Turistické informační centrum je nezbytnou součástí každého města a v Českém Těšíně funguje na strategickém místě, hned u hranic s Polskem v budově s dlouholetou historií.
Vít Slováček, místostarosta České Těšína: "Historie je velmi zajímavá, protože ta nedává před vstupem do EU, po vstupu do EU tuto budovu získal do užívání od celní správy Euroregion Těšínské Slezsko, takže jsme byli velmi rádi, že sídlo Euroregionu byl v Českém Těšíně a tady se využily první evropské peníze na první rekonstrukci zateplení budovy."
Po čase přešla budova do majetku státu, díky spolupráci s MSK se podařilo získat budovu do majetku města, které ji zmodernizovalo.
Vít Slováček, místostarosta České Těšína: " V přízemí je přestěhovaný Odbor školství a kultury Českého Těšína, i takový odbor, který patří k hranici a spolupráci s česko-polské, vrátilo se tady po dvou letech informační centrum, takže každý návštěvník, který vstoupí do ČR, narazí na informační centrum, kde může dostat informace a v prvním patře zůstal zmiňovaný Euroregion Těšínské Slezsko."
V turistickém centru jsou k dostání různé příručky, mapy města, upomínkové předměty a další zajímavosti. Přímo v infocentru si lidé mohou domluvit komentované prohlídky městem.
Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Těšín je město historické, historická metropole Těšínska a je tady spousta míst k objevování.”
Při příležitosti znovuotevření informačního centra byla nainstalována i výstava grafického designéra Pavla Nogy.
Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Tato bude ještě měsíc, ale potom budeme pokračovat dál ve výstavní činnosti Chceme dávat příležitost regionálním výtvarníkům, fotografům a umělcům vůbec."