Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrad Hukvaldy zve na program až do listopadu, už o víkendu tam budou bojovat rytíři

Celý MS kraj |

Hrad Hukvaldy je turistickým lákadlem od nepaměti. Nouzi o návštěvníky nemá ani v současné koronavirové době. Pomohl tomu kraj, který zavedl bezplatné vstupné.

Jestliže to v dubnu, na začátku sezony, vypadalo na hradě Hukvaldy s návštěvností nejistě, pak léto a především podzim vypadají velmi slibně. Vyšší návštěvnosti pomohl Moravskoslezský kraj, který na atraktivitách zrušil vstupné, aby nejen přilákal turisty, ale pomohl i všem odvětvím, která jsou na turistický ruch navázána.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Od začátku září, kdy začal projekt Vstup na památky zdarma, tak evidujeme rapidní nárůst ze strany návštěvníků, což podnítilo jejich zájem o využití tohoto programu a možnost vstupu do areálu zdarma. U nás se to víceméně pohybuje v průměru 1600 návštěvníků o víkendu na den a během všedního týdne plus mínus těch 400 osob denně, což nebývalo zvykem v tomto období a myslím si, že nadále tato čísla si uchováme. Nicméně všechno závisí na počasí, protože máme ruinozní charakter a jsme vlastně pod otevřeným nebem.”

Anketa: “Já jsem z Venezuely, ale tady bydlím 8 let. Jinak jsme z Vysočiny a přijeli jsme sem, protože rádi jezdíme na výlety a máme rádi hrady a zámky.”

Anketa: “Přišli jsme, viděli jsme a jsme rádi, že že nemusíme platit, což nás potěšilo. Nicméně, my rádi zaplatíme za ten vstup, to není vůbec žádný problém. Ale i to nás potěšilo, protože na více hradech, co jsme byli, tak už šlo vidět, že i tam šly ceny dolů a udělali to hlavně pro nás, pro návštěvníky, aby nás nalákali. Hrad Hukvaldy je nádherný a velký.”

Sezona na Hukvaldech zdaleka nekončí. Program je připravený až do listopadu.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Teď v sobotu nás čekají Svatováclavské slavnosti. Je to druhý ročník akce, která vlastně byla zařazena v loňském roce. Jedná se o přehlídku zbraní palných, chladných, různé šermířské ukázky, ukázky útrpného práva, doprovodný program bude i drobný stánkový prodej a součástí jsou také komentované prohlídky ale v omezeném množství návštěvníků. Návštěvníci mohou využít náš rezervační systém. A dále potom v měsíci říjnu se můžeme těšit na akci, která uvítá podzim s názvem Podzimní radovánky. Zde se budeme věnovat především zvykům dob minulých a přípravě lidí na zimní období a potom recitál 8 hlav šílenství, akrobatické vystoupení On the road a v měsíci listopadu nás potom čeká závěrečná akce Strašidelný hrad Hukvaldy.”

Nahlásit chybu


K tématu

Z kravína knihovna. Hospodářský dvůr v Hukvaldech se mění v centrum obce

8. května 2025 9:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Někdejší hospodářský dvůr v centru Hukvald získává nové využití. Z bývalého kravína vznikla knihovna a prostor pro komunitní akce. Nová budoucnost čeká také na bývalý teletník a sýpku.

V Hukvaldech začala obnova zámečku, nabídne interaktivní expozice o přírodě

3. dubna 2025 13:04 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nákladem 110 milionů korun bude opraven arcibiskupský zámeček v Hukvaldech. Za dva roky by měla památka sloužit veřejnosti jako moderní centrum s interaktivními expozicemi věnovanými přírodě.

Hudební festival Leoše Janáčka bude nabitý hvězdami. Přijede i Spejbl a Hurvínek

15. května 2025 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka letos slaví 75. let a za tu dobu se z něj stal jeden ze tří největších festivalů v naší zemi. Letošní ročník bude opět v mnohém výjimečný a nejen hudbou. Poprvé také rámci doprovodného programu přijede Spejbl Hurvínek.


Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

Včera 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Opava učí řidiče pracovat s novými parkovacími automaty a vyhnout se tak pokutám

20. prosince 2025 22:47 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhl seminář o parkování ve městě. To se změnilo se zavedením modrých parkovacích zón a nových parkovacích automatů.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

20. prosince 2025 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

20. prosince 2025 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Opavská ZŠ Edvarda Beneše má po povodních nové moderní tělocvičny

20. prosince 2025 21:05 | Opava | Yvona Fajtová

Základní škola Edvarda Beneše se pyšní moderními tělocvičnami. Ty prošly rozsáhlou rekonstrukcí po loňských povodních.


Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

20. prosince 2025 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

OKD uctilo památku třinácti obětí neštěstí na dole ČSM z roku 2018

20. prosince 2025 14:16 | Stonava | Jiří Cileček

Ve Stonavě se uskutečnil pietní akt na památku třinácti horníků, kteří zahynuli při výbuchu metanu na Dole ČSM v prosinci roku 2018. Zástupci společnosti OKD spolu s hosty uctili památku jedné z nejtragičtějších událostí v historii tuzemského hornictví.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

19. prosince 2025 14:15 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Pekaři

Krnov Nástup: od 1. ledna 2026 od 26 880 do 36 700 Kč/měsíc

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc

19. prosince 2025 10:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

Rekonstrukce budovy SŠE, po několika měsících už škola sčítá energetické úspory

18. prosince 2025 11:28 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více jak 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů, techniku dostali dobrovolní i profesionální hasiči

18. prosince 2025 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů. Hejtman Josef Bělica předal dobrovolným jednotkám novou moderní techniku za 10 milionů korun. Kraj tím chce zvýšit bezpečnost zásahů i připravenost na mimořádné události.

Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

18. prosince 2025 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

18. prosince 2025 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.

Hrad Hukvaldy zve na program až do listopadu, už o víkendu tam budou bojovat rytíři
Vydáno 24. září 2020 13:55, Celý MS kraj, Libor Běčák
Hrad Hukvaldy je turistickým lákadlem od nepaměti. Nouzi o návštěvníky nemá ani v současné koronavirové době. Pomohl tomu kraj, který zavedl bezplatné vstupné.

Jestliže to v dubnu, na začátku sezony, vypadalo na hradě Hukvaldy s návštěvností nejistě, pak léto a především podzim vypadají velmi slibně. Vyšší návštěvnosti pomohl Moravskoslezský kraj, který na atraktivitách zrušil vstupné, aby nejen přilákal turisty, ale pomohl i všem odvětvím, která jsou na turistický ruch navázána.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Od začátku září, kdy začal projekt Vstup na památky zdarma, tak evidujeme rapidní nárůst ze strany návštěvníků, což podnítilo jejich zájem o využití tohoto programu a možnost vstupu do areálu zdarma. U nás se to víceméně pohybuje v průměru 1600 návštěvníků o víkendu na den a během všedního týdne plus mínus těch 400 osob denně, což nebývalo zvykem v tomto období a myslím si, že nadále tato čísla si uchováme. Nicméně všechno závisí na počasí, protože máme ruinozní charakter a jsme vlastně pod otevřeným nebem.”

Anketa: “Já jsem z Venezuely, ale tady bydlím 8 let. Jinak jsme z Vysočiny a přijeli jsme sem, protože rádi jezdíme na výlety a máme rádi hrady a zámky.”

Anketa: “Přišli jsme, viděli jsme a jsme rádi, že že nemusíme platit, což nás potěšilo. Nicméně, my rádi zaplatíme za ten vstup, to není vůbec žádný problém. Ale i to nás potěšilo, protože na více hradech, co jsme byli, tak už šlo vidět, že i tam šly ceny dolů a udělali to hlavně pro nás, pro návštěvníky, aby nás nalákali. Hrad Hukvaldy je nádherný a velký.”

Sezona na Hukvaldech zdaleka nekončí. Program je připravený až do listopadu.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Teď v sobotu nás čekají Svatováclavské slavnosti. Je to druhý ročník akce, která vlastně byla zařazena v loňském roce. Jedná se o přehlídku zbraní palných, chladných, různé šermířské ukázky, ukázky útrpného práva, doprovodný program bude i drobný stánkový prodej a součástí jsou také komentované prohlídky ale v omezeném množství návštěvníků. Návštěvníci mohou využít náš rezervační systém. A dále potom v měsíci říjnu se můžeme těšit na akci, která uvítá podzim s názvem Podzimní radovánky. Zde se budeme věnovat především zvykům dob minulých a přípravě lidí na zimní období a potom recitál 8 hlav šílenství, akrobatické vystoupení On the road a v měsíci listopadu nás potom čeká závěrečná akce Strašidelný hrad Hukvaldy.”

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000022044/hrad-hukvaldy-zve-na-program-az-do-listopadu-uz-o-vikendu-tam-budou-bojovat-rytiri