Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Magazín TV medicína

Magazín TV medicína

  • Spolupráce ambulantní RHB a porodnice: Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní rehabilitace Nemocnice Havířov
  • Den hygieny rukou ve Slezské nemocnici v Opavě

Vítejte u magazínu o zdraví. Havířovská porodnice nabízí novinku - učí čerstvé maminky správně cvičit. Hostem bude vrchní sestra ambulantní rehabilitace Iveta Zálejská. Moravskoslezský kraj opět hledá zdravotní sestru roku, ještě do 13. června se přijímají nominace. A zdravotníci ze Slezské nemocnice v Opavě učili děti i dospělé, jak si správně umývat ruce. Podívejte se na reportáž.

Den hygieny rukou ve Slezské nemocnici v Opavě

Jak zásadní správná hygiena rukou je, jsme si velmi dobře uvědomili během uplynulých dvou let života v koronaviru. Správně si desinfikovat a mýt ruce se naučil snad úplně každý. Nejen dospělí, ale i nejmenší děti.

Alexandra Janková, učitelka, MŠ Sedmikrásky, Opava: „Častokrát si ve školce s dětmi myjeme ruce. Po každých činnostech, po hraní, před svačinou, před obědem. Ta hygiena je opravdu zvýšená.“

Správný postup očisty, který zahrnuje dlaně i hřbety rukou, místa mezi prsty, nehty, bříška prstů i zápěstí si mohli připomenout všichni, kdo přišli na Den hygieny rukou pořádaný Slezskou nemocnicí. Tady, v prostorách dětského oddělení, sestry s dětmi probraly, jak správně o ruce pečovat. Učit je to ale příliš nemusely. Důkladná hygiena se stala v době koronaviru samozřejmostí pro všechny. Eva Pacíková, vrchní sestra, dětské odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Byla jsem velmi překvapená, že i školkové děti si umí velmi dobře umýt ruce.“

Díky speciální desinfekci si mohli pod UV lampou zkontrolovat, zda mají ruce opravdu čisté. Světlá místa znamenala nedokonalou očistu. Špinavýma rukama se šíří až 80% infekcí. Nejvnímavější jsou malé děti a lidé se sníženou imunitou. Lucie Kukučková Bortlíková, dětská lékařka, Slezská nemocnice v Opavě: „Typickým onemocněním špinavých rukou je žloutenka typu A. U dětí se při nedostatečné hygieně mohou rukama přenášet různé střevní infekce.“

Dále je to také chřipka, neštovice nebo koronavirus. Nejčastěji se infekce dostane do těla na bříškách prstů, která přijdou do kontaktu se sliznicemi. Místa, kde je bacilů nejvíce, jsou například tlačítka k přivolání výtahu, madla v dopravních prostředcích, splachovadla či nákupní vozíky. Hygieně rukou je třeba věnovat pozornost, ať už jde o dospělé či o děti. Ale přehánět se to nemusí. Jana Bystrická, výuka a prevence, Slezská nemocnice v Opavě: „Neznamená to, že někde sáhnu a letím se mýt. Ale když přijdu domů, tak nejdu hned do ledničky a k počítači, ale nejdříve se důkladně umyji. Když jsem na veřejnosti a nemám možnost použít mýdlo, vodu, jednorázový ručník, použiju v té dané situaci desinfekci. “Děti, které na Den hygieny rukou do Slezské nemocnice zavítaly, si mohly také prohlédnout zdejší dětské oddělení.

Moravskoslezský kraj hledá sestru roku. Do sedmého ročníku oblíbené ankety můžete ještě do 13. června nominovat kandidáty v pěti kategoriích.

Moravskoslezský kraj opět hledá zdravotní sestru roku, přijímají se nominace

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Anketu Moravskoslezská SESTRA 2022 pořádáme proto, abychom nahlas poděkovali všem zdravotníkům, kteří se starají a pečují o pacienty, a ocenili ty nejlepší. A také, abychom blíže představili veřejnosti tuto profesi, zvýšili její společenskou prestiž a vzbudili zájem mladých lidí o tuto práci. Hlavně v posledních dvou letech covidové pandemie jsme si více než kdy jindy uvědomili, jak náročná, důležitá a nepostradatelná je."

Odborná veřejnost i jednotlivá zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji mohou své kandidáty nominovat od 23. května do 13. června 2022 v pěti kategoriích: Sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Odborná porota pak v každé kategorii z nominací vybere tři finalisty.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "O vítězce či vítězi šesté kategorie – sestra veřejnosti pak rozhodnou obyvatelé regionu. Hlasovat pro svou favoritku z patnácti finalistek budou moci od 5. do 26. září 2022. Kdo získá nejvyšší počet hlasů, obdrží titul Sestra veřejnosti 2022."

O vítězce či vítězi šesté kategorie – sestra veřejnosti pak rozhodnou obyvatelé regionu. Hlasovat pro svou favoritku z patnácti finalistek budou moci od 5. do 26. září 2022. Kdo získá nejvyšší počet hlasů, obdrží titul Sestra veřejnosti 2022.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pořádáním ankety chceme zdravotníkům poděkovat za záchranu zdraví a jasně říct, že si jich opravdu vážíme. Dostat se do finále této ankety bych z profesního hlediska přirovnal ke sportovci, který jede závodit na vysněný závod.

Spolupráce ambulantní RHB a porodnice: Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní rehabilitace Nemocnice Havířov

Simona Součková, TV Polar: Našim dnešním hostem už je Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní rehabilitace havířovské nemocnice. Dobrý den.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Dobrý den.

Simona Součková, TV Polar: Naše dnešní téma je spolupráce rehabilitace s porodnicí. To je téma, které otevírá diskusi na téma cvičení maminek před a po porodu?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Ano, je to tak.

Simona Součková, TV Polar: Koho to napadlo začít pomáhat maminkám na oddělení šestinedělí?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Je pravda, že kdysi dávno to u nás nemocnici fungovalo. Pak odešla kolegyně, která to prováděla a tím, že jsem zaměřená na dětskou rehabilitaci, cvičím miminka a ty maminky po tom porodu se ke mně dostávají a pak spolu komunikujeme a některé mají nějaké přetrvávající potíže, napadla mě myšlenka to pojmout komplexně už jako před porodem a pak následně po porodu, pokud jsou nějaké potíže.

Simona Součková, TV Polar: Čili jak Vy konkrétně dostáváte maminky do takové lepší kondice před porodem?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Jednak může sama maminka, ale také vedeme předporodní kurzy, kde cvičí maminky už v třetím trimestru. Je to cvičení v bazénu hodinu a pak hodinu na suchu. Pak cvičí v tělocvičně, a pak mají přednášky.

Simona Součková, TV Polar: Mohou tam tatínkové?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Mohou tam tatínkové, určitě mohou. Zatím jsem se s tím ještě nesetkala. Možná na ty přednášky a návštěvu porodního sálu určitě jo, ale na to cvičení ani ne.

Simona Součková, TV Polar: Jak pracujete s čerstvými maminkami po porodu? Protože něco jiného je ta kondice před porodem, to mají ženy různé, ale po tom porodu se ne každá z toho dostává takhle třeba rychle jako ostatní a teď se začnou poměřovat a říkat si: "ty můžeš, já ne". Jak s nimi pracujete?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Je to všechno ovlivněno už tou kondicí před porodem, by se dalo říct. Tím, jak si ty maminky připraví to svalstvo a vůbec celý ten korzet, tělo k porodu, tak vlastně i následně z toho mohou čerpat po porodu. I během porodu to může být mnohem snazší. Lépe, nebude tak vyčerpávající pro tu maminku porod. Po porodu navštěvujeme šestinedělí, kde předáváme informace maminkám, jak běžný handling s miminkem nebo konkrétně, co je napadne. Pak předáváme informace, jak mohou posílit, aktivovat prsní svalstvo, které podpoří laktaci, jak by měly vstávat, polohovat na bříško a vůbec celkovou kondici. Jak si můžou zlepšit i svalstvo pánevního dna.

Simona Součková, TV Polar: Není to o tom, že by už jste jim ukazovali konkrétní cviky a teď si vezměte podložku a začněte cvičit. Je to spíš takové šetřivé po tom porodu, ale dokážete jim poradit potom ty začínající cviky, aby hned ne naskočili třeba do posilovny a neublížili si?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Správně, tak to je.

Simona Součková, TV Polar: Výborně. Teď ale jsou případy, kdy ty ženy mají ty přetrvávající potíže zdravotní tak, jak jste naznačila. Čili, o co se jedná? A jak v tom případě postupujete?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Vesměs se setkáváme s případy, že buďto se vyskytla už během těhotenství anebo vznikla po porodu diastáza. Je to rozestup přímých břišních svalů, která docela častá a přetrvávat inkontinence močová. Dáváme takové to šestinedělí na tu regeneraci toho těla, kdy je ještě šance, když se to tělo samo regeneruje a se dává do pořádku. Ale pokud přetrvávají tyto potíže, mohou se k nám obrátit na ambulanci, kde máme vyškolený personál a na tady toto se zaměřujeme.

Simona Součková, TV Polar: Čili potom je čeká při tom rozestupu toho svalstva určitě nějaká doba konkrétního cvičení a posilování, pomáhá to? Neřeší se to operativně?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Určitě zpočátku se musí ambulantně a měla by tam maminka zapracovat sama na sobě, ale určitě ne to řešit operačně, což si myslím, že je zbytečná.

Simona Součková, TV Polar: Co dělat, když nepomůže nic? Jakože maminka opravdu je cílevědomá a je na sebe docela taková jako přísná, že stíhá všechno včetně toho cvičení i to miminko. Má na to ještě chuť, ale co když fakt už nemůže udělat víc a pořád to není lepší. Co pomáhá? Co pomůže? Nechystáte nějakou novinku?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Chystáme novinku, vlastně zakoupení přístroje, který stimuluje svalstvo pánevního dna. Řekla bych, že je to úžasný takový přelomový přístroj, který maminka, žena využije. Je to i pro muže zaměřeno na inkontinenci.

Simona Součková, TV Polar: Je to přístroj, který ještě nemáte v nemocnici, ale budete ho mít jak.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Pořizuje se, už v krátké době ho budeme mít.

Simona Součková, TV Polar: Je to přístroj, který dokáže stimulovat, jak Vy jste říkala...

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Svalstvo pánevního.

Simona Součková, TV Polar: Aha, to znamená, že to není jenom pro maminky po porodu, které trpí tímto problémem, ale i pro ženy, které měli víc dětí a už mají ten střední věk a mají ty potíže, ale i pro muže, protože se pořád mluví o ženách, že mohou trpět inkontinencí, ale tím trpí také muži. Takže bude to pro všechny?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Bude to pro všechny, jak pro ženy, tak pro muže. Je to vysoko indukční magneticky přístroj, který dokáže stimulovat svalstvo pánevního dna a jsou vynikající výsledky na nejmenovaném pracovišti.

Simona Součková, TV Polar: Výborně! Havířovská nemocnice, vrchní sestra ambulantní rehabilitace Iveta Zálejská byla našim dnešním hostem. Děkuju Vám. S vámi milí diváci se zase těším příště. Mějte se hezky.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Děkuju moc. Na shledanou.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Magazín TV medicína
01. června 2022, 17:43

Vítejte u magazínu o zdraví. Havířovská porodnice nabízí novinku - učí čerstvé maminky správně cvičit. Hostem bude vrchní sestra ambulantní rehabilitace Iveta Zálejská. Moravskoslezský kraj opět hledá zdravotní sestru roku, ještě do 13. června se přijímají nominace. A zdravotníci ze Slezské nemocnice v Opavě učili děti i dospělé, jak si správně umývat ruce. Podívejte se na reportáž.

Den hygieny rukou ve Slezské nemocnici v Opavě

Jak zásadní správná hygiena rukou je, jsme si velmi dobře uvědomili během uplynulých dvou let života v koronaviru. Správně si desinfikovat a mýt ruce se naučil snad úplně každý. Nejen dospělí, ale i nejmenší děti.

Alexandra Janková, učitelka, MŠ Sedmikrásky, Opava: „Častokrát si ve školce s dětmi myjeme ruce. Po každých činnostech, po hraní, před svačinou, před obědem. Ta hygiena je opravdu zvýšená.“

Správný postup očisty, který zahrnuje dlaně i hřbety rukou, místa mezi prsty, nehty, bříška prstů i zápěstí si mohli připomenout všichni, kdo přišli na Den hygieny rukou pořádaný Slezskou nemocnicí. Tady, v prostorách dětského oddělení, sestry s dětmi probraly, jak správně o ruce pečovat. Učit je to ale příliš nemusely. Důkladná hygiena se stala v době koronaviru samozřejmostí pro všechny. Eva Pacíková, vrchní sestra, dětské odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Byla jsem velmi překvapená, že i školkové děti si umí velmi dobře umýt ruce.“

Díky speciální desinfekci si mohli pod UV lampou zkontrolovat, zda mají ruce opravdu čisté. Světlá místa znamenala nedokonalou očistu. Špinavýma rukama se šíří až 80% infekcí. Nejvnímavější jsou malé děti a lidé se sníženou imunitou. Lucie Kukučková Bortlíková, dětská lékařka, Slezská nemocnice v Opavě: „Typickým onemocněním špinavých rukou je žloutenka typu A. U dětí se při nedostatečné hygieně mohou rukama přenášet různé střevní infekce.“

Dále je to také chřipka, neštovice nebo koronavirus. Nejčastěji se infekce dostane do těla na bříškách prstů, která přijdou do kontaktu se sliznicemi. Místa, kde je bacilů nejvíce, jsou například tlačítka k přivolání výtahu, madla v dopravních prostředcích, splachovadla či nákupní vozíky. Hygieně rukou je třeba věnovat pozornost, ať už jde o dospělé či o děti. Ale přehánět se to nemusí. Jana Bystrická, výuka a prevence, Slezská nemocnice v Opavě: „Neznamená to, že někde sáhnu a letím se mýt. Ale když přijdu domů, tak nejdu hned do ledničky a k počítači, ale nejdříve se důkladně umyji. Když jsem na veřejnosti a nemám možnost použít mýdlo, vodu, jednorázový ručník, použiju v té dané situaci desinfekci. “Děti, které na Den hygieny rukou do Slezské nemocnice zavítaly, si mohly také prohlédnout zdejší dětské oddělení.

Moravskoslezský kraj hledá sestru roku. Do sedmého ročníku oblíbené ankety můžete ještě do 13. června nominovat kandidáty v pěti kategoriích.

Moravskoslezský kraj opět hledá zdravotní sestru roku, přijímají se nominace

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Anketu Moravskoslezská SESTRA 2022 pořádáme proto, abychom nahlas poděkovali všem zdravotníkům, kteří se starají a pečují o pacienty, a ocenili ty nejlepší. A také, abychom blíže představili veřejnosti tuto profesi, zvýšili její společenskou prestiž a vzbudili zájem mladých lidí o tuto práci. Hlavně v posledních dvou letech covidové pandemie jsme si více než kdy jindy uvědomili, jak náročná, důležitá a nepostradatelná je."

Odborná veřejnost i jednotlivá zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji mohou své kandidáty nominovat od 23. května do 13. června 2022 v pěti kategoriích: Sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Odborná porota pak v každé kategorii z nominací vybere tři finalisty.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "O vítězce či vítězi šesté kategorie – sestra veřejnosti pak rozhodnou obyvatelé regionu. Hlasovat pro svou favoritku z patnácti finalistek budou moci od 5. do 26. září 2022. Kdo získá nejvyšší počet hlasů, obdrží titul Sestra veřejnosti 2022."

O vítězce či vítězi šesté kategorie – sestra veřejnosti pak rozhodnou obyvatelé regionu. Hlasovat pro svou favoritku z patnácti finalistek budou moci od 5. do 26. září 2022. Kdo získá nejvyšší počet hlasů, obdrží titul Sestra veřejnosti 2022.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pořádáním ankety chceme zdravotníkům poděkovat za záchranu zdraví a jasně říct, že si jich opravdu vážíme. Dostat se do finále této ankety bych z profesního hlediska přirovnal ke sportovci, který jede závodit na vysněný závod.

Spolupráce ambulantní RHB a porodnice: Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní rehabilitace Nemocnice Havířov

Simona Součková, TV Polar: Našim dnešním hostem už je Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní rehabilitace havířovské nemocnice. Dobrý den.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Dobrý den.

Simona Součková, TV Polar: Naše dnešní téma je spolupráce rehabilitace s porodnicí. To je téma, které otevírá diskusi na téma cvičení maminek před a po porodu?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Ano, je to tak.

Simona Součková, TV Polar: Koho to napadlo začít pomáhat maminkám na oddělení šestinedělí?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Je pravda, že kdysi dávno to u nás nemocnici fungovalo. Pak odešla kolegyně, která to prováděla a tím, že jsem zaměřená na dětskou rehabilitaci, cvičím miminka a ty maminky po tom porodu se ke mně dostávají a pak spolu komunikujeme a některé mají nějaké přetrvávající potíže, napadla mě myšlenka to pojmout komplexně už jako před porodem a pak následně po porodu, pokud jsou nějaké potíže.

Simona Součková, TV Polar: Čili jak Vy konkrétně dostáváte maminky do takové lepší kondice před porodem?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Jednak může sama maminka, ale také vedeme předporodní kurzy, kde cvičí maminky už v třetím trimestru. Je to cvičení v bazénu hodinu a pak hodinu na suchu. Pak cvičí v tělocvičně, a pak mají přednášky.

Simona Součková, TV Polar: Mohou tam tatínkové?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Mohou tam tatínkové, určitě mohou. Zatím jsem se s tím ještě nesetkala. Možná na ty přednášky a návštěvu porodního sálu určitě jo, ale na to cvičení ani ne.

Simona Součková, TV Polar: Jak pracujete s čerstvými maminkami po porodu? Protože něco jiného je ta kondice před porodem, to mají ženy různé, ale po tom porodu se ne každá z toho dostává takhle třeba rychle jako ostatní a teď se začnou poměřovat a říkat si: "ty můžeš, já ne". Jak s nimi pracujete?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Je to všechno ovlivněno už tou kondicí před porodem, by se dalo říct. Tím, jak si ty maminky připraví to svalstvo a vůbec celý ten korzet, tělo k porodu, tak vlastně i následně z toho mohou čerpat po porodu. I během porodu to může být mnohem snazší. Lépe, nebude tak vyčerpávající pro tu maminku porod. Po porodu navštěvujeme šestinedělí, kde předáváme informace maminkám, jak běžný handling s miminkem nebo konkrétně, co je napadne. Pak předáváme informace, jak mohou posílit, aktivovat prsní svalstvo, které podpoří laktaci, jak by měly vstávat, polohovat na bříško a vůbec celkovou kondici. Jak si můžou zlepšit i svalstvo pánevního dna.

Simona Součková, TV Polar: Není to o tom, že by už jste jim ukazovali konkrétní cviky a teď si vezměte podložku a začněte cvičit. Je to spíš takové šetřivé po tom porodu, ale dokážete jim poradit potom ty začínající cviky, aby hned ne naskočili třeba do posilovny a neublížili si?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Správně, tak to je.

Simona Součková, TV Polar: Výborně. Teď ale jsou případy, kdy ty ženy mají ty přetrvávající potíže zdravotní tak, jak jste naznačila. Čili, o co se jedná? A jak v tom případě postupujete?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Vesměs se setkáváme s případy, že buďto se vyskytla už během těhotenství anebo vznikla po porodu diastáza. Je to rozestup přímých břišních svalů, která docela častá a přetrvávat inkontinence močová. Dáváme takové to šestinedělí na tu regeneraci toho těla, kdy je ještě šance, když se to tělo samo regeneruje a se dává do pořádku. Ale pokud přetrvávají tyto potíže, mohou se k nám obrátit na ambulanci, kde máme vyškolený personál a na tady toto se zaměřujeme.

Simona Součková, TV Polar: Čili potom je čeká při tom rozestupu toho svalstva určitě nějaká doba konkrétního cvičení a posilování, pomáhá to? Neřeší se to operativně?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Určitě zpočátku se musí ambulantně a měla by tam maminka zapracovat sama na sobě, ale určitě ne to řešit operačně, což si myslím, že je zbytečná.

Simona Součková, TV Polar: Co dělat, když nepomůže nic? Jakože maminka opravdu je cílevědomá a je na sebe docela taková jako přísná, že stíhá všechno včetně toho cvičení i to miminko. Má na to ještě chuť, ale co když fakt už nemůže udělat víc a pořád to není lepší. Co pomáhá? Co pomůže? Nechystáte nějakou novinku?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Chystáme novinku, vlastně zakoupení přístroje, který stimuluje svalstvo pánevního dna. Řekla bych, že je to úžasný takový přelomový přístroj, který maminka, žena využije. Je to i pro muže zaměřeno na inkontinenci.

Simona Součková, TV Polar: Je to přístroj, který ještě nemáte v nemocnici, ale budete ho mít jak.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Pořizuje se, už v krátké době ho budeme mít.

Simona Součková, TV Polar: Je to přístroj, který dokáže stimulovat, jak Vy jste říkala...

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Svalstvo pánevního.

Simona Součková, TV Polar: Aha, to znamená, že to není jenom pro maminky po porodu, které trpí tímto problémem, ale i pro ženy, které měli víc dětí a už mají ten střední věk a mají ty potíže, ale i pro muže, protože se pořád mluví o ženách, že mohou trpět inkontinencí, ale tím trpí také muži. Takže bude to pro všechny?

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Bude to pro všechny, jak pro ženy, tak pro muže. Je to vysoko indukční magneticky přístroj, který dokáže stimulovat svalstvo pánevního dna a jsou vynikající výsledky na nejmenovaném pracovišti.

Simona Součková, TV Polar: Výborně! Havířovská nemocnice, vrchní sestra ambulantní rehabilitace Iveta Zálejská byla našim dnešním hostem. Děkuju Vám. S vámi milí diváci se zase těším příště. Mějte se hezky.

Iveta Zálejská, vrchní sestra ambulantní RHB Havířovské nemocnice: Děkuju moc. Na shledanou.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/magazin-tv-medicina/magazin-tv-medicina-01-06-2022-17-43