V areálu na Stovkách je ze škváry hřiště 3. generace
Škváru v areálu na Stovkách nahradilo hřiště třetí generace. Mladí fotbalisté tak budou moci nepřetržitě trénovat. V létě i v zimě. Rekonstrukce si vyžádala asi dvacet milionů korun.
Škváru v areálu na Stovkách nahradilo hřiště třetí generace. Mladí fotbalisté tak budou moci nepřetržitě trénovat. V létě i v zimě. Rekonstrukce si vyžádala asi dvacet milionů korun.
Více než 300 parkovacích míst chce radnice vytvořit v letošním roce. Nová stání vzniknou například v ulici Karvinská, Lípová, nebo Junácká.
Ani loňské povodně nezabránily turistům v návštěvě Moravskoslezského kraje. Statistiky Českého statistického úřadu potvrzují, že v roce 2024 se v regionu ubytovalo 1 047 176 turistů, což znamená jen minimální pokles oproti předchozímu roku.
Hrozivě vypadající nehoda zkomplikovala v pátek ráno provoz na dálnici D48 u Dobré ve směru na Frýdek-Místek. Řidička Fordu zřejmě při přejíždění z pruhu do pruhu neviděla vedle jedoucí dodávku Fiat a srazila se s ní. Po nehodě ji museli z osobního auta vyprostit a skončila v nemocnici. V dodávce byli dva lidé.
Nedostatek míst v mateřské škole, zejména i pro dvouleté děti, vyřeší ve Studénce provoz dětské skupiny. Její zřízení z velké části pokryje státní dotace, jejíž přijetí teď schválilo zastupitelstvo.
Od února jezdí v Novém Jičíně růžová kola Rekola namísto dosavadních modrých kol Nextbike. Město vybralo nového provozovatele služby sdílených kol, zaujala především lepší cena.
Až osmileté vězení hrozilo jednatřicetiletému muži, který v době povodní ukradl z domu v centru Bohumína tři jízdní kola. Soud v Karviné mu nakonec uložil jen podmínku. Muž se totiž přiznal a kola vrátil.
Žáci devátých tříd mají před sebou důležité rozhodnutí – do 20. února musí podat přihlášky na střední školy. Letos mají na výběr širší paletu oborů, včetně několika novinek v Novém Jičíně, Ostravě a Karviné. Moravskoslezský kraj navíc pokračuje v podpoře žáků prostřednictvím krajských stipendií, která mohou studentům během studia přinést až 45 tisíc korun.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Opavě-Vávrovicích bohužel tragicky přišla o svého velitele. O život přišel v zaměstnání při kácení stromů u řeky Opavy.
Letošní zima opět prověřuje odolnost provozovatelů sjezdovek v Beskydech. Lyžuje se pouze tam, kde mají umělé zasněžování.
Setkávání, společenské hry i výlety. To je jen malý výčet různých aktivit, které mohou senioři ve Frýdku-Místku zažít v klubech seniorů. Na území města jich působí 11 a stále přibírají nové členy. Ve většině je dokonce převaha žen, které mezi sebou rády uvítají další muže.
Olympiáda dětí a mládeže přivezla do Frýdku-Místku výstavu plnou unikátních předmětů a trofejí našich sportovců. K vidění je na frýdeckém zámku a má výstižný název Sportovní poklady. Navštívit ji můžete ještě do poloviny února.
Frýdek-Místek předal výtěžek z další veřejné sbírky Daruj F-M. Lidé v ní podpořili děti z Azylového domu Sára. Vybraná částka přesáhla 20 tisíc korun, ale peníze přispějí na nové herní prvky, které chtějí instalovat na hřiště v areálu.
Týdenní lyžařský kurz absolvovali páťáci ze ZŠ Palkovice. Využívali sjezdovku v beskydském areálu Mezivodí, kde byli také ubytováni.
Prvním společným setkáním zahájili senioři z Palkovic a Myslíku nový semestr Univerzity III. věku. Hlavním tématem jsou české dějiny.
Obec Čeladná pro rok 2025 zvýšila poplatek za odpady o 80 korun na 780 korun na osobu a rok. Novou sazbu schválilo zastupitelstvo. Důvodem úpravy je růst nákladů spojených s likvidací odpadu.
Obec Čeladná letos zvýšila poplatek za odpady o 80 korun, tedy na 780 korun na osobu a rok. K tomuto kroku zastupitelé přistoupili po třech letech.