Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Miloš Zeman (SPOZ) hostem v předvolebním studiu

Celý MS kraj |

Hostem v Parlamentním volebním studiu TV Polar je Miloš Zeman, předseda Strany práv občanů - Zemanovci.

Miloš  Zeman se narodil v roce 1944 v Kolíně, je českým politikem, ekonomem a prognostikem. V letech  1998–2002 byl předsedou vlády, čtyři roky byl předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Předsedou České strany sociálně demokratické byl od roku  1993 do 2001. Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se stal předsedou nově založené Strany práv občanů - Zemanovci. Je podruhé ženatý, z prvního manželství má syna Davida a z druhého dceru Kateřinu.

TV Polar: Je pravda, že největší výzvou pro založení Strany práv občanů - Zemanovci byla  politická a ekonomická krize v České republice, kterou podle Vašeho názoru programy žádných politických stran neřeší?

Miloš Zeman (SPOZ), předseda Strany práv občanů - Zemanovci: "Obvykle nové strany v některých případech vznikají spíše v dobách krize než v době konjunktury. A pokud jde o to, že to nové strany řeší nebo se pokoušejí to řešit, zatímco ty staré nikoliv, to dokazuje fakt, že ty dvě největší strany jsou zadlužené zhruba 150 miliony každá. A jak můžete léčit dluhy státního rozpočtu, když jste zadlužena sama."

TV Polar: Jedním z hlavních bodů vašeho programu je změna volebního systému, co si myslíte, že to může občanům přinést?

MZ: "Já si myslím, že si občané kromě stran měli uvnitř i napříč těmi stranami vybírat politiky, kterým věří a kteří už v životě něco dokázali. K tomu zatím nemají možnost a my proto navrhujeme takové úpravy volebního systému, aby si každý občan mohl vybrat svého politika. Proto se jmenujeme Strana práv občanů."

TV Polar: Ve Vašem programu se také věnujete zdravotnictví, navrhujete tzv. úsporné léky, co to znamená?

MZ: "Úsporné léky se jmenují generika, ty léky jsou třikrát levnější, mají stejnou léčebnou účinnost a jediný rozdíl je v tom, že nemusíte platit zahraničním farmaceutickým firmám patentové poplatky, které představují dvě třetiny cen těchto léků."

TV Polar: Věnujete se také oblasti školství, tady zavrhujete školné a navrhujete zpřísnění studia na vysokých školách. Jak?

MZ: "To je velmi jednoduché, navrhujeme penalizaci těch, kteří neudělají zkoušku, zápočet, opakují  semestr nebo ročník, protože my bychom chtěli, aby mohly studovat všechny chytré děti bez ohledu na sociální statut jejich rodiny, ale nevidíme důvod, proč děti, které ten talent nemají a které neustále opakují a zatěžují ten vysokoškolský systém, by neměly být velmi tvrdě penalizovány za to, že neumějí studovat."

TV Polar: Jak chcete bojovat proti korupci?

MZ: "Jedna jediná cesta, a to zákon o prokázání příjmů a majetku, protože když se ukáže, že ty příjmy byly z nelegálních zdrojů, tak mají být zabaveny. To je stejný systém, jaký mají v řadě západních zemí včetně Spojených států. Bohužel u nás ten zákon zatím nebyl přijat, protože zřejmě někteří lidé, kteří tunelovali tuhle republiku, z něho mají velké obavy."

TV Polar: Co si myslíte, že je z vašeho programu nejdůležitější, čeho by si určitě občané měli všimnout, a proto by vás měli volit?

MZ: "Víte, to nejdůležitější je zároveň nejsložitější a těžko se to řekne během jedné jediné minuty. Mně jeden významný politik řekl: „Miloši, ty nabízíš lidem svobodu rozhodování a právo vybrat si svého vlastního politika, nikoliv jen svou vlastní stranu. Ale lidé nechtějí svobodu, lidé chtějí peníze na dlaň a lidé chtějí sociální dávky." No a já jsem mu říkal: „Víš, to je poslední politická sázka mého života, já jsem vsadil na to, že alespoň část lidí bude chtít, aby si mohli vybrat svého politika, protože tím vymetou z parlamentu politiky, které tam nechtějí mít."

TV Polar: Teď máte 30 sekund na to, abyste řekl, proč kandidujete a proč by vás měli voliči volit.

MZ: "Kdybych měl mluvit o sobě, opakoval bych tři stručné charakteristiky, které jsem nedávno osobně řekl Lidovým novinám. Nic jsem si nenakradl, nikoho jsem nepodrazil a dodržel jsem všechny dohody, které jsem uzavřel. A přiznávám se, že jsem na to hrdý, protože teď vidím politiky, kteří dohody nedodržují, kteří si nakradli a kteří mnohokrát a mnohokrát podrazili své přátele."

Nahlásit chybu


Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

Dnes 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

V Ostravě-Zábřehu se chystají změny. Náměstí Gen. Svobody projde revitalizací

Dnes 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Zábřežské Náměstí generála Svobody čeká velká revitalizace. Ta má posílit kvalitu veřejného prostoru, rozšířit možnosti trávení volného času a zpříjemnit každodenní život obyvatel. Právě obyvatelé měli možnost přizpůsobit podobu náměstí svému obrazu.

Ve Studénce jsou dělníci ve všech třech školách

Dnes 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Stavební aktivity je letos v létě vidět ve všech třech studéneckých základních školách. Například v budově na Butovické ulici probíhá poslední etapa výměny rozvodů kanalizace a vody. Nové budou i sprchy u tělocvičny.

Ostrava přivítala účastníky festivalu Folklor bez hranic. V ulicích roztančí celé město

Dnes 14:55 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava přivítala účastníky mezinárodního festivalu Folklor bez hranic. Na radnici je oficiálně přijalo vedení města. Tímto setkáním odstartoval týden plný tradiční hudby, tance a barevných krojů. Ostrava tak v následujících dnech naplno zažije lidový folklor.

V Těrlicku dokončují několik letních staveb, opraveny jsou silnice i chodníky

Dnes 13:37 | Těrlicko | Libor Běčák

Lidé žijící v Cílové ulici v Těrlicku se po letech dočkali nejen nového asfaltu, ale také úředního potvrzení, že jejich ulice je legální.

Zchátralý ostravský mrakodrap ožívá. Začala jeho velká přestavba

Včera 14:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Slavný výškový dům v Ostrčilově ulici dostane novou tvář. Dlouho chátrající budovu čeká rozsáhlá rekonstrukce na moderní bytový dům. Proměnou projde samotný mrakodrap i jeho okolí. Práce potrvají do roku 2029.

Frýdek-Místek sází na prevenci, občané to oceňují

Včera 10:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vedení Frýdku-Místku připravilo pro své občany další preventivní akci. Na předem určených místech umisťuje preventivní informativní stánky Městské policie a diskutuje s občany.

Ostrava dokončila největší obměnu cisteren. Dobrovolní hasiči mají moderní vozy

Včera 12:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Bezpečnost v Ostravě dostává výraznou posilu. Město dokončilo největší modernizaci techniky pro dobrovolné hasiče ve své historii. K dobrovolným hasičům dorazilo deset nových cisternových vozů.

Rychvald v létě opravuje své školy, školky i sportoviště

Dnes 9:07 | Rychvald | Libor Běčák

Letní prázdniny využívá město Rychvald k modernizaci svých školských zařízení.

Na koupaliště v Havířově se vrátila soutěž ve skocích z desetimetrové věže

Včera 16:13 | Havířov | Bára Kelnerová

Po šestileté pauze se na koupaliště Jindřich v Havířově vrátila soutěž ve skocích do vody. Přilákala čtyřicet odvážlivců, mezi nimi i závodníky z Polska. Nejlepší výkony ocenila porota poháry.

Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

Dnes 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody beskydské části Povodí Odry

Vodní dílo Šance patří k nejvýznamnějším zdrojům pitné vody v Moravskoslezském kraji. Nádrž na řece Ostravici vznikla v letech 1964 až 1969 a dnes zásobuje především Ostravsko, Frýdecko-Místecko a část Karvinska. Vedle zásobování pitnou vodou chrání území podél Ostravice před povodněmi a v období sucha pomáhá udržovat potřebný průtok v řece.

Srážka s autem, těžký pád v bike parku i cyklista v bezvědomí. Záchranáři pomáhali v neděli několika zraněným cyklistům

Včera 11:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V neděli 16. srpna vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji k několika vážným nehodám cyklistů. V Kozlovicích na Frýdecko-Místecku srazilo auto dva cyklisty, další třináctiletý chlapec boural v bike parku v Tošovicích. V Polance nad Odrou skončil v bezvědomí na cestě cyklista, případ vyšetřuje policie.

Na beskydské Skalce hořel les, po uhašení místo hasiči hlídají

16. srpna 2026 16:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V neděli brzy ráno byli hasiči voláni k požáru na jednom z beskydských vrcholů. Hasit museli v komplikovaném terénu.

Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

16. srpna 2026 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

16. srpna 2026 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Miloš Zeman (SPOZ) hostem v předvolebním studiu
Vydáno 9. dubna 2010 0:00, Celý MS kraj, Renáta E. Orlíková
Hostem v Parlamentním volebním studiu TV Polar je Miloš Zeman, předseda Strany práv občanů - Zemanovci.

Miloš  Zeman se narodil v roce 1944 v Kolíně, je českým politikem, ekonomem a prognostikem. V letech  1998–2002 byl předsedou vlády, čtyři roky byl předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Předsedou České strany sociálně demokratické byl od roku  1993 do 2001. Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se stal předsedou nově založené Strany práv občanů - Zemanovci. Je podruhé ženatý, z prvního manželství má syna Davida a z druhého dceru Kateřinu.

TV Polar: Je pravda, že největší výzvou pro založení Strany práv občanů - Zemanovci byla  politická a ekonomická krize v České republice, kterou podle Vašeho názoru programy žádných politických stran neřeší?

Miloš Zeman (SPOZ), předseda Strany práv občanů - Zemanovci: "Obvykle nové strany v některých případech vznikají spíše v dobách krize než v době konjunktury. A pokud jde o to, že to nové strany řeší nebo se pokoušejí to řešit, zatímco ty staré nikoliv, to dokazuje fakt, že ty dvě největší strany jsou zadlužené zhruba 150 miliony každá. A jak můžete léčit dluhy státního rozpočtu, když jste zadlužena sama."

TV Polar: Jedním z hlavních bodů vašeho programu je změna volebního systému, co si myslíte, že to může občanům přinést?

MZ: "Já si myslím, že si občané kromě stran měli uvnitř i napříč těmi stranami vybírat politiky, kterým věří a kteří už v životě něco dokázali. K tomu zatím nemají možnost a my proto navrhujeme takové úpravy volebního systému, aby si každý občan mohl vybrat svého politika. Proto se jmenujeme Strana práv občanů."

TV Polar: Ve Vašem programu se také věnujete zdravotnictví, navrhujete tzv. úsporné léky, co to znamená?

MZ: "Úsporné léky se jmenují generika, ty léky jsou třikrát levnější, mají stejnou léčebnou účinnost a jediný rozdíl je v tom, že nemusíte platit zahraničním farmaceutickým firmám patentové poplatky, které představují dvě třetiny cen těchto léků."

TV Polar: Věnujete se také oblasti školství, tady zavrhujete školné a navrhujete zpřísnění studia na vysokých školách. Jak?

MZ: "To je velmi jednoduché, navrhujeme penalizaci těch, kteří neudělají zkoušku, zápočet, opakují  semestr nebo ročník, protože my bychom chtěli, aby mohly studovat všechny chytré děti bez ohledu na sociální statut jejich rodiny, ale nevidíme důvod, proč děti, které ten talent nemají a které neustále opakují a zatěžují ten vysokoškolský systém, by neměly být velmi tvrdě penalizovány za to, že neumějí studovat."

TV Polar: Jak chcete bojovat proti korupci?

MZ: "Jedna jediná cesta, a to zákon o prokázání příjmů a majetku, protože když se ukáže, že ty příjmy byly z nelegálních zdrojů, tak mají být zabaveny. To je stejný systém, jaký mají v řadě západních zemí včetně Spojených států. Bohužel u nás ten zákon zatím nebyl přijat, protože zřejmě někteří lidé, kteří tunelovali tuhle republiku, z něho mají velké obavy."

TV Polar: Co si myslíte, že je z vašeho programu nejdůležitější, čeho by si určitě občané měli všimnout, a proto by vás měli volit?

MZ: "Víte, to nejdůležitější je zároveň nejsložitější a těžko se to řekne během jedné jediné minuty. Mně jeden významný politik řekl: „Miloši, ty nabízíš lidem svobodu rozhodování a právo vybrat si svého vlastního politika, nikoliv jen svou vlastní stranu. Ale lidé nechtějí svobodu, lidé chtějí peníze na dlaň a lidé chtějí sociální dávky." No a já jsem mu říkal: „Víš, to je poslední politická sázka mého života, já jsem vsadil na to, že alespoň část lidí bude chtít, aby si mohli vybrat svého politika, protože tím vymetou z parlamentu politiky, které tam nechtějí mít."

TV Polar: Teď máte 30 sekund na to, abyste řekl, proč kandidujete a proč by vás měli voliči volit.

MZ: "Kdybych měl mluvit o sobě, opakoval bych tři stručné charakteristiky, které jsem nedávno osobně řekl Lidovým novinám. Nic jsem si nenakradl, nikoho jsem nepodrazil a dodržel jsem všechny dohody, které jsem uzavřel. A přiznávám se, že jsem na to hrdý, protože teď vidím politiky, kteří dohody nedodržují, kteří si nakradli a kteří mnohokrát a mnohokrát podrazili své přátele."

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/3424/milos-zeman-spoz-hostem-v-predvolebnim-studiu