Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hořící dodávka explodovala i přes rychlý zásah opavských strážníků, hlídka se snažila vůz uhasit do příjezdu hasičů

Opava |

Nebezpečný zásah mají za sebou opavští strážníci. Při průjezdu kolem parkoviště u Bredy si všimli požáru odstavené dodávky na ulici Nákladní. Vůz i přes jejich snahu explodoval. Informaci o zásahu zveřejnil ředitel Městské policie Opava Jiří Klein s tím, že incident se obešel bez zranění. Na místě zasahovaly i dvě jednotky hasičů.

Projíždějící hlídka Městské policie Opava si všimla, že odstavená dodávka, kolem které projížděla, začala hořet. Vedle vozu stálo další osobní auto. Jeden z dvojice strážníků rychle použil hasící přístroj a i přes nebezpečí výbuchu se snažil požár zlikvidovat. 

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Další přivolával HZS. Snahou bylo zachránit vedle parkující auto. Na místě pokračovali hasiči, ale přes veškerou snahu po chvíli vozidlo explodovalo. Naštěstí se událost obešla bez zranění." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár byl na tísňovou linku ohlášen sedm minut před půl čtvrtou. Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS MSK v Opavě a spolu s nimi dobrovolné hasiče z místní části Kylešovice. Hasiči po příjezdu zjistili, že se požár dodávky šíří i na vedle zaparkovaný osobní automobil. Zároveň byla sálavým teplem poškozena i lampa veřejného osvětlení. K zásahu hasiči nasadili vodu a pěnu, zároveň zachytávali provozní náplně, které z hořícího vozu unikaly. Požár byl lokalizován v šestnáct hodin, celkovou likvidaci velitel ohlásil krátce před půl pátou. Proč začalo hořet zjišťují specialisté z řad hasičů, výši škody odhadl vyšetřovatel předběžně na 100 tisíc korun."
Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Děkuji touto cestou hlídce za okamžité rozhodnutí a následnou profesionální činnost na místě události."
Nahlásit chybu


K tématu

Horší viditelnost, spěch a nepozornost. Chodce v Opavě srazilo auto

22. dubna 2026 14:17 | Opava | Jiří Cileček

Opavští strážníci varují před nepozorností a spěchem za horší viditelnosti. V úterý ráno srazilo ve městě auto chodce, který utrpěl velmi vážná zranění. Nehodě se přitom podle strážníků dalo snadno předejít.

Městská policie v Havířově má jako jedna z prvních v republice dron s termovizí

16. července 2025 11:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská policie v Havířově má nově k dispozici dron s termovizí. Využívat ho bude hlavně při pátrání po osobách a kontrole veřejného pořádku v těžko přístupných lokalitách.

Strážnice objevily hledaného muže. S kumpánem vytahoval z kontejneru elektroodpad

24. července 2025 16:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Muž hlavou dolů po pás v kontejneru na elektroodpad. Další vedle něj přehraboval vytažené věci. Všimli si jich náhodně projíždějící ostravské strážnice a rozhodly se zakročit. Nakonec přišly na to, že jeden z mužů je celostátně hledaný. Rovnou ho proto odvezly na policejní stanici.


Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Včera 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

Včera 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Všímavý řemeslník a policisté zachránili život ženě po mrtvici v Ostravě

Včera 11:38 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Pohotová reakce všímavého řemeslníka zachránila život starší ženě z Ostravy. Seniorka totiž neotvírala a nereagovala na domluvenou výměnu dveří. Muž proto přivolal policii, která se dostala do bytu násilím. Ženu našli zřejmě po prodělané mrtvici.

Lidé pro Nový Jičín navrhli zvelebení hřišť, houpačku nebo bylinkovou zahrádku

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Návrhy na zlepšení života ve městě, prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu, letos v Novém Jičíně přihlásilo šest předkladatelů. Prezentovali je na veřejném jednání Komise Zdravého města.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

Včera 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

Včera 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

Včera 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

Včera 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Běh srdcem v opavských Městských sadech spojil pěstounské rodiny i děti

Včera 8:13 | Opava | Yvona Fajtová

Opavské Městské sady patřily prvnímu ročníku akce Běh srdcem. Sportovní dopoledne připravil magistrát pro pěstounské rodiny a děti, které si kromě závodění užily také společný program a odměny.

Pletení na veřejnosti spojilo Opavany. Háčkované polštáře potěší seniory

30. června 2026 9:02 | Opava | Yvona Fajtová

Opava se zapojila do světového dne pletení na veřejnosti. Tentokrát se v Arkádách háčkovaly polštáře pro seniory z Domova sv. Zdislavy.

Vávrovice mají zrekonstruovaný Dům služeb. Nabídne knihovnu, zázemí pro seniory i krizové bydlení

29. června 2026 10:02 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě-Vávrovicích slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Dům služeb. Objekt prošel rozsáhlou obnovou po povodních, během které získal zcela nové uspořádání i využití. Kromě běžných služeb nabídne nově také prostory pro seniory, knihovnu nebo krizové ubytování.

Opavané háčkovali pro seniory. Polštářky poputují seniorům Domova sv. Zdislavy

27. června 2026 17:23 | Opava | Yvona Fajtová

Opava se zapojila do světového dne pletení na veřejnosti. Tentokrát se v Arkádách háčkovaly polštáře pro seniory z Domova sv. Zdislavy.

Stan proti melanomu znovu upozornil na důležitost prevence. Do Opavy dorazily stovky zájemců

27. června 2026 17:12 | Opava | Yvona Fajtová

Každoroční preventivní akce Stan proti melanomu zavítala také na Horní náměstí v Opavě. Lidé si mohli zdarma nechat vyšetřit kožní znaménka, poradit se s odborníky nebo získat informace o ochraně před slunečním zářením i celkové péči o zdraví.

Po povodních zrekonstruovaný Dům služeb ve Vávrovicích nabízí knihovnu, senior klub i krizové byty

27. června 2026 16:58 | Opava | Yvona Fajtová

Ve Vávrovicích slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Dům služeb. Objekt prošel rozsáhlou obnovou po povodních, během které získal zcela nové uspořádání i využití. Kromě běžných služeb nabídne nově také prostory pro seniory, knihovnu nebo krizové ubytování.

Hořící dodávka explodovala i přes rychlý zásah opavských strážníků, hlídka se snažila vůz uhasit do příjezdu hasičů
Vydáno 7. května 2021 17:41, Opava, Lukáš Zavadil
Nebezpečný zásah mají za sebou opavští strážníci. Při průjezdu kolem parkoviště u Bredy si všimli požáru odstavené dodávky na ulici Nákladní. Vůz i přes jejich snahu explodoval. Informaci o zásahu zveřejnil ředitel Městské policie Opava Jiří Klein s tím, že incident se obešel bez zranění. Na místě zasahovaly i dvě jednotky hasičů.

foto: HZS MSK

Projíždějící hlídka Městské policie Opava si všimla, že odstavená dodávka, kolem které projížděla, začala hořet. Vedle vozu stálo další osobní auto. Jeden z dvojice strážníků rychle použil hasící přístroj a i přes nebezpečí výbuchu se snažil požár zlikvidovat. 

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Další přivolával HZS. Snahou bylo zachránit vedle parkující auto. Na místě pokračovali hasiči, ale přes veškerou snahu po chvíli vozidlo explodovalo. Naštěstí se událost obešla bez zranění." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár byl na tísňovou linku ohlášen sedm minut před půl čtvrtou. Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS MSK v Opavě a spolu s nimi dobrovolné hasiče z místní části Kylešovice. Hasiči po příjezdu zjistili, že se požár dodávky šíří i na vedle zaparkovaný osobní automobil. Zároveň byla sálavým teplem poškozena i lampa veřejného osvětlení. K zásahu hasiči nasadili vodu a pěnu, zároveň zachytávali provozní náplně, které z hořícího vozu unikaly. Požár byl lokalizován v šestnáct hodin, celkovou likvidaci velitel ohlásil krátce před půl pátou. Proč začalo hořet zjišťují specialisté z řad hasičů, výši škody odhadl vyšetřovatel předběžně na 100 tisíc korun."
Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Děkuji touto cestou hlídce za okamžité rozhodnutí a následnou profesionální činnost na místě události."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/opavsko/opava/11000025402/horici-dodavka-explodovala-i-pres-rychly-zasah-opavskych-strazniku-hlidka-se-snazila-vuz-uhasit-do-prijezdu-hasicu