Strůjcem těchto změn je zdejší ředitel Karel Moric. Ve funkci je teprve druhý školní rok, ovšem za tu dobu stihl školu velmi proměnit. Také proto byl oceněn jako výrazná pedagogická osobnost Moravskoslezského kraje.
„Musím být multifunkční: na jedné straně jsem pedagog, na druhé straně musím být trochu ekonom, projektový manažer.“ usmívá se Karel Moric.
Jeho aprobací je přírodopis a zeměpis. Ludgeřovická základní škola je Moricovou první štací. Působí zde už deset let. A to přesto, že o učitelském povolání nesnil.
"Nikdy jsem nepřepokládal, že se stanu učitelem. Byla to životní náhoda. A jsem za ni velmi rád. Protože ta práce mne velmi naplňuje.“ vzpomíná.
Snaží se také, aby žáci i učitelé drželi krok s technikou. Ve zdejší škole využívají k výuce tablety, samozřejmostí je elektronická třídní kniha i žákovská knížka. Zkušenosti s digitaligací pak Karel Moric předává také kolegům z ostatních škol.
„V dnešní době se s technologiemi setkáváme každý den a budeme se s nimi setkávát celý život.Našim cílem je naučit žáky technologie využívat ve svém životě a učitelům ukázat, aby se technologí nebáli a naopak je dokázali využít ve svých vyučovacích hodinách.“ vysvětluje svůj záměr Moric.
Přestože by se mohlo zdát, že v ludgeřovické základní škole už není co vylepšovat, opak je pravdou. Řediteli Moricovi chybí ještě výtvarný a hudební ateliér nebo lepší sportovní zázemí a prostory pro družinu.