Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

Celý MS kraj |

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Situace na místě činu. Zdroj: TV Polar

Podle dostupných informací se ve večerních hodinách do sporu dostali partneři, přičemž muž měl družku napadnout a pobodáním zranit natolik, že k zásahu byla vyslána nejen pozemní posádka záchranné služby, ale i vrtulník s lékařem letecké služby z ostravské základny. I přes rychlý zásah a letecký transport do nemocnice však 66letá žena zraněním podlehla.  

Jako první byli na místě policisté, kteří zraněné poskytovali první pomoc do příjezdu záchranky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy záchranářů po zajištění místa události policisty vstoupily do domu. Šestašedesátiletá žena s bodným poraněním hrudníku nejevila známky života. Byla u ní zahájena rozšířená resuscitace, posádky použily přístroj zajišťující zevní srdeční masáž. Provedly intubaci a připojení k umělé plicní ventilaci, ošetření hrudníku. Dále zajistily intraoseální vstup, podaly léky a také konzervu plné krve. Za probíhající resuscitace byla pacientka vrtulníkem přepravena do ostravské Fakultní nemocnice. Lékaři však v době předání na tamním urgentním příjmu museli konstatovat její smrt." 

Ošetřen byl také o čtyři roky mladší muž, a to s poraněními v oblasti krku a horních končetin, která však nebyla závažná. Po poskytnutí přednemocniční péče jej sanitka transportovala do frýdecko-místecké nemocnice.     

 

Pachatel byl na místě zadržen a policisté si ho z místa odvezli k výslechu. Současně však bude zkoumán jeho psychický stav. Podle lidí z okolí má jít o člověka s duševními problémy, které se projevují jeho agresivitou. Na tu dříve doplácela jeho i bývalá partnerka. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Police ČR MSK: "Policisté přijali v úterý ve večerních hodinách oznámení o možném násilném činu v jedné z obcí na Frýdecko-Místecku. Na místo okamžitě vyjely všechny nejbližší policejní hlídky. Po příjezdu policisté zadrželi za použití donucovacích prostředků jednu osobu a jedné osobě, ženě staršího věku, která utrpěla bodná zranění, začali poskytovat první pomoc. Následně ji předali do péče zdravotníků. Poškozená byla letecky transportována do nemocnice, bohužel však při převozu došlo k jejímu skonu. Ošetřen byl i zadržený muž, který si před příjezdem policistů způsobil zranění lehčího charakteru. Případ si převzali vzhledem ke všem zjištěným skutečnostem na místě krajští kriminalisté. Proběhlo ohledání místa tragické události, zajištění stop a věci. Kriminalisté prvního oddělení obecné kriminality zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Na případu pracují, avšak s podezřelým nelze činit vzhledem k jeho zdravotnímu stavu další procesní úkony. V případě, že by došlo k obvinění a následně k odsouzení muže, hrozil by mu trest odnětí svobody od 12 do 20 let."
Nahlásit chybu


K tématu

Otřesná vražda v Karviné. Sourozenci poleptali hlavu mladíka chemikáliemi

23. ledna 2026 14:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Neskutečně surovým způsobem připravil bratr se sestrou v Karviné o život teprve 21letého mladíka. Potřísnili ho chemikáliemi, které mu poleptaly hlavu, krk i dýchací cesty. Pomoc se k němu dostala až za několik hodin a druhý den zemřel v nemocnici. Sourozence nyní policisté obvinili z brutální vraždy, soud je poslal do vazby a hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Cizinec uškrtil krajanku a její tělo hodil do potoku, našli ji za 12 dnů

9. prosince 2025 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezská mordparta vyřešila další brutální vraždu. 33letý cizinec připravil o život o 10 let mladší krajanku. Kriminalisté ji nejprve pohřešovali. Později našli její tělo v říčce Olešná u Staříče.

Manželé užili smrtící kombinaci drog s fentanylem. Policie si došlápla na dealera

13. listopadu 2025 8:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Smíchali alkohol sedativa a fentanyl. Manželský pár středního věku z Kopřivnice po užití kombinace drog zemřel. Policisté na případu intenzivně pracovali řadu měsíců a vypátrali 48letého dealera, který prodával drogově závislým stovky fentanylových náplastí. Nyní mu hrozí až 18 let vězení.


Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Dnes 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

Dnes 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Všímavý řemeslník a policisté zachránili život ženě po mrtvici v Ostravě

Dnes 11:38 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Pohotová reakce všímavého řemeslníka zachránila život starší ženě z Ostravy. Seniorka totiž neotvírala a nereagovala na domluvenou výměnu dveří. Muž proto přivolal policii, která se dostala do bytu násilím. Ženu našli zřejmě po prodělané mrtvici.

Lidé pro Nový Jičín navrhli zvelebení hřišť, houpačku nebo bylinkovou zahrádku

Návrhy na zlepšení života ve městě, prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu, letos v Novém Jičíně přihlásilo šest předkladatelů. Prezentovali je na veřejném jednání Komise Zdravého města.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

Dnes 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

Dnes 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

Včera 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

Dnes 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

Dnes 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

Včera 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Andrej Harmečko, ředitel ostravské části festivalu

Komedie omylů je hlavní premiérou Shakespearovských slavnosti v Ostravě

Hosté ve studiu: Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje

Olympiáda dětí a mládeže: 40 medailí pro MS kraj a celkově 4. místo

Hosté ve studiu: Martin David, biskup Ostravsko-opavské diecéze

Ostravsko-opavská diecéze letos slaví 30 let od svého založení

Ocenění 12. Knihovnické K2 letos putuje Soběšovic

Moderní knihovna dnes nabízí mnohem víc než regály plné knih. Je místem setkávání, vzdělávání i komunitního života. Moravskoslezský kraj proto už dvanáct let oceňuje knihovníky a knihovny, které svou prací posouvají význam těchto institucí. Letošní vítězkou soutěže Knihovnická K2 se stala Adéla Klaczaková ze Soběšovic.

Oba české hokejbalové týmy získaly stříbro na mistrovství světa, ženy i muže porazili Američané

12 zemí a přes 400 špičkových sportovců. V neděli skončilo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

Dva řidiči zablokovali záchranářskou uličku a zdrželi sanitku při nehodě u Hladkých Životic

Včera 13:46 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva řidiči na dálnici D1 u Hladkých Životic vážně zkomplikovali práci záchranářům. Místo ohleduplnosti zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony. Svým manévrem zablokovali cestu sanitce mířící k nehodě. Případ teď řeší policie a hříšníkům hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela
Vydáno 11. prosince 2025 13:40, Celý MS kraj, Libor Běčák
Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Situace na místě činu. Zdroj: TV Polar

Podle dostupných informací se ve večerních hodinách do sporu dostali partneři, přičemž muž měl družku napadnout a pobodáním zranit natolik, že k zásahu byla vyslána nejen pozemní posádka záchranné služby, ale i vrtulník s lékařem letecké služby z ostravské základny. I přes rychlý zásah a letecký transport do nemocnice však 66letá žena zraněním podlehla.  

Jako první byli na místě policisté, kteří zraněné poskytovali první pomoc do příjezdu záchranky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy záchranářů po zajištění místa události policisty vstoupily do domu. Šestašedesátiletá žena s bodným poraněním hrudníku nejevila známky života. Byla u ní zahájena rozšířená resuscitace, posádky použily přístroj zajišťující zevní srdeční masáž. Provedly intubaci a připojení k umělé plicní ventilaci, ošetření hrudníku. Dále zajistily intraoseální vstup, podaly léky a také konzervu plné krve. Za probíhající resuscitace byla pacientka vrtulníkem přepravena do ostravské Fakultní nemocnice. Lékaři však v době předání na tamním urgentním příjmu museli konstatovat její smrt." 

Ošetřen byl také o čtyři roky mladší muž, a to s poraněními v oblasti krku a horních končetin, která však nebyla závažná. Po poskytnutí přednemocniční péče jej sanitka transportovala do frýdecko-místecké nemocnice.     

 

Pachatel byl na místě zadržen a policisté si ho z místa odvezli k výslechu. Současně však bude zkoumán jeho psychický stav. Podle lidí z okolí má jít o člověka s duševními problémy, které se projevují jeho agresivitou. Na tu dříve doplácela jeho i bývalá partnerka. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Police ČR MSK: "Policisté přijali v úterý ve večerních hodinách oznámení o možném násilném činu v jedné z obcí na Frýdecko-Místecku. Na místo okamžitě vyjely všechny nejbližší policejní hlídky. Po příjezdu policisté zadrželi za použití donucovacích prostředků jednu osobu a jedné osobě, ženě staršího věku, která utrpěla bodná zranění, začali poskytovat první pomoc. Následně ji předali do péče zdravotníků. Poškozená byla letecky transportována do nemocnice, bohužel však při převozu došlo k jejímu skonu. Ošetřen byl i zadržený muž, který si před příjezdem policistů způsobil zranění lehčího charakteru. Případ si převzali vzhledem ke všem zjištěným skutečnostem na místě krajští kriminalisté. Proběhlo ohledání místa tragické události, zajištění stop a věci. Kriminalisté prvního oddělení obecné kriminality zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Na případu pracují, avšak s podezřelým nelze činit vzhledem k jeho zdravotnímu stavu další procesní úkony. V případě, že by došlo k obvinění a následně k odsouzení muže, hrozil by mu trest odnětí svobody od 12 do 20 let."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000052112/kriminalka-vysetruje-partnersky-incident-v-tranovicich-zena-v-nemocnici-zemrela