Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Během těch lekcí děti vyzkouší všechny možné hudební nástroje, naučí se je pojmenovat, používat a zažijí něco nového. To přináší uvolnění od stresu, napětí, rytmizaci, kterou pak budou potřebovat pro budoucí psaní a čtení, protože naše řeč je vlastně rytmus, tak to je pro ně důležité. A hlavně mají takový pocit pospolitosti, protože všichni rytmizují stejnou písničku, naslouchají si navzájem a v tom je to jedinečné.”
Ovšem tato hodina muzikoterapie byla navíc ještě hodně speciální. Konala se ve Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, byla součástí projektu Bubnovačka Centra Locika, který upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině.
Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Celé toto spěje k tomu, abychom dětem dali jednak návod na to, co mají dělat, v případě, že se setkají s násilím na sobě nebo na druhých.”
A právě hlučná Bubnovačka vyjadřuje podstatu dané myšlenky - a to, že ticho děti před násilím neochrání. Že se vždy mají někomu svěřit a říct, že se jim to nelíbí, hlasitě.
děti MŠ Čeladenská Beruška:
“Říct stop, ne, nedělej mi to.”
“Dost, nedělej mi to.”
Bubnování na podporu dětí, které čelí násilí, se 19. listopadu rozeznělo po celé České republice. Bubnovačka se konala i pod záštitou prezidenta Petra Pavla.