Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: "My děláme každoročně průzkum spokojenosti našich klientů a z tohoto průzkumu jednoznačně vyplývají tři věci. Lidé chtějí především cítit se bezpečně, aby byl v domě pořádek a aby byly kvalitní služby, servis rychlý. Z toho důvodu jsme vybrali několik lokalit, několik desítek domů, a v nich nad rámec našeho běžného rozpočtu, děláme některá opatření."
Jen letos byly v desítkách domů vyměněny vstupní dveře nebo úsporné LED osvětlení s pohybovými čidly. Další stovky domácností získaly bezpečnější sklepy díky novým mřížím s kódovým zámkem.
Rostislav Čubok, technik správy portfolia: "Kóje je očíslované a opatřena QR kódem, který patří k bytu."
A funkčním bezpečnostním prvkem, pro zatím více než 500 bytů, jsou také nové videotelefony.
Rostislav Čubok, technik správy portfolia: "V našich domech nově instalujeme nové zvonkové tabule, které mají v sobě zabudovanou kameru. Takže když zmáčknu číslo bytu, tak nájemce vidí, koho pouští do domu."..."Dobrý den, slyšíme se? Otevřete mi prosím."
Novinkou je také rozšíření služby domovního asistenta do všech bytových domů. Jejich úkolem bude především péče o společné prostory, od drobných oprav až po dohled nad čistotou a pořádkem. Od začátku července má každý vchod svého kontaktního pracovníka.
Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: "A bude také k dispozici našim klientům. Proto když by chtěli podat nějaký požadavek sami na něco, co se týká jejich bytu, tak aby si uměli poradit s aplikací, která je tou nejrychlejší cestou pro to, aby byl požadavek vyřízený."
Společnost Heimstaden zároveň připravuje tradiční průzkum spokojenosti nájemníků. Ten nejbližší proběhne v září.
Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: "Ti, co se do průzkumu zapojí, mohou získat hodnotné ceny, takže je srdečně zveme."
Bezpečnější společné prostory, rychlejší řešení problémů i osobní kontakt přímo v domě. To jsou kroky, kterými chce Heimstaden dál zvyšovat kvalitu bydlení svých nájemníků.