Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Rekonstrukci zfušované dálnice D1 platí stavební firmy
  • Za smrt dětí při požáru poslal soud matku na 5 let do vězení
  • ADRA v Havířově děkuje dárcům a prosí o další pomoc
  • Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny
  • V Ostravě-Jihu pokračují v kontrolách bytů
  • V Opavě chybí hřiště pro baseball

Rekonstrukci zfušované dálnice D1 platí stavební firmy

V pondělí začala rekonstrukce zvlněné dálnice D1 na okraji Ostravy. Jde o první z úseků, o kterém soud rozhodl, že ho musí stavební firma opravit na své náklady. Provoz na dálnici byl sveden do jednoho jízdního pruhu, což se obešlo bez větších komplikací.

Problémy se na dálnici D1 objevily téměř okamžitě po jejím dokončení. Na mnoha místech se začala vlnit a tak tak ji muselo ŘSD hned začít opravovat. Zároveň se obrátilo na soud. Než ale soud rozhodl o oprávněnosti reklamace, trvalo 10 let. Nyní jsme se konečně dočkali i začátku rekonstrukce prvního ze tří zvlněných úseků. 

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Budeme odstraňovat vozovky, to znamená bude se vyrovnávat, budou se pokládat nové povrchy. Dále budeme opravovat kompletně celou odpočívku, všechny povrchy půjdou pryč. Tam jdeme až dolů, všechen špatný materiál, který tam byl, se vybere a postaví se v podstatě nová odpočívka, nová část, kde stojí kamiony a kde je parkoviště."

Opravuje se úsek v délce 4,5 kilometru. Práce se budou týkat také mostních závěrů, které ovlivnily pohyby ve stavebních materiálech.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Sevřely se, tím pádem se musí přenastavit. Bude se to vybírat, kompletně celý kus mostního závěru, nastaví se, jak má být, a udělají se kolem toho kompletní vozovky." 

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Tohle je akce v rámci reklamačního řízení, to znamená, že ze státních prostředků nestojí tahle definitivní oprava 4,5 km ani korunu."

Ve zbývajících dvou případech zatím běží soudní spory. Celkem stát reklamuje 18 km dálnice. Vady vznikly podle ŘSD použitím nevhodného materiálu na náspy pod dálnicí. Tato oprava potrvá do srpna a v tomto období bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. 

---

Za smrt dětí při požáru poslal soud matku na 5 let do vězení

Na 5 let poslal havířovský okresní soud do vězení 42letou ženu, která zavinila smrt svých dvou malých synů a přeživší starší dcera se z toho dodnes nevzpamatovala. Tragický požár vypukl v květnu roku 2020 v Havířově-Šumbarku.

Obžalovaná svou vinu nejdříve neuznávala, přímo před soudem se však doznala a souhlasila s trestem v polovině sazby. Soud připomněl okolnosti, za jakých k požáru došlo. Matka často nechávala své děti doma samotné. Chlapci ve věku 3 a 4 roků si hráli se zapalovačem v pokoji, kde byla navíc zaparkovaná i motorka. Možná i proto se požár velmi rychle rozhořel a zachvátil celý byt. Osmiletá dcera se snažila volat o pomoc z balkonu a po chvíli ji zachránili lidé, kteří vyrazili dveře. Dvěma chlapců však pomoci nestačili a ti se udusili jedovatými zplodinami.

Zachránce pan Karel: "Vykopl jsem dveře, protože tam malá holka křičela. Tu jsme vytáhli ven, ale dál se nedalo, tak jsme tam lili vodu, snažili se hasit a pak přijeli hasiči."

Státní zástupce žádal potrestání podle nejpřísnějšího odstavce pro obecné ohrožení, protože o život šlo také dalším nájemníkům v domě. Hasičům se na poslední chvíli podařilo zabránit prohoření dřevěného stropu do dalšího bytu.

Tomáš Polách, státní zástupce: “Navrhuji, aby obžalované byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v polovině zákonné sazby stanovené pro přečin obecného ohrožení.”

Soud návrhu žalobce vyhověl.

Lubomíra Bínová, soudkyně: “Odsuzuje se k trestu odnětí svobody v trvání 5 let nepodmíněně a zařazuje se do věznice s ostrahou.”

Rozsudek ještě není pravomocný a dá se předpokládat, že se ještě povede jednání nejen o trestu, ale i o odškodnění pro přeživší sestru zemřelých bratrů. Opatrovnice žádá, aby matka byla povinna pozůstalé dceři uhradit milion korun za každého z bratrů. 

---

ADRA v Havířově děkuje dárcům a prosí o další pomoc

Až sto lidí denně přichází do skladu pomoci, který zřídila ADRA v Havířově. Běženci nejvíce potřebují potraviny, drogerii a domácí potřeby. Humanitární organizace spoléhá čistě na dárce, které prosí o další solidárnost.

V Havířově už žije zhruba 800 lidí, kteří utekli před válkou a stále jsou odkázáni na pomoc druhých. ADRA před třemi týdny otevřela sklad humanitární pomoci na Hlavní třídě, kam denně chodí až sto běženců. Z regálů si mohou vzít, co potřebují.

Ráno při otevření jsou všechny regály plné. Do hodiny ale zejí téměř prázdnotou. ADRA opravdu potřebuje, aby lidé byli co nejvíce solidární.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníků a charitativních obchodů: "Vlna byla obrovská, teď už ale upadá. Děláme stále výzvy a byli bychom rádi, kdyby jak soukromí dárci, tak podniky, magistráty dále sbírali a dále nám pomáhali s potravinami a s drogerií, protože ty požadavky jsou stále.”

anketa: “Jak nám tady pomáhají? Všechno je tady moc dobré. Je tady nabídka jídla, oděvů, všechno co potřebujeme pro domácnost a i toaletní papír a hygiena. Všem lidem moc děkujeme.”

Dobrovolníci ADRY si váží také toho, že se prozatím nesetkávají s negativními reakcemi. 

Hana Čadová, vedoucí DC ADRA Havířov: "Oni utíkají před válkou. To je něco, co jsme si nedokázali nikdy představit, co mají za sebou. Vůbec nechápu tady to, ale ani to moc neslyším a těch hlasů je málo. Já slyším tady ty lidi, kteří pomáhat chtějí, kteří se ptají, co potřebujete, co potřebují ti lidé."

Organizace už začala pořádat také konverzační odpoledne.

---

Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny

Hlavním úklidovým dnem jarní kampaně Ukliďme Česko byla letos první dubnová sobota. Likvidovat černé skládky vyrazili také dobrovolníci v Novém Jičíně. Sbírali odpadky kolem toku Jičínky.

Jarní kampaň Ukliďme Nový Jičín letos provázela sněhová nadílka, ani to ale dobrovolníky neodradilo a v dostatečném počtu vyrazili na očistu kolem řeky Jičínky. Na zhruba tříkilometrovém úseku směrem do místní části Žilina naplnili odpadky desítky pytlů.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo toho docela hodně, ale pravda je, že kolem řeky toho bývá hodně vždycky, protože někdy to ani nemusí být odpad z Nového Jičína, ta voda ho přinese. Jako obvykle toho bylo hodně pod mosty, kde občas bývají bezdomovci. Bohužel našli jsme i několik injekčních stříkaček a na ty jsme museli zavolat městskou policii.”

Do úklidu se zapojily rodiny s dětmi, skauti nebo klienti chráněného bydlení Archa a také někteří ukrajinští občané, kteří v Novém Jičíně našli azyl.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Paní Oksana se synem a druhá paní Oksany přišli tady do Žiliny pomoct nám s úklidem pod přístřeškem, protože zakončení dnešního úklidu bude tady v Žilině.”

paní Oksana: “Jsme moc rádi, že můžeme pomoci a udělat dobrou věc. Čeští lidé nám i Ukrajině moc pomáhají.”

Odměnou pro všechny dobrovolníky byla na konci úklidové trasy teplá polévka a čaj.

---

V Ostravě-Jihu pokračují v kontrolách bytů

Radnice Ostravy-Jihu pokračuje v kontorlách obecních bytů. Těch má ve správě více než 5 tisíc. Lidé si totiž stále stěžují na rušení nočního klidu a nepořádek ve společných prostorách. Pokud viník nezjedná nápravu, musí se z bytu odstěhovat.

Kontroly obecních bytů v Ostravě-Jihu nekončí. Tentokrát si radnice vzala na mušku byty v Domě s pečovatelskou službou na ulici Horymírova. Během dvou dnů zkontrolovala všech 150 bytů.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tyto byty obývají naši senioři a jelikož jsme si byli vědomi toho, že v dopoledních hodinách často navštěvují lékaře popřípadě si zajdou pro nákup, tak jsme jim oznámení o plánované kontrole zaslali měsíc dopředu. Opětovně jsme kontrolovali technický stav bytů a zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem.”

Kontrolu těchto bytů měla radnice v plánu už na loni na podzim. Vzhledem k pandemii koronaviru to ale nebylo možné.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Výsledky z těchto kontrol nás velice mile překvapily a potěšily, protože všichni nájemníci měli čisto, měli krásně uklizeno a vůbec na nic jsme nepřišli.”

Anketa: nájemníci DPS Horymírova: “Já tady bydlím přes duševní zdraví, to je stacionář Mens Sana a pomáhají nám většinou asistenti, kteří pracují v Mens Saně v sociálních službách a chodí po klientech, když nezvládají různé věci díky nemoci, tak se postarají. Jinak pečovatelskou službu zatím nevyužívám tady. Bydlí se mi tady dobře. Žádné problémy, postarají se o nás. Je tady takové klidné soužití.”

“Bydlí se mi tady dobře. Bydlím tady už 28 roků, to znamená od začátku otevření toho areálu. Bydlí se mi tady pěkně, mám bezbariérový byt, takže krásný. Uklízím si sám zatím, zatím nepotřebuju pečovatelky, zatím jsem soběstačný. I si vařím, takže v pohodě.”

Obvod provádí kontroly bytů už od roku 2017.

Petr Bidzinski, odbor vztahů s veřejností, MOb Ostrava-Jih: “Celkem bylo provedeno více než 800 kontrol bytových jednotek a vzhledem k porušení smlouvy se muselo vystěhovat 60 nájemců.”

Kontroly dalších bytů v obvodu na sebe nenechají dlouho čekat.

---

V Opavě chybí hřiště pro baseball

Opavský SK HIT, který sdružuje hráče softballu a baseballu usiluje o lepší podmínky pro svůj sport: kvalitnější zázemí i větší hřiště, které by odpovídalo pravidlům. Požadavky jsou sepsány v petici, která má stovky podporovatelů. Město teď hledá lokalitu, kde by mohlo být nové sportoviště umístěno.

Softbalový a baseballový klub byl v Opavě založený v r. 1994. Nyní má přes 60 členů, kteří své útočiště našli v areálu Hliník. Ale čas jakoby se tady zastavil: zázemí tvoří unimobuňky, povrch travnaté plochy by zasloužil srovnat. 

Hřiště už také svými rozměry nevyhovuje týmu dorostenců, které jejich věk posunul od softballu k baseballu. Ten se hraje na hřišti větších rozměrů.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Naše děti dorůstají do dorosteneckých let. Potřebovali bychom baseballové hřiště, které bude mít předepsané rozměry.“

Jestliže softballová výseč má tady 80 metrů, baseballové hřiště potřebuje ještě minimálně dalších 50 metrů navíc. A rozrůstat se není kam: brání tomu okolní stavby i plánovaný vnitřní obchvat Opavy.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Vím, že ty prostory jsou nedostatečné. Tak se snažíme najít cestu, hlavně přes dotace, abychom dokázali na jiných místech vybudovat nové sportoviště.“

Snahu SK HIT o lepší podmínky pro sportování podporují také stovky podpisů na petici, kterou klub inicioval. Jednou ze zvažovaných lokalit, kde by mohla nová hřiště pro tyto pálkovací sporty vzniknout, je oblast u Stříbrného jezera.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
09. dubna 2022, 14:00

Rekonstrukci zfušované dálnice D1 platí stavební firmy

V pondělí začala rekonstrukce zvlněné dálnice D1 na okraji Ostravy. Jde o první z úseků, o kterém soud rozhodl, že ho musí stavební firma opravit na své náklady. Provoz na dálnici byl sveden do jednoho jízdního pruhu, což se obešlo bez větších komplikací.

Problémy se na dálnici D1 objevily téměř okamžitě po jejím dokončení. Na mnoha místech se začala vlnit a tak tak ji muselo ŘSD hned začít opravovat. Zároveň se obrátilo na soud. Než ale soud rozhodl o oprávněnosti reklamace, trvalo 10 let. Nyní jsme se konečně dočkali i začátku rekonstrukce prvního ze tří zvlněných úseků. 

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Budeme odstraňovat vozovky, to znamená bude se vyrovnávat, budou se pokládat nové povrchy. Dále budeme opravovat kompletně celou odpočívku, všechny povrchy půjdou pryč. Tam jdeme až dolů, všechen špatný materiál, který tam byl, se vybere a postaví se v podstatě nová odpočívka, nová část, kde stojí kamiony a kde je parkoviště."

Opravuje se úsek v délce 4,5 kilometru. Práce se budou týkat také mostních závěrů, které ovlivnily pohyby ve stavebních materiálech.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Sevřely se, tím pádem se musí přenastavit. Bude se to vybírat, kompletně celý kus mostního závěru, nastaví se, jak má být, a udělají se kolem toho kompletní vozovky." 

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Tohle je akce v rámci reklamačního řízení, to znamená, že ze státních prostředků nestojí tahle definitivní oprava 4,5 km ani korunu."

Ve zbývajících dvou případech zatím běží soudní spory. Celkem stát reklamuje 18 km dálnice. Vady vznikly podle ŘSD použitím nevhodného materiálu na náspy pod dálnicí. Tato oprava potrvá do srpna a v tomto období bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. 

---

Za smrt dětí při požáru poslal soud matku na 5 let do vězení

Na 5 let poslal havířovský okresní soud do vězení 42letou ženu, která zavinila smrt svých dvou malých synů a přeživší starší dcera se z toho dodnes nevzpamatovala. Tragický požár vypukl v květnu roku 2020 v Havířově-Šumbarku.

Obžalovaná svou vinu nejdříve neuznávala, přímo před soudem se však doznala a souhlasila s trestem v polovině sazby. Soud připomněl okolnosti, za jakých k požáru došlo. Matka často nechávala své děti doma samotné. Chlapci ve věku 3 a 4 roků si hráli se zapalovačem v pokoji, kde byla navíc zaparkovaná i motorka. Možná i proto se požár velmi rychle rozhořel a zachvátil celý byt. Osmiletá dcera se snažila volat o pomoc z balkonu a po chvíli ji zachránili lidé, kteří vyrazili dveře. Dvěma chlapců však pomoci nestačili a ti se udusili jedovatými zplodinami.

Zachránce pan Karel: "Vykopl jsem dveře, protože tam malá holka křičela. Tu jsme vytáhli ven, ale dál se nedalo, tak jsme tam lili vodu, snažili se hasit a pak přijeli hasiči."

Státní zástupce žádal potrestání podle nejpřísnějšího odstavce pro obecné ohrožení, protože o život šlo také dalším nájemníkům v domě. Hasičům se na poslední chvíli podařilo zabránit prohoření dřevěného stropu do dalšího bytu.

Tomáš Polách, státní zástupce: “Navrhuji, aby obžalované byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v polovině zákonné sazby stanovené pro přečin obecného ohrožení.”

Soud návrhu žalobce vyhověl.

Lubomíra Bínová, soudkyně: “Odsuzuje se k trestu odnětí svobody v trvání 5 let nepodmíněně a zařazuje se do věznice s ostrahou.”

Rozsudek ještě není pravomocný a dá se předpokládat, že se ještě povede jednání nejen o trestu, ale i o odškodnění pro přeživší sestru zemřelých bratrů. Opatrovnice žádá, aby matka byla povinna pozůstalé dceři uhradit milion korun za každého z bratrů. 

---

ADRA v Havířově děkuje dárcům a prosí o další pomoc

Až sto lidí denně přichází do skladu pomoci, který zřídila ADRA v Havířově. Běženci nejvíce potřebují potraviny, drogerii a domácí potřeby. Humanitární organizace spoléhá čistě na dárce, které prosí o další solidárnost.

V Havířově už žije zhruba 800 lidí, kteří utekli před válkou a stále jsou odkázáni na pomoc druhých. ADRA před třemi týdny otevřela sklad humanitární pomoci na Hlavní třídě, kam denně chodí až sto běženců. Z regálů si mohou vzít, co potřebují.

Ráno při otevření jsou všechny regály plné. Do hodiny ale zejí téměř prázdnotou. ADRA opravdu potřebuje, aby lidé byli co nejvíce solidární.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníků a charitativních obchodů: "Vlna byla obrovská, teď už ale upadá. Děláme stále výzvy a byli bychom rádi, kdyby jak soukromí dárci, tak podniky, magistráty dále sbírali a dále nám pomáhali s potravinami a s drogerií, protože ty požadavky jsou stále.”

anketa: “Jak nám tady pomáhají? Všechno je tady moc dobré. Je tady nabídka jídla, oděvů, všechno co potřebujeme pro domácnost a i toaletní papír a hygiena. Všem lidem moc děkujeme.”

Dobrovolníci ADRY si váží také toho, že se prozatím nesetkávají s negativními reakcemi. 

Hana Čadová, vedoucí DC ADRA Havířov: "Oni utíkají před válkou. To je něco, co jsme si nedokázali nikdy představit, co mají za sebou. Vůbec nechápu tady to, ale ani to moc neslyším a těch hlasů je málo. Já slyším tady ty lidi, kteří pomáhat chtějí, kteří se ptají, co potřebujete, co potřebují ti lidé."

Organizace už začala pořádat také konverzační odpoledne.

---

Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny

Hlavním úklidovým dnem jarní kampaně Ukliďme Česko byla letos první dubnová sobota. Likvidovat černé skládky vyrazili také dobrovolníci v Novém Jičíně. Sbírali odpadky kolem toku Jičínky.

Jarní kampaň Ukliďme Nový Jičín letos provázela sněhová nadílka, ani to ale dobrovolníky neodradilo a v dostatečném počtu vyrazili na očistu kolem řeky Jičínky. Na zhruba tříkilometrovém úseku směrem do místní části Žilina naplnili odpadky desítky pytlů.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo toho docela hodně, ale pravda je, že kolem řeky toho bývá hodně vždycky, protože někdy to ani nemusí být odpad z Nového Jičína, ta voda ho přinese. Jako obvykle toho bylo hodně pod mosty, kde občas bývají bezdomovci. Bohužel našli jsme i několik injekčních stříkaček a na ty jsme museli zavolat městskou policii.”

Do úklidu se zapojily rodiny s dětmi, skauti nebo klienti chráněného bydlení Archa a také někteří ukrajinští občané, kteří v Novém Jičíně našli azyl.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Paní Oksana se synem a druhá paní Oksany přišli tady do Žiliny pomoct nám s úklidem pod přístřeškem, protože zakončení dnešního úklidu bude tady v Žilině.”

paní Oksana: “Jsme moc rádi, že můžeme pomoci a udělat dobrou věc. Čeští lidé nám i Ukrajině moc pomáhají.”

Odměnou pro všechny dobrovolníky byla na konci úklidové trasy teplá polévka a čaj.

---

V Ostravě-Jihu pokračují v kontrolách bytů

Radnice Ostravy-Jihu pokračuje v kontorlách obecních bytů. Těch má ve správě více než 5 tisíc. Lidé si totiž stále stěžují na rušení nočního klidu a nepořádek ve společných prostorách. Pokud viník nezjedná nápravu, musí se z bytu odstěhovat.

Kontroly obecních bytů v Ostravě-Jihu nekončí. Tentokrát si radnice vzala na mušku byty v Domě s pečovatelskou službou na ulici Horymírova. Během dvou dnů zkontrolovala všech 150 bytů.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tyto byty obývají naši senioři a jelikož jsme si byli vědomi toho, že v dopoledních hodinách často navštěvují lékaře popřípadě si zajdou pro nákup, tak jsme jim oznámení o plánované kontrole zaslali měsíc dopředu. Opětovně jsme kontrolovali technický stav bytů a zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem.”

Kontrolu těchto bytů měla radnice v plánu už na loni na podzim. Vzhledem k pandemii koronaviru to ale nebylo možné.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Výsledky z těchto kontrol nás velice mile překvapily a potěšily, protože všichni nájemníci měli čisto, měli krásně uklizeno a vůbec na nic jsme nepřišli.”

Anketa: nájemníci DPS Horymírova: “Já tady bydlím přes duševní zdraví, to je stacionář Mens Sana a pomáhají nám většinou asistenti, kteří pracují v Mens Saně v sociálních službách a chodí po klientech, když nezvládají různé věci díky nemoci, tak se postarají. Jinak pečovatelskou službu zatím nevyužívám tady. Bydlí se mi tady dobře. Žádné problémy, postarají se o nás. Je tady takové klidné soužití.”

“Bydlí se mi tady dobře. Bydlím tady už 28 roků, to znamená od začátku otevření toho areálu. Bydlí se mi tady pěkně, mám bezbariérový byt, takže krásný. Uklízím si sám zatím, zatím nepotřebuju pečovatelky, zatím jsem soběstačný. I si vařím, takže v pohodě.”

Obvod provádí kontroly bytů už od roku 2017.

Petr Bidzinski, odbor vztahů s veřejností, MOb Ostrava-Jih: “Celkem bylo provedeno více než 800 kontrol bytových jednotek a vzhledem k porušení smlouvy se muselo vystěhovat 60 nájemců.”

Kontroly dalších bytů v obvodu na sebe nenechají dlouho čekat.

---

V Opavě chybí hřiště pro baseball

Opavský SK HIT, který sdružuje hráče softballu a baseballu usiluje o lepší podmínky pro svůj sport: kvalitnější zázemí i větší hřiště, které by odpovídalo pravidlům. Požadavky jsou sepsány v petici, která má stovky podporovatelů. Město teď hledá lokalitu, kde by mohlo být nové sportoviště umístěno.

Softbalový a baseballový klub byl v Opavě založený v r. 1994. Nyní má přes 60 členů, kteří své útočiště našli v areálu Hliník. Ale čas jakoby se tady zastavil: zázemí tvoří unimobuňky, povrch travnaté plochy by zasloužil srovnat. 

Hřiště už také svými rozměry nevyhovuje týmu dorostenců, které jejich věk posunul od softballu k baseballu. Ten se hraje na hřišti větších rozměrů.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Naše děti dorůstají do dorosteneckých let. Potřebovali bychom baseballové hřiště, které bude mít předepsané rozměry.“

Jestliže softballová výseč má tady 80 metrů, baseballové hřiště potřebuje ještě minimálně dalších 50 metrů navíc. A rozrůstat se není kam: brání tomu okolní stavby i plánovaný vnitřní obchvat Opavy.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Vím, že ty prostory jsou nedostatečné. Tak se snažíme najít cestu, hlavně přes dotace, abychom dokázali na jiných místech vybudovat nové sportoviště.“

Snahu SK HIT o lepší podmínky pro sportování podporují také stovky podpisů na petici, kterou klub inicioval. Jednou ze zvažovaných lokalit, kde by mohla nová hřiště pro tyto pálkovací sporty vzniknout, je oblast u Stříbrného jezera.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-09-04-2022-14-00