Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Chytrý region

Chytrý region

  • Heimstaden v době pandemie pomáhá nejrůznějšími způsoby
  • Svatováclavský hudební festival plánuje rok 2021
  • TV Polar byla při krajských volbách v plném nasazení

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den, televize Polar vám přináší další díl ekonomického magazínu Chytrý region. V jeho úvodu přineseme rozhovor s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy panem Janem Rafajem. Poté si budeme povídat o svatováclavském hudebním festivalu a nakonec vám odhalíme zákulisí televize Polar při krajských volbách. V pořadu Chytrý region vítám ředitele společnosti Heimstaden a také prvního viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy pana Jana Rafaje.

Heimstaden v době pandemie pomáhá nejrůznějšími způsoby

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den. Lidem se moc nelíbí nekoncepčnost rozhodnutí vlády je to i váš názor?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Myslím, že pro nás je hlavním problémem nepředvídatelnost než nekoncepčnost. My jsme vyzývali vládu už několikrát a dokonce minulý týden ve čtvrtek ráno jsme měli jednání s ministrem zdravotnictví na toto téma, kdy jsme žádali, aby existovala jakási matice, kterou mají některé jiné státy ze které vyplývá, co se bude dít když. Jinými slovy, když bude takový počet hospitalizovaných, co se bude dít, jaké obchody budou uzavřené, případně jaká podnikatelská činnost bude omezena. Což se zatím nedaří a to způsobuje ten největší podle našeho názoru chaos. To znamená, ta situace je těžko předvídatelná. My nevíme jak vysoká budou čísla, ale mohli bychom vědět, co se bude dít, když budou čísla taková či onaká.

Tomáš Tikal, TV Polar: Patříme k nejhorším nejpostiženějších zemím na světě. Co to může znamenat pro český průmysl?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : No určitě to bude mít negativní dopady, protože ten průmysl nejede na plný výkon. To ukazují veškerá čísla. Samozřejmě, že jsou odvětví, kde na rozdíl od jara teď na podzim se nám daří daleko lépe. Ukázkou toho je třeba automobilový průmysl. Nicméně uvidíme, co přinesou následující týdny a měsíce se zpřísňováním opatření v celé západní Evropě. Na to jsme upozorňovali. Ale jsou segmenty, které jsou dlouhodobě postiženy a to je zejména oblast cestování, přepravy osob, cestovního ruchu, ale třeba restaurace, hotely a podobně.

Tomáš Tikal, TV Polar: Velmi aktivně se do boje proti covidu 19 zapojuje i vaše společnost Heimstaden Czech. Jakým způsobem?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Všichni hledáme nejrůznější způsoby, kde můžeme být prospěšní. Téměř na denní bázi komunikujeme s kolegy a hledáme způsoby. Takže jsme se zapojili naše callcentrum do trasování. Připravili jsme i speciální podporu našim podnikatelům podnikajícím v našich nebytových prostorech. Včera jsme rozjeli zajímavou akci, kdy právě i nakupujeme výrobky našich podnikatelů zejména ze stravovacích služeb a zavážíme je na ty oddělení nemocnic, které se právě starají o covidové pacienty. To znamená pro ten nemocniční personál, abychom propojili a aspoň trošku pomohli. Těch aktivit je ale samozřejmě daleko více. Telefonujeme starým lidem, kteří se potřebují v té situaci zorientovat. Ale taktéž zrovna dneska dokončujeme kampaň naši interní pro naše zaměstnance. Kdy chceme, aby naši zaměstnanci pochopili, že my všichni potřebujeme jít příkladem.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak chcete ještě více pomoci svým komerčním nájemcům? Nemáte obavu, že třeba tady tuto situaci ekonomicky nepřežijí?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : My jsme se intenzivně na jaře podíleli na přípravě produktu covid nájemné, tedy podpory státní. Ta se nakonec podařila někdy v květnu, v červnu spustit. Díky tomu máme tady platformu, kterou spustilo ministerstvo průmyslu a dopravy okamžitě při uzavření provozoven teď na podzim. Ten nástroj je využívaný a samozřejmě pomůže našim nájemníkům a my se snažíme orientovat zejména, jak dlouho bude to uzavření trvat, abychom případně poskytli i my nějakou pomoc, ale bude záležet na délce trvání.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak může pandemie do budoucna ovlivnit trh s byty?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : To je velmi zajímavá otázka. Myslím si, že cena nemovitosti jako takové poroste dál. Že může lehce zakolísat po dobu těch nejpřísnějších opatření, ale není důvod, aby cena nemovitostí dále nerostla. K tomu ukazují všechny statistiky. Co se týče toho nájemního bydlení, tak samozřejmě se dá očekávat, že tempo růstu nájmů se díky té situaci zpomalí.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji moc za rozhovor a doufám, že se brzy uvidíme v lepších časech. Na shledanou.

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Děkuji a přeji všem krásný den, hodně zdraví.

-------------------------------------------------------

Svatováclavský hudební festival plánuje rok 2021

Tomáš Tikal, TV Polar: Svatováclavský hudební festival musel svůj program podobně jako ostatní kulturní akce kvůli světové pandemii omezit. Jak dalece? To už nám prozradí ředitel festivalu pan Igor Františák. Hostem chytrého regionu je prostřednictvím telemostu Igor Františák, ředitel Svatováclavské hudebního festivalu. Vítám vás ve vysílání televize Polar. Pane řediteli, jakým způsobem jste vůbec připravovali ten letošní ročník vašeho velkého festivalu?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že na tom byly organizace, které dělají podobné akce jako my hodně podobně. To znamená v březnu došlo vlastně k lockdownu a k absolutnímu uzavření veškerých aktivit a možná jsme byli jeden z prvních festivalů, který se už v průběhu dubna rozhodl změnit formát mezinárodního rozsahu na ryze národní. Takže už někdy v průběhu dubna se začal oslovovat největší české umělce a zásadním způsobem jsme překopaly koncepci. Nicméně myslím, že se nám podařilo těch 29 koncertů, které jsme měli i tak naplánováno vlastně dostat do řekněme toho nejlepší formátu, který se nám podařil a i těch devětadvacet koncertů od 3. do 28. září jsme realizovali v plném rozsahu.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jaká byla reakce fanoušků na to, že tam nebude žádná mezinárodní účast?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že tohle všechno všichni museli pochopit. Nicméně náhrada v podobě českých umělců byla relevantní a já myslím, že to může dokládat nejenom jednotlivé recenze, ale nahrávky koncertů. Dva koncerty jsme pořizovali pro Českou televizi a dalších pět záznamů pro stanici Vltava a máme dalších dvacet záznamů koncertů, které jsme pořizovali pro vlastní archív. Takže jsem přesvědčen o tom, že žádná újma co se týče kvality rozhodně nenastala.

Tomáš Tikal, TV Polar: Nevadilo fanouškům to, že je taková situace jaká je a nepromítlo se to na jejich menším zájmu o jednotlivé koncerty?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Zajímavá otázka samozřejmě. Já si myslím, že ona má dvě roviny. Ta první je, že v podstatě po tom půlročním distanci a možnosti chodit na živé koncerty jsme my byli v našem regionu v podstatě první, kdo jsme otevřeli řekněme celou plejádu těch dvaceti devíti koncertů. Je pravda, že ještě čtrnáct dní před zahájením festivalu jsem měl obrovské obavy, protože ta prodejnost byla v podstatě katastrofální. Nicméně účast na jednotlivých koncertech byla skvělá a řekl bych, že v jistém ohledu možná i úspěšnější než třeba ten rok minulý. Takže přestože jsem měl obrovské obavy, protože vlastně všichni organizátoři přesunuli své aktivity na září a říjen a samozřejmě později, tak hrozilo to, že se vzájemně budeme takzvaně vybíjet tím, že samozřejmě každý se snaží nabízet to nejlepší co může. Nicméně letošní průběh Svatováclavského hudebního festivalu proběhl dle mého názoru mimořádně úspěšně a návštěvnost až na výjimky, které se týkaly jistých lokací. Jako byl například Jablunkov, kde ten region byl velice postižen koronavirem dopadly ty koncerty nebo ta návštěvnost a účast byla opravdu skvělá.

Tomáš Tikal, TV Polar: Není to třeba nová cesta, kterou byste se mohli vydat? Dáváte více příležitost domácím umělcům?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že náš festival je jakoby každoročně vybalancovaný jak národními umělci, tak samozřejmě i těmi, co k nám přijíždí. Takže z mého pohledu, pokud samozřejmě dojde k uvolnění těch nařízení a Evropa a celý svět se dostane do normálního stavu samozřejmě to slovo normální je v dnešní době trochu složitější, jak si ho vyložit. Nicméně pokud budeme moci cestovat a budou moci i k nám přijíždět zahraniční účastníci, tak i návštěvníci, tak si myslím, že na tom konceptu, jak byl postavený. To znamená Svatováclavský hudební festival, jak jej postavil od svého počátku na něm bych asi nic neměnil. Nicméně ukázalo se, že i z domácích umělců jsme schopni sestavit opravdu špičkový festival stejného rozsahu jako jsou v podstatě jiné i s tím mezinárodním přesahem, takže myslím si, že na tomhle konceptu bychom neměli nic zásadně měnit.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji moc za rozhovor a přeji pevné zdraví, mějte se na shledanou.

------------------------------------------------------------------------------

TV Polar byla při krajských volbách v plném nasazení

Tomáš Tikal, TV Polar: Televize Polar má občas období, kdy jsou všichni její pracovníci nasazení v první linii. Stává se to při různých sportovních akcích, nejrůznějších gala večerech nebo třeba při volbách. Teď se podíváme, jak to u nás vypadalo v době říjnových krajských voleb.

Lukáš Zavadil, TV Polar: Sledujete Moravskoslezskou regionální televize Polar. Od patnácté hodiny sledujeme výsledky krajských a senátních voleb 2020. Moravskoslezský kraj se první říjnový víkend roku 2020 ponořil do zatím nevídaných voleb, ovlivněných koronavirem. I přesto tolik důležitých pro náš region. Televize Polar připravila unikátní koncept živého volebního studia. Obyvatelům nejvýchodnějšího regionu země jsme nabídli komplexní servis v televizi, i online prostředí. Volby 2020 byly našim ústředním tématem. Letošní volby byly celé takové trošičku mimořádné a zvláštní. Televize Polar obyvatelům našeho regionu ukázala důležitost a také rozdíl mezi sněmovními a krajskými volbami. Volební studio už dlouho před otevřením volebních místností ve vysílání nabídlo představení devíti lídrů kandidátek nejsilnějších stran. Otevřeli jsme s nimi důležitá témata související s každodenním životem v Moravskoslezském kraji. Byli jsme u spuštění kampaní politických stran a pohledem obyvatel regionu jsme se ptali na zásadní otázky. Lidé se mohli rozhodnout i díky speciálně upravenému webu a kdykoliv si přehrát rozhovory s kandidáty, kteří usilovali právě o jejich hlasy. Pokračujeme s přehledem výsledků s reportážemi, komentáři a také reakcemi politiků. Živé volební studio televize Polar začalo vysílat hodinu po uzavření volebních místností. V sobotu 3. Října 2020. Televize Polar spojila dvě studia odbavovaná živě přímo do vysílání a na sociální síť Facebook na kterém naší stránku sleduje více než 50 tisíc lidí. Nabídli jsme rozhovory i volební grafy i z těch nejzapadlejších koutů kraje a reportáže. Naši redaktoři v terénu, totiž okamžitě začali přinášet bezprostřední reakce politiků na výsledky voleb. Neskromně se dá říci, že podobný prostor nedostali v žádném jiném médiu. Volby 2020 byly v Moravskoslezském kraji spojeny i s jedním obecným referendem, které jsme také sledovali. Kromě nového vedení kraje lidé ve třech obvodech volili své nové senátory. Televize Polar jako jediná nabídla bezprostřední reakce všech šesti kandidátů, kteří postoupili do druhého kola. Moravskoslezský kraj má za sebou nezapomenutelné volby. Televize Polar i ve složité koronavirové době zajistila jejich komplexní představení a unikátní volební servis pro více než milion obyvatel našeho regionu.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jsme u konce tohoto vydání pořadu chytrý region. Díky, že jste se dívali na viděnou příště.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Chytrý region
29. října 2020, 17:14

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den, televize Polar vám přináší další díl ekonomického magazínu Chytrý region. V jeho úvodu přineseme rozhovor s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy panem Janem Rafajem. Poté si budeme povídat o svatováclavském hudebním festivalu a nakonec vám odhalíme zákulisí televize Polar při krajských volbách. V pořadu Chytrý region vítám ředitele společnosti Heimstaden a také prvního viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy pana Jana Rafaje.

Heimstaden v době pandemie pomáhá nejrůznějšími způsoby

Tomáš Tikal, TV Polar: Dobrý den. Lidem se moc nelíbí nekoncepčnost rozhodnutí vlády je to i váš názor?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Myslím, že pro nás je hlavním problémem nepředvídatelnost než nekoncepčnost. My jsme vyzývali vládu už několikrát a dokonce minulý týden ve čtvrtek ráno jsme měli jednání s ministrem zdravotnictví na toto téma, kdy jsme žádali, aby existovala jakási matice, kterou mají některé jiné státy ze které vyplývá, co se bude dít když. Jinými slovy, když bude takový počet hospitalizovaných, co se bude dít, jaké obchody budou uzavřené, případně jaká podnikatelská činnost bude omezena. Což se zatím nedaří a to způsobuje ten největší podle našeho názoru chaos. To znamená, ta situace je těžko předvídatelná. My nevíme jak vysoká budou čísla, ale mohli bychom vědět, co se bude dít, když budou čísla taková či onaká.

Tomáš Tikal, TV Polar: Patříme k nejhorším nejpostiženějších zemím na světě. Co to může znamenat pro český průmysl?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : No určitě to bude mít negativní dopady, protože ten průmysl nejede na plný výkon. To ukazují veškerá čísla. Samozřejmě, že jsou odvětví, kde na rozdíl od jara teď na podzim se nám daří daleko lépe. Ukázkou toho je třeba automobilový průmysl. Nicméně uvidíme, co přinesou následující týdny a měsíce se zpřísňováním opatření v celé západní Evropě. Na to jsme upozorňovali. Ale jsou segmenty, které jsou dlouhodobě postiženy a to je zejména oblast cestování, přepravy osob, cestovního ruchu, ale třeba restaurace, hotely a podobně.

Tomáš Tikal, TV Polar: Velmi aktivně se do boje proti covidu 19 zapojuje i vaše společnost Heimstaden Czech. Jakým způsobem?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Všichni hledáme nejrůznější způsoby, kde můžeme být prospěšní. Téměř na denní bázi komunikujeme s kolegy a hledáme způsoby. Takže jsme se zapojili naše callcentrum do trasování. Připravili jsme i speciální podporu našim podnikatelům podnikajícím v našich nebytových prostorech. Včera jsme rozjeli zajímavou akci, kdy právě i nakupujeme výrobky našich podnikatelů zejména ze stravovacích služeb a zavážíme je na ty oddělení nemocnic, které se právě starají o covidové pacienty. To znamená pro ten nemocniční personál, abychom propojili a aspoň trošku pomohli. Těch aktivit je ale samozřejmě daleko více. Telefonujeme starým lidem, kteří se potřebují v té situaci zorientovat. Ale taktéž zrovna dneska dokončujeme kampaň naši interní pro naše zaměstnance. Kdy chceme, aby naši zaměstnanci pochopili, že my všichni potřebujeme jít příkladem.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak chcete ještě více pomoci svým komerčním nájemcům? Nemáte obavu, že třeba tady tuto situaci ekonomicky nepřežijí?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : My jsme se intenzivně na jaře podíleli na přípravě produktu covid nájemné, tedy podpory státní. Ta se nakonec podařila někdy v květnu, v červnu spustit. Díky tomu máme tady platformu, kterou spustilo ministerstvo průmyslu a dopravy okamžitě při uzavření provozoven teď na podzim. Ten nástroj je využívaný a samozřejmě pomůže našim nájemníkům a my se snažíme orientovat zejména, jak dlouho bude to uzavření trvat, abychom případně poskytli i my nějakou pomoc, ale bude záležet na délce trvání.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak může pandemie do budoucna ovlivnit trh s byty?

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : To je velmi zajímavá otázka. Myslím si, že cena nemovitosti jako takové poroste dál. Že může lehce zakolísat po dobu těch nejpřísnějších opatření, ale není důvod, aby cena nemovitostí dále nerostla. K tomu ukazují všechny statistiky. Co se týče toho nájemního bydlení, tak samozřejmě se dá očekávat, že tempo růstu nájmů se díky té situaci zpomalí.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji moc za rozhovor a doufám, že se brzy uvidíme v lepších časech. Na shledanou.

Jan Rafaj, víceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Heimstaden Czech : Děkuji a přeji všem krásný den, hodně zdraví.

-------------------------------------------------------

Svatováclavský hudební festival plánuje rok 2021

Tomáš Tikal, TV Polar: Svatováclavský hudební festival musel svůj program podobně jako ostatní kulturní akce kvůli světové pandemii omezit. Jak dalece? To už nám prozradí ředitel festivalu pan Igor Františák. Hostem chytrého regionu je prostřednictvím telemostu Igor Františák, ředitel Svatováclavské hudebního festivalu. Vítám vás ve vysílání televize Polar. Pane řediteli, jakým způsobem jste vůbec připravovali ten letošní ročník vašeho velkého festivalu?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že na tom byly organizace, které dělají podobné akce jako my hodně podobně. To znamená v březnu došlo vlastně k lockdownu a k absolutnímu uzavření veškerých aktivit a možná jsme byli jeden z prvních festivalů, který se už v průběhu dubna rozhodl změnit formát mezinárodního rozsahu na ryze národní. Takže už někdy v průběhu dubna se začal oslovovat největší české umělce a zásadním způsobem jsme překopaly koncepci. Nicméně myslím, že se nám podařilo těch 29 koncertů, které jsme měli i tak naplánováno vlastně dostat do řekněme toho nejlepší formátu, který se nám podařil a i těch devětadvacet koncertů od 3. do 28. září jsme realizovali v plném rozsahu.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jaká byla reakce fanoušků na to, že tam nebude žádná mezinárodní účast?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že tohle všechno všichni museli pochopit. Nicméně náhrada v podobě českých umělců byla relevantní a já myslím, že to může dokládat nejenom jednotlivé recenze, ale nahrávky koncertů. Dva koncerty jsme pořizovali pro Českou televizi a dalších pět záznamů pro stanici Vltava a máme dalších dvacet záznamů koncertů, které jsme pořizovali pro vlastní archív. Takže jsem přesvědčen o tom, že žádná újma co se týče kvality rozhodně nenastala.

Tomáš Tikal, TV Polar: Nevadilo fanouškům to, že je taková situace jaká je a nepromítlo se to na jejich menším zájmu o jednotlivé koncerty?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Zajímavá otázka samozřejmě. Já si myslím, že ona má dvě roviny. Ta první je, že v podstatě po tom půlročním distanci a možnosti chodit na živé koncerty jsme my byli v našem regionu v podstatě první, kdo jsme otevřeli řekněme celou plejádu těch dvaceti devíti koncertů. Je pravda, že ještě čtrnáct dní před zahájením festivalu jsem měl obrovské obavy, protože ta prodejnost byla v podstatě katastrofální. Nicméně účast na jednotlivých koncertech byla skvělá a řekl bych, že v jistém ohledu možná i úspěšnější než třeba ten rok minulý. Takže přestože jsem měl obrovské obavy, protože vlastně všichni organizátoři přesunuli své aktivity na září a říjen a samozřejmě později, tak hrozilo to, že se vzájemně budeme takzvaně vybíjet tím, že samozřejmě každý se snaží nabízet to nejlepší co může. Nicméně letošní průběh Svatováclavského hudebního festivalu proběhl dle mého názoru mimořádně úspěšně a návštěvnost až na výjimky, které se týkaly jistých lokací. Jako byl například Jablunkov, kde ten region byl velice postižen koronavirem dopadly ty koncerty nebo ta návštěvnost a účast byla opravdu skvělá.

Tomáš Tikal, TV Polar: Není to třeba nová cesta, kterou byste se mohli vydat? Dáváte více příležitost domácím umělcům?

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: Tak já myslím, že náš festival je jakoby každoročně vybalancovaný jak národními umělci, tak samozřejmě i těmi, co k nám přijíždí. Takže z mého pohledu, pokud samozřejmě dojde k uvolnění těch nařízení a Evropa a celý svět se dostane do normálního stavu samozřejmě to slovo normální je v dnešní době trochu složitější, jak si ho vyložit. Nicméně pokud budeme moci cestovat a budou moci i k nám přijíždět zahraniční účastníci, tak i návštěvníci, tak si myslím, že na tom konceptu, jak byl postavený. To znamená Svatováclavský hudební festival, jak jej postavil od svého počátku na něm bych asi nic neměnil. Nicméně ukázalo se, že i z domácích umělců jsme schopni sestavit opravdu špičkový festival stejného rozsahu jako jsou v podstatě jiné i s tím mezinárodním přesahem, takže myslím si, že na tomhle konceptu bychom neměli nic zásadně měnit.

Tomáš Tikal, TV Polar: Pane řediteli, děkuji moc za rozhovor a přeji pevné zdraví, mějte se na shledanou.

------------------------------------------------------------------------------

TV Polar byla při krajských volbách v plném nasazení

Tomáš Tikal, TV Polar: Televize Polar má občas období, kdy jsou všichni její pracovníci nasazení v první linii. Stává se to při různých sportovních akcích, nejrůznějších gala večerech nebo třeba při volbách. Teď se podíváme, jak to u nás vypadalo v době říjnových krajských voleb.

Lukáš Zavadil, TV Polar: Sledujete Moravskoslezskou regionální televize Polar. Od patnácté hodiny sledujeme výsledky krajských a senátních voleb 2020. Moravskoslezský kraj se první říjnový víkend roku 2020 ponořil do zatím nevídaných voleb, ovlivněných koronavirem. I přesto tolik důležitých pro náš region. Televize Polar připravila unikátní koncept živého volebního studia. Obyvatelům nejvýchodnějšího regionu země jsme nabídli komplexní servis v televizi, i online prostředí. Volby 2020 byly našim ústředním tématem. Letošní volby byly celé takové trošičku mimořádné a zvláštní. Televize Polar obyvatelům našeho regionu ukázala důležitost a také rozdíl mezi sněmovními a krajskými volbami. Volební studio už dlouho před otevřením volebních místností ve vysílání nabídlo představení devíti lídrů kandidátek nejsilnějších stran. Otevřeli jsme s nimi důležitá témata související s každodenním životem v Moravskoslezském kraji. Byli jsme u spuštění kampaní politických stran a pohledem obyvatel regionu jsme se ptali na zásadní otázky. Lidé se mohli rozhodnout i díky speciálně upravenému webu a kdykoliv si přehrát rozhovory s kandidáty, kteří usilovali právě o jejich hlasy. Pokračujeme s přehledem výsledků s reportážemi, komentáři a také reakcemi politiků. Živé volební studio televize Polar začalo vysílat hodinu po uzavření volebních místností. V sobotu 3. Října 2020. Televize Polar spojila dvě studia odbavovaná živě přímo do vysílání a na sociální síť Facebook na kterém naší stránku sleduje více než 50 tisíc lidí. Nabídli jsme rozhovory i volební grafy i z těch nejzapadlejších koutů kraje a reportáže. Naši redaktoři v terénu, totiž okamžitě začali přinášet bezprostřední reakce politiků na výsledky voleb. Neskromně se dá říci, že podobný prostor nedostali v žádném jiném médiu. Volby 2020 byly v Moravskoslezském kraji spojeny i s jedním obecným referendem, které jsme také sledovali. Kromě nového vedení kraje lidé ve třech obvodech volili své nové senátory. Televize Polar jako jediná nabídla bezprostřední reakce všech šesti kandidátů, kteří postoupili do druhého kola. Moravskoslezský kraj má za sebou nezapomenutelné volby. Televize Polar i ve složité koronavirové době zajistila jejich komplexní představení a unikátní volební servis pro více než milion obyvatel našeho regionu.

Tomáš Tikal, TV Polar: Jsme u konce tohoto vydání pořadu chytrý region. Díky, že jste se dívali na viděnou příště.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/chytry-region/chytry-region-29-10-2020-17-14