Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři bojovali o život muže z Jablunkova po pádu z výšky

Jablunkov |

V neděli 12. října zasahovali záchranáři v Jablunkově u dvaatřicetiletého muže, který utrpěl velmi vážné poranění hlavy po pádu z pětimetrové výšky. Zraněný byl uveden do umělého spánku a letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Moravskoslezská záchranná služba zasahovala v neděli odpoledne v případu pádu mladého muže z pětimetrové výšky v Jablunkově. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaatřicetiletý muž měl vážné poranění hlavy. Zasahující posádky provedly znehybnění pomocí krčního límce, pánevního pásu a celotělové podtlakové matrace, ošetřily otevřenou ránu hlavy, a zajistily periferní žilní linku pro podání nutných léků a infuzních roztoků. Kvůli poruše vědomí musel být muž uveden do umělého spánku pro zajištění dýchacích cest intubací a napojení na přístrojem řízené dýchání."

Zraněný byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava, kde byl ve velmi vážném stavu předán týmu tamního urgentního.

Nahlásit chybu


K tématu

Křižovatka u Fakultní nemocnice Ostrava je po modernizaci bezpečnější

17. srpna 2025 17:09 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Frekventovaná křižovatka u Fakultní nemocnice Ostrava, v křížení ulic 17. listopadu a Dr. Slabihoudka, prošla zásadní modernizací. Práce trvaly od letošního května a nyní jsou u konce. Město slibuje vyšší bezpečnost řidičů, chodců i cyklistů.

Těžce zraněný muž po pádu z výšky na Jablunkovsku

26. července 2025 8:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali u dalšího vážného pádu z výšky. Muž středního věku spadl v Horní Lomné na Jablunkovsku z výšky okolo čtyř metrů. Utrpěl těžká zranění a do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

6. prosince 2025 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.


Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

27. června 2026 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Slavnostní prezentace nové knihy - Paskov šlechtický

27. června 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

Historie Paskova se dočkala dalšího významného zpracování.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

26. června 2026 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Kolaudace čističky odpadních vod v Nošovicích

24. června 2026 18:00 | Nošovice | Michal Feber

Obec Nošovice dokončila jednu z nejvýznamnějších investic posledních let.

Frýdek-Místek pořádal finále soutěže Mladý záchranář

24. června 2026 12:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve sportovní hale 6. základní školy se konal už 5. ročník soutěže Mladý záchranář. Opět se jí účastí žáci ze základních škol z Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek ovládl Mezinárodní folklorní festival

24. června 2026 12:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Mezinárodní folklorní festival opět potěšil fanoušky tohoto žánru ve Frýdku-Místku a okolí. Nabídnul šest dní tradiční zábavy a navštívily jej tisíce diváků.

Záchranáři bojovali o život muže z Jablunkova po pádu z výšky
Vydáno 14. října 2025 12:20, Jablunkov, Anna Břenková
V neděli 12. října zasahovali záchranáři v Jablunkově u dvaatřicetiletého muže, který utrpěl velmi vážné poranění hlavy po pádu z pětimetrové výšky. Zraněný byl uveden do umělého spánku a letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

foto: ZZS MSK

Moravskoslezská záchranná služba zasahovala v neděli odpoledne v případu pádu mladého muže z pětimetrové výšky v Jablunkově. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaatřicetiletý muž měl vážné poranění hlavy. Zasahující posádky provedly znehybnění pomocí krčního límce, pánevního pásu a celotělové podtlakové matrace, ošetřily otevřenou ránu hlavy, a zajistily periferní žilní linku pro podání nutných léků a infuzních roztoků. Kvůli poruše vědomí musel být muž uveden do umělého spánku pro zajištění dýchacích cest intubací a napojení na přístrojem řízené dýchání."

Zraněný byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava, kde byl ve velmi vážném stavu předán týmu tamního urgentního.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/jablunkov/11000051105/zachranari-bojovali-o-zivot-muze-z-jablunkova-po-padu-z-vysky