýdecko-Místecku se složily na pořízení mobilních vah pro Policii České republiky. Ta je už používá právě v okrese Frýdek-Místek.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "Tady ty konkrétní váhy máme necelé dva měsíce. Dá se říct, že už jsme s nimi zkoušeli vážit. Samozřejmě veškeré doklady k tomu máme. Co bylo zjištěno, tak ze třinácti vážení už jsme uložili nějakých deset sankcí. Nejsou to sankce jenom za váhy, ale i za sociální předpisy, popřípadě technické stavy."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za statutární město Frýdek-Místek jsme se také zúčastnili sbírky, která se udělala na mobilní váhy pro Policii České republiky. S tím, že vidíme za tím zlepšení stavu na silnicích, takže nebudou jezdit přetížená vozidla přes Frýdek-Místek a přes celý region. Takže budou snížené náklady na opravu komunikací. A hlavně bude dodržován zákon a bude kontrolován."
Libor Schejok, náměstek ředitele pro vnější službu KŘP MSK: "Samozřejmě chtěl bych poděkovat obcím, které se složily na ty váhy. Pro nás to je velmi dobrý počin. Můžeme právě tady touto cestou zajistit ještě větší servis k tomu, aby nebyly porušovány předpisy. Aby vozidla, která jezdí, nebyla přetěžována, nebyly ničeny komunikace."
Helena Pešatová, senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Ty váhy, to je jeden z takových prvních kroků, který se nám povedl a já věřím, že povedou k tomu, že řidič budou ukázněnější. Nebudou přetěžovat svá vozidla a dojde k tomu, že ta devastace těch našich komunikací bude menší."

Pokuta bývá na místě až 15 tisíc korun. A za každou tunu navíc pak až 9 tisíc.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "Řidič samozřejmě může odmítnout vážení, ale tak už hrozí sankce až do výše 100 tisíc korun. My si vozidlo navedeme, máme takové rošty, na které najede a zvážíme defacto všechny nápravy na tom vozidle. Pak je tam počítač a program, který nám potom vyhodnotí, jestli je vozidlo vůbec přetížené nebo může být přetížené třeba na jednu nápravu. A podle toho se potom udělují ty sankce."

Policie už při používání těchto mobilních vah uložila kauce ve výši 250 tisíc.

Petr Štencel, vedoucí odboru služby dopravní policie: "V celém Moravskoslezském kraji provedla dopravní policie už 3 tisíce kontrol nejenom nákladních, ale i užitkových vozidel, dodávek a bylo zjištěno u 1 500 řidičů nějaké porušení. Jsou to jak váhy, rozměry, tak i sociální předpisy. Řidičům třeba chyběly předepsané dokumenty, popřípadě nějaké technické stavy tam byly zjištěné. A samozřejmě se zaměřujeme i na přestávky a dobu jízd."

Pořízení vah vyšlo obce na zhruba půl milionu korun.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000034910/obce-na-frydeckomistecku-se-slozily-na-mobilni-vahy-pro-policii