Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc

Celý MS kraj |

Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

Chodil městem a posprejoval, co mohl. První den měl štěstí. Zmizel dříve, než k posprejované Lašské bráně dorazili strážníci. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Během víkendové noci na konci září přijali policisté z obvodního oddělení Kopřivnice oznámení od kolegů z Městské policie Kopřivnice o poškození Lašské brány stojící na Novém náměstí. Strážník tehdy zaznamenal na městském kamerovém systému muže, který se zde pohyboval, a po jeho odchodu bylo zřejmé, že tento betonový monument zůstal poškozen posprejováním. Policejní hlídce ani strážníkům se po příjezdu na místo již nepodařilo muže dohledat. V úzké spolupráci však mohli na kamerových záznamech alespoň vytrasovat směr jeho dalšího pohybu."

Ve svém řádění pokračoval i další den. Kamery pomohly zjistit totožnost sprejera. Jednalo se o 36letého muže. Ke svým aktivitám se přiznal a litoval jich. Tvrdil, že před sprejováním pil alkohol. Způsobil škodu za více než 27 tisíc korun. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Následující den přijali policisté další oznámení o posprejování fasád několika panelových domů a zděných pilířů objektu v Kopřivnici. Pozornosti „sprejera“ neunikla ani samotná budova policistů. I ta byla poškozena nasprejovaným nápisem. Policistům netrvalo dlouho a díky jejich operativní činnosti a vyhodnocení dalších záznamů z kamer se jim podařilo zjistit totožnost podezřelého. Tím byl 36letý muž, který již byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. U výslechu se ke svému jednání doznal a litoval jej. Jeho „řádění“ mělo předcházet posilnění alkoholem. Při následné „procházce“ městem měl pak sprejem poškodit fasádu několika objektů. Celková škoda na majetku byla vyčíslena na víc jak 27 tisíc korun."

Muž byl už v minulosti z podobného činu trestán. Hrozí mu roční pobyt ve vězení. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Kopřivničtí policisté v těchto dnech muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok."
Nahlásit chybu


K tématu

Obvod shání využití pro budovu na Chittussiho ulici, radnice zjišťuje, co občanům chybí

10. dubna 2025 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Budova na Chittussiho ulici pod hladnovskou vodárenskou věží by mohla v příštích letech získat nové využití. Radnice aktuálně zjišťuje u občanů, co jim v atraktivní části obvodu chybí. Podle výsledků ankety se rozhodne, co na pozemku vznikne.

Budova s prostory k podnikání bude mít nové topení, práce probíhají s minimálním omezením provozu

6. června 2025 8:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Problémy s topením, které během zimy nastaly v budově bývalého internátu, teď řeší radnice rekonstrukcí topného systému. V objektu je zhruba třicet nájemních prostor. Práce probíhají za provozu.

Vylil na zeď ordinace neznámou tekutinu. Policie hledá pachatele

2. prosince 2025 9:30 | Ostrava-město | Anna Břenková

Přišel k zubní ordinaci a polil její fasádu různými tekutinami. O pár metrů dál došlo k poškrábání auta. Celková škoda je přes sto tisíc korun. Policie žádá veřejnost o bližší informace k totožnosti pachatele.


Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

Včera 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Rodinné centrum shromáždilo přes stovku dárků, předalo je i dětskému domovu

Včera 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Radary ve Starém Městě hlídají rychlost řidičů

18. prosince 2025 17:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo zavedeno automatizované úsekové měření rychlosti na ulici Na Baštici. Zařízení měří obousměrně a je zaměřeno na zvýšení bezpečnosti v obci.

Typická mluva horalů z Jablunkovska by se mohla dostat pod UNESCO

Včera 12:37 | Jablunkov | Libor Běčák

Mezi typická nářečí, kterými stále hovoří značná část lidí, patří i ta, která se používají na Těšínsku a Jablunkovsku. Právě v Jablunkově byli vyhlášeni vítězové 21. ročníku soutěže dětí hovořících nářečím.

Maniak Aerobik opět uspořádal sbírku vánočních dárků pro děti

Včera 11:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Každé dítě si přeje rozbalit pod stromečkem vánoční dárek. Ne všechny rodiny si to ale mohou dovolit. Právě na ně myslí Maniak Aerobik ve spolupráci s havířovským odborem sociálních věcí.


Ranní nehoda na Mariánskohorské: policie hledá svědky vážného střetu s chodkyní

Včera 13:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V pátek 19. prosince ráno zasahovaly složky IZS v Moravské Ostravě u vážné dopravní nehody. Řidič osobního auta se na Mariánskohorské ulici střetl s chodkyní, která utrpěla těžká zranění a skončila v nemocnici. Policisté nyní hledají svědky události.

Tomáš Zapletal se stal novým ředitelem Městské policie Frýdek-Místek

Včera 20:45 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Novým ředitelem Městské policie Frýdek-Místek je Tomáš Zapletal. Zastupitelé jej potvrdili v této funkci na svém posledním letošním zasedání. Hlasovalo pro něj všech 39 přítomných zastupitelů.

Pomáhají bez nároku na odměnu. Ostrava ocenila 18 dobrovolníků roku 2025

18. prosince 2025 13:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila lidi, kteří pomáhají druhým bez nároku na odměnu. Na Nové radnici převzali titul Dobrovolník roku zástupci organizací i neformální dobrovolníci, kteří se věnují rodinám, seniorům, dětem nebo pomoci v krizových situacích. Město letos ocenilo osmnáct dobrovolníků.

Nový Jičín vylepšil podporu zubařů a domácích čističek

18. prosince 2025 8:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín rozdělí v příštím roce v programových dotacích více než 32 milionů korun. Novinkou je stipendium pro stomatology a navýšení peněz na domovní čističky odpadních vod.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

Rekonstrukce budovy SŠE, po několika měsících už škola sčítá energetické úspory

18. prosince 2025 11:28 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více jak 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů, techniku dostali dobrovolní i profesionální hasiči

18. prosince 2025 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů. Hejtman Josef Bělica předal dobrovolným jednotkám novou moderní techniku za 10 milionů korun. Kraj tím chce zvýšit bezpečnost zásahů i připravenost na mimořádné události.

Karvinsko se zachvělo důlním otřesem, báňští záchranáři ověřují stav v dolech

17. prosince 2025 15:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poměrně citelný záchvěv pocítili ve středu odpoledne lidé na Karvinsku. Příčinou byl důlní otřes způsobený těžbou černého uhlí.

Muž se zranil na horách. Záchranáři kvůli silnému větru museli přistát na vrcholu Lysé hory

17. prosince 2025 9:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při výstupu na Lysou horu uklouzl na ledě a poranil si kotník. Turistu v Beskydech zachraňovala horská služba a letečtí záchranáři. Kvůli nepřístupnému terénu a silnému větru musel vrtulník přistát na vrcholu Lysé hory. Záchranáři museli cestu ke zraněnému dojít pěšky. Turista byl transportován do nemocnice.

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc
Vydáno 19. prosince 2025 10:29, Celý MS kraj, Anna Břenková
Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

foto: Policie ČR

Chodil městem a posprejoval, co mohl. První den měl štěstí. Zmizel dříve, než k posprejované Lašské bráně dorazili strážníci. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Během víkendové noci na konci září přijali policisté z obvodního oddělení Kopřivnice oznámení od kolegů z Městské policie Kopřivnice o poškození Lašské brány stojící na Novém náměstí. Strážník tehdy zaznamenal na městském kamerovém systému muže, který se zde pohyboval, a po jeho odchodu bylo zřejmé, že tento betonový monument zůstal poškozen posprejováním. Policejní hlídce ani strážníkům se po příjezdu na místo již nepodařilo muže dohledat. V úzké spolupráci však mohli na kamerových záznamech alespoň vytrasovat směr jeho dalšího pohybu."

Ve svém řádění pokračoval i další den. Kamery pomohly zjistit totožnost sprejera. Jednalo se o 36letého muže. Ke svým aktivitám se přiznal a litoval jich. Tvrdil, že před sprejováním pil alkohol. Způsobil škodu za více než 27 tisíc korun. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Následující den přijali policisté další oznámení o posprejování fasád několika panelových domů a zděných pilířů objektu v Kopřivnici. Pozornosti „sprejera“ neunikla ani samotná budova policistů. I ta byla poškozena nasprejovaným nápisem. Policistům netrvalo dlouho a díky jejich operativní činnosti a vyhodnocení dalších záznamů z kamer se jim podařilo zjistit totožnost podezřelého. Tím byl 36letý muž, který již byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. U výslechu se ke svému jednání doznal a litoval jej. Jeho „řádění“ mělo předcházet posilnění alkoholem. Při následné „procházce“ městem měl pak sprejem poškodit fasádu několika objektů. Celková škoda na majetku byla vyčíslena na víc jak 27 tisíc korun."

Muž byl už v minulosti z podobného činu trestán. Hrozí mu roční pobyt ve vězení. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Kopřivničtí policisté v těchto dnech muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000052271/opily-posprejoval-policejni-stanici-a-nekolik-budov-zpusobil-skodu-za-27-tisic