Klinika dětského lékařství otevřela novou kardiologickou ambulanci. Je umístěna na oddělení neonatologie v blízkosti ambulance pro rizikové novorozence.
Primář Gruszka pozval do ambulance i rodiče malé Aničky, která se narodila ve Fakultní nemocnici Ostrava na začátku dubna.
Tomáš Gruszka, primář Odd. dětské a prenatální kardiologie, FN Ostrava: "Děti, které tady vyšetříme, si potom pozveme i na kontrolu. Když se na nás obrátí kolegové z novorozeneckého oddělení z okolí, kde třeba potřebují vyšetření, tak ty děti taky nasměrujeme sem."
Ambulance funguje od úterý do čtvrtka. Akutní případy ošetří některý z osmi testovaných dětských kardiologů i ve zbývajících dnech týdne.

