Procházka podél říčky Polančice je okouzlující. S nápadem zpřístupnit ji i vozíčkářům přišli studenti oboru architektura a stavitelství. Od zdravotně postižených získali nejprve cenné rady.
Romana Vajsová, autorka projektu: "Například to, že cyklisti jsou i mezi postiženýma, nebo že existují takzvané handbiky. To mi přišlo docela zajímavé."
Tomáš Dvořák, zástupce zdravotně postižených: "Každý takový projekt je velice dobrý pro integraci zdravotně postižených, protože na těchto stezkách které vedou podél potoka se bude setkávat zdravá a zdravotně postižená veřejnost."
Stezka má sice převýšení, to však handicapovaní lidé překonají díky výtahu. Zásahy do přírody ale budou minimální. Projekt počítá s ochranou živočichů i rostlin, se vznikem biotopů a myslí také na sportovní vyžití dětí i dospělých.
Jaroslav Palas (ČSSD), hejtman Moravskoslezského kraje: "Ten projekt je, z mého pohledu, velkolepý a jedinečný. A pro mě je potěšitelné, že je tvořen studenty."
Aleš Student, architekt: "S jejich prací jsem spokojený i v jiných ateliérech. Je to první ročník magisterského stupně obor architektura a stavitelství na VŠB. Je tam 13 studentů a jsou v podstatě všichni výborní."
Pavel Malík (ČSSD), starosta Klimkovic: "Záměr je to vynikající, teď je potřeba to rozebrat podle jednotlivých druhů programů, možností dotací, spoluúčasti města."
Ano, peníze. Potřebných 30 milionů je samozřejmě potřeba někde najít.
Jaroslav Palas (ČSSD), hejtman Moravskoslezského kraje: "Myslím si, že stojí za to za tento projekt bojovat, jsem přesvědčen, že společně se Státním fondem životního prostředí jsme schopni z našeho Regionálního operačního programu takovýto projekt podpořit."
"Příroda může žít bez člověka, člověk bez přírody žít nemůže." To je motto projektu zdravotně relaxační stezky. Věřme, že zde v Klimkovicích se ho podaří naplnit.