Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Policisté našli v požářišti fragmenty lidského těla
  • MŠ Radniční v Havířově se proměnila v nemocnici
  • Lidé mohou vybírat lokalitu, která projde proměnou
  • Lidé z Ukrajiny mají stále velký zájem o kurzy češtiny
  • Karviná se opět zapojila do projektu Ledová města

Policisté našli v požářišti fragmenty lidského těla

V minulých dnech jsme vás informovali o pátrací akci policistů po mladíkovi, který byl podezřelý, že zapálil v Ostravě-Martinově rodičům domek. Po marném hledání se kriminalisté rozhodli znovu prohledat požářiště a tentokrát byli úspěšní. V popelu našli drobné fragmenty lidského těla.

V polovině ledna zaměstnal Integrovaný záchranný systém rozsáhlý požár rodinného domku v Ostravě-Martinově. Paradoxní bylo, že v přízemí spali majitelé a nic netušili. 

majitel domu: "O půlnoci nás vzbudili hasiči, že nám hoří chalupa. Ohlásil to někdo z paneláku."

Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba: "Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu, od kterých obdrželi informaci, že by se v domě měl nacházet ještě jejich syn. Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí, pomocí žebříků.

Na místo musel dorazit i psycholog, protože manželé se domnívali, že plamenech zůstal jejich psychicky nemocný syn, to se ale nepotvrdilo a v následujících dnech a probíhala rozsáhlá pátrací akce. Vše ale bylo marné a tak se kriminalisté rozhodli znovu prohledat požářiště. Bohužel byli tentokrát úspěšní.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčících o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti. Mohlo by se jednat o hledaného muže."

Vše tedy nasvědčuje tomu, že se psychicky nemocný syn spáchal sebevraždu tím způsobem, že zapálil dům svých rodičů a úmyslně zůstal v plamenech. 

---

MŠ Radniční v Havířově se proměnila v nemocnici

Mateřská škola Radniční v Havířově zjistila, že děti mají velký strach z lékařů a vyšetření. Proto se zaměstnanci a rodiče rozhodli, že se to pokusí změnit a nemocniční prostředí jim originálně přiblíží.

Mateřská škola Radniční se na jeden den proměnila v nemocnici plnou odborných ambulancí, oddělení, nechyběl operační sál, nebo rehabilitace. Školka se nejdříve celý měsíc věnovala vzdělávání v oblasti lidského těla. Děti se učily orgány a jaké mají funkce, co je to krevní oběh, jaké máme části těla, či smysly.

Irena Burová, zástupkyně ředitelky MŠ Radniční: "Jelikož jsme během těchto činností zjistili, že děti mají velký strach a obavy z lékařského prostředí, proto jsme dali všichni hlavy dohromady a zkusili jsme nemocniční prostředí lékařské přiblížit. Proto jsme tuto školku během několika dnů proměnili v ordinaci, nemocnici, ve které bylo mnoho ordinací."

Pro děti byl den z lékařského prostředí zážitkem a mnoho se také naučily.

anketa: "My jsme tam měli operační sál a ještě jsme tam měli rentgen. Dozvěděl jsem se, že na rentgenu jde vidět ne kůže, ale kosti.”

anketa: “Léčili jsme třeba kašel, rýmu a když bolí očička, tak jsme jako jen dali brýle.”

anketa: “Já jsem dělala zubaře a líbilo se mi to hodně a tam operovali nohy a hlavu.”

Jáchyme, když teď půjdeš k paní doktorce, nebudeš se bát?

anketa: “Ne, protože už vím, že to nic není.”

Pro prožitkové učení zábavnou formou se nadchli i rodiče, kteří se ve velké míře podíleli na vybavení nemocnice a ordinací.

---

Krátké zprávy, 3. února, 16 h - 1

Hromadná nehoda 10 vozidel zcela zastavila v pátek ráno provoz na obchvatu Frýdku-Místku. Příčinu policisté teprve vyšetřují, podle svědků je ale jasné, že některé z vozidel dostalo smyk na namrzlé vozovce a ostatní se mu snažila vyhnout.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči zajistili provoz na dálnici, sorbentem zlikvidovali uniklé provozní náplně a postarali se o úklid vozovky. Pro cestující z vozidel připravili tepelný komfort na začátek našeho prvosledového vozu, potom jsme přivolali větší vozidlo.”

---

Lidé mohou vybírat lokalitu, která projde proměnou

Odstartoval druhý ročník participativního projektu Zapoj F-M. Z návrhů veřejnosti do něj bylo vybráno devět míst. Proměnou za milion korun bude ale moci projít pouze jedno. To vyberou lidé prostřednictvím hlasování, které probíhá online i papírovou formou přímo na magistrátu.

Frýdek-Místek hledá další místo ve městě, které by si zasloužilo vylepšit. V 2. ročníku participativního projektu ZAPOJ F-M opět zapojuje občany, aby se účastnili přípravy proměny.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Participaci pro rok 2023 jsme trochu upravili. Občané měli možnost posílat nám své tipy na lokality ve městě, které by rádi změnili, vylepšili. My jsme potom samozřejmě museli tyto lokality probrat. Důležité bylo zjistit, jestli jsou na pozemcích města. Druhým kritériem byla finanční náročnost odhadovaná."

Na proměnu místa bude vyčleněn jeden milion korun, podobně jako tomu bylo v prvním ročníku u vítězné lokality Zátiší.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Dále jsme vybírali podle toho, jestli bude možné v tom daném místě zapojit veřejnost kreativně. Abychom tam opravdu něco vymýšleli. Protože dalšími fázemi je plánovací den a zapojení veřejnosti. To znamená, že projekt kousku chodníku, který je potřeba někde doplnit, jsme z toho vyřadili."

Lidé poslali desítky návrhů, některé byly doplněny i z loňského roku a další tipy měla i komise územního plánování.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já osobně jsem navrhoval lokalitu na Rivieře, kde jsou mezi vnitrobloky takové bezprizorní opuštěné a zanedbané asfaltové plochy, které chceme postupně přeměnit. Ale to bude trvat nějakou dobu, protože projekt ještě není dokončen."

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Lidé, kteří nám zaslali své podněty, ale nedostali se do užšího výběru, se nemusejí obávat, že bychom se jimi nezabývali. Tyto podněty si rozebraly jednotlivé odbory magistrátu a budou se jimi zabývat."

Nakonec bylo vybráno 9 lokalit, ze kterých může nyní veřejnost prostřednictvím hlasování vybrat tu, která projde proměnou.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Stejně jako v prvním ročníku Zapoj F-M, i nyní ve druhém ročníku, mohou lidé hlasovat v Munipolisu. Dostanou se tam buď přes své přihlášení anebo pomocí QR kódu. QR kód najdou také v novém vydání Zpravodaje FM, v únorovém vydání. V Munipulisu mají na výběr devět vybraných lokalit. Novinkou v letošním ročníku je to, že lidé zasílali své návrhy sami na emailovou adresu, z těch potom vybírala komise. Další novinkou letošního ročníku je možnost hlasování pomocí předtištěných lístečků. Lidé mohou přijít na informace magistrátu v Radniční ulici 1148 a mohou vyplnit své tipy do předtištěných lístečků."

Hlasování bylo spuštěno 1. února a potrvá tři týdny.

---

Lidé z Ukrajiny mají stále velký zájem o kurzy češtiny

Lidé z Ukrajiny, kteří utekli před válkou, mají možnost navštěvovat kurzy češtiny. Ty pro ně v Havířově pořádá ADRA. Prozatím výukou prošlo přes 350 lidí a další se hlásí.

Jakmile dorazili do Česka první uprchlíci z Ukrajiny, začala i pomoc dobrovolníků ADRY. Od konce března také pořádají kurzy češtiny. O ty je stále velký zájem i v Havířově. Výuka probíhá téměř denně.

Zdeněk Soviš, koordinátor kurzů: "Těch kurzů či jednotlivých běhů, které jsme otevřeli, už bylo nějakých 27 a těch lidí, kteří jimi prošli, tak už bylo přes 350 a hlavně ten výsledek záleží na nich samotných. Ti, kteří chtějí zůstat, zapojit se do společnosti, pracovat, tak se umí krásně naučit."

Paní Viktoria navštěvuje kurz od května.

Jak vám to pomáhá v běžném životě to, co jste se tady naučila?

paní Viktoria: “Rozumím všemu a můžu mluvit i v bance, nebo když chodím k lékaři a v obchodě taky, všemu rozumím.”

Pan Yurii chodí do kurzu se svou manželkou od léta. A má radost, že si našel i práci.

Jak je těžká čeština? Ř, č, š.

pan Yurii: “Na začátku možná byla trochu těžká, ale ukrajinština je ze 70% blízkým jazykem češtiny a ukrajinštiny. Ale musím se učit a studovat češtinu, protože chci děkovat českému lidu a českému státu a musím znát jazyk, kulturu.”

Dobrovolníci se v kurzech nevěnují jen dospělým, ale i dětem.

---

Krátké zprávy, 3. února, 16 h - 2

Moravskoslezský kraj vyhlásil 14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Ocenění mohou získat veřejné i soukromé subjekty, tedy například firmy, obce, neziskovky, ale také živnostníci. Přihlásit se do soutěže je možné do 14. dubna. A tento termín platí i pro podávání nominací do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění dobrovolníka BoSmePartyja.

Za mřížemi skončil teprve 19 letý zloděj násilník. Na prodavače zaútočil v ostravské prodejně kladivem, muž skončil s vážným zraněním v nemocnici. Není to jeho první napadení, V prosinci napadl 70 letou ženu, které ukradl kabelku a také napadl 30 letého muže, kterému ukradl mobil a také ho zranil. Muž byl odsouzen už jako mladistvý. Je ve vazbě a hrozí mu až 12 let.

---


Karviná se opět zapojila do projektu Ledová města

Karviná se už podruhé jako jediné město v Moravskoslezském kraji připojila do celorepublikové akce nazvané Ledová města. Nabízí dětem z různých koutů republiky příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které často znají jen ze školních učebnic.

Pět měst v České republice umožňuje o tomto víkendu opět po roce prostřednictvím organizace Pionýr navštívit různé instituce a to výhodně nebo zdarma prostřednictvím takzvaných ledových karet. Ani letos nechybí Karivná, jako jediné město v MSK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Nejlépe se děti učí tím, co uvidí, co si osahají, co můžou zažít na vlastní kůži, proto jsme se rozhodli zapojit pět měst a seznámí se s historií, s architekturou, s různými zajímavostmi konkrétních měst.”

Mezi zajímavé aktivity patřil i carling na zimním stadionu.

anketa: účastníci akce Ledová města: "Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet ten curling. A zaujalo mě to no." "Viděl jsem to v televizi a vyzkoušel si to s kámošem a jsem za to rád."

Celá akce vyvrcholí v sobotu v 15 hodin Ledovým koncertem v MěDK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Vystoupí na něm nejen děti z naší přípravné třídy, ale i malí hasiči z Doubravy, budou tam taneční soubory z Petřvaldu, z Karviné a i žáci ZUŠ B. Smetany v Karviné."

Ledový koncert oživí svým vystoupením i regionální zpěvačka Kaczi. Ledové karty jsou k dispozici v Městském informačním centru.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
03. února 2023, 16:00

Policisté našli v požářišti fragmenty lidského těla

V minulých dnech jsme vás informovali o pátrací akci policistů po mladíkovi, který byl podezřelý, že zapálil v Ostravě-Martinově rodičům domek. Po marném hledání se kriminalisté rozhodli znovu prohledat požářiště a tentokrát byli úspěšní. V popelu našli drobné fragmenty lidského těla.

V polovině ledna zaměstnal Integrovaný záchranný systém rozsáhlý požár rodinného domku v Ostravě-Martinově. Paradoxní bylo, že v přízemí spali majitelé a nic netušili. 

majitel domu: "O půlnoci nás vzbudili hasiči, že nám hoří chalupa. Ohlásil to někdo z paneláku."

Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba: "Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu, od kterých obdrželi informaci, že by se v domě měl nacházet ještě jejich syn. Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí, pomocí žebříků.

Na místo musel dorazit i psycholog, protože manželé se domnívali, že plamenech zůstal jejich psychicky nemocný syn, to se ale nepotvrdilo a v následujících dnech a probíhala rozsáhlá pátrací akce. Vše ale bylo marné a tak se kriminalisté rozhodli znovu prohledat požářiště. Bohužel byli tentokrát úspěšní.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčících o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti. Mohlo by se jednat o hledaného muže."

Vše tedy nasvědčuje tomu, že se psychicky nemocný syn spáchal sebevraždu tím způsobem, že zapálil dům svých rodičů a úmyslně zůstal v plamenech. 

---

MŠ Radniční v Havířově se proměnila v nemocnici

Mateřská škola Radniční v Havířově zjistila, že děti mají velký strach z lékařů a vyšetření. Proto se zaměstnanci a rodiče rozhodli, že se to pokusí změnit a nemocniční prostředí jim originálně přiblíží.

Mateřská škola Radniční se na jeden den proměnila v nemocnici plnou odborných ambulancí, oddělení, nechyběl operační sál, nebo rehabilitace. Školka se nejdříve celý měsíc věnovala vzdělávání v oblasti lidského těla. Děti se učily orgány a jaké mají funkce, co je to krevní oběh, jaké máme části těla, či smysly.

Irena Burová, zástupkyně ředitelky MŠ Radniční: "Jelikož jsme během těchto činností zjistili, že děti mají velký strach a obavy z lékařského prostředí, proto jsme dali všichni hlavy dohromady a zkusili jsme nemocniční prostředí lékařské přiblížit. Proto jsme tuto školku během několika dnů proměnili v ordinaci, nemocnici, ve které bylo mnoho ordinací."

Pro děti byl den z lékařského prostředí zážitkem a mnoho se také naučily.

anketa: "My jsme tam měli operační sál a ještě jsme tam měli rentgen. Dozvěděl jsem se, že na rentgenu jde vidět ne kůže, ale kosti.”

anketa: “Léčili jsme třeba kašel, rýmu a když bolí očička, tak jsme jako jen dali brýle.”

anketa: “Já jsem dělala zubaře a líbilo se mi to hodně a tam operovali nohy a hlavu.”

Jáchyme, když teď půjdeš k paní doktorce, nebudeš se bát?

anketa: “Ne, protože už vím, že to nic není.”

Pro prožitkové učení zábavnou formou se nadchli i rodiče, kteří se ve velké míře podíleli na vybavení nemocnice a ordinací.

---

Krátké zprávy, 3. února, 16 h - 1

Hromadná nehoda 10 vozidel zcela zastavila v pátek ráno provoz na obchvatu Frýdku-Místku. Příčinu policisté teprve vyšetřují, podle svědků je ale jasné, že některé z vozidel dostalo smyk na namrzlé vozovce a ostatní se mu snažila vyhnout.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči zajistili provoz na dálnici, sorbentem zlikvidovali uniklé provozní náplně a postarali se o úklid vozovky. Pro cestující z vozidel připravili tepelný komfort na začátek našeho prvosledového vozu, potom jsme přivolali větší vozidlo.”

---

Lidé mohou vybírat lokalitu, která projde proměnou

Odstartoval druhý ročník participativního projektu Zapoj F-M. Z návrhů veřejnosti do něj bylo vybráno devět míst. Proměnou za milion korun bude ale moci projít pouze jedno. To vyberou lidé prostřednictvím hlasování, které probíhá online i papírovou formou přímo na magistrátu.

Frýdek-Místek hledá další místo ve městě, které by si zasloužilo vylepšit. V 2. ročníku participativního projektu ZAPOJ F-M opět zapojuje občany, aby se účastnili přípravy proměny.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Participaci pro rok 2023 jsme trochu upravili. Občané měli možnost posílat nám své tipy na lokality ve městě, které by rádi změnili, vylepšili. My jsme potom samozřejmě museli tyto lokality probrat. Důležité bylo zjistit, jestli jsou na pozemcích města. Druhým kritériem byla finanční náročnost odhadovaná."

Na proměnu místa bude vyčleněn jeden milion korun, podobně jako tomu bylo v prvním ročníku u vítězné lokality Zátiší.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Dále jsme vybírali podle toho, jestli bude možné v tom daném místě zapojit veřejnost kreativně. Abychom tam opravdu něco vymýšleli. Protože dalšími fázemi je plánovací den a zapojení veřejnosti. To znamená, že projekt kousku chodníku, který je potřeba někde doplnit, jsme z toho vyřadili."

Lidé poslali desítky návrhů, některé byly doplněny i z loňského roku a další tipy měla i komise územního plánování.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já osobně jsem navrhoval lokalitu na Rivieře, kde jsou mezi vnitrobloky takové bezprizorní opuštěné a zanedbané asfaltové plochy, které chceme postupně přeměnit. Ale to bude trvat nějakou dobu, protože projekt ještě není dokončen."

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Lidé, kteří nám zaslali své podněty, ale nedostali se do užšího výběru, se nemusejí obávat, že bychom se jimi nezabývali. Tyto podněty si rozebraly jednotlivé odbory magistrátu a budou se jimi zabývat."

Nakonec bylo vybráno 9 lokalit, ze kterých může nyní veřejnost prostřednictvím hlasování vybrat tu, která projde proměnou.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Stejně jako v prvním ročníku Zapoj F-M, i nyní ve druhém ročníku, mohou lidé hlasovat v Munipolisu. Dostanou se tam buď přes své přihlášení anebo pomocí QR kódu. QR kód najdou také v novém vydání Zpravodaje FM, v únorovém vydání. V Munipulisu mají na výběr devět vybraných lokalit. Novinkou v letošním ročníku je to, že lidé zasílali své návrhy sami na emailovou adresu, z těch potom vybírala komise. Další novinkou letošního ročníku je možnost hlasování pomocí předtištěných lístečků. Lidé mohou přijít na informace magistrátu v Radniční ulici 1148 a mohou vyplnit své tipy do předtištěných lístečků."

Hlasování bylo spuštěno 1. února a potrvá tři týdny.

---

Lidé z Ukrajiny mají stále velký zájem o kurzy češtiny

Lidé z Ukrajiny, kteří utekli před válkou, mají možnost navštěvovat kurzy češtiny. Ty pro ně v Havířově pořádá ADRA. Prozatím výukou prošlo přes 350 lidí a další se hlásí.

Jakmile dorazili do Česka první uprchlíci z Ukrajiny, začala i pomoc dobrovolníků ADRY. Od konce března také pořádají kurzy češtiny. O ty je stále velký zájem i v Havířově. Výuka probíhá téměř denně.

Zdeněk Soviš, koordinátor kurzů: "Těch kurzů či jednotlivých běhů, které jsme otevřeli, už bylo nějakých 27 a těch lidí, kteří jimi prošli, tak už bylo přes 350 a hlavně ten výsledek záleží na nich samotných. Ti, kteří chtějí zůstat, zapojit se do společnosti, pracovat, tak se umí krásně naučit."

Paní Viktoria navštěvuje kurz od května.

Jak vám to pomáhá v běžném životě to, co jste se tady naučila?

paní Viktoria: “Rozumím všemu a můžu mluvit i v bance, nebo když chodím k lékaři a v obchodě taky, všemu rozumím.”

Pan Yurii chodí do kurzu se svou manželkou od léta. A má radost, že si našel i práci.

Jak je těžká čeština? Ř, č, š.

pan Yurii: “Na začátku možná byla trochu těžká, ale ukrajinština je ze 70% blízkým jazykem češtiny a ukrajinštiny. Ale musím se učit a studovat češtinu, protože chci děkovat českému lidu a českému státu a musím znát jazyk, kulturu.”

Dobrovolníci se v kurzech nevěnují jen dospělým, ale i dětem.

---

Krátké zprávy, 3. února, 16 h - 2

Moravskoslezský kraj vyhlásil 14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Ocenění mohou získat veřejné i soukromé subjekty, tedy například firmy, obce, neziskovky, ale také živnostníci. Přihlásit se do soutěže je možné do 14. dubna. A tento termín platí i pro podávání nominací do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění dobrovolníka BoSmePartyja.

Za mřížemi skončil teprve 19 letý zloděj násilník. Na prodavače zaútočil v ostravské prodejně kladivem, muž skončil s vážným zraněním v nemocnici. Není to jeho první napadení, V prosinci napadl 70 letou ženu, které ukradl kabelku a také napadl 30 letého muže, kterému ukradl mobil a také ho zranil. Muž byl odsouzen už jako mladistvý. Je ve vazbě a hrozí mu až 12 let.

---


Karviná se opět zapojila do projektu Ledová města

Karviná se už podruhé jako jediné město v Moravskoslezském kraji připojila do celorepublikové akce nazvané Ledová města. Nabízí dětem z různých koutů republiky příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které často znají jen ze školních učebnic.

Pět měst v České republice umožňuje o tomto víkendu opět po roce prostřednictvím organizace Pionýr navštívit různé instituce a to výhodně nebo zdarma prostřednictvím takzvaných ledových karet. Ani letos nechybí Karivná, jako jediné město v MSK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Nejlépe se děti učí tím, co uvidí, co si osahají, co můžou zažít na vlastní kůži, proto jsme se rozhodli zapojit pět měst a seznámí se s historií, s architekturou, s různými zajímavostmi konkrétních měst.”

Mezi zajímavé aktivity patřil i carling na zimním stadionu.

anketa: účastníci akce Ledová města: "Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet ten curling. A zaujalo mě to no." "Viděl jsem to v televizi a vyzkoušel si to s kámošem a jsem za to rád."

Celá akce vyvrcholí v sobotu v 15 hodin Ledovým koncertem v MěDK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Vystoupí na něm nejen děti z naší přípravné třídy, ale i malí hasiči z Doubravy, budou tam taneční soubory z Petřvaldu, z Karviné a i žáci ZUŠ B. Smetany v Karviné."

Ledový koncert oživí svým vystoupením i regionální zpěvačka Kaczi. Ledové karty jsou k dispozici v Městském informačním centru.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-03-02-2023-16-00