Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • V Ostravě vznikne nová městská čtvrť Žofinka
  • V Bohumíně se chystá oprava kruhového objezdu
  • V Hrabůvce byl mezi paneláky dokončen park s jezírkem
  • Ostravica-Textilia je znovu ozdobou města
  • O titul Obec roku soutěží v MSK 18 vesnic
  • Pacienti RÚ Hrabyně společně přeplavali kanál La Manche

V Ostravě vznikne nová městská čtvrť Žofinka

V Ostravě by v příštích letech měla vzniknout nová městská čtvrť. Rozkládat se bude na území brownfieldu Žofinka v centru města za Novou Karolinou. Území propojí centrum s Dolními Vítkovicemi a o jeho vzhledu rozhodne urbanisticko-architektonická soutěž.

Brownfield Žofinka nese název podle hutě, která byla největší v celém kraji. Její umístění v centru Ostravy, ale znamenalo velkou ekologickou zátěž a v roce 1972 byla uzavřena a zdemolována. Zůstalo po ní pouze Trojhalí. Ani dnes to v této lokalitě nevypadá o mnoho lépe, než před 50 lety. To se ale brzy konečně změní. Soukromý investor zde chce vybudovat novou městskou čtvrť.  

Tomáš Laštovka, člen správní rady Pod Žofinkou Holding: "V první etapě se bavíme zhruba o 1000 bytech, které po dobu těch tří let budou postupně dávány na trh. Některé budou na pronájem, některé na prodej. Nechceme vytvářet monofunkční plochu, a právě proto budeme už i v rámci první etapy kombinovat bydlení například se službami."

O podobě nové ostravské čtvrti rozhodne urbanisticko-architektonická soutěž, která by měla být vyhlášena v ještě červnu.

Jan Dohnal (SPOLU/ODS), primátor Ostravy: "Je to území mezi centrem Ostravy a Dolní oblastí Vítkovic, což jsou dvě rozvojová jádra města. Máme tady dnes obrovské území, které je bez využití. Pokud se má Ostrava někde rozvíjet, tak toto je přesně ta proluka uprostřed města."

Zastavěno má být přibližně 515 tisíc metrů čtverečních. Jde o dlouhodobý projekt, který se bude rozvíjet po dobu dvou až tří dekád.

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: V okamžiku, kdy centrum města splyne s Dolními Vítkovicemi, tak vytvoříme úplně nové město."

První etapa by měla stát až čtyři miliardy korun. S výstavbou chce investor začít v roce 2027. Kdo by si chtěl území Žofinky prohlédnout, může se přihlásit na webu projektu zofinka.cz. 

---

V Bohumíně se chystá oprava kruhového objezdu

Bohumín ve spolupráci s MSK vybuduje pro lepší průjezdnost ve městě dva nové kruhové objezdy. Prozatím je vše v přípravě, s realizací se počítá příští rok. Už teď se ale chystá oprava stávající okružní křižovatky při sjezdu z dálnice.

Ulice Ostravská bude objízdnou trasou při opravě dálničního kruhového objezdu u Starého Bohumína. ŘSD chystá velkoplošnou opravu jeho krytu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Od 9. června začneme instalací dopravního značení, aby v pondělí mohli na místo vyrazit frézy, bagry a nákladní auta. Oprava bohumínského kruháče potrvá maximálně do konce června. V případě úplné uzavírky povede obousměrná objízdná trasa přes Bohumín a dále po silnici II. třídy. Snahou je práce co nejrychleji urychlit nebo využít kyvadlového provozu po staveništi."

Poslední český sjezd z dálnice ve směru na Polsko bude ve Vrbici. Už teď se plánuje i výstavba dvou nových kruhových objezdů. Město je chce vybudovat ve spolupráci s MSK. První z nich vznikne v křížení ulice Štefánikova a třídy Dr. E. Beneše v centru města.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Okružní křižovatky obecně pomáhají ke zrychlení dopravy a ke zvýšení bezpečnosti jak automobilistů tak chodců kolem a proto jsme tady připravili projekt na novou okružní křižovatku."

Druhá okružní křižovatka pak vyroste v městské části Záblatí na hranici katastru s Rychvaldem.

---

V Hrabůvce byl mezi paneláky dokončen park s jezírkem

V Ostravě-Hrabůvce byl dokončen unikátní park s jezírkem, který je přímo mezi paneláky. O vodu se postarají dešťové srážky, které budou jímány z celého okolí. Nejenže vzniklo krásné místo k odpočinku, ale zároveň jezírko bude v horkých dnech zlepšovat klima v okolí.

Při procházce Hrabůvkou vás může u polikliniky nyní překvapit nádherné místo, které byste na sídlišti asi nečekali. Parková plocha se z nevzhledného prostoru proměnila v klidovou zónu, které dominuje unikátní vodní biotop s lehacími platy ze dřeva.

Aleš Boháč, náměstek primátora Ostravy: „Vodní prvky, které ve městě doplňují zeleň, přispívají k adaptaci městského prostředí na klimatické změny. V závěru loňského roku byl veřejnosti zpřístupněn velmi zdařilý projekt Cesta vody v Bělském lese, který se stal lidmi záhy velmi vyhledávaný. Ostrava realizuje či podporuje celou řadu tzv. zelených projektů. Území města je členěno na parčíky a parky i stromořadími. V letošním roce byl dokončen rovněž Tylův sad ve Slezské Ostravě a před dokončením je také park v Ostravě-Zábřehu. Snažíme se omezovat betonové, asfaltové i nezasákavé plochy. Kolem chodníků a komunikací jsou vysazovány trvalkové zákony či květnaté louky."

Břetislav Riger, náměstek primátora Ostravy: "Náklady na realizaci parkové plochy činí takřka 27 milionů korun. Část projektu byla financován prostřednictvím Fondů EHP a Norska, výše dotace z Norských fondů činí 14,4 milionů korun.

Unikátní je materiál, který celé jezírko obklopuje. jde o speciální vodopropustný beton, díky kterému bude veškerá dešťová voda jímána do jezírka. Další cesty jsou vytvořeny ze zatravněného štěrku, páteřní cestu pak lemuje trvalkový záhon.

Martin Mati, Ostravské městské lesy: "Jezírko je nekoupací, ale kdyby tam někdo spadl, tak je tam bezpečnostní zóna z kamenů, takže se dá bezpečně vylézt ven a zachránit se." 

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: „Významně zastavěný městský prostor byl obohacen atraktivním vodním prvkem v podobě biotopu, který v zástavbě zlepší mikroklima. Projekt ctí šetrné nakládání s vodou, biotop je dotován vodami, které jsou sbírány z průsačných zpevněných povrhů parkové plochy v rámci šetrného nakládání s vodou. Čištění biotopu zajistí pobřežní vegetační pásmo rostlin a cirkulace vody. Jedná se o další městský projekt v souladu se zásadami metodiky modrozelené infrastruktury.“

I když jezírko nemá žádný přítok a je odkázáno pouze na dešťovou vodu, je pro případ velkého sucha jímka napojena i na vodovodní řad, ze kterého pak bude možno vodu doplnit. 

---

Ostravica-Textilia je znovu ozdobou města

Perla Ostravy, i tak je nazýván architektonický skvost a obchodní dům Ostravica-Textilia. Obyvatelé i návštěvníci města se dočkali jeho rekonstrukce. Po dlouhých letech, kdy byl v katastrofálním stavu, bude opět sloužit lidem.

Kdysi slavný módní dům Ostravica-Textilia je opraven a nyní nese nový název - Boutique Business Inkubátor Ostrava a vše nasvědčuje tomu, že by se mu mohla zašlá sláva vrátit. Rekonstrukce je velmi zdařilá, když zajímavým způsobem kombinuje původní historickou budovu s moderní střešní prosklenou nástavbou. Obnoveny byli i zásadní prvky interiéru, zejména ikonické schodiště. 

Martin Náhlovský, architekt: "Co je původní, opravdu původní je otázka, ale já si myslím, že takových 50 - 60 procent jsme toho zachovali."

Na ploše 6000 metrů čtverečních Ostravica nabízí flexibilní i sdílené kanceláře, zasedací místnosti, ale i kavárnu, jídelní koncepty, klub se špičkovým ozvučením a prostory pro pořádání kulturních a jiných akcí.

Daniel Zeman, vedoucí projektu BBiO: "Ten dům budou splácet mladí, takže je určen především generaci dvacátníků, třicátníků, kteří působí v kreativních oborech, ať už jako projektanti, kreativci, tvůrci obsahu."

 V části přiléhající k náměstí Dr. E. Beneše bude kavárna s venkovním posezením a i náměstí samotné se bude brzy zkrášlovat na základě výsledků soutěže. Vítězný návrh se nyní projektuje. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "To, že se podařilo budovu zrekonstruovat do podoby, jak ji dneska vidíme, je obrovský úspěch." 

Ostravica už má i prvního nájemníka - studio, kde si lze zacvičit na speciálních strojích, které kombinují balanční cvičení s virtuální realitou. 

---

O titul Obec roku soutěží v MSK 18 vesnic

Velkou konkurenci měly letos vesnice, které se přihlásily do soutěže Obec roku. Zatímco loni jich v krajském kole soutěžilo jen 6, letos jich bylo 18. Například v Palkovicích do boje o vítězství nasadili i místního vodníka a nakonec tato obec zvítězila a postoupila do národního finále.

Krajská komise  objížděla všechny soutěžící obce a sestavovala žebříček, ze kterého vzešel postupující do celostátního finále.

Andrea Lorková (STAN), předsedkyně komise, starostka Závady: “Jedenáctičlenná komise objíždí jednotlivé obce a hodnotíme, dá se říct, v takovém časovém intervalu dvou hodin zjišťujeme, jak ta obec funguje, jaké tam jsou spolky nebo spolkový život a další aspekty, které máme předepsané, co se týče zeleně, stavby architektonické, kulturní památky a další věci. Takže věříme, že ocenění Zlatou stuhu získá ta nejlepší obec.”

Například v pondělí komise navštívila Ostravici, Žabeň nebo Palkovice. Právě tam u té příležitosti uspořádali dětský den a představili své spolky. Do akce šli hasiči, vinaři, rybáři, sportovci nebo i vodník.

Členem komise je i starosta Hrádku, který se loni ve finále umístil druhý.

Robert Borski (STAN), člen komise, starosta Hrádku: “Snažili jsme se ukázat náš život, jak to u nás žije. Čím víc lidí, tím lepší pro nás. A komisi jsme se zalíbili natolik, že nás poslala do celostátního kola. Ale byla tam menší konkurence, než teď. Bylo šest obcí za Moravskoslezský kraj, kdežto teď je jich 18. Takže mnohem větší konkurence. No a já budu příští rok předsedou té komise, tak se teď učím, jak se to dělá a mimo jiné se velmi inspiruji všemi obcemi, které jsem navštívil a mám vždycky pláč na krajíčku.”

Ve středu večer bylo rozhodnuto, že vítězem krajského kola se staly Palkovice. 

---

Pacienti RÚ Hrabyně společně přeplavali kanál La Manche

Rehabilitační ústav Hrabyně patřil jubilejnímu X. ročníku štafetového plaveckého závodu La Manche. Zúčastnit se ho mohl každý bývalý i současný klient, který přeplave alespoň jeden bazén.

Bývalí i současní pacienti Rehabilitačního ústavu Hrabyně společně přeplavali kanál La Manche. Do štafetového závodu na 33, 6 km, což je vzdálenost Anglie-Francie, se zapojilo 55 plavců.

Tereza Kovářová, fyzioterapeutka RÚ Hrabyně: “Jsou tu někteří, kteří uplavali 2 km sami, ale pro nás je větší rekord, když člověk, který se skoro nehýbe zvládne uplavat bazén tam a zpátky, klidně s dopomocí terapeuta, aby se mohl účastnit a předat tu pomyslnou štafetu.”

anketa: účastníci závodu: “Měl jsem půl hodinky na to plavání. Spíš takový zrelaxování, uklidnění, prostě uvolnění.”

“Dvojnásobně jsem uplaval. Tenkrát to bylo 200 m. loni to bylo 100 m, myslím si, že bych dal víc, ale musí dostat příležitost i jiní.”

Plavecká výzva má pokaždé jiné téma a tomu odpovídá i výzdoba. Letošním tématem byla láska. V minulosti to byl třeba Pohádkový svět nebo Divoký západ.

Tereza Kovářová, fyzioterapeutka RÚ Hrabyně: “Vždycky k tématu se snažíme jim to trošku zpříjemnit kulturním programem.”

Kanál La Manche plavci překonali za zhruba 16 hodin. Startovalo se jako vždy o půlnoci.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
08. června 2024, 14:00

V Ostravě vznikne nová městská čtvrť Žofinka

V Ostravě by v příštích letech měla vzniknout nová městská čtvrť. Rozkládat se bude na území brownfieldu Žofinka v centru města za Novou Karolinou. Území propojí centrum s Dolními Vítkovicemi a o jeho vzhledu rozhodne urbanisticko-architektonická soutěž.

Brownfield Žofinka nese název podle hutě, která byla největší v celém kraji. Její umístění v centru Ostravy, ale znamenalo velkou ekologickou zátěž a v roce 1972 byla uzavřena a zdemolována. Zůstalo po ní pouze Trojhalí. Ani dnes to v této lokalitě nevypadá o mnoho lépe, než před 50 lety. To se ale brzy konečně změní. Soukromý investor zde chce vybudovat novou městskou čtvrť.  

Tomáš Laštovka, člen správní rady Pod Žofinkou Holding: "V první etapě se bavíme zhruba o 1000 bytech, které po dobu těch tří let budou postupně dávány na trh. Některé budou na pronájem, některé na prodej. Nechceme vytvářet monofunkční plochu, a právě proto budeme už i v rámci první etapy kombinovat bydlení například se službami."

O podobě nové ostravské čtvrti rozhodne urbanisticko-architektonická soutěž, která by měla být vyhlášena v ještě červnu.

Jan Dohnal (SPOLU/ODS), primátor Ostravy: "Je to území mezi centrem Ostravy a Dolní oblastí Vítkovic, což jsou dvě rozvojová jádra města. Máme tady dnes obrovské území, které je bez využití. Pokud se má Ostrava někde rozvíjet, tak toto je přesně ta proluka uprostřed města."

Zastavěno má být přibližně 515 tisíc metrů čtverečních. Jde o dlouhodobý projekt, který se bude rozvíjet po dobu dvou až tří dekád.

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: V okamžiku, kdy centrum města splyne s Dolními Vítkovicemi, tak vytvoříme úplně nové město."

První etapa by měla stát až čtyři miliardy korun. S výstavbou chce investor začít v roce 2027. Kdo by si chtěl území Žofinky prohlédnout, může se přihlásit na webu projektu zofinka.cz. 

---

V Bohumíně se chystá oprava kruhového objezdu

Bohumín ve spolupráci s MSK vybuduje pro lepší průjezdnost ve městě dva nové kruhové objezdy. Prozatím je vše v přípravě, s realizací se počítá příští rok. Už teď se ale chystá oprava stávající okružní křižovatky při sjezdu z dálnice.

Ulice Ostravská bude objízdnou trasou při opravě dálničního kruhového objezdu u Starého Bohumína. ŘSD chystá velkoplošnou opravu jeho krytu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Od 9. června začneme instalací dopravního značení, aby v pondělí mohli na místo vyrazit frézy, bagry a nákladní auta. Oprava bohumínského kruháče potrvá maximálně do konce června. V případě úplné uzavírky povede obousměrná objízdná trasa přes Bohumín a dále po silnici II. třídy. Snahou je práce co nejrychleji urychlit nebo využít kyvadlového provozu po staveništi."

Poslední český sjezd z dálnice ve směru na Polsko bude ve Vrbici. Už teď se plánuje i výstavba dvou nových kruhových objezdů. Město je chce vybudovat ve spolupráci s MSK. První z nich vznikne v křížení ulice Štefánikova a třídy Dr. E. Beneše v centru města.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Okružní křižovatky obecně pomáhají ke zrychlení dopravy a ke zvýšení bezpečnosti jak automobilistů tak chodců kolem a proto jsme tady připravili projekt na novou okružní křižovatku."

Druhá okružní křižovatka pak vyroste v městské části Záblatí na hranici katastru s Rychvaldem.

---

V Hrabůvce byl mezi paneláky dokončen park s jezírkem

V Ostravě-Hrabůvce byl dokončen unikátní park s jezírkem, který je přímo mezi paneláky. O vodu se postarají dešťové srážky, které budou jímány z celého okolí. Nejenže vzniklo krásné místo k odpočinku, ale zároveň jezírko bude v horkých dnech zlepšovat klima v okolí.

Při procházce Hrabůvkou vás může u polikliniky nyní překvapit nádherné místo, které byste na sídlišti asi nečekali. Parková plocha se z nevzhledného prostoru proměnila v klidovou zónu, které dominuje unikátní vodní biotop s lehacími platy ze dřeva.

Aleš Boháč, náměstek primátora Ostravy: „Vodní prvky, které ve městě doplňují zeleň, přispívají k adaptaci městského prostředí na klimatické změny. V závěru loňského roku byl veřejnosti zpřístupněn velmi zdařilý projekt Cesta vody v Bělském lese, který se stal lidmi záhy velmi vyhledávaný. Ostrava realizuje či podporuje celou řadu tzv. zelených projektů. Území města je členěno na parčíky a parky i stromořadími. V letošním roce byl dokončen rovněž Tylův sad ve Slezské Ostravě a před dokončením je také park v Ostravě-Zábřehu. Snažíme se omezovat betonové, asfaltové i nezasákavé plochy. Kolem chodníků a komunikací jsou vysazovány trvalkové zákony či květnaté louky."

Břetislav Riger, náměstek primátora Ostravy: "Náklady na realizaci parkové plochy činí takřka 27 milionů korun. Část projektu byla financován prostřednictvím Fondů EHP a Norska, výše dotace z Norských fondů činí 14,4 milionů korun.

Unikátní je materiál, který celé jezírko obklopuje. jde o speciální vodopropustný beton, díky kterému bude veškerá dešťová voda jímána do jezírka. Další cesty jsou vytvořeny ze zatravněného štěrku, páteřní cestu pak lemuje trvalkový záhon.

Martin Mati, Ostravské městské lesy: "Jezírko je nekoupací, ale kdyby tam někdo spadl, tak je tam bezpečnostní zóna z kamenů, takže se dá bezpečně vylézt ven a zachránit se." 

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: „Významně zastavěný městský prostor byl obohacen atraktivním vodním prvkem v podobě biotopu, který v zástavbě zlepší mikroklima. Projekt ctí šetrné nakládání s vodou, biotop je dotován vodami, které jsou sbírány z průsačných zpevněných povrhů parkové plochy v rámci šetrného nakládání s vodou. Čištění biotopu zajistí pobřežní vegetační pásmo rostlin a cirkulace vody. Jedná se o další městský projekt v souladu se zásadami metodiky modrozelené infrastruktury.“

I když jezírko nemá žádný přítok a je odkázáno pouze na dešťovou vodu, je pro případ velkého sucha jímka napojena i na vodovodní řad, ze kterého pak bude možno vodu doplnit. 

---

Ostravica-Textilia je znovu ozdobou města

Perla Ostravy, i tak je nazýván architektonický skvost a obchodní dům Ostravica-Textilia. Obyvatelé i návštěvníci města se dočkali jeho rekonstrukce. Po dlouhých letech, kdy byl v katastrofálním stavu, bude opět sloužit lidem.

Kdysi slavný módní dům Ostravica-Textilia je opraven a nyní nese nový název - Boutique Business Inkubátor Ostrava a vše nasvědčuje tomu, že by se mu mohla zašlá sláva vrátit. Rekonstrukce je velmi zdařilá, když zajímavým způsobem kombinuje původní historickou budovu s moderní střešní prosklenou nástavbou. Obnoveny byli i zásadní prvky interiéru, zejména ikonické schodiště. 

Martin Náhlovský, architekt: "Co je původní, opravdu původní je otázka, ale já si myslím, že takových 50 - 60 procent jsme toho zachovali."

Na ploše 6000 metrů čtverečních Ostravica nabízí flexibilní i sdílené kanceláře, zasedací místnosti, ale i kavárnu, jídelní koncepty, klub se špičkovým ozvučením a prostory pro pořádání kulturních a jiných akcí.

Daniel Zeman, vedoucí projektu BBiO: "Ten dům budou splácet mladí, takže je určen především generaci dvacátníků, třicátníků, kteří působí v kreativních oborech, ať už jako projektanti, kreativci, tvůrci obsahu."

 V části přiléhající k náměstí Dr. E. Beneše bude kavárna s venkovním posezením a i náměstí samotné se bude brzy zkrášlovat na základě výsledků soutěže. Vítězný návrh se nyní projektuje. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "To, že se podařilo budovu zrekonstruovat do podoby, jak ji dneska vidíme, je obrovský úspěch." 

Ostravica už má i prvního nájemníka - studio, kde si lze zacvičit na speciálních strojích, které kombinují balanční cvičení s virtuální realitou. 

---

O titul Obec roku soutěží v MSK 18 vesnic

Velkou konkurenci měly letos vesnice, které se přihlásily do soutěže Obec roku. Zatímco loni jich v krajském kole soutěžilo jen 6, letos jich bylo 18. Například v Palkovicích do boje o vítězství nasadili i místního vodníka a nakonec tato obec zvítězila a postoupila do národního finále.

Krajská komise  objížděla všechny soutěžící obce a sestavovala žebříček, ze kterého vzešel postupující do celostátního finále.

Andrea Lorková (STAN), předsedkyně komise, starostka Závady: “Jedenáctičlenná komise objíždí jednotlivé obce a hodnotíme, dá se říct, v takovém časovém intervalu dvou hodin zjišťujeme, jak ta obec funguje, jaké tam jsou spolky nebo spolkový život a další aspekty, které máme předepsané, co se týče zeleně, stavby architektonické, kulturní památky a další věci. Takže věříme, že ocenění Zlatou stuhu získá ta nejlepší obec.”

Například v pondělí komise navštívila Ostravici, Žabeň nebo Palkovice. Právě tam u té příležitosti uspořádali dětský den a představili své spolky. Do akce šli hasiči, vinaři, rybáři, sportovci nebo i vodník.

Členem komise je i starosta Hrádku, který se loni ve finále umístil druhý.

Robert Borski (STAN), člen komise, starosta Hrádku: “Snažili jsme se ukázat náš život, jak to u nás žije. Čím víc lidí, tím lepší pro nás. A komisi jsme se zalíbili natolik, že nás poslala do celostátního kola. Ale byla tam menší konkurence, než teď. Bylo šest obcí za Moravskoslezský kraj, kdežto teď je jich 18. Takže mnohem větší konkurence. No a já budu příští rok předsedou té komise, tak se teď učím, jak se to dělá a mimo jiné se velmi inspiruji všemi obcemi, které jsem navštívil a mám vždycky pláč na krajíčku.”

Ve středu večer bylo rozhodnuto, že vítězem krajského kola se staly Palkovice. 

---

Pacienti RÚ Hrabyně společně přeplavali kanál La Manche

Rehabilitační ústav Hrabyně patřil jubilejnímu X. ročníku štafetového plaveckého závodu La Manche. Zúčastnit se ho mohl každý bývalý i současný klient, který přeplave alespoň jeden bazén.

Bývalí i současní pacienti Rehabilitačního ústavu Hrabyně společně přeplavali kanál La Manche. Do štafetového závodu na 33, 6 km, což je vzdálenost Anglie-Francie, se zapojilo 55 plavců.

Tereza Kovářová, fyzioterapeutka RÚ Hrabyně: “Jsou tu někteří, kteří uplavali 2 km sami, ale pro nás je větší rekord, když člověk, který se skoro nehýbe zvládne uplavat bazén tam a zpátky, klidně s dopomocí terapeuta, aby se mohl účastnit a předat tu pomyslnou štafetu.”

anketa: účastníci závodu: “Měl jsem půl hodinky na to plavání. Spíš takový zrelaxování, uklidnění, prostě uvolnění.”

“Dvojnásobně jsem uplaval. Tenkrát to bylo 200 m. loni to bylo 100 m, myslím si, že bych dal víc, ale musí dostat příležitost i jiní.”

Plavecká výzva má pokaždé jiné téma a tomu odpovídá i výzdoba. Letošním tématem byla láska. V minulosti to byl třeba Pohádkový svět nebo Divoký západ.

Tereza Kovářová, fyzioterapeutka RÚ Hrabyně: “Vždycky k tématu se snažíme jim to trošku zpříjemnit kulturním programem.”

Kanál La Manche plavci překonali za zhruba 16 hodin. Startovalo se jako vždy o půlnoci.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-08-06-2024-14-00