Na zámku v Havířově panovala slavnostní atmosféra. Manželé Doležalovi se těšili z přítomnosti nejbližších a symbolicky tak uzavřeli jednu životní etapu, aby s nadějí vykročili do dalších let.
Jana Doležalová, nevěsta: “Všechno jde s láskou, tolerancí, odpuštěním, s blízkou rodinou se scházet. To je důležité. A já jsem takový člověk, Valaška, já se ráda bavím. A když je všechno i doma něco špatného nebo v práci, tak já se snažím to rozveselit, abych udržela všechny pospolu a tak, aby jsme se měli rádi. A vidíte to, 50 let jsme spolu a prostě zvládáme všecko.”
Miroslav Doležal, ženich: “Je celkem hodná, sice sem tam ukecaná jako každá ženská. Člověk musí mít, jak se říká, trpělivost. Ale jinak se postará, o rodinu se postará a to je důležité.”
Doležalovi spolu vychovali dva syny a dnes se radují ze tří vnoučat a dvou pravnoučat. Láska k rodině je pro oba tou největší hodnotou.
Jana Doležalová, nevěsta: “Nejdůležitější je zdraví, láska, vzájemné pochopení, úcta jeden k druhému.”
Mezi gratulanty nechyběli ani kolegové z práce.
Michal Samson, primář, Psychiatrické oddělení Nemocnice Havířov: “Já bych rád popřál naší kolegyni Janě, aby se ji všechno dařilo, aby byla s námi spokojena v práci i s rodinou a abychom za dalších 50 let případně oslavili další jubileum. Janička je temperamentní, pracovitá, je jí všude plno. Dělá nám jenom radost.”
Padesát let společného života je důkazem, že vztah postavený na lásce, toleranci a úctě dokáže překonat všechny překážky. Jana a Miroslav Doležalovi jsou živým příkladem toho, že rodina a vzájemná opora jsou základem šťastného manželství.