Drakiáda na frýdlantském letišti
Letiště ve Frýdlantě nad Ostravicí patřilo po roce opět rodinám s dětmi, pro které aeroklub připravil zábavný program s drakiádou.
Jeník Skapa, instruktor parašutismu, Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí: “V Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí každý rok pořádáme drakiádu spojenou s dnem otevřených dveří a s výstavkou naší letecké techniky. Dneska počasí příliš nepřeje, ale vidíte, že spousta lidí se nenechalo odradit a přišli pouštět draky, přišli se zúčastnit našich dovednostních soutěží. Měli jsme 12 stanovišť s dovednostními soutěžemi, děti se mohly zabavit celé dopoledne 3 hodiny od 10 do 13 hodin. A teď letiště je otevřeno pro pouštění draků. Vidíte draky ve vzduchu. Přestože lehce mrholí, tak někteří se nenechali odradit a přišli pouštět draky. Vyhodnocujeme nejhezčího draka, největšího draka, draka s nejdelším ocasem, draka, který doletí nejvýše a podobně.”
Anketa: “Vyrobili jsme si draka v Kulturním centru a dneska ho přišli tady pustit. Nastěnka s taťkou každý rok pouští draka. Doma má ještě dva draky, ale ty jsou koupené.”
Anketa: “Já jsem s mamkou namalovala draka a to je baletka. Už jsme ho pouštěli a dobře létá.”
---
