Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium z Ostravy - Hrabůvky vyhrálo soutěž o nejlepší firemní logo

Celý MS kraj |

Střední školy z celého Moravskoslezského kraje se utkaly v soutěži o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Jejich úkolem bylo ale nejen vytvořit logo, museli firmu také založit a rozjet. Středoškoláci se shodli, že nejtěžší bylo vymyslet produkt, který by na trhu nabídli.

19 středních škol, většinou obchodního zaměření z celého Moravskoslezského kraje, se od září účastní souboje studentských firem. Od začátku školního roku už stihli studenti vymyslet obor podnikání, firmu reálně založit a také už něco vyrobit. Nyní se poprvé utkali mezi sebou. Jejich úkolem bylo navrhnout logo.

Martin Smrž, ředitel JA Czech: "My tu jsme na vyhlášení finále soutěže TOP Logo, což je soutěž grafického designu a marketingu studentských firem, kterou organizujeme. Oni si nejdříve vymysleli, v čem budou podnikat. Museli se dohodnout, kdo je ředitel, kdo má na starosti marketing, domácnosti, výrobu atd. A když už měli ten produkt, tak se museli zamyslet nad tím, jak budou dělat marketingovou komunikaci. Připravili logo, připravili 30vteřinový spot, kterým buďto představili tu svoji studentskou firmu, anebo představili ten svůj produkt, nebo to mohlo být bráno už jako normální televizní reklama. Jsou to krajské soutěže, tohle je finále té moravskoslezské."

Do finále se dostaly celkem tři studentské firmy, které představily výrobek prostřednictvím krátké reklamy a také logo. Porotu nejvíce zaujali studenti Gymnázia Ostrava - Hrabůvka, kteří vyrábějí ekologické ubrousky.

anketa: studenti Gymnázia Ostrava-Hrabůvka: "Založili jsme firmu  a prezentujeme se tím, že vyrábíme a prodáváme voskované ubrousky ze včelího vosku."

anketa: studenti Gymnázia Ostrava-Hrabůvka: "V logu máme včeličky a pod tím napsané anglicky 'ubrousky'. Jak se podíváme na ten trh, tak si myslíme, že není zas tolik firem, co by se tady v tomto odvětví nějak orientovalo, tudíž by to možná potenciál mělo. My si zakládáme na tom, že máme nízkou cenu oproti těm konkurenčním, takže si myslím, že ano, že by to mohlo mít potenciál."

Druhé místo patří střední škole Prigo, jejíž studenti vyrábějí květiny z chlupatých drátků, a třetí skončili Hodinoví kluci z Gymnázia Ostrava - Zábřeh.

anketa: studenti: "My jsme založili firmu Flores a vyrábíme květiny z chlupatých drátků."
anketa: studenti: "Naše logo bylo vymyšleno tak, že jsme chtěli hlavně ty květiny, ať to jde poznat, co vyrábíme. No a vzhledově? Ať je to prostě pěkné."

anketa: studenti: "Jsme hodinoví kluci. Napadlo nás to, že známe pojem 'hodinový manžel'. Nás je víc a chceme taky pomáhat v domácnostech, třeba starým lidem na zahradách. Je to tedy nápis 'hodinoví kluci' a z háčka do káčka jde šroubovák, který by měl vystihovat nějakou naši manuální práci. Takže jsme to chtěli udělat jednoduše, výstižně, aby když si to někdo přečte, nemusel moc uvažovat, co to asi bude tato akce."

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: "Tato soutěž je významná z hlediska podpory podnikavosti, protože přece jenom podnikavost v dnešní době patří mezi důležitá témata, která by měla být podporována na střední škole, tak aby poté absolventi mohli být uplatnitelní na trhu práce, anebo případně na vysokých školách, které věřím, že většina z nich absolvuje."
Nahlásit chybu


Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Dnes 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

Hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku se mohou radovat z nové moderní cisterny

Dnes 11:09 | Bruntál | Karel Soukop

Dobrovolní hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku jsou další jednotkou, která je ode dneška vybavena novou moderní cisternou. Stará již dosluhovala a bude nabídnuta k prodeji.

Beats for Love bude nejdražší i nejlepší historii. Představí se 550 interpretů

Začátek července bude v Ostravě patřit milovníkům taneční hudby. Uskuteční se totiž další ročník hudebního festivalu Beats for Love a pořadatelé slibují, že bude zase lepší než ten předchozí.

Havířov podporuje sport už od mateřských škol, děti mají gymnastickou průpravu

Dnes 10:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov dlouhodobě podporuje sportování dětí už od útlého věku. Jedním z projektů je gymnastická průprava v mateřských školách, díky níž si předškoláci osvojují základy pohybu, obratnosti a koordinace.

Policejní manévry proti střelci v Ostravě. Vážně zranil ženu a pak ho našli mrtvého

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Postřelil manželku, která skončila v ohrožení života v nemocnici. Vzápětí začaly v Ostravě-Zábřehu velké policejní manévry. Až do bytu vtrhla zásahová jednotka, muže našli bez známek života. Policie se nyní snaží zjistit, co přesně se mezi dvojicí stalo.

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

Včera 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

Včera 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Dostavba tramvajové trati v Ostravě-Porubě budí mezi lidmi velké emoce

Včera 14:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Přípravy nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě pokračují. Stavba má ale stále své zastánce i odpůrce. Nyní se opět sešli na veřejném projednání v rámci vlivů na životní prostředí. Zazněly názory odborníků i připomínky veřejnosti.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Tomáš Gruszka, primář Odd. dětské a prenatální kardiologie, FN Ostrava

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence, umožní vyšetřovat nejmenší pacienty

FNO obnovila kardiologickou ambulanci pro novorozence, je umístěna na oddělení neonatologie

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence. Nové pracoviště na Oddělení neonatologie umožní vyšetřovat nejmenší pacienty přímo v prostředí, které dobře znají, a bez nutnosti návštěvy centrální kardiologie.

V Domově Jistoty v Bohumíně našlo bezpečné zázemí šest duševně nemocných lidí

Včera 13:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nový dům s chráněným bydlením pro klienty s duševním onemocněním vybudoval Moravskoslezský kraj v Bohumíně-Záblatí. S téměř běžným životem tam šesti uživatelům pomáhají sociální pracovníci.

Mezi nejlepšími knihovníky byla oceněna i Jiřina Dvořáková z Frýdku-Místku

Včera 12:26 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Soutěž Knihovnická K2 už dvanáctým rokem oceňuje v sudém roce nejlepší knihovníky, v lichém roce nejlepší knihovny Moravskoslezského kraje. Slavnostní vyhlášení hostil Frýdecký zámek a mezi oceněnými byla také reprezentantka Frýdku-Místku.

Gymnázium z Ostravy - Hrabůvky vyhrálo soutěž o nejlepší firemní logo
Vydáno 20. ledna 2026 18:17, Celý MS kraj, Tomáš Tikal
Střední školy z celého Moravskoslezského kraje se utkaly v soutěži o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Jejich úkolem bylo ale nejen vytvořit logo, museli firmu také založit a rozjet. Středoškoláci se shodli, že nejtěžší bylo vymyslet produkt, který by na trhu nabídli.

19 středních škol, většinou obchodního zaměření z celého Moravskoslezského kraje, se od září účastní souboje studentských firem. Od začátku školního roku už stihli studenti vymyslet obor podnikání, firmu reálně založit a také už něco vyrobit. Nyní se poprvé utkali mezi sebou. Jejich úkolem bylo navrhnout logo.

Martin Smrž, ředitel JA Czech: "My tu jsme na vyhlášení finále soutěže TOP Logo, což je soutěž grafického designu a marketingu studentských firem, kterou organizujeme. Oni si nejdříve vymysleli, v čem budou podnikat. Museli se dohodnout, kdo je ředitel, kdo má na starosti marketing, domácnosti, výrobu atd. A když už měli ten produkt, tak se museli zamyslet nad tím, jak budou dělat marketingovou komunikaci. Připravili logo, připravili 30vteřinový spot, kterým buďto představili tu svoji studentskou firmu, anebo představili ten svůj produkt, nebo to mohlo být bráno už jako normální televizní reklama. Jsou to krajské soutěže, tohle je finále té moravskoslezské."

Do finále se dostaly celkem tři studentské firmy, které představily výrobek prostřednictvím krátké reklamy a také logo. Porotu nejvíce zaujali studenti Gymnázia Ostrava - Hrabůvka, kteří vyrábějí ekologické ubrousky.

anketa: studenti Gymnázia Ostrava-Hrabůvka: "Založili jsme firmu  a prezentujeme se tím, že vyrábíme a prodáváme voskované ubrousky ze včelího vosku."

anketa: studenti Gymnázia Ostrava-Hrabůvka: "V logu máme včeličky a pod tím napsané anglicky 'ubrousky'. Jak se podíváme na ten trh, tak si myslíme, že není zas tolik firem, co by se tady v tomto odvětví nějak orientovalo, tudíž by to možná potenciál mělo. My si zakládáme na tom, že máme nízkou cenu oproti těm konkurenčním, takže si myslím, že ano, že by to mohlo mít potenciál."

Druhé místo patří střední škole Prigo, jejíž studenti vyrábějí květiny z chlupatých drátků, a třetí skončili Hodinoví kluci z Gymnázia Ostrava - Zábřeh.

anketa: studenti: "My jsme založili firmu Flores a vyrábíme květiny z chlupatých drátků."
anketa: studenti: "Naše logo bylo vymyšleno tak, že jsme chtěli hlavně ty květiny, ať to jde poznat, co vyrábíme. No a vzhledově? Ať je to prostě pěkné."

anketa: studenti: "Jsme hodinoví kluci. Napadlo nás to, že známe pojem 'hodinový manžel'. Nás je víc a chceme taky pomáhat v domácnostech, třeba starým lidem na zahradách. Je to tedy nápis 'hodinoví kluci' a z háčka do káčka jde šroubovák, který by měl vystihovat nějakou naši manuální práci. Takže jsme to chtěli udělat jednoduše, výstižně, aby když si to někdo přečte, nemusel moc uvažovat, co to asi bude tato akce."

Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: "Tato soutěž je významná z hlediska podpory podnikavosti, protože přece jenom podnikavost v dnešní době patří mezi důležitá témata, která by měla být podporována na střední škole, tak aby poté absolventi mohli být uplatnitelní na trhu práce, anebo případně na vysokých školách, které věřím, že většina z nich absolvuje."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000052680/gymnazium-z-ostravy--hrabuvky-vyhralo-soutez-o-nejlepsi-firemni-logo