Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nechali si poslat zálohu a zboží neposlali. Policisté z Opavy odhalili podvodné prodejce

Celý MS kraj |

Během jednoho měsíce podvedli dvanáct lidí. Policisté z Opavy odhalili falešné prodejce z Karlových Varů. Nechali si poslat zálohu za zboží, které neodeslali. Jednom jedné ženě doopravdy přišel balíček. Ale místo drahého telefonu našla použitý tablet. Podvodníkům hrozí vězení až na dva roky.

Dvojice z Karlových Varů prodávala zboží na internetu, které nikdy nevlastnila. Poškodili dvanáct lidí během jednoho měsíce. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Policisté územního odboru Opava objasnili na konci loňského roku sérii podvodů na inzertních serverech, za kterými stála dvojice osob z Karlových Varů. Ta si měla během krátké doby, zhruba jednoho měsíce, celkem ve dvanácti případech nechat zaslat „zálohu“ na inzerované zboží, ale k samotnému odeslání zájemci již nikdy nedošlo."

29letý muž a 32letá žena si chtěli přijít k penězům podvodem. Na inzertních serverech nabízeli neexistující kávovary, mobily a auta. Zájemce poslal zálohu a zboží už nedostal. Jenom v jednom případě podvodníci odeslali balíček. Žena ale místo drahého mobilu obdržela starý tablet. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Inzerátů na prodej vozidel, mobilních telefonů nebo kávovarů vídáme na internetu mnoho. Tyto se ovšem lišily v tom, že jejich autoři ve většině případů nabízené věci ani nevlastnili, tudíž je neměli nikdy v úmyslu prodat. Po počátečním kontaktu zájemce si devětadvacetiletý muž s dvaatřicetiletou ženou si měli nechávat zasílat finanční prostředky v různé výši na svůj bankovní účet jako „zálohu“ před odesláním zboží. To odešlo kupující pouze v jednom případě. Ovšem místo slibovaného mobilního telefonu v hodnotě 15.000 korun nalezla podvedená žena v balíku pouze starý tablet v ceně zhruba 500 korun."

Podvedená žena oznámila případ policistům v Hlučíně. Ti našli další poškozené napříč republikou. Podvodníci způsobili škodu přes 30 tisíc korun. Ve vyšetřování pokračovali opavští kriminalisté, kteří dvojici obvinili z podvodu. Můžou jít do vězení až na dva roky. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Ta byla také první, která celou věc nahlásila policistům v Hlučíně. Ti na základě tohoto oznámení posléze zjistili dalších jedenáct poškozených napříč republikou. Jelikož se jednalo o menší jednotlivé částky, podvedení se sami na polici neobrátili. Celková způsobená škoda přesáhla 30 tisíc korun. Celou věc si poté převzali opavští kriminalisté, kteří ženě i muži sdělili obvinění ze spáchání podvodu, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky." 

Policie opět upozorňuje veřejnost na opatrnost při online nákupech. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Opakovaně apelujeme na veřejnost, aby byla obezřetná. Než zaplatíte za nabízené zboží přes internet, byť jen zálohu, přesvědčte se, zda má prodávající kladné recenze. Také profily na inzertních serverech bez delší historie mohou být podezřelé. Další varovný faktor může být příliš nízká cena nabízeného zboží."
Nahlásit chybu


K tématu

Lidé poslali ženě dopředu za dovolenou 23,4 milionu korun a nikam neodjeli

5. března 2026 11:31 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na 300 poškozených napříč celou republikou. Škoda téměř 23,4 milionu korun. 33letá žena nabízela čtyři roky na sociálních sítích zájezdy do exotických destinací za desítky tisíc. O klienty mělo být kompletně postaráno. Peníze si nechala posílat dopředu, ale nic nezařídila. Moravskoslezští kriminalisté se případem zabývají tři roky a nyní ji obvinili ze zvlášť závažného zločinu podvodu. Žena je ale na útěku v zahraničí.

Falešným slibům o zhodnocení peněz uvěřilo 270 lidí. Někteří prodali své nemovitosti, jiní přišli o celoživotní úspory

6. května 2026 11:18 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Krajští kriminalisté obvinili čtveřici lidí, která roky lákala důvěřivce na falešné investice. Do sítě podvodníků spadlo 270 lidí, včetně seniorů, kteří tak přišli o celoživotní úspory. Zatímco podvodníci utráceli miliony za drahá auta a cestování, jejich oběti marně čekaly na slibované zhodnocení.

Falešný zástupce energetických firem obral desítky lidí po celé republice, hrozí mu osm let vězení

22. června 2026 13:01 | Nový Jičín | Anna Břenková

Pod záminkou řešení smluv o dodávkách energií vymáhal od obětí vysoké poplatky. Podvodník pod falešnými jmény oslovil nejméně 17 lidí, které zastrašoval smyšlenými pokutami a dluhy. Kriminalisté z Nového Jičína muže po rozsáhlém vyšetřování dopadli a obvinili z podvodu.


Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

Včera 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Dva řidiči zablokovali záchranářskou uličku a zdrželi sanitku při nehodě u Hladkých Životic

Včera 13:46 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva řidiči na dálnici D1 u Hladkých Životic vážně zkomplikovali práci záchranářům. Místo ohleduplnosti zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony. Svým manévrem zablokovali cestu sanitce mířící k nehodě. Případ teď řeší policie a hříšníkům hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Oba české hokejbalové týmy získaly stříbro na mistrovství světa, ženy i muže porazili Američané

12 zemí a přes 400 špičkových sportovců. V neděli skončilo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

120 kolapsů způsobené horkem za jediný den. Záchranáři byli v pondělí rekordně vytíženi

Včera 8:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Závratě, dehydratace a celkový kolaps. Záchranáři v moravskoslezském kraji vyjížděli v pondělí ke skoro 120 pacientům, na kterých se podepsalo tropické počasí. Nejvíce zásahů bylo v Ostravě. Záchranáři za jediný den zaznamenali více než 500 událostí a operátoři tísňových linek museli zvládnout přes 800 telefonátů.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

Včera 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Divoká honička skončila v příkopu. Řidič se zákazem řízení ujížděl z Orlové do Ostravy až 150 km/h

Včera 10:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Noční směna moravskoslezských policistů se změnila v dramatickou honičku. 29letý muž, který měl zákaz řízení, se snažil hlídce ujet z Orlové do Ostravy rychlostí až 150 km/h. Bezohledná jízda skončila v příkopu, kde se auto převrátilo na bok.

Zahrada mateřinky inspiruje a zásobuje kuchyni

Včera 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Vítkovičtí rybáři poprvé získali pohár starostů

Pohár pro vítěze rybářského souboje městských obvodů Vítkovic a Nové Vsi poprvé získali rybáři z Vítkovic. Své soupeře v délce nachytaných ryb porazili o více než dva metry.

Den historie v Havířově přenesl návštěvníky do časů krále Artuše

Včera 8:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Legendy o králi Artušovi letos ožily přímo v centru Havířova. Den historie a barev pro všechny nabídl celodenní program plný rytířských soubojů, jezdeckých turnajů, historických řemesel i zábavy pro děti. Tečkou za akcí byla po setmění efektní ohnivá show.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

Včera 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Martin David, biskup Ostravsko-opavské diecéze

Ostravsko-opavská diecéze letos slaví 30 let od svého založení

Ocenění 12. Knihovnické K2 letos putuje Soběšovic

Moderní knihovna dnes nabízí mnohem víc než regály plné knih. Je místem setkávání, vzdělávání i komunitního života. Moravskoslezský kraj proto už dvanáct let oceňuje knihovníky a knihovny, které svou prací posouvají význam těchto institucí. Letošní vítězkou soutěže Knihovnická K2 se stala Adéla Klaczaková ze Soběšovic.

V Arboretu Nový Dvůr je k vidění až 7000 druhů rostlin

29. června 2026 16:53 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Jen několik kilometrů od Opavy se rozprostírá místo, které dokáže překvapit nejen milovníky botanických rarit, ale každého, kdo hledá klid, inspiraci a krásu přírody. Arboretum Nový Dvůr patří k nejvýznamnějším dendrologickým zahradám v České republice a představuje ideální cíl pro rodinný výlet i odpočinkové odpoledne.

U Krásného Pole kraj postavil nový rondel, aby křížení bylo bezpečnější

29. června 2026 15:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Místo, kde se dříve stávaly vážné i tragické dopravní nehody, už je minulostí. Moravskoslezský kraj nechal křižovatku u Krásného Pole přestavět na rondel, kde by k těžkým nehodám už docházet nemělo.

Opilý otec vezl na skútru svého syna bez helmy. Policisté o víkendu odhalili přes 300 přestupků na cestách

29. června 2026 12:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během uplynulého víkendu policisté v kraji zkontrolovali téměř 1 900 vozidel a odhalili přes 300 přestupků, mezi kterými dominovala překročená rychlost, telefonování za volantem nebo špatný technický stav aut. Tragicky mohl skončit případ z Nového Jičína, kde opilý otec vezl na skútru svého syna bez helmy.

Vedra o víkendu potrápila přes 170 lidí, záchranáři měli plné ruce práce

29. června 2026 8:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během posledních tří horkých dní vyjížděli moravskoslezští záchranáři k více než 170 lidem, kteří zkolabovali nebo utrpěli úpal. Extrémní teploty ohrožují především seniory a malé děti, počet zásahů vzrostl o 15 % oproti běžnému průměru.

Nechali si poslat zálohu a zboží neposlali. Policisté z Opavy odhalili podvodné prodejce
Vydáno 14. ledna 2026 9:28, Celý MS kraj, Anna Břenková
Během jednoho měsíce podvedli dvanáct lidí. Policisté z Opavy odhalili falešné prodejce z Karlových Varů. Nechali si poslat zálohu za zboží, které neodeslali. Jednom jedné ženě doopravdy přišel balíček. Ale místo drahého telefonu našla použitý tablet. Podvodníkům hrozí vězení až na dva roky.

Ilustrační foto

Dvojice z Karlových Varů prodávala zboží na internetu, které nikdy nevlastnila. Poškodili dvanáct lidí během jednoho měsíce. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Policisté územního odboru Opava objasnili na konci loňského roku sérii podvodů na inzertních serverech, za kterými stála dvojice osob z Karlových Varů. Ta si měla během krátké doby, zhruba jednoho měsíce, celkem ve dvanácti případech nechat zaslat „zálohu“ na inzerované zboží, ale k samotnému odeslání zájemci již nikdy nedošlo."

29letý muž a 32letá žena si chtěli přijít k penězům podvodem. Na inzertních serverech nabízeli neexistující kávovary, mobily a auta. Zájemce poslal zálohu a zboží už nedostal. Jenom v jednom případě podvodníci odeslali balíček. Žena ale místo drahého mobilu obdržela starý tablet. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Inzerátů na prodej vozidel, mobilních telefonů nebo kávovarů vídáme na internetu mnoho. Tyto se ovšem lišily v tom, že jejich autoři ve většině případů nabízené věci ani nevlastnili, tudíž je neměli nikdy v úmyslu prodat. Po počátečním kontaktu zájemce si devětadvacetiletý muž s dvaatřicetiletou ženou si měli nechávat zasílat finanční prostředky v různé výši na svůj bankovní účet jako „zálohu“ před odesláním zboží. To odešlo kupující pouze v jednom případě. Ovšem místo slibovaného mobilního telefonu v hodnotě 15.000 korun nalezla podvedená žena v balíku pouze starý tablet v ceně zhruba 500 korun."

Podvedená žena oznámila případ policistům v Hlučíně. Ti našli další poškozené napříč republikou. Podvodníci způsobili škodu přes 30 tisíc korun. Ve vyšetřování pokračovali opavští kriminalisté, kteří dvojici obvinili z podvodu. Můžou jít do vězení až na dva roky. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Ta byla také první, která celou věc nahlásila policistům v Hlučíně. Ti na základě tohoto oznámení posléze zjistili dalších jedenáct poškozených napříč republikou. Jelikož se jednalo o menší jednotlivé částky, podvedení se sami na polici neobrátili. Celková způsobená škoda přesáhla 30 tisíc korun. Celou věc si poté převzali opavští kriminalisté, kteří ženě i muži sdělili obvinění ze spáchání podvodu, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky." 

Policie opět upozorňuje veřejnost na opatrnost při online nákupech. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Opakovaně apelujeme na veřejnost, aby byla obezřetná. Než zaplatíte za nabízené zboží přes internet, byť jen zálohu, přesvědčte se, zda má prodávající kladné recenze. Také profily na inzertních serverech bez delší historie mohou být podezřelé. Další varovný faktor může být příliš nízká cena nabízeného zboží."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000052589/nechali-si-poslat-zalohu-a-zbozi-neposlali-policiste-z-opavy-odhalili-podvodne-prodejce