Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti mají nové hřiště

Celý MS kraj |

Děti ze sídliště Na Hořanech si už opět mají kde hrát. Radnice jim totiž pořídila nové hřiště za třista tisíc korun.

Děti ze sídliště Na Hořanech si už opět mají kde hrát. Radnice jim pořídila nové hřiště za třista tisíc korun. Těmi, kteří udělali zatěžkávací zkoušku na všech houpačkách, prolézačkách, skluzavkách a dalších atrakcích, byli hořanští předškoláci. Byli spokojeni a radost mají i jejich rodiče. Bývalé hřiště totiž zničili vandalové a děti se mohly vyřádit jen ve vzdáleném dětském parku v centru obce, kam je ale museli dospělí doprovodit.

Teď se děti baví přímo pod okny svých domovů a pod dohledem rodičů. Na nich také je, aby nový herní areál hlídali před těmi, kteří by jej opět chtěli zničit. Pokud nebudou vandalismu jen nečinně přihlížet, ale přímo mu zabrání, nebo pomohou policii ničitele odhalit, radnice jim dokonce vyplatí finanční odměnu.

Nahlásit chybu


Vedra o víkendu potrápila přes 170 lidí, záchranáři měli plné ruce práce

Dnes 8:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během posledních tří horkých dní vyjížděli moravskoslezští záchranáři k více než 170 lidem, kteří zkolabovali nebo utrpěli úpal. Extrémní teploty ohrožují především seniory a malé děti, počet zásahů vzrostl o 15 % oproti běžnému průměru.

Preventivní Dny s IZS na Frýdecko-Místecku vyvrcholily v Jablunkově

Dnes 9:34 | Jablunkov | Libor Běčák

Profesionální hasiči z Frýdecko-Místecka uspořádali letos poprvé několik Dnů s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovaly se jednotlivé záchranné složky a důraz byl kladen na postupy při mimořádných událostech.

Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

Čeští hokejbalisté bojují na MS o medaile, na nemocné děti si ale čas udělali

26. června 2026 10:27 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Před pár dny jsme vám ukazovali, jak hokejbalistky České republiky, které reprezentují na mistrovství světa v Ostravě, potěšily malé klienty Sanatoria Klimkovice. Zahanbit se nenechali ani jejich kolegové. Český tým mužů navštívil malé pacienty Fakultní nemocnice Ostrava.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Hosté ve studiu: Tomáš Gruszka, primář Odd. dětské a prenatální kardiologie, FN Ostrava

25. června 2026 17:12 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence, umožní vyšetřovat nejmenší pacienty

FNO obnovila kardiologickou ambulanci pro novorozence, je umístěna na oddělení neonatologie

25. června 2026 15:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence. Nové pracoviště na Oddělení neonatologie umožní vyšetřovat nejmenší pacienty přímo v prostředí, které dobře znají, a bez nutnosti návštěvy centrální kardiologie.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

24. června 2026 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Děti mají nové hřiště
Vydáno 12. listopadu 2008 14:23, Celý MS kraj, Dana Bielecká
Děti ze sídliště Na Hořanech si už opět mají kde hrát. Radnice jim totiž pořídila nové hřiště za třista tisíc korun.

Děti ze sídliště Na Hořanech si už opět mají kde hrát. Radnice jim pořídila nové hřiště za třista tisíc korun. Těmi, kteří udělali zatěžkávací zkoušku na všech houpačkách, prolézačkách, skluzavkách a dalších atrakcích, byli hořanští předškoláci. Byli spokojeni a radost mají i jejich rodiče. Bývalé hřiště totiž zničili vandalové a děti se mohly vyřádit jen ve vzdáleném dětském parku v centru obce, kam je ale museli dospělí doprovodit.

Teď se děti baví přímo pod okny svých domovů a pod dohledem rodičů. Na nich také je, aby nový herní areál hlídali před těmi, kteří by jej opět chtěli zničit. Pokud nebudou vandalismu jen nečinně přihlížet, ale přímo mu zabrání, nebo pomohou policii ničitele odhalit, radnice jim dokonce vyplatí finanční odměnu.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/4/deti-maji-nove-hriste