Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldu přibudou nové chodníky. Lidé už nebudou ohroženi projíždějícími auty

Rychvald |

V Rychvaldu na Karvinsku přibudou kvůli bezpečnosti v dopravě nové chodníky. První větší úsek se staví podél silnice III. třídy na ulici Michálkovická. Kromě toho radnice vyhověla majitelům garáží a nechala opravit tamní přístupovou cestu.

V Rychvaldu na Karvinsku je momentálně rušno, vedení města nechalo za prostředky z dotací vybudovat první z několika potřebných chodníků. Pokladnu města to nebude stát skoro nic.

"U těchto chodníků je obrovská výhoda, že náklady nám hradí dotace, na jedné části z 90 procent, na druhé z 95 procent. Tu nám vyřídila MAS Bohumín," řekl  Milan Starostka, starosta města Rychvald.

Práce u silnice III. třídy na ulici Michálkovické jsou rozděleny na tři etapy, momentálně probíhají dvě z nich. Ze všeho nejdřív se řeší dešťová kanalizace.

" Dešťová kanalizace předchází celé stavbě, je uložena nejníže, pak budou provedeny zásypy a pak podloží chodníku. Chodník je plánovaný ve všech třech etapách v úseku necelého jednoho kilometru?ů popsal probíhající práce vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald   Radek Běhal.   

Chodník bude široký 1,25 metru, jeho součástí bude podle norem i pás pro orientaci nevidomých a zrakově postižených lidí.

"Tyto dvě etapy budou ukončeny do konce září, ta první etapa, kterou teprve připravujeme, tak ta bude hotová začátkem listopadu," uzavřel Běhal.

Vedení města má v plánu vybudovat nový chodník mezi budovou základní školy a budovou STK a  také opravit chodník v katastrofálním stavu v úseku mezi Penny marketem a směrem na Heřmanice. Spokojeni jsou už majitelé garáží, vedení radnice jim vyhovělo s žádostí o novou pokládku komunikace  a opravy vjezdu k nim.

"Udělali jsme tu úpravu svépomocí, díky našim službám, položili jsme tady recykly, nebylo to drahé a myslím, že účel to splnilo. Odvodnění funguje, byli jsme tu i po bouřce a je to fajn," řekl starosta.

"Tu byla kdysi prašná cesta, tak to zůstávalo, když bylo teplo, hodně prachu, když pršelo, tak jste chodila v blátě, kaluže, výmoly," popsal situaci před samotnou úpravou jeden z majitelů garáží Jan Ježíšek a dodává: "Konečně se to povedlo, s novým vedením, kterému všichni garážníci děkujeme za to, že bylo vstřícné, opravdu udělali pořádek s tím."

Nahlásit chybu


K tématu

Zdravotní středisko v Rychvaldě projde další částí rekonstrukce

30. září 2025 10:00 | Rychvald | Libor Běčák

Moderní a příjemnější prostory nabídne Zdravotní středisko v Rychvaldě. Město tam právě zahajuje rekonstrukci.

V Rychvaldě si lidé na dvoudenních slavnostech připomněli 720 let existence města

13. října 2025 17:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvoudenními slavnostmi si město Rychvald připomnělo 720 let své existence. Lidé se bavili na náměstí, ale mimořádně si mohli prohlédnout i školy nebo památky.

V Rychvaldě oslavili 130 let místního sboru dobrovolných hasičů

20. června 2025 9:32 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

V letošním roce si rychvaldský Sbor dobrovolných hasičů připomíná významné jubileum – 130 let od svého založení. Slavnostní program, který se konal na místním hřišti a v hasičské zbrojnici, přilákal stovky návštěvníků.


Krajští kriminalisté vyšetřují první letošní pokus o vraždu, muž zaútočil na svého soka v baru

Dnes 13:23 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Krajští kriminalisté řeší první případ pokusu vraždy v letošním roce. K násilnému útoku došlo v baru v Karviné-Ráji, kde měl muž bodnout svého soka. Zraněný skončil v nemocnici, útočník je ve vazbě.

Finské domky v osadě Bedřiška padly k zemi nelegálně. Rozhodl o tom ostravský magistrát

Finské domky v ostravské osadě Bedřiška byly zbourány proti předpisům a na základě nedostatečných podkladů. Rozhodl o tom ostravský magistrát. 5 opuštěných domů nechala na konci loňského roku zdemolovat mariánskohorská radnice na základě povolení stavebního úřadu ve Vítkovicích. Rozhodnutí zatím není pravomocné, městský obvod se může odvolat.

Karvinské děti opět lyžují v Bukovci, v beskydských horách stráví vždy celý týden

Včera 15:07 | Karviná | Gabriela Stašová

V beskydském ski areálu v Bukovci opět probíhají lyžařské kurzy pro děti z Karviné. Opět se účastní nespočet mateřských i základních škol, které dbají na základní sportovní průpravu.

Lesní škola v Ostravě funguje už téměř čtvrtstoletí. Děti jsou z učení v přírodě nadšené

Lesní škola v Ostravě oslaví příští rok už čtvrtstoletí svého fungování. Za tu dobu prošlo výukovými programy desetitisíce dětí a z učení prožitkem přímo v přírodě jsou vždy nadšené. Lesní škola už má programy také například pro důchodce.

Občané Havířova zaplnili knihovnu při veřejném projednání revitalizace náměstí Republiky

Dnes 11:30 | Havířov | Michal Slonina

Havířovské náměstí Republiky čeká po více než dvaceti letech rozsáhlá revitalizace a na výsledné podobě veřejného prostoru mají možnost participovat taky občané. Své návrhy a nápady mohli teď v lednu diskutovat s hlavní architektkou města na veřejném projednání.

DOPRAVNÍ REVUE: Most u Polska je hotový, doprava plynulejší. Kraj chystá i autobusy na vodíkový a elektrický pohon

Dnes 14:50 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Řidičům se uleví na hranici s Polskem díky dokončené rekonstrukci mostu u Opavy. Moravskoslezský kraj zároveň chystá modernější a ekologičtější autobusovou dopravu – do regionu zamíří i vodíkové autobusy. A aktuálních dopravních tématech jsme v pořadu Dopravní revue mluvili s náměstkem hejtmana pro dopravu.

Do nemocnice to nestihli. Chlapeček se narodil doma za pomoci posádek ZZS

Včera 12:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Porod byl tak rychlý, že se cesta do nemocnice už nestihla. Záchranáři zasahovali u porodu přímo v domácnosti v Kunčičkách u Bašky. Maminka i malý Matěj jsou v pořádku, byli následně převezeni na porodnické oddělení.

Čeladná poštu chtěla, od ledna se stala partnerem

Včera 11:20 | Čeladná | Petra Dorazilová

Česká pošta před časem oznámila, že zruší 300 svých poboček. Byla mezi nimi i ta v Čeladné. Obec se ale rozhodla tyto služby zachovat a od ledna provozuje Poštu Partner.

Slezská Ostrava dokončila velkolepou přestavbu hasičské zbrojnice v Heřmanicích

Prostorné garáže, víceúčelový sál a komfortnější zázemí získal sbor dobrovolných hasičů z Heřmanic díky rekonstrukci a přístavbě místní zbrojnice. Velkolepá stavba za více než 50 milionů korun od ledna konečně slouží svému účelu.

V Kunčičkách a Kunčicích se opravuje a rozšiřuje kanalizace. Celkem jde o více než 11 km

20. ledna 2026 8:44 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Jedna z nevětších investic v moravskoslezské metropoli se v letošním roce týká vodohospodářské infrastruktury ve Slezské Ostravě. Konkrétně se jedná o rekonstrukci a dobudování kanalizace v Kunčicích a Kunčičkách, která vyjde na více než půl miliardy korun. Práce začaly loni na podzim.

V zimě buďme ohleduplní k přírodě i fauně v ní, a to v městských lesích i na horách

Dnes 13:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Zima udeřila a spousta lidí přemýšlí, jakým způsobem se v zimě chovat v přírodě ohleduplně. Odborníci radí, abychom v přírodě respektovali především ticho a klid a nehleděli pouze na sebe a své pohodlí.

Dům dětí a mládeže nabízí pestrou škálu letních táborů

Včera 15:29 | Orlová | Monika Ociepková

Přestože je teprve leden, Dům dětí a mládeže v Orlové už připravuje letní tábory.

32. Reprezentační ples obce Stonava

Včera 11:43 | Stonava | Jiří Brzóska

Sál stonavského Domu PZKO o uplynulém víkendu doslova praskal ve švech. Plesovou sezónu zde zahájil Reprezentační ples obce, který se každoročně těší velkému zájmu.

Školní ples nabídne tradici s novou energií

Včera 11:41 | Stonava | Jiří Brzóska

Stonavská veřejnost se mohla během uplynulého půlroku přesvědčit, že nové vedení spolku Rodiče a škola Stonava vneslo do jeho činnosti svěží energii a nové nápady.

Pěvecký sbor zpestřil stonavská novoroční setkání

Včera 11:40 | Stonava | Jiří Brzóska

Ačkoli od Vánoc uplynul už téměř měsíc, ve Stonavě stále doznívá vánoční atmosféra. Leden je obdobím koncertů koled a novoročních setkání. Přesvědčili jsme se o tom v místním evangelickém kostele i Domě s pečovatelskou službou ELIM.

„Dziękuję za muzykę” trzeba zobaczyć

Včera 11:38 | Stonava | Otýlie Tobolová

Pierwszą premierą, która odbyła się w grudniu, jeszcze przed oficjalnym otwarciem - po rekonstrukcji - budynku Teatru Cieszyńskiego, była sztuka Tomasza Mana „Dziękuję za muzykę“ wystawiona przez Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego.

V Rychvaldu přibudou nové chodníky. Lidé už nebudou ohroženi projíždějícími auty
Vydáno 1. srpna 2019 11:58, Rychvald, Monika Danková
V Rychvaldu na Karvinsku přibudou kvůli bezpečnosti v dopravě nové chodníky. První větší úsek se staví podél silnice III. třídy na ulici Michálkovická. Kromě toho radnice vyhověla majitelům garáží a nechala opravit tamní přístupovou cestu.

V Rychvaldu na Karvinsku je momentálně rušno, vedení města nechalo za prostředky z dotací vybudovat první z několika potřebných chodníků. Pokladnu města to nebude stát skoro nic.

"U těchto chodníků je obrovská výhoda, že náklady nám hradí dotace, na jedné části z 90 procent, na druhé z 95 procent. Tu nám vyřídila MAS Bohumín," řekl  Milan Starostka, starosta města Rychvald.

Práce u silnice III. třídy na ulici Michálkovické jsou rozděleny na tři etapy, momentálně probíhají dvě z nich. Ze všeho nejdřív se řeší dešťová kanalizace.

" Dešťová kanalizace předchází celé stavbě, je uložena nejníže, pak budou provedeny zásypy a pak podloží chodníku. Chodník je plánovaný ve všech třech etapách v úseku necelého jednoho kilometru?ů popsal probíhající práce vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald   Radek Běhal.   

Chodník bude široký 1,25 metru, jeho součástí bude podle norem i pás pro orientaci nevidomých a zrakově postižených lidí.

"Tyto dvě etapy budou ukončeny do konce září, ta první etapa, kterou teprve připravujeme, tak ta bude hotová začátkem listopadu," uzavřel Běhal.

Vedení města má v plánu vybudovat nový chodník mezi budovou základní školy a budovou STK a  také opravit chodník v katastrofálním stavu v úseku mezi Penny marketem a směrem na Heřmanice. Spokojeni jsou už majitelé garáží, vedení radnice jim vyhovělo s žádostí o novou pokládku komunikace  a opravy vjezdu k nim.

"Udělali jsme tu úpravu svépomocí, díky našim službám, položili jsme tady recykly, nebylo to drahé a myslím, že účel to splnilo. Odvodnění funguje, byli jsme tu i po bouřce a je to fajn," řekl starosta.

"Tu byla kdysi prašná cesta, tak to zůstávalo, když bylo teplo, hodně prachu, když pršelo, tak jste chodila v blátě, kaluže, výmoly," popsal situaci před samotnou úpravou jeden z majitelů garáží Jan Ježíšek a dodává: "Konečně se to povedlo, s novým vedením, kterému všichni garážníci děkujeme za to, že bylo vstřícné, opravdu udělali pořádek s tím."

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/rychvald/11000016860/v-rychvaldu-pribudou-nove-chodniky-lide-uz-nebudou-ohrozeni-projizdejicimi-auty