Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Lukáš Zavadil

Hosté ve studiu: Markéta Cichá, ekoložka

Včera 14:56 | Karviná | Lukáš Zavadil | Host dne

Jak správně adaptovat a připravit zahradu na suché období a jak zadržet vodu v zahradě, aby nám v ní vše prospívalo.

51letý muž masturboval na autobusové zastávce v Ostravě, policie hledá svědky

Včera 11:49 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Policisté hledají svědky nevhodného a zároveň protiprávního chování 51letého muže, který v pondělí 22. července okolo půl třetí odpoledne masturboval na veřejnosti. Incident se stal v Ostravě-Svinově, na ulici Opavská, na tamní autobusové zastávce MHD Svinovské mosty, horní zastávka.

Ve Vítkovicích se srazily dvě tramvaje, řidič měl mikrospánek, soupravy po nárazu vykolejily

V Ostravě-Vítkovicích se na tamní zastávce Dolní Vítkovice srazily dvě tramvaje. Podle informací Televize Polar pravděpodobně jedna z nich nedobrzdila. Při nehodě se nikdo nezranil.

VIDEO: Hasiči zachránili psa, který hlavou uvízl v kovové bráně

22. července 2024 13:50 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

Hasiči zveřejnili fotografie a video ze čtvrteční záchrany psa, který uvízl v kovové bráně v Ostravě-Vítkovicích. Událost se stala 18. července.

Dva lidé se zranili po střetu auta a motorky ve Fryčovicích

7. července 2024 20:34 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Dva lidé se zranili při nedělním střetu osobního auta s motocyklem ve Fryčovicích na Frýdecko-Místecku. Nehoda byla na linku 155 ohlášena šest minut po sedmnácté hodině. Spolu s posádkou rychlé zdravotnické pomoci na místo vzlétl vrtulník LZS Ostrava.

Dálnici z Ostravy na Olomouc u Bělotína blokovala hromadná nehoda

7. července 2024 11:55 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na dálnici D1 u Bělotína, kousek za hranicí Moravskoslezského kraje, se v neděli dopoledne stala hromadná dopravní nehoda. Kolize uzavřela provoz ve směru z MSK na Olomouc a dále Brno, komunikaci se ale podařilo rychle zprůjezdnit.

57letý motorkář nezvládl zatáčku a uklouzl na štěrku, zranil si končetiny a páteř

7. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Sedmapadesátiletý motocyklista havaroval v sobotu 6. července před půl osmou večer na silnici u Podvihova na Opavsku. Na místě zasahovaly složky IZS. Podle dosavadního vyšetřování muž nezvládl pravotočivou zatáčku a se svým strojem uklouzl na štěrku. Utrpěl zranění, se kterými musel být transportován do nemocnice.

Na návěsu kamionu ve Zbyslavicích začal hořet koks, škoda milion korun

5. července 2024 12:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V noci na pátek 5. července začal hořet koks na návěsu kamionu ve Zbyslavicích. Po telefonátu na tísňovou linku v jednu hodinu v noci na místo zamířily tři jednotky hasičů. Požár napáchal škodu za zhruba milion korun.

Ve Stonavě se zřítil větroň, kluzák při pádu narazil do drátů vysokého napětí

2. července 2024 18:10 | Stonava | Lukáš Zavadil

Ve Stonavě se v úterý v podvečerních hodinách zřítil větroň. Podle informací policie měl na své trase narazit do drátů vysokého napětí a poté spadnout do pole.

Opilý mladík a jeho kamarád seděli se zbraněmi nedaleko festivalu ve Frýdku-Místku, lidé je v obavě nahlásili policistům

2. července 2024 8:58 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Policisté ve Frýdku-Místku byli v sobotu večer informováni, že u řeky Ostravice nedaleko festivalu FM City Fest se pohybuje muž s dlouhou zbraní. Na místo okamžitě vyrazili společně se strážníky a zajistili 19letého mladíka. Ten seděl na trávě se svým známým a vedle sebe měl skutečně položenou dlouhou zbraň a igelitovou tašku.

Komerční sdělení více

FN Ostrava má mezi lékaři čtyři nové docenty

Akademický titul docent nově doplňuje jména čtyř lékařů FN Ostrava. Docenturu úspěšně zvládla doc. MUDr. Marcela Káňová, Ph.D., doc. MUDr. Martin Havel, Ph.D., doc. MUDr. et. MUDr. Jan Štembírek, Ph.D. a doc. MUDr. Lubomír Tulinský, Ph.D. Všichni jsou zároveň pedagogové na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.

Podcast FNO: Co oko nevidí

Která je nejdůležitější a nenahraditelná část oka? Kam se posunula oční chirurgie za posledních 20 let? Je nutné, aby měla oční klinika i lůžkové oddělení? O tom a mnohém dalším je podcast s přednostou Oční kliniky FNO a LF OU MUDr. Janem Němčanským, Ph.D., MBA.

Colours of Ostrava v nových barvách. Za rok přivezou The Chainsmokers

Nová vizuální identita od grafického studia Najbrt a první interpret 22. ročníku. Závěrečná tisková konference letošních Colours of Ostrava přináší vedle zhodnocení dosavadního ročníku i novinky pro příští rok, včetně prvního interpreta, elektronického dua The Chainsmokers. Během uplynulých tří dnů areál přivítal 867 návštěvníků s průkazem osob se zdravotním postižením, na pokladnách bylo rozdáno bezmála tři tisíce dětských pásek a očekává se kolem tisíce seniorů, kteří mají na závěrečný den festivalu volný vstup.


Dakarská zóna na Colours of Ostrava? Ano, včetně premiéry nového závodního speciálu!

Návštěvníci multižánrového festivalu Colours of Ostrava každým rokem naleznou v areálu různé zajímavé prezentace a překvapení. Letos se mohou dostat do Dakarské zóny, kterou připravila Ostra Group, partner VIP zóny festivalu a hlavní partner závodního týmu Fesh Fesh, který svoji techniku do zóny zapůjčí. Dakarskou zónu návštěvníci naleznou mezi pavilonem U6 a Gongem.

Karvinská hornická nemocnice ulevuje pacientům s vážnými pohybovými potížemi botoxem

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pomáhá pacientům, kterým komplikuje život vážné onemocnění nebo úraz, botulotoxinovými injekcemi. Látka, kterou lidé běžně znají z estetické medicíny, v KHN slouží pro rehabilitaci po cévní mozkové příhodě, po úrazech, při stavech spojených s roztroušenou sklerózou nebo s nádory mozku. V tuto chvíli má nemocnice v rehabilitační péči první desítku pacientů, kterým je „botox“ pravidelně vpravován do svalů. Další nemocní postupně přibývají.

Více