Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Host dne

Host dne

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava, Městská nemocnice Ostrava zajišťuje péči pro 38% obyvatel MSK

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Městská nemocnice Ostrava nabízí nově posuzování lékového listu ambulantním pacientům, kteří užívají různé množství a druhy léků. Má městská nemocnice dostatek personálu? A jak a z čeho financuje rekonstrukce a rozvoj nemocnice? I na to se budu ptát náměstkyně pro personalistiku, Kateřiny Kyselé. Dobrý den, vítejte u nás.

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Paní náměstkyně, na začátek, v čem se liší nabídka nemocnic v rámci města Ostravy?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
V Ostravě působí tři nemocnice. Všechny jsou poměrně velké a zajišťují péči pro širokou spádovou oblast. Naše nemocnice je nejstarší z nich, má už nějakých sto sedmdesát pět let, takže máme za sebou jednak hluboké zkušenosti, ale také rozvoj medicíny opravdu zažíváme na vlastní kůži. My díky tomu, že máme 32 oddělení, 32 primariátů, které se starají o naše pacienty, tak to svědčí o tom, že nabízíme veškeré obory, které kromě úzce specializovaných, naši pacienti potřebují. Máme přes 120 ambulancí, máme zhruba tisíc pacientů, které ošetříme v naší nemocnici ročně. Takže opravdu se staráme o velmi vysoký počet pacientů v celém tom spádovém území, které je velmi velké.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Jaký je Váš názor na to, aby město mělo svou nemocnici? Čili Vás jako nemocnice Fifejdy. V čem je to výhoda?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Pro to město nepochybně výhodná je. Může svým občanům garantovat to, že ta péče jim bude poskytnuta. To, že naše nemocnice je velmi dobře lokalizovaná v centru Ostravy, tak je dostupná. Máme blízko vlakové nádraží, máme blízko autobusové nádraží a samozřejmě jsme v podstatě blízko dálnice, blízko ostatním příkazům z ostatních měst. Takže je nepochybně velkou výhodou ta dostupnost i návaznost na ty další nemocnice, které potom v tom regionu jsou. Samozřejmě i pro zaměstnance je to mnohdy důležitý faktor, podle kterého si třeba volí toho zaměstnavatele, protože má právě blízko ať už parkování, nebo právě ty dojezdové, dojezdové místa.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Už jste zmínila zaměstnance, jak to máte s personálem? Chybí i u vás stejně jako v jiných nemocnicích sestřičky, lékaři? A ještě možná taková pod otázka, podchycujete si například studenty už během praxe nebo studií a stahujete je? Slibujete jim nějaké benefity, aby k vám potom nastoupili?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Tím, že jsme tak velká nemocnice, tak jsme samozřejmě velký zaměstnavatel. Zaměstnáváme nějakých necelých dva tisíce zaměstnanců, z toho šestnáct set cirka je na zdravotnických pozicích, což jsou ti klíčoví lidé v té nemocnici, protože jsou to ti nositelé výkonu. Jsou to ti, kteří pečují o naše pacienty. Obecně situace v českém zdravotnictví a zde zaměstnávání v českém zdravotnictví je opravdu složitá. Je to i u nás samozřejmě jakýsi problém, protože nám v posledních letech samozřejmě roste fluktuace a ten počet zaměstnanců, které potřebujeme dosaturovat se počítá v desítkách, v desítkách osob. Největší problém je u sesterských pozic u ošetřovatelské personálu. Tam ta fluktuace je vysoká. Nepochybně je to spojeno s tím, že ta práce je opravdu fyzicky velmi náročná. Je i psychicky náročná. Ať už s ohledem třeba na poslední dva roky, které jsme prodělali v té nemocnici, ale obecně pacienti jsou taky náročnější, takže to všechno spolu v podstatě jde ruku v ruce. Vývoj medicíny, trendy, inovace, to jsou všechno věci, které samozřejmě ten zdravotník při tom ošetřování musí nějakým způsobem zavnímat. Musí pracovat podle nějakých třeba nových postupů. Takže ta profese obecně je opravdu velmi náročná. To, co je taky možná příčinou toho, proč do toho zdravotnictví nakonec nedochází z těch škol úplně velké procento absolventů je to, že ten proces toho vzdělávání je opravdu velmi dlouhý, ať už u lékařů, tak potom u těch sesterských pozic, které dneska už nestačí jenom střední zdravotnická škola, kdy se sestřička stala praktickou sestrou a i na začátku té kariéry, ale až při dodělají třeba vysokoškolského titulu se stává všeobecnou sestrou a pak teprve další specializace a další vzdělávání.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Jak je to s těmi studenty? Podchycujete si je?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Samozřejmě, určitě, protože to je naprosto klíčová skupina osob, které můžeme nějakým způsobem oslovit. Myslím, že spolupracujeme opravdu se všemi školami, které, co se týče zdravotnických škol, v regionu máme. Tam je potřeba samozřejmě vnímat to, že z Karlových Varů tady asi nikdo nebude jezdit do Ostravy pracovat, takže je potřeba mít podchycené samozřejmě ty regionální školní instituce, ať už soukromé nebo státní. Takže ano, zdravotnické školy i lékařské fakulty. Napříč teda republikou máme podchycené, spolupracujeme, děláme pro studenty různé nabídkové programy, děláme stáže, nabízíme praxe, chodíme na veletrhy práce, abychom se představili, abychom jim dokázali představit naši nemocnici a říct, co je čeká.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Já na Vás navážu. Vy jste to trošičku už naznačila, že třeba někteří zaměstnanci berou jako benefit to, že pracují v místě svého bydliště. Co dalšího městská nemocnice může svým zaměstnancům nabídnout tak, aby setrvali nebo nastoupili, rádi pro vás pracovali?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Já myslím, že velmi důležité je už jenom z pohledu toho, že dneska zdravotnické zařízení opravdu provozují privátní subjekty, fakultní nemocnice jsou státní, pak jsou to ty městské multicipality, to znamená jako městská nemocnice a podobně. Pro mě je důležité sdělit nebo nějakým způsobem dát na vědomí, že u nás je třeba garantovaný plat legislativou. Tabulky, které v podstatě vychází z ministerstva zdravotnictví, tak je to čím my se musíme řídit. Tudíž u nás zdravotníci mají garantovaný plat, který vychází z této legislativy a minimálně za posledních let se v podstatě každoročně ten plat zvedal bez ohledu na cokoliv, ať už inflaci nebo situaci, která byla zdravotní. Takže určitě tady tohle je důležité. Pak samozřejmě nabízíme ostatní složky platu plus příplatky za noc, za svátky, za přesčasy a podobně. Samozřejmě benefitem je program, který taky nabízí dneska v podstatě každý zaměstnavatel. Pak je otázka té šíře té nabídky. Tam my zase vycházíme z vyhlášky UFKSP, která nás jakýmsi způsobem limituje a snažíme se ji využít úplně v maximální možné míře. Nezažijeme tu nabídku na třeba jenom vybraný jeden nebo dva produkty, ale je tam od rekreace vzdělávání.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
A slyší na to nově příchozí?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Ptají se samozřejmě na to, jaké benefity máme, ale je pravda, že třeba za posledních pár let pozoruji, že to není určitě to, podle čeho by se rozhodovali, ke kterému zaměstnavateli by šli. Je to vždycky jako plat a případně umístění toho zaměstnance nebo potencionální růst nebo kariéra nebo možnost dostat se třeba do jiného oboru i to, co zvažují při té své volbě. Samozřejmě pověst naší nemocnice ve smyslu vysokého pracovního zatížení. Opravdu ty nároky na ten výkon těch zaměstnanců jsou jakoby vysoké, protože jsme opravdu nemocnice v Ostravě, která je zatížená opravdu jakoby nejvíce, a to jak z pohledu třeba dovozu pacientů záchrannou službou nebo vůbec jako k řešení spádové oblasti, kdy zajišťujeme nějak jistotu nebo poskytujeme péči pro sto dvacet osm tisíc občanů.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Já jsem v úvodu řekla, že Nemocnice Ostrava nově nabízí pacientům, že si mohou zkonzultovat léky, jejich množství a kombinaci, jestli to je správné pro jejich zdraví, jestli jim to prospívá. Jak to funguje v praxi?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Tohle je jedna z činností, kterou samozřejmě nabízíme našim pacientům. Je to věc poměrně nová a jsme velmi rádi, že se nám to podařilo díky samozřejmě tomu týmu těch klinických farmaceutů. Funguje to v podstatě tak, že doposud kolínští farmaceuti působili primárně pro hospitalizované pacienty, ale teď i díky tomu, že je možné vykazovat výkony technických farmaceutů i na zdravotní pojišťovny a poskytovat je v podstatě pacientům, kteří přichází do nemocnic jakoby do ambulantního provozu, tak je možné jim opravdu nabídnout zhodnocení jejich léků, které mají od různých lékařů. Když to řeknu velmi jednoduše, které mají od různých lékařů na různé své choroby. Klinický farmaceut v podstatě zhodnotí efekty jednotlivých léků, popřípadě nějaké nežádoucí účinky toho vzájemného užívání. Takže tohle vnímám, že je velmi prospěšná služba pro pacienty a samozřejmě v tom konečném efektu to přinese i úsporu financí v tom systému, protože pak ten pacient třeba nemusí užívat tolik těch léků nebo užívá jeden místo tří apod. Takže ten asi dlouhodobější efekt se teprve dostaví a věřím tomu, že ano, ale minimálně už jenom ty efekty, které přichází k těm pacientům už dneska máme. Víme, že máme spoustu děkovných dopisů za to, že jim tato služba byla nabídnuta, že ji využili a že se opravdu v řádu dnů mnohdy cítili lépe.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Teď v krátkosti, co chystáte za rekonstrukce, rozvoj celé městské nemocnice?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
My jsme městská nemocnice, jsme zřízení městem Ostrava, to znamená zřizovatelem, kdo se o nás stará ve smyslu i právě investic. Za to jsme velmi rádi, protože ta nemocnice, jak už jsem řekla, má už za sebou necelé dvě stovky let. Takže ty investice jsou na místě a bez fondu rozvoje, do kterého město už vložilo přes miliardu a 600 tisíc korun a ročně vkládá v podstatě další cca dvě stě milionů korun, tak ty v podstatě proinvestujeme pro dostavbu do rozvoje té nemocnice. V minulém roce jsme zahájili rekonstrukci nemocnic z celého toho areálu, teď dokončujeme pavilon E, což je chirurgický pavilon, urgentní příjem, ARO. Je to samozřejmě znát, protože stavba v nemocnici je vždy něco, co výrazně ovlivní ani ne samozřejmě ta kvalitu péče, ale jako by spíš ten komfort těch pacientů v danou chvíli, ať už hluk, prach a podobně. Takže určitě investujeme, je potřeba investovat a stále budeme ještě investovat do té doby, pokud město samozřejmě bude do tohoto fondu dále přispívat, protože ta nemocnice to potřebuje a ze zdrojů zdravotních pojišťoven bychom absolutně nebyli schopni takovouto rekonstrukci zrealizovat a to asi žádné zdravotnické zařízení.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Paní náměstkyně, já Vám děkuji za rozhovor.

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Mějte se hezky.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Host dne
Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava, Městská nemocnice Ostrava zajišťuje péči pro 38% obyvatel MSK
07. června 2022, 17:13

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Městská nemocnice Ostrava nabízí nově posuzování lékového listu ambulantním pacientům, kteří užívají různé množství a druhy léků. Má městská nemocnice dostatek personálu? A jak a z čeho financuje rekonstrukce a rozvoj nemocnice? I na to se budu ptát náměstkyně pro personalistiku, Kateřiny Kyselé. Dobrý den, vítejte u nás.

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Paní náměstkyně, na začátek, v čem se liší nabídka nemocnic v rámci města Ostravy?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
V Ostravě působí tři nemocnice. Všechny jsou poměrně velké a zajišťují péči pro širokou spádovou oblast. Naše nemocnice je nejstarší z nich, má už nějakých sto sedmdesát pět let, takže máme za sebou jednak hluboké zkušenosti, ale také rozvoj medicíny opravdu zažíváme na vlastní kůži. My díky tomu, že máme 32 oddělení, 32 primariátů, které se starají o naše pacienty, tak to svědčí o tom, že nabízíme veškeré obory, které kromě úzce specializovaných, naši pacienti potřebují. Máme přes 120 ambulancí, máme zhruba tisíc pacientů, které ošetříme v naší nemocnici ročně. Takže opravdu se staráme o velmi vysoký počet pacientů v celém tom spádovém území, které je velmi velké.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Jaký je Váš názor na to, aby město mělo svou nemocnici? Čili Vás jako nemocnice Fifejdy. V čem je to výhoda?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Pro to město nepochybně výhodná je. Může svým občanům garantovat to, že ta péče jim bude poskytnuta. To, že naše nemocnice je velmi dobře lokalizovaná v centru Ostravy, tak je dostupná. Máme blízko vlakové nádraží, máme blízko autobusové nádraží a samozřejmě jsme v podstatě blízko dálnice, blízko ostatním příkazům z ostatních měst. Takže je nepochybně velkou výhodou ta dostupnost i návaznost na ty další nemocnice, které potom v tom regionu jsou. Samozřejmě i pro zaměstnance je to mnohdy důležitý faktor, podle kterého si třeba volí toho zaměstnavatele, protože má právě blízko ať už parkování, nebo právě ty dojezdové, dojezdové místa.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Už jste zmínila zaměstnance, jak to máte s personálem? Chybí i u vás stejně jako v jiných nemocnicích sestřičky, lékaři? A ještě možná taková pod otázka, podchycujete si například studenty už během praxe nebo studií a stahujete je? Slibujete jim nějaké benefity, aby k vám potom nastoupili?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Tím, že jsme tak velká nemocnice, tak jsme samozřejmě velký zaměstnavatel. Zaměstnáváme nějakých necelých dva tisíce zaměstnanců, z toho šestnáct set cirka je na zdravotnických pozicích, což jsou ti klíčoví lidé v té nemocnici, protože jsou to ti nositelé výkonu. Jsou to ti, kteří pečují o naše pacienty. Obecně situace v českém zdravotnictví a zde zaměstnávání v českém zdravotnictví je opravdu složitá. Je to i u nás samozřejmě jakýsi problém, protože nám v posledních letech samozřejmě roste fluktuace a ten počet zaměstnanců, které potřebujeme dosaturovat se počítá v desítkách, v desítkách osob. Největší problém je u sesterských pozic u ošetřovatelské personálu. Tam ta fluktuace je vysoká. Nepochybně je to spojeno s tím, že ta práce je opravdu fyzicky velmi náročná. Je i psychicky náročná. Ať už s ohledem třeba na poslední dva roky, které jsme prodělali v té nemocnici, ale obecně pacienti jsou taky náročnější, takže to všechno spolu v podstatě jde ruku v ruce. Vývoj medicíny, trendy, inovace, to jsou všechno věci, které samozřejmě ten zdravotník při tom ošetřování musí nějakým způsobem zavnímat. Musí pracovat podle nějakých třeba nových postupů. Takže ta profese obecně je opravdu velmi náročná. To, co je taky možná příčinou toho, proč do toho zdravotnictví nakonec nedochází z těch škol úplně velké procento absolventů je to, že ten proces toho vzdělávání je opravdu velmi dlouhý, ať už u lékařů, tak potom u těch sesterských pozic, které dneska už nestačí jenom střední zdravotnická škola, kdy se sestřička stala praktickou sestrou a i na začátku té kariéry, ale až při dodělají třeba vysokoškolského titulu se stává všeobecnou sestrou a pak teprve další specializace a další vzdělávání.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Jak je to s těmi studenty? Podchycujete si je?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Samozřejmě, určitě, protože to je naprosto klíčová skupina osob, které můžeme nějakým způsobem oslovit. Myslím, že spolupracujeme opravdu se všemi školami, které, co se týče zdravotnických škol, v regionu máme. Tam je potřeba samozřejmě vnímat to, že z Karlových Varů tady asi nikdo nebude jezdit do Ostravy pracovat, takže je potřeba mít podchycené samozřejmě ty regionální školní instituce, ať už soukromé nebo státní. Takže ano, zdravotnické školy i lékařské fakulty. Napříč teda republikou máme podchycené, spolupracujeme, děláme pro studenty různé nabídkové programy, děláme stáže, nabízíme praxe, chodíme na veletrhy práce, abychom se představili, abychom jim dokázali představit naši nemocnici a říct, co je čeká.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Já na Vás navážu. Vy jste to trošičku už naznačila, že třeba někteří zaměstnanci berou jako benefit to, že pracují v místě svého bydliště. Co dalšího městská nemocnice může svým zaměstnancům nabídnout tak, aby setrvali nebo nastoupili, rádi pro vás pracovali?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Já myslím, že velmi důležité je už jenom z pohledu toho, že dneska zdravotnické zařízení opravdu provozují privátní subjekty, fakultní nemocnice jsou státní, pak jsou to ty městské multicipality, to znamená jako městská nemocnice a podobně. Pro mě je důležité sdělit nebo nějakým způsobem dát na vědomí, že u nás je třeba garantovaný plat legislativou. Tabulky, které v podstatě vychází z ministerstva zdravotnictví, tak je to čím my se musíme řídit. Tudíž u nás zdravotníci mají garantovaný plat, který vychází z této legislativy a minimálně za posledních let se v podstatě každoročně ten plat zvedal bez ohledu na cokoliv, ať už inflaci nebo situaci, která byla zdravotní. Takže určitě tady tohle je důležité. Pak samozřejmě nabízíme ostatní složky platu plus příplatky za noc, za svátky, za přesčasy a podobně. Samozřejmě benefitem je program, který taky nabízí dneska v podstatě každý zaměstnavatel. Pak je otázka té šíře té nabídky. Tam my zase vycházíme z vyhlášky UFKSP, která nás jakýmsi způsobem limituje a snažíme se ji využít úplně v maximální možné míře. Nezažijeme tu nabídku na třeba jenom vybraný jeden nebo dva produkty, ale je tam od rekreace vzdělávání.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
A slyší na to nově příchozí?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Ptají se samozřejmě na to, jaké benefity máme, ale je pravda, že třeba za posledních pár let pozoruji, že to není určitě to, podle čeho by se rozhodovali, ke kterému zaměstnavateli by šli. Je to vždycky jako plat a případně umístění toho zaměstnance nebo potencionální růst nebo kariéra nebo možnost dostat se třeba do jiného oboru i to, co zvažují při té své volbě. Samozřejmě pověst naší nemocnice ve smyslu vysokého pracovního zatížení. Opravdu ty nároky na ten výkon těch zaměstnanců jsou jakoby vysoké, protože jsme opravdu nemocnice v Ostravě, která je zatížená opravdu jakoby nejvíce, a to jak z pohledu třeba dovozu pacientů záchrannou službou nebo vůbec jako k řešení spádové oblasti, kdy zajišťujeme nějak jistotu nebo poskytujeme péči pro sto dvacet osm tisíc občanů.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Já jsem v úvodu řekla, že Nemocnice Ostrava nově nabízí pacientům, že si mohou zkonzultovat léky, jejich množství a kombinaci, jestli to je správné pro jejich zdraví, jestli jim to prospívá. Jak to funguje v praxi?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Tohle je jedna z činností, kterou samozřejmě nabízíme našim pacientům. Je to věc poměrně nová a jsme velmi rádi, že se nám to podařilo díky samozřejmě tomu týmu těch klinických farmaceutů. Funguje to v podstatě tak, že doposud kolínští farmaceuti působili primárně pro hospitalizované pacienty, ale teď i díky tomu, že je možné vykazovat výkony technických farmaceutů i na zdravotní pojišťovny a poskytovat je v podstatě pacientům, kteří přichází do nemocnic jakoby do ambulantního provozu, tak je možné jim opravdu nabídnout zhodnocení jejich léků, které mají od různých lékařů. Když to řeknu velmi jednoduše, které mají od různých lékařů na různé své choroby. Klinický farmaceut v podstatě zhodnotí efekty jednotlivých léků, popřípadě nějaké nežádoucí účinky toho vzájemného užívání. Takže tohle vnímám, že je velmi prospěšná služba pro pacienty a samozřejmě v tom konečném efektu to přinese i úsporu financí v tom systému, protože pak ten pacient třeba nemusí užívat tolik těch léků nebo užívá jeden místo tří apod. Takže ten asi dlouhodobější efekt se teprve dostaví a věřím tomu, že ano, ale minimálně už jenom ty efekty, které přichází k těm pacientům už dneska máme. Víme, že máme spoustu děkovných dopisů za to, že jim tato služba byla nabídnuta, že ji využili a že se opravdu v řádu dnů mnohdy cítili lépe.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Teď v krátkosti, co chystáte za rekonstrukce, rozvoj celé městské nemocnice?

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
My jsme městská nemocnice, jsme zřízení městem Ostrava, to znamená zřizovatelem, kdo se o nás stará ve smyslu i právě investic. Za to jsme velmi rádi, protože ta nemocnice, jak už jsem řekla, má už za sebou necelé dvě stovky let. Takže ty investice jsou na místě a bez fondu rozvoje, do kterého město už vložilo přes miliardu a 600 tisíc korun a ročně vkládá v podstatě další cca dvě stě milionů korun, tak ty v podstatě proinvestujeme pro dostavbu do rozvoje té nemocnice. V minulém roce jsme zahájili rekonstrukci nemocnic z celého toho areálu, teď dokončujeme pavilon E, což je chirurgický pavilon, urgentní příjem, ARO. Je to samozřejmě znát, protože stavba v nemocnici je vždy něco, co výrazně ovlivní ani ne samozřejmě ta kvalitu péče, ale jako by spíš ten komfort těch pacientů v danou chvíli, ať už hluk, prach a podobně. Takže určitě investujeme, je potřeba investovat a stále budeme ještě investovat do té doby, pokud město samozřejmě bude do tohoto fondu dále přispívat, protože ta nemocnice to potřebuje a ze zdrojů zdravotních pojišťoven bychom absolutně nebyli schopni takovouto rekonstrukci zrealizovat a to asi žádné zdravotnické zařízení.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar:
Paní náměstkyně, já Vám děkuji za rozhovor.

Kateřina Kyselá, náměstkyně pro personalistiku, Městská nemocnice Ostrava:
Mějte se hezky.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/host-dne/host-dne-07-06-2022-17-13