Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamery zachytily zloděje při krádeži notebooku

Celý MS kraj |

Karvinští policisté hledají zloděje, který si bez placení odnesl z prodejny elektra notebook v hodnotě 14 tisíc korun. Jeho podobu zachytily průmyslové kamery.

Vypadal jako běžný zákazník, ale jen do té doby, než vyhlédnutý notebook v hodnotě 14 tisíc korun neskončil v karvinské prodejně elektra místo u pokladny rovnou v jeho tašce bez placení. Naštěstí jeho podobu zaznamenaly kamery v prodejně, záznam se dostal ke karvinským policistům.

“Podle získaného popisu se mělo jednat o muže, ve věku mezi 30 až 45 let, vysoký asi 180 až 185 cm, sportovní postavy. Na sobě měl bílé tričko s krátkým rukávem, černé kraťasy s logem. Přes rameno zavěšenou malou pánskou tašku červené barvy s logem. Na nohou botasky s oranžovou podrážkou. Na hlavě kšiltovou čepici,” popsala zlodějem mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Policisté žádají diváky televize Polar o pomoc. Pokud muže na záběrech poznáváte, volejte linku 158.

Nahlásit chybu


K tématu

V restauraci prý usnul na záchodě, ve skutečnosti ale vykrádal automaty

24. března 2026 16:17 | Orlová | Anna Břenková

Případ jako z nepovedeného filmu řešili policisté v Orlové. Osmadvacetiletý muž tvrdil, že usnul na toaletě a po probuzení se musel z uzamčené restaurace probourat ven kladivem. Strážníci ale v jeho kapsách našli ukradené mince z automatů na šipky. Za pokus o krádež a způsobenou škodu teď muži hrozí až dva roky vězení.

29krát trestaný muž ukradl auto a vyrazil na další krádeže. Chytili ho za pár hodin

25. července 2025 9:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Suverénně přišel do kanceláře v Českém Těšíně, ukradl klíče od dvou aut a s jedním ujel. Pak se s ním 57letý recidivista vydal krást na další místa v kraji. Policisté ho dopadli do dvou hodin od nahlášení krádeže a zjistili, že toho má na svědomí mnohem víc. 29krát trestaný muž už je ve vazbě a opět mu hrozí až dva roky vězení.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

12. února 2026 9:58 | Ostrava-město | Anna Břenková

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.


Po přívalových deštích došlo v řece Odře k úhynu ryb, hasiči pomáhali s okysličováním vody

Včera 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

Včera 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

Včera 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Včera 14:30, vydáno 1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

1. července 2026 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

1. července 2026 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

1. července 2026 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

1. července 2026 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Majitel našel ležícího koně, který se nemohl zvednout. Na pomoc přijeli hasiči z Nového Jičína

Včera 15:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Nového Jičína zasahovali ve čtvrtek dopoledne u netradičního případu v Loučce. Ve stáji tam uvízl kůň, který se nedokázal vlastními silami postavit. Díky nasazení vyprošťovací techniky se hasičům podařilo zvíře bezpečně zvednout a zajistit, aby vyvázlo bez jakéhokoliv zranění.

Baška: vodohospodáři zjišťují, co souvisí s vyvěráním vody ze staré studny

Voda je jedním z nejcennějších přírodních zdrojů. Aby jí bylo dostatek i v obdobích sucha a zároveň dokázala chránit kraj při povodních, pečuje Povodí Odry o soustavu sedmi přehrad v Moravskoslezském kraji. Každá z nich má svou nezastupitelnou roli.

Hosté ve studiu: Andrej Harmečko, ředitel ostravské části festivalu

1. července 2026 16:18 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Komedie omylů je hlavní premiérou Shakespearovských slavnosti v Ostravě

Hosté ve studiu: Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje

1. července 2026 15:05 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Olympiáda dětí a mládeže: 40 medailí pro MS kraj a celkově 4. místo

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

1. července 2026 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Hosté ve studiu: Martin David, biskup Ostravsko-opavské diecéze

30. června 2026 14:39 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Ostravsko-opavská diecéze letos slaví 30 let od svého založení

Kamery zachytily zloděje při krádeži notebooku
Vydáno 19. června 2018 11:02, Celý MS kraj, Monika Danková
Karvinští policisté hledají zloděje, který si bez placení odnesl z prodejny elektra notebook v hodnotě 14 tisíc korun. Jeho podobu zachytily průmyslové kamery.

Vypadal jako běžný zákazník, ale jen do té doby, než vyhlédnutý notebook v hodnotě 14 tisíc korun neskončil v karvinské prodejně elektra místo u pokladny rovnou v jeho tašce bez placení. Naštěstí jeho podobu zaznamenaly kamery v prodejně, záznam se dostal ke karvinským policistům.

“Podle získaného popisu se mělo jednat o muže, ve věku mezi 30 až 45 let, vysoký asi 180 až 185 cm, sportovní postavy. Na sobě měl bílé tričko s krátkým rukávem, černé kraťasy s logem. Přes rameno zavěšenou malou pánskou tašku červené barvy s logem. Na nohou botasky s oranžovou podrážkou. Na hlavě kšiltovou čepici,” popsala zlodějem mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Policisté žádají diváky televize Polar o pomoc. Pokud muže na záběrech poznáváte, volejte linku 158.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000013371/kamery-zachytily-zlodeje-pri-kradezi-notebooku