Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ski areály v Jeseníkách chystají řadu novinek

Celý MS kraj |

Lyžařské areály v Jeseníkách už se připravují na zimní sezónu. Například ve Ski Aréně Karlov se lyžaři mohou těšit na dvě nové čtyřsedačkové lanovky a nové zázemí. Do vylepšení areálu tady před zimou investovali skoro 40 milionů korun.

Dvě nové čtyřsedačkové lanovky, nové zázemí, rozšířené sjezdovky a další novinky nabídnou v této zimní sezóně v Karlově pod Pradědem. Přípravy na zimu jsou tady v plném proudu.

“Lanové dráhy jsme postavili nové z důvodu zvýšení bezpečnosti. Soustředili jsme se i na zvýšení bezpečnosti na sjezdových tratích, takže sjezdové tratě se rozšířily a hodně jsme investovali i do zázemí pro klienty, Zřídili jsme nová sociální zařízení, odpočívárny, upravili jsme a rozšířili parkovací plochy,” říká Jaroslav Lukeš, Ski Aréna Karlov

Nová lanovka bude mít kapacitu 2 tisíce lidí a sedačky budou mít uzavíratelnou bublinu.Jedna lanovka se staví u Myšáku, druhá pak za penzionem Roháč. Další novinkou na tuto zimu bude spojení jednotlivých areálů v rámci Ski Arény. Nad sjezdovkami Myšák, Kazmarka a Expres tak vznikne propojovací dráha.

“Kde bude umístěn pojízdný pás a umožní návštěvníkům vlastně lepší přístup ke všem jednotlivým areálům tak, aby se mohli přesouvat tak, jak se jim bude líbit,” dodává Kateřina Hanáková, mluvčí Ski Arény Karlov

Nově tady chystají i odbavovací systém Skidata, který je nejrozšířenější v Evropě. Na zimu se připravuje i Ski areál Kopřivná, kde se letos zaměří hlavně na zábavu.

“Našim hlavním úkolem bude, aby se tady lidi měli dobře, aby se bavili. Jsou tady programy pro děti, plánujeme každou sobotu mít tady nějaký koncertík,” naznačuje Andrea Mlčochová, mluvčí Skiareálu Kopřivná

“Po loňské sezóně, kdy jsme postavili novou sedačkovou lanovku, sjezdovku, tak máme takový útlum trošičku. Akorát jsme dělali terénní úpravy ať areál vypadá k světu a co se týče zasněžování, ještě jsme posílili o dva další kanony,” uvádí Libor Petrů, vedoucí Ski areálu Kopřivná

V Kopřivné si pořídili i novou rolbu, eshop na prodej permanentek z pohodlí domova a rozšiřovat budou i lyžařskou školu.

Nahlásit chybu


K tématu

Sjezdovky v MS kraji se plní a představují i novinky

15. prosince 2025 16:00 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Se příchodem zimy a chladnějšího počasí se tradičně také rozjíždějí zimní sporty a lidé ve velkém vyrážejí na sjezdovky. Na některých místech v Moravskoslezském kraji začali sezónu už během listopadu.

Lidé chtěli na Silvestra na Praděd, doprava kolabovala na Hvězdě i v Karlově Studánce

31. prosince 2024 17:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

K velkým dopravním komplikacím docházelo na Silvestra v okolí Ovčárny, v sedle Hvězda i v Karlově Studánce. Množství vozidel mířících na Praděd způsobovalo přeplnění parkovišť a zhoršení průjezdnosti. Podobná situace se očekává i na Nový rok. Policie proto žádá řidiče o dodržování pravidel a maximální ohleduplnost.

Moravskoslezští záchranáři ošetřovali během víkendu desítku zraněných lyžařů

20. ledna 2025 8:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly od pátečního odpoledne do nedělního podvečera u řady zraněných návštěvníků hor. Ošetřily jich celou desítku, a to nejvíce v Jeseníkách a Beskydech. Ve dvou případech musel spolu s pozemními posádkami startovat k misi i vrtulník LZS.


Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

Včera 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Opava učí řidiče pracovat s novými parkovacími automaty a vyhnout se tak pokutám

20. prosince 2025 22:47 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhl seminář o parkování ve městě. To se změnilo se zavedením modrých parkovacích zón a nových parkovacích automatů.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

20. prosince 2025 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

20. prosince 2025 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Opavská ZŠ Edvarda Beneše má po povodních nové moderní tělocvičny

20. prosince 2025 21:05 | Opava | Yvona Fajtová

Základní škola Edvarda Beneše se pyšní moderními tělocvičnami. Ty prošly rozsáhlou rekonstrukcí po loňských povodních.


Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

20. prosince 2025 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

OKD uctilo památku třinácti obětí neštěstí na dole ČSM z roku 2018

20. prosince 2025 14:16 | Stonava | Jiří Cileček

Ve Stonavě se uskutečnil pietní akt na památku třinácti horníků, kteří zahynuli při výbuchu metanu na Dole ČSM v prosinci roku 2018. Zástupci společnosti OKD spolu s hosty uctili památku jedné z nejtragičtějších událostí v historii tuzemského hornictví.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

19. prosince 2025 14:15 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc

19. prosince 2025 10:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

Rekonstrukce budovy SŠE, po několika měsících už škola sčítá energetické úspory

18. prosince 2025 11:28 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více jak 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů, techniku dostali dobrovolní i profesionální hasiči

18. prosince 2025 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů. Hejtman Josef Bělica předal dobrovolným jednotkám novou moderní techniku za 10 milionů korun. Kraj tím chce zvýšit bezpečnost zásahů i připravenost na mimořádné události.

Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

18. prosince 2025 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

18. prosince 2025 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.

Ski areály v Jeseníkách chystají řadu novinek
Vydáno 25. října 2018 11:51, Celý MS kraj, Yvona Fajtová
Lyžařské areály v Jeseníkách už se připravují na zimní sezónu. Například ve Ski Aréně Karlov se lyžaři mohou těšit na dvě nové čtyřsedačkové lanovky a nové zázemí. Do vylepšení areálu tady před zimou investovali skoro 40 milionů korun.

Dvě nové čtyřsedačkové lanovky, nové zázemí, rozšířené sjezdovky a další novinky nabídnou v této zimní sezóně v Karlově pod Pradědem. Přípravy na zimu jsou tady v plném proudu.

“Lanové dráhy jsme postavili nové z důvodu zvýšení bezpečnosti. Soustředili jsme se i na zvýšení bezpečnosti na sjezdových tratích, takže sjezdové tratě se rozšířily a hodně jsme investovali i do zázemí pro klienty, Zřídili jsme nová sociální zařízení, odpočívárny, upravili jsme a rozšířili parkovací plochy,” říká Jaroslav Lukeš, Ski Aréna Karlov

Nová lanovka bude mít kapacitu 2 tisíce lidí a sedačky budou mít uzavíratelnou bublinu.Jedna lanovka se staví u Myšáku, druhá pak za penzionem Roháč. Další novinkou na tuto zimu bude spojení jednotlivých areálů v rámci Ski Arény. Nad sjezdovkami Myšák, Kazmarka a Expres tak vznikne propojovací dráha.

“Kde bude umístěn pojízdný pás a umožní návštěvníkům vlastně lepší přístup ke všem jednotlivým areálům tak, aby se mohli přesouvat tak, jak se jim bude líbit,” dodává Kateřina Hanáková, mluvčí Ski Arény Karlov

Nově tady chystají i odbavovací systém Skidata, který je nejrozšířenější v Evropě. Na zimu se připravuje i Ski areál Kopřivná, kde se letos zaměří hlavně na zábavu.

“Našim hlavním úkolem bude, aby se tady lidi měli dobře, aby se bavili. Jsou tady programy pro děti, plánujeme každou sobotu mít tady nějaký koncertík,” naznačuje Andrea Mlčochová, mluvčí Skiareálu Kopřivná

“Po loňské sezóně, kdy jsme postavili novou sedačkovou lanovku, sjezdovku, tak máme takový útlum trošičku. Akorát jsme dělali terénní úpravy ať areál vypadá k světu a co se týče zasněžování, ještě jsme posílili o dva další kanony,” uvádí Libor Petrů, vedoucí Ski areálu Kopřivná

V Kopřivné si pořídili i novou rolbu, eshop na prodej permanentek z pohodlí domova a rozšiřovat budou i lyžařskou školu.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000014440/ski-arealy-v-jesenikach-chystaji-radu-novinek