Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie
  • Nový Jičín má nové ulice, Pivovarskou a Na Bochetě
  • Knihovna pasovala předškoláky z MŠ Petřvaldská
  • NJ technické služby ukázaly svůj areál a úklidové stroje
  • Bike maraton kolem Slezské Harty s rekordní účastí

Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

Druhá etapa modernizace pavilonu E2 v Městské nemocnici Ostrava skončila. Ta první začala v roce 2021 a na ní navázala etapa druhá. Práce probíhaly za plného provozu.

Petr Uhlig, ředitel MNO: "Touto zásadní rekonstrukcí jsme se dostali do 21. století. Máme pro pacienty dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením. Pro personál se to také samozřejmě změní k lepšímu."

Michal Mariánek (Ostravak), radní pro zdravotnictví: "Z pohledu peněz stála rekonstrukce bezmála 300 milionů korun, jen ta druhá etapa stála 130 milionů korun."

Nové jsou podlahy i omítky a v jednotlivých patrech byly změněny i dispozice. Nově má tak nemocnice k dispozici desítky lůžek v plně klimatizovaných moderních pokojích. Například interna bude využívat dvě lůžkové stanice. 

Jitka Homolová, zástupce primáře Interny MNO: "Tady interna patřila, takže pro nás bylo poměrně složité vozit pacienty na vyšetření, když se zhoršili, tak na ty akutní provozy, takže pro nás se to určitě zjednoduší a pro pacienty se zlepší dostupnost této péče, protože se vracíme do monobloku, který je propojený s ARO, s chirurgií a s těmi příjmovými trakty." 

Modernizace byla financována z fondu na rozvoj nemocnice, který zřídila Ostrava a dohromady už do něj od roku 2016 vložila přes dvě miliardy korun.

---

Nový Jičín má nové ulice, Pivovarskou a Na Bochetě

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Pod Skalkou v Novém Jičíně pokračuje developerská firma s přípravou infrastruktury pro stavbu 23 rodinných domů. Současně tu vznikají i dvě nové ulice, pro které město hledalo pojmenování.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Mezi návrhy se objevilo například pojmenování Eduarda Orla, Václava Ptáčka, Ervína Bártka a další. Nakonec ale zvítězilo pojmenování těchto ulic takto, jedna ponese název Na Bochetě a druhá bude Pivovarská.”

Návrhy na pojmenování nových ulic mohli podávat jak realitní společnost, které město stavební pozemky v roce 2021 odprodalo, tak už noví vlastníci jednotlivých parcel, a dále Klub rodáků a přátel města, Státní okresní archiv a osadní výbor Loučky. Neprosadily se tedy názvy po významných rodácích, zvítězila lokalita a její historie, v minulosti se tu totiž vařilo pivo.

Názvy vznikajících ulic museli definitivně posvětit zastupitelé.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento bod vyplývá přímo ze zákona o obcích, je to vyhraněná pravomoc zastupitelstva města. V praxi se s tím zastupitelstva v celé republice jen velmi málo setkávají, v Novém Jičíně tato situace v poslední době nastala již podruhé.”

Nedávno, v roce 2021, tu nové ulice vznikly také v souvislosti s výstavbou rodinných domů v části Žilina, tehdy zastupitelé schvalovali názvy jako Kaštanová, K Lamberku nebo Pod Puntíkem.

---

Krátké zprávy 20. 6. 2024 16.00 - 1

600 VÝJEZDŮ HASIČŮ KVŮLI SILNÝM BOUŘKÁM

Moravskoslezským krajem se ve středu večer prohnaly silné bouřky, na některých místech doprovázené kroupami. Hasiči ke čtvrtečnímu poledni zasahovali u téměř 850 událostí. Téměř 400 jich bylo v Ostravě. Hasiči likvidovali popadané stromy, zničené střechy, čerpali vodu ze zatopených sklepů. V Českém Těšíně si následky bouřky vyžádaly jeden život. Žena zemřela ve stanu, na který spadl strom. Kvůli následkům bouřky neotevřela své brány ve čtvrtek Zoo, zvířata jsou naštěstí v pořádku.

---

Knihovna pasovala předškoláky z MŠ Petřvaldská

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

Mateřská škola Petřvaldská v Havířově úzce spolupracuje s knihovnou. Tyto děti už ale po prázdninách nastoupí do základní školy. Společně si proto připravily krátký program na rozloučenou. Poté na ně čekalo překvapení.

Jena Owczarzyová, vedoucí pobočky knihovny G. Svobody: "Dneska tady proběhlo pasování předškoláků na školáky. Připravili jsme si takový program desatero předškoláka. A děti to zvládly na jedničku.”

anketa: "My jsme měli vystoupení, protože jsme se loučili.” Na co se těšíš do školy? “Na úkoly.”

anketa: "Ve školce se mi to líbilo, ale už se těším do školy. My jsme byli pasováni na školáky.”

Mateřská škola vidí ve spolupráci s knihovnou velký přínos.

Leona Draslíková, zástupkyně ředitelky MŠ Petřvaldská: "Chodí nám číst dětem pohádky, naše děti tady vystavují obrázky, samozřejmě chodíme na tematické besedy. Ono se to pak táhne už i do rodiny, protože potom i ty děti už chtějí do knihovny a ta spolupráce je vlastně efektivní.”

Výhodou je, že v blízkosti mateřské škol je i základní škola. Děti tak neztratí s knihovnou kontakt.

---

NJ technické služby ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Otevřený areál novojičínských technických služeb na Palackého ulici se stal atrakcí především pro děti z místních škol a školek. Ty si mohly prohlédnout, prolézt a různě vyzkoušet mnoho vystavených strojů.

návštěvníci areálu:

“Mně se líbí popelář. Mně sekačky, a mně traktor.”

Tento areál technických služeb byl loni revitalizován, postaveny tu byly nové haly na garážování a údržbu techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “To byl také jeden důvod, proč jsme s tímto areálem chtěli seznámit veřejnost, že zde sídlí středisko veřejné zeleně, nachází se tady technika, je tady zázemí pro zaměstnance, kteří pečují a starají se o zeleň ve městě. To byl jeden důvod, ale zároveň jsme chtěli prezentovat i činnost a techniku zázemí i ostatních úseků technických služeb.”

K vidění tu byly nové sekačky trávy a také třeba vozy na svoz odpadu a technika z úseku péče o komunikace.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je důležité, aby veřejnost věděla, že peníze, které město vkládá do technických služeb, jsou užity účelově a opravdu je nutné nejen revitalizovat prostor budovy, ale i tu techniku. A i děti a veřejnost se může podívat na ten upgrade té techniky.”

Letos budou technické služby investovat do nákupu nových strojů téměř 20 milionů korun.

---

Krátké zprávy 20. 6. 2024 16.00 - 2

30 MIL. KORUN Z KRAJE DO SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Více než 60 žadatelů, kteří poskytují v Moravskoslezském kraji přes sto sociálních služeb, získalo souhrnně téměř 30 milionů korun. Krajské peníze poslouží na nákup vozidel, jejich úpravy na bezbariérové, rekonstrukce sociálních zařízení nákup potřebného vybavení, ale i na vzdělávání pracovníků.

OŠETŘENÍ JÍROVCŮ PROTI KLÍNĚNCE

Ostrava pokračuje v ošetření jírovců maďalů vůči listožravému hmyzu klíněnce jírovcové. Specializovaná firma začala v červnu s ošetřením stromů. Do srpna letošního roku bude ošetřeno ve městě celkem 2079 jírovců maďalů, náklady přesáhnou 2,8 milionů korun bez DPH.

---

Bike maraton kolem Slezské Harty s rekordní účastí

Tradiční Bike maraton kolem Slezské Harty se stal již velmi oblíbeným cyklozávodem. Svědčí o tom stále rostoucí účast závodníků z celé republiky. V Nové Pláni na břehu přehrady odstartoval již 13. ročník a provedl závodníky terény i cestami různých délek a obtížností.

Sele, lončák či kanec nejsou jen vývojová stadia divočáků, ale i názvy tratí závodu.

Josef Havlík, předseda Mikroegionu Slezská Harta: „Máme dvě takové dlouhé tratě, jedna je tzv. Lončák, který je 40 km, je to kolem Slezské Harty a druhý je více jak 70 km a to už je profi, který je až na Velký Roudný a zajíždí trošku i po tom okolí, lesní terénem kolem Slezské Harty.“

Obrovský zájem závodníků znamenal také obrovskou zátěž pro celý přípravný a pořadatelský tým.

Josef Havlík, předseda Mikroegionu Slezská Harta: "Měli jsme necelých 200 přihlášek, kteří byli on line přihlášení, ale vidíme je nekonečná fronta závodníků, kteří přišli na poslední chvíli a dodatečně se hlásí.“

Bedřich Buťák, staropsta Leskovce nas Moracicí: „Tak já pojedu jako předjezdec před tou nejdelší kategorií. My jsme v podstatě od úterka, celý týden jsme značili, myslím si, že naznačené je to dobře, doufám, že nám to nikdo nepotrhal a že se nám nikdo neztratí.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Opatě, jako každý rok, úžasné a navíc je to 13. ročník, ale já bych chtěl přednostně poděkovat realizačnímu týmu, protože nikdo si nedovede představit, jak je náročné připravit pro tolik závodníků tento bike maraton a navíc ta příprava netrvá jenom jeden den, ale připravuje se to možná už měsíc dopředu, včera už velká příprava, dneska brzy od rána, takže všem, celému realizačnímu týmu velké díky.“

Na start se postavili amatéři i profesionálové a mezi nimi i mnoho sportovců jiných druhů sportů.

Eva Ferenčíková, závodnice: „A já pojedu ten Cross lončák, těch 40 km.“

Míša Navrátilová, závodnice: „My jsme z Kočova a já pojedu Cross sele, což je ta nejmenší.“ Jezdím, jezdily jsme spolu, ale stala se nám nehoda, jsme spadly z kola, takže jsme truchu netrénovaly, ale teď jsme se do toho vrátily.“

Aleš Poledna, závodník: „Já jsem ze Slezské Harty tady od pana hrázného syn a hlavně to musím dojet, co jiného. Jsem samozřejmě v přípravě na svůj sport ale něco málo mám naježděno.“

Tamara Hudečková, závodnice: „Opava a jedu dlouhou trať, kanec myslím se to jmenuje.“

Lukáš Vaculík, závodník: „Já jsem si vybral dlouhou trasu, jsem z Ostravy, takže kousíček odsud, není to poprvé, co to jedu a dneska vyšlo parádní počasí, takže se těším, jak to dneska dopadne.“

Radek Fiala, závodník: „Jedu z Opavy, jedu za firmu Viceman a trať Kanec.“

Gabriela Marešová, závodnice: „Harta je prostě krásná. Do Rázové je to nejlepší, ale pak už pohoda.“

Lucie Vikartovská, závodnice: „Dneska jsem to vyměnila za bike, je to nečekané, jako atletka, ale je třeba něco změnit. Tak jako naslepo to nejde, ale těším se.“

Velké oblíbenosti se těšily i vložené závody pro nejmenší, z nichž někteří zažili závodní atmosféru úplně poprvé. Závod byl obrovskou propagací celého regionu kolem Slezské Harty, jeho krás a přírodních zajímavostí.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
20. června 2024, 16:00

Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

Druhá etapa modernizace pavilonu E2 v Městské nemocnici Ostrava skončila. Ta první začala v roce 2021 a na ní navázala etapa druhá. Práce probíhaly za plného provozu.

Petr Uhlig, ředitel MNO: "Touto zásadní rekonstrukcí jsme se dostali do 21. století. Máme pro pacienty dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením. Pro personál se to také samozřejmě změní k lepšímu."

Michal Mariánek (Ostravak), radní pro zdravotnictví: "Z pohledu peněz stála rekonstrukce bezmála 300 milionů korun, jen ta druhá etapa stála 130 milionů korun."

Nové jsou podlahy i omítky a v jednotlivých patrech byly změněny i dispozice. Nově má tak nemocnice k dispozici desítky lůžek v plně klimatizovaných moderních pokojích. Například interna bude využívat dvě lůžkové stanice. 

Jitka Homolová, zástupce primáře Interny MNO: "Tady interna patřila, takže pro nás bylo poměrně složité vozit pacienty na vyšetření, když se zhoršili, tak na ty akutní provozy, takže pro nás se to určitě zjednoduší a pro pacienty se zlepší dostupnost této péče, protože se vracíme do monobloku, který je propojený s ARO, s chirurgií a s těmi příjmovými trakty." 

Modernizace byla financována z fondu na rozvoj nemocnice, který zřídila Ostrava a dohromady už do něj od roku 2016 vložila přes dvě miliardy korun.

---

Nový Jičín má nové ulice, Pivovarskou a Na Bochetě

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Pod Skalkou v Novém Jičíně pokračuje developerská firma s přípravou infrastruktury pro stavbu 23 rodinných domů. Současně tu vznikají i dvě nové ulice, pro které město hledalo pojmenování.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Mezi návrhy se objevilo například pojmenování Eduarda Orla, Václava Ptáčka, Ervína Bártka a další. Nakonec ale zvítězilo pojmenování těchto ulic takto, jedna ponese název Na Bochetě a druhá bude Pivovarská.”

Návrhy na pojmenování nových ulic mohli podávat jak realitní společnost, které město stavební pozemky v roce 2021 odprodalo, tak už noví vlastníci jednotlivých parcel, a dále Klub rodáků a přátel města, Státní okresní archiv a osadní výbor Loučky. Neprosadily se tedy názvy po významných rodácích, zvítězila lokalita a její historie, v minulosti se tu totiž vařilo pivo.

Názvy vznikajících ulic museli definitivně posvětit zastupitelé.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento bod vyplývá přímo ze zákona o obcích, je to vyhraněná pravomoc zastupitelstva města. V praxi se s tím zastupitelstva v celé republice jen velmi málo setkávají, v Novém Jičíně tato situace v poslední době nastala již podruhé.”

Nedávno, v roce 2021, tu nové ulice vznikly také v souvislosti s výstavbou rodinných domů v části Žilina, tehdy zastupitelé schvalovali názvy jako Kaštanová, K Lamberku nebo Pod Puntíkem.

---

Krátké zprávy 20. 6. 2024 16.00 - 1

600 VÝJEZDŮ HASIČŮ KVŮLI SILNÝM BOUŘKÁM

Moravskoslezským krajem se ve středu večer prohnaly silné bouřky, na některých místech doprovázené kroupami. Hasiči ke čtvrtečnímu poledni zasahovali u téměř 850 událostí. Téměř 400 jich bylo v Ostravě. Hasiči likvidovali popadané stromy, zničené střechy, čerpali vodu ze zatopených sklepů. V Českém Těšíně si následky bouřky vyžádaly jeden život. Žena zemřela ve stanu, na který spadl strom. Kvůli následkům bouřky neotevřela své brány ve čtvrtek Zoo, zvířata jsou naštěstí v pořádku.

---

Knihovna pasovala předškoláky z MŠ Petřvaldská

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

Mateřská škola Petřvaldská v Havířově úzce spolupracuje s knihovnou. Tyto děti už ale po prázdninách nastoupí do základní školy. Společně si proto připravily krátký program na rozloučenou. Poté na ně čekalo překvapení.

Jena Owczarzyová, vedoucí pobočky knihovny G. Svobody: "Dneska tady proběhlo pasování předškoláků na školáky. Připravili jsme si takový program desatero předškoláka. A děti to zvládly na jedničku.”

anketa: "My jsme měli vystoupení, protože jsme se loučili.” Na co se těšíš do školy? “Na úkoly.”

anketa: "Ve školce se mi to líbilo, ale už se těším do školy. My jsme byli pasováni na školáky.”

Mateřská škola vidí ve spolupráci s knihovnou velký přínos.

Leona Draslíková, zástupkyně ředitelky MŠ Petřvaldská: "Chodí nám číst dětem pohádky, naše děti tady vystavují obrázky, samozřejmě chodíme na tematické besedy. Ono se to pak táhne už i do rodiny, protože potom i ty děti už chtějí do knihovny a ta spolupráce je vlastně efektivní.”

Výhodou je, že v blízkosti mateřské škol je i základní škola. Děti tak neztratí s knihovnou kontakt.

---

NJ technické služby ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Otevřený areál novojičínských technických služeb na Palackého ulici se stal atrakcí především pro děti z místních škol a školek. Ty si mohly prohlédnout, prolézt a různě vyzkoušet mnoho vystavených strojů.

návštěvníci areálu:

“Mně se líbí popelář. Mně sekačky, a mně traktor.”

Tento areál technických služeb byl loni revitalizován, postaveny tu byly nové haly na garážování a údržbu techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “To byl také jeden důvod, proč jsme s tímto areálem chtěli seznámit veřejnost, že zde sídlí středisko veřejné zeleně, nachází se tady technika, je tady zázemí pro zaměstnance, kteří pečují a starají se o zeleň ve městě. To byl jeden důvod, ale zároveň jsme chtěli prezentovat i činnost a techniku zázemí i ostatních úseků technických služeb.”

K vidění tu byly nové sekačky trávy a také třeba vozy na svoz odpadu a technika z úseku péče o komunikace.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je důležité, aby veřejnost věděla, že peníze, které město vkládá do technických služeb, jsou užity účelově a opravdu je nutné nejen revitalizovat prostor budovy, ale i tu techniku. A i děti a veřejnost se může podívat na ten upgrade té techniky.”

Letos budou technické služby investovat do nákupu nových strojů téměř 20 milionů korun.

---

Krátké zprávy 20. 6. 2024 16.00 - 2

30 MIL. KORUN Z KRAJE DO SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Více než 60 žadatelů, kteří poskytují v Moravskoslezském kraji přes sto sociálních služeb, získalo souhrnně téměř 30 milionů korun. Krajské peníze poslouží na nákup vozidel, jejich úpravy na bezbariérové, rekonstrukce sociálních zařízení nákup potřebného vybavení, ale i na vzdělávání pracovníků.

OŠETŘENÍ JÍROVCŮ PROTI KLÍNĚNCE

Ostrava pokračuje v ošetření jírovců maďalů vůči listožravému hmyzu klíněnce jírovcové. Specializovaná firma začala v červnu s ošetřením stromů. Do srpna letošního roku bude ošetřeno ve městě celkem 2079 jírovců maďalů, náklady přesáhnou 2,8 milionů korun bez DPH.

---

Bike maraton kolem Slezské Harty s rekordní účastí

Tradiční Bike maraton kolem Slezské Harty se stal již velmi oblíbeným cyklozávodem. Svědčí o tom stále rostoucí účast závodníků z celé republiky. V Nové Pláni na břehu přehrady odstartoval již 13. ročník a provedl závodníky terény i cestami různých délek a obtížností.

Sele, lončák či kanec nejsou jen vývojová stadia divočáků, ale i názvy tratí závodu.

Josef Havlík, předseda Mikroegionu Slezská Harta: „Máme dvě takové dlouhé tratě, jedna je tzv. Lončák, který je 40 km, je to kolem Slezské Harty a druhý je více jak 70 km a to už je profi, který je až na Velký Roudný a zajíždí trošku i po tom okolí, lesní terénem kolem Slezské Harty.“

Obrovský zájem závodníků znamenal také obrovskou zátěž pro celý přípravný a pořadatelský tým.

Josef Havlík, předseda Mikroegionu Slezská Harta: "Měli jsme necelých 200 přihlášek, kteří byli on line přihlášení, ale vidíme je nekonečná fronta závodníků, kteří přišli na poslední chvíli a dodatečně se hlásí.“

Bedřich Buťák, staropsta Leskovce nas Moracicí: „Tak já pojedu jako předjezdec před tou nejdelší kategorií. My jsme v podstatě od úterka, celý týden jsme značili, myslím si, že naznačené je to dobře, doufám, že nám to nikdo nepotrhal a že se nám nikdo neztratí.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Opatě, jako každý rok, úžasné a navíc je to 13. ročník, ale já bych chtěl přednostně poděkovat realizačnímu týmu, protože nikdo si nedovede představit, jak je náročné připravit pro tolik závodníků tento bike maraton a navíc ta příprava netrvá jenom jeden den, ale připravuje se to možná už měsíc dopředu, včera už velká příprava, dneska brzy od rána, takže všem, celému realizačnímu týmu velké díky.“

Na start se postavili amatéři i profesionálové a mezi nimi i mnoho sportovců jiných druhů sportů.

Eva Ferenčíková, závodnice: „A já pojedu ten Cross lončák, těch 40 km.“

Míša Navrátilová, závodnice: „My jsme z Kočova a já pojedu Cross sele, což je ta nejmenší.“ Jezdím, jezdily jsme spolu, ale stala se nám nehoda, jsme spadly z kola, takže jsme truchu netrénovaly, ale teď jsme se do toho vrátily.“

Aleš Poledna, závodník: „Já jsem ze Slezské Harty tady od pana hrázného syn a hlavně to musím dojet, co jiného. Jsem samozřejmě v přípravě na svůj sport ale něco málo mám naježděno.“

Tamara Hudečková, závodnice: „Opava a jedu dlouhou trať, kanec myslím se to jmenuje.“

Lukáš Vaculík, závodník: „Já jsem si vybral dlouhou trasu, jsem z Ostravy, takže kousíček odsud, není to poprvé, co to jedu a dneska vyšlo parádní počasí, takže se těším, jak to dneska dopadne.“

Radek Fiala, závodník: „Jedu z Opavy, jedu za firmu Viceman a trať Kanec.“

Gabriela Marešová, závodnice: „Harta je prostě krásná. Do Rázové je to nejlepší, ale pak už pohoda.“

Lucie Vikartovská, závodnice: „Dneska jsem to vyměnila za bike, je to nečekané, jako atletka, ale je třeba něco změnit. Tak jako naslepo to nejde, ale těším se.“

Velké oblíbenosti se těšily i vložené závody pro nejmenší, z nichž někteří zažili závodní atmosféru úplně poprvé. Závod byl obrovskou propagací celého regionu kolem Slezské Harty, jeho krás a přírodních zajímavostí.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-20-06-2024-16-00